Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Βαλίτσες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Βαλίτσες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βαλίτσες   Βαλίτσες Icon_minitimeΠεμ Αυγ 20 2009, 15:04

Ακόμα δε το πήρα...και ψάχνω. Λοιπόν στη suzuki μου δίνουν 1 πίσω βαλίτσα (χωράει λένε 2 κράνη). Επειδή θέλω να βάλω και πίσω κάγγελα για βαλίτσες (και σαμάρια) στο πλάι, να πάρω τη βαλίτσα δώρο (είναι αξιόλογη?). Θα μπαίνουν τα κάγγελα μετά? Επίσης ποιά κάγγελα βαλίτσες έχετε δοκιμάσει. (κάτι να αντέχει και στο χρόνο αλλά και να μη το ψάχνω στο δρόμο!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kevin Tas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Kevin Tas

Ηλικία : 49
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Registration date : 14/05/2009

Βαλίτσες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαλίτσες   Βαλίτσες Icon_minitimeΠεμ Αυγ 20 2009, 16:21

Ερμη οποια βαλιτσα και να βαλεις πισω δεν εμποδιζει την τοποθετηση των καγκελων. Τωρα αν θα επιλεξεις αυτη που σου δινει ο πωλητης η καποια αλλη ειναι δικη σου αποφαση. Τα καγκελα για πλαινες βαλιτσες givi E41 η kappa 40 ειναι τα κλασικα που τα φορανε πολλοι, ειναι σταθερα και αξιοπιστα (αυτα ειναι http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=1563) geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr
Shark

Shark

Ηλικία : 45
Τόπος : Αγία Παρασκευή-Λαμία-Σαντορίνη
Registration date : 10/06/2009

Βαλίτσες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαλίτσες   Βαλίτσες Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03 2009, 16:00

Πάντως φίλε θα συνιστούσα πρώτα GIVI και μετά Καπα. Όλες οι αλλες μάρκες υστερούν. Αν σε παίρνει πάρε την Ε55.Κορυφή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

Βαλίτσες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαλίτσες   Βαλίτσες Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03 2009, 16:17

μαν σπάνια οι βαλίτσες που δίνουν δώρο έιναι πάνω από 46 λίτρα. Κι επειδή θα θες ν αλλάξεις σύντομα, θα σου πρότεινα να δεις μια 52άρα και πάνω. Μια πολύ αξιόλογη επιλογή είναι η Kappa 53, που είναι πανέμορφη, κυρίως αν έχεις μαύρη μηχανή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Βαλίτσες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαλίτσες   Βαλίτσες Icon_minitimeΔευ Σεπ 07 2009, 23:05

Άυτή που μου κάνανε δώρο είναι 47λίτρα Gvi - suzuki. Είναι η σειρά simply (οικονομική ξέρω, μιας και είχα πάρει παλαιότερα μια ίδια για άλλη μηχανή!) Λέει βάρος μέχρι 3 κιλά και 120 μέγιστη ταχύτητα. Χωράει 2 κράνη ίσα ίσα. Μπορεί να πάρει και σχαρούλα απο πάνω? ή πλάτη Givi? Είχε κανείς ίδια?..
Επειδή είχα 1 κακή εμπειρία με μαμά βαλίτσα piaggio που έφυγε...γενικά τις φοβάμαι! Αν και αυτή είδα οτι έχει και καλή βάση. Απο πρακτικής άποψης αλλά και για ασφάλεια, προτιμώ τα σαμάρια, αν τα δέσεις κάθεται και ο συνεπιβάτης και δε φεύγουν με τίποτα (εχω παρει κάτι της colori). αλλά για ακόμα καλύτερα θέλω να βάλω τα καγκελάκια πίσω. Θα προτιμήσω GIVI. Μήπως αν πχ θές 3 βαλίτσες υπάρχει ειδική βάση που συνδιάζει και τις 3?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
popeye28

popeye28

Ηλικία : 43
Τόπος : πειραιας
Registration date : 10/05/2008

Βαλίτσες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαλίτσες   Βαλίτσες Icon_minitimeΤρι Σεπ 08 2009, 09:32

παλιοτερα υπηρχε βαση τριπλετας τωρα όμως δεν χρειαζεται τοποθετείς την top case βαλιτσα στην σχαρα και πισω κάγκελα για τα σαμαρια. έχε υποψην σου όμως πως τα σαμαρια σκίζονται απο το βάρος. εγω μετα απο δυο ταξιδια με σαμαρια πηρα πλαστικες πλαινές. επισης τα σαμαρια είναι ψιλοπαλουκι στην τοποθέτηση και απαιτουν χρόνο ωστε να μπουν και να δεθούν σωστα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Βαλίτσες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ταξιδιωτικός εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: