Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 εξατμηση?????

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Γιαννης 20ν

Γιαννης 20ν

Ηλικία : 39
Τόπος : COLONOS CITY
Registration date : 04/08/2009

εξατμηση????? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: εξατμηση?????   εξατμηση????? Icon_minitimeΤετ Αυγ 05 2009, 13:36

απο οταν πηρα την ασπρουλα μου θελω να της βαλω μια εξατμησουλα βασικα για λογους εμφανησης κ ηχου κ αν παρω κ κανα αλογακι καλοδεχουμενο.δε ξερω ομως καθολου τι μαρκα??ολοσωμη η μονο τελικο??αν βαλω ολοσωμη μετα μπαινει κεντρικο σταντ η θαχω προβλημα?διαβασα καποια τοπικ εδω μεσα αλλα δε μπορω να πω οτι με διαφωτησαν ιδιαιτερα.μπορειτε να μου απαντησετε με 2 λογακια στις ερωτησεις μου?εχω 2 φιλους με ολοσωμη arrow αλλα εκτος οτι μου λενε να κοιταξω+αλλες επιλογες δε ξερουν να μου απαντησουν συγκεκριμενα στις ερωτησεις μου...
ευχαριστω προκαταβολικα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nicmor
Member
Member
nicmor

Ηλικία : 41
Τόπος : perissos city
Registration date : 05/04/2008

εξατμηση????? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμηση?????   εξατμηση????? Icon_minitimeΤετ Αυγ 05 2009, 22:19

καλυτερα να βαλεις ολοσωμη!
το σταντ δεν θα εχει κανενα προβλημα!!
και οσο για τη μαρκα,ακου απο κανεναν στο
δρομο και οποια εχει τον θορυβο που σου κανει,
τη βαζεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hailander
Member
Member
hailander

Ηλικία : 48
Τόπος : Σαλαμίνα-Περιστέρι
Registration date : 16/06/2009

εξατμηση????? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμηση?????   εξατμηση????? Icon_minitimeΠεμ Αυγ 06 2009, 20:19

http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f6/topic-t4454.htm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιαννης 20ν

Γιαννης 20ν

Ηλικία : 39
Τόπος : COLONOS CITY
Registration date : 04/08/2009

εξατμηση????? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμηση?????   εξατμηση????? Icon_minitimeΠεμ Αυγ 06 2009, 20:36

nicmor έγραψε:
καλυτερα να βαλεις ολοσωμη!
το σταντ δεν θα εχει κανενα προβλημα!!
και οσο για τη μαρκα,ακου απο κανεναν στο
δρομο και οποια εχει τον θορυβο που σου κανει,
τη βαζεις!
ειμαστε 100% σιγουροι οτι δεν υπαρχει προβλημα με την ολοσωμη?sorry για την επιμονη μου απλα επειδη εχω καποια στανταρ πραγματακια στο μυαλο μου για την ασπρουλα μου δε θελω ναχω μπερδεματα.(ειχα αρκετα με ταμαξι μου γιαυτο)απο μαρκες σε ολοσωμη τι παιζει?βγαζουν ολες?
φιλε hailander το ειδα το τοπικ σου αλλα κατι με χαλαει στη cpr!!
κ παλι ευχαριστω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

εξατμηση????? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμηση?????   εξατμηση????? Icon_minitimeΠαρ Αυγ 07 2009, 12:50

Αγαπητέ φίλε μέσα στο forum θα βρείς αρκετά θέματα σχετικά με τις εξατμίσεις. Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι μια αναζήτηση και να διαβάσεις όσα έχουν γραφτεί για αυτό το θέμα μιας και έχουν ασχοληθεί πολλά μέλη. Αν σου δημιουργηθούν απορείες και θες να ρωτήσεις συγκεκριμένα πράγματα θα χαρούμε να βοηθήσουμε.

Θα σου προτείνω λοιπόν τα παρακάτω θέματα

http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f9/topic-t3330.htm#47294
http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f29/topic-t3161.htm?highlight=%e5%ee%e1%f4%ec%e9%f3%e5%e9%f2
http://vstromhellas.forumgreek.com/search.forum?search_keywords=%E5%EE%E1%F4%EC%E9%F3%E7
http://vstromhellas.forumgreek.com/search.forum?search_keywords=%E5%EE%E1%F4%EC%E9%F3%E5%E9%F2

Καλό διάβασμα και επειδή βλέπω ότι έχεις απορείες για την ολόσωμη, από το K7 και μετά, η ολόσωμη είναι μονόδρομος. Εγώ έχω βάλει την yoshimoura ολόσωμη ενώ κάποιοι άλλοι την remus και την laser.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

εξατμηση????? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμηση?????   εξατμηση????? Icon_minitimeΠαρ Αυγ 07 2009, 14:07

Lazer για άλογα και ωραίο ήχο σε ολόσωμη 600€..ΤΕΛΟΣ

_________________
εξατμηση????? 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

εξατμηση????? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμηση?????   εξατμηση????? Icon_minitimeΣαβ Αυγ 08 2009, 14:01

V.Stratos έγραψε:
Lazer για άλογα και ωραίο ήχο σε ολόσωμη 600€..ΤΕΛΟΣ

Στον Παπασταυρου η Lazer αλουμινίου έχει γύρω στα 400 € αρκετά οικονομική αλλά αυτό που δεν μου άρεσε είναι ότι δεν έχει το πλαστικό κάλυμα στο ύψος του αισθητήρα λ όπως η μαμά σε αντίθεση με την yoshi και την remus που το έχουν.

Στράτο η δικιά σου με τα 600€ είναι τιτάνιο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιαννης 20ν

Γιαννης 20ν

Ηλικία : 39
Τόπος : COLONOS CITY
Registration date : 04/08/2009

εξατμηση????? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμηση?????   εξατμηση????? Icon_minitimeΣαβ Οκτ 31 2009, 20:40

επανερχομαι κ ξαναρωταω
αν βαλω ολοσωμη οποιασδηποτε μαρκας μπαινει σιγουρα κεντρικο σταντ???ρωταω γιατι φιλος με arrow ολοσωμη πηγε κ του ειπαν οτι δε μπαινει...κ ειναι αυτη που λιγουρευομαι οποτε...αν ρωτησω στη αντιπροσωπια θα μου πουν με σιγουρια η μ@λ@κιες???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

εξατμηση????? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμηση?????   εξατμηση????? Icon_minitimeΣαβ Οκτ 31 2009, 21:10

η μαμά έχει ένα λαμάκι σε σχήμα Π από κάτω και στην δική μου περίπτωση που φοράω την LASER για να μπει διπλό σταντ και να μην πηγαίνει στην αλυσίδα το σταντ όταν είναι μαζεμένο πρέπει να κοπεί το π αυτό από την εξάτμιση και να κοληθεί στην καινούργια. Κατά τα άλλα δεν καταλαβαίνω πιο άλλο πρόβλημα θα υπήρχε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιαννης 20ν

Γιαννης 20ν

Ηλικία : 39
Τόπος : COLONOS CITY
Registration date : 04/08/2009

εξατμηση????? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμηση?????   εξατμηση????? Icon_minitimeΚυρ Νοε 01 2009, 08:55

tazakos έγραψε:
η μαμά έχει ένα λαμάκι σε σχήμα Π από κάτω και στην δική μου περίπτωση που φοράω την LASER για να μπει διπλό σταντ και να μην πηγαίνει στην αλυσίδα το σταντ όταν είναι μαζεμένο πρέπει να κοπεί το π αυτό από την εξάτμιση και να κοληθεί στην καινούργια. Κατά τα άλλα δεν καταλαβαίνω πιο άλλο πρόβλημα θα υπήρχε.
καταλαβα ακριβως τι λες.δε ξερω τι αλλο προβλημα μπορει να υπαρξει,οι λαιμοι ισως?μηπως ειναι πιο ανοιχτες οι κουρμπες κ δε κλεινει τελειως το σταντ?δε ξερω...γιαυτο ρωταω εσας σαν πιο εμπειροι να με διαφωτεισετε.
ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadow.gr.
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
shadow.gr.

Ηλικία : 47
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 25/05/2008

εξατμηση????? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμηση?????   εξατμηση????? Icon_minitimeΚυρ Νοε 01 2009, 09:46

tazakos έγραψε:
η μαμά έχει ένα λαμάκι σε σχήμα Π από κάτω και στην δική μου περίπτωση που φοράω την LASER για να μπει διπλό σταντ και να μην πηγαίνει στην αλυσίδα το σταντ όταν είναι μαζεμένο πρέπει να κοπεί το π αυτό από την εξάτμιση και να κοληθεί στην καινούργια. Κατά τα άλλα δεν καταλαβαίνω πιο άλλο πρόβλημα θα υπήρχε.


γιαννη προχτες που πηγα και ειδα την laser στο σημειο που ακουμπαει το σταντ ειχε ενα λαμακι σε γωνια με μια τρυπα οπου βιδωνε επανω στον λαιμο.δες την δικια σου καπου πρεπει να το εχεις και εσυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadow.gr.
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
shadow.gr.

Ηλικία : 47
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 25/05/2008

εξατμηση????? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμηση?????   εξατμηση????? Icon_minitimeΚυρ Νοε 01 2009, 09:54

στην σαλονικα ρε παιδια η laser εχει 700 ευρωπαικα....και με 800 μου δινουν την yoshi με φιλτρο bmc και προγραματισμο (δεν ξερω αν εχει power commader το πακετο)απο επισημο αντιπροσωπο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 45
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

εξατμηση????? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμηση?????   εξατμηση????? Icon_minitimeΚυρ Νοε 01 2009, 10:16

Φιλαρακο επειδη σε βλεπω λιγο επιμονο για ενα ουσιαστικα ανουσιο θεμα (το σταντ) εχεις συνειδητοποιησει οτι βαζοντας μια αλλη εξατμιση καταργεις τον καταλυτη της μηχανης;
Παντως αν σου κανουν καλη δουλεια το σταντ μπαινει κανονικα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
Γιαννης 20ν

Γιαννης 20ν

Ηλικία : 39
Τόπος : COLONOS CITY
Registration date : 04/08/2009

εξατμηση????? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμηση?????   εξατμηση????? Icon_minitimeΚυρ Νοε 01 2009, 15:20

hargoul έγραψε:
Φιλαρακο επειδη σε βλεπω λιγο επιμονο για ενα ουσιαστικα ανουσιο θεμα (το σταντ) εχεις συνειδητοποιησει οτι βαζοντας μια αλλη εξατμιση καταργεις τον καταλυτη της μηχανης;
Παντως αν σου κανουν καλη δουλεια το σταντ μπαινει κανονικα!
το σταντ το θελω γιατι πιστευω οτι ειναι πολυ χρησιμη στο πλυσιμο-λαδωμα τις μηχανης.το καταλυτη γιατι το καταργω?δεν εχουν καταλυτη οι aftermarket?τι σημαινει καλη δουλεια?ετοιμες δεν ειναι?βγαζεις-βαζεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tzou
Member
Member
tzou

Ηλικία : 42
Τόπος : Πετρούπολη
Registration date : 18/02/2009

εξατμηση????? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμηση?????   εξατμηση????? Icon_minitimeΚυρ Νοε 01 2009, 16:06

οχι οι αφτερμαρκετ εξατμησεις δεν εχουν καταλητη! και αν τελικα την αλλαξεις να κρατησεις την παλια.καλη δουλεια εννοει ο χαρης την περιπτοση που πας σε ολοσομη χειροποιητη που αποτι εχω ακουσει δεν ειναι η καλητερη επιλογη.να προτημησεις κατι επωνημο.οσο για το 2πλο σταν το μονο θεμα που πρεπει να υπαρχει ειναι το λαμακι που λεει ο ταζακος,το οποιο δεν ειναι τιποτα να στο φτιαξει ο εξατμησας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bluemax

bluemax

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 05/04/2008

εξατμηση????? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμηση?????   εξατμηση????? Icon_minitimeΤρι Νοε 03 2009, 10:11

φιλε γιαννη καλημερα
το πιο καλο ειναι να στειλεις ενα mail στις εταιριες που θες,ρωτωντας για το θεμα του σταντ. Προσωπικα δεν θα ειχα εμπιστοσυνη στον οποιο μαστορα να κολλησει μια βαση στην ολοκαινουρια εξατμιση των 600+ευρω. Καλυτερα να εισαι σιγουρος εκ των προτερων. Οταν αλλαξεις εξατμιση,συνηθως την συνοδευεις με πιο ελευθερο φιλτρο αερα και ακομα πιο σωστα με μια σωστη ρυθμιση στο μειγμα οποτε υπολογιζε και αυτα στα εξοδα. Θεωρητικα ειναι βγαζεις-βαζεις, αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να μην χρειαστει κατι ψιλο να διορθωθει και εκει ακριβως πρεπει να γινει "σωστη" δουλεια. Αν βρεις μαστορα να δωσει προσοχη σε λεπτομερειες, στειλε μηνυμα να παω κι εγω.. Η πιο ανωδυνη λυση ειναι αλλαγη τελικου μονο. Εννοειται βεβαια οτι δεν πετας-πουλας την παλια εξατμιση τωρα που θα περναμε και κτεο. Υπολογιζε οτι αν φορας ολοσωμη,πρεπει να βαλεις το μαμα τελικο πισω,πραγμα λιγο δυσκολο μετα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mirage white

mirage white

Ηλικία : 46
Τόπος : Athens
Registration date : 02/11/2009

εξατμηση????? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Εξάτμιση..   εξατμηση????? Icon_minitimeΠαρ Νοε 06 2009, 19:46

Εγώ πάλι σκέφτομαι να βάλω μια Yoshi ολόσωμη. Η διαφορά τελικού με ολόσωμη της Yoshi από ότι έμαθα στιν αντιπροσωπέια είναι μικρή..200 περίπου ευρώ..700 κάτι το τελικό μόνο και 900 κάτι ολόσωμο. Οπότε γιατί να μην βάλεις ολόσωμη? Επίσης ο τύπος στην αντιπροσωπέια είπε ότι με τοποθέτηση της Yoshi η μηχανή δεν βγαίνει εκτός εγγύησης (αφου την προωθεί η ίδια η Suzuki) σε αντίθεση με τις άλλες μάρκες. Ισχύει αυτό?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bluemax

bluemax

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 05/04/2008

εξατμηση????? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμηση?????   εξατμηση????? Icon_minitimeΣαβ Νοε 07 2009, 09:54

νομιζω οτι ισχυει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apnea_guru
Member
Member
apnea_guru

Τόπος : Καματερό-Μελίσια
Registration date : 08/08/2009

εξατμηση????? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμηση?????   εξατμηση????? Icon_minitimeΣαβ Νοε 07 2009, 11:08

στη suzuki μιχαλακοπουλου εχει σε προσφορα ενα τελικο yoshi γιατι εχει ενα χτυπηματακι αλλα δεν θυμαμαι τη τιμη μου ειπε
μηπως να το βλεπατε οσοι ενδιαφερεστε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

εξατμηση?????

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Εξατμίσεις-
Μετάβαση σε: