Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Led Tail Light

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
STROMER

STROMER

Ηλικία : 50
Τόπος : ATHENS
Registration date : 28/03/2008

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 22 2009, 17:01

Καλησπέρα παιδια, εαν βγάλετε άκρη για αγορα ενδιαφέρομαι κι εγω, περιμενω να πειτε τι έγινε με Αργυρίου και βεβαίως να βάλετε καμμιά φώτο!!!!
Να δούμε κι εμείς!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeus

morfeus

Ηλικία : 43
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Registration date : 27/04/2009

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 27 2009, 12:31

Το δικό μου το έφερε ο καλός ταχυδρόμος χθές το πρωί, ορίστε και οι πρώτες Photos Very Happy

Led Tail Light - Σελίδα 2 Led1m.th Led Tail Light - Σελίδα 2 Led2g.th Led Tail Light - Σελίδα 2 Led3g.th


Σήμερα θα γίνει η εγκατάσταση και θα σας ενημερώσω για όλα τα περαιτέρω.



Update
-------
Καλημέρα σε όλους. Τελικά χθες δεν πρόλαβα να το τοποθετήσω επειδή είχα την τοποθέτηση των Xenon, η οποία παρεμπιπτόντως στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία. Έριξα ένα μάτι στο πίσω σύστημα και είδα ότι οι λάμπες αλλάζουν κάτω από την σέλα αλλά το φανάρι δεν βγαίνει από εκεί, οπότε υποθέτω βγαίνει όλο το πίσω φτερό. Θα προσπαθήσω να το τοποθετήσω Τετάρτη το απόγευμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeus

morfeus

Ηλικία : 43
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Registration date : 27/04/2009

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 01 2009, 21:03

Καλησπέρα σε όλους. Τελικά βόλεψε και έκατσα το μεσημέρι και ασχολήθηκα με την τοποθέτηση του LED Tail Light, αλλά δυστυχώς δεν πρόλαβα να βγάλω Photos από την διαδικασία και έτσι θα σας την περιγράψω με βήματα όσο ποιο αναλυτικά μπορώ.

Βήμα 1
Αφαιρούμε την σέλα και οποιαδήποτε βαλίτσα έχουμε μαζί με την βάση της (Ολίγον ζόρι αλλά πρέπει).

Βήμα 2
Έχοντας καθαρό το πεδίο ξεκινάμε ξεβιδώνοντας τις δυο βίδες που βλέπετε στις φωτογραφίες
Led Tail Light - Σελίδα 2 Dsc01323tmj.th Led Tail Light - Σελίδα 2 Dsc01322s.th

Βήμα 3
Αφαιρούμε και τις δύο επόμενες έτσι ώστε να μπορούμε να αφαιρέσουμε εντελώς την αλουμινένια βάση της μηχανής
Led Tail Light - Σελίδα 2 Dsc01324cys.th Led Tail Light - Σελίδα 2 Dsc01325d.th

Βήμα 4
Αφού αφαιρέσουμε εντελώς την αλουμινένια βάση την τοποθετούμε κάπου προσεκτικά γιατί γρατζουνιέται εύκολα και πάμε παρακάτω κοιτάζοντας χαμηλότερα αυτή την φορά και αφαιρούμε τις παρακάτω βίδες
Led Tail Light - Σελίδα 2 Dsc01326rux.th Led Tail Light - Σελίδα 2 Dsc01327dwq.th
Η δεύτερη βίδα από την μεριά της εξάτμισης είναι λίγο σπαστική αλλά με λίγη προσπάθεια αφαιρείτε. Αν τις βγάλετε 1-2 φορές μετά μπαίνουν ευκολότερα.

Βήμα 5
Αφού αφαιρέσουμε και αυτές τις βίδες ήμαστε έτοιμοι για την μεγάλη στιγμή. Πιάνουμε το πίσω φτερό και τραβάμε προσεκτικά προς το μέρος μας κοιτώντας να απασφαλίσουμε τις ασφάλειες στα σημεία που φαίνονται κυκλωμένα στην παρακάτω φωτογραφία.
Led Tail Light - Σελίδα 2 Dsc013222.th

Βήμα 6
Με την αφαίρεση του φτερού φτάνουμε στην τελική ευθεία έτσι ώστε να χαρούμε το τελικό αποτέλεσμα. Δεν μπήκα στην διαδικασία να αφαιρέσω το φτερό εντελώς μιας και έπρεπε να βγει η ντίζα που ανοίγει την σέλα όπως επίσης και τα καλώδια μεταφοράς ρεύματος στο πίσω σύστημα φώτων και έτσι έκανα την δουλειά επιτόπου.

Βήμα 7
Η επόμενη δουλειά μας είναι να αποσυνδέσουμε τα καλώδια που δίνουν ρεύμα στα φλας και ξεβιδώνοντας της βίδες που τα κρατούν τα αφαιρέσουμε έτσι ώστε να ελευθερωθεί το σύστημα που συγκρατεί το Tail Light.

Βήμα 8
Αφαιρούμε τις δυο λάμπες του μαμά Tail Light και τις βάζουμε στην άκρη μιας και δεν θα τις χρειαστούμε ξανά. Ξεβιδώνουμε τις 2 βίδες που βρίσκονται αριστερά και δεξιά του Tail Light έτσι ώστε να μπορέσουμε να το αφαιρέσουμε
Led Tail Light - Σελίδα 2 Led2g2.th

Βήμα 9
Τοποθετούμε το νέο μας LED Tail Light και αφού τοποθετήσουμε τα φλας στην θέση τους για να κρατάνε το Tail Light στην θέση του το συνδέουμε στην παροχή ρεύματος. Κάπου εδώ να πούμε πως δεν θα χρειαστούμε και τις δυο παροχές αλλά μόνο την μια, έτσι την δεύτερη μπορούμε να την κάνουμε ότι θέλουμε εμείς. Στην δική μου περίπτωση θα την χρησιμοποιήσω για να δώσω ρεύμα στην Givi Maxia E55.

Βήμα 10
Για να μοντάρουμε το όλο σύστημα ακολουθούμε τα βήματα ανάποδα.

Ορίστε και το τελικό αποτέλεσμα
Led Tail Light - Σελίδα 2 Dsc01328tgp.th Led Tail Light - Σελίδα 2 Dsc01329g.th Led Tail Light - Σελίδα 2 Dsc01330n.th



Ελπίζω να βρείτε αυτό τον μικρό "οδηγό" χρήσιμο Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chefbf
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
chefbf

Ηλικία : 51
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΤΤΙΚΗΣ
Registration date : 29/02/2008

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 02 2009, 02:34

με μια λέξη άψογος

OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.chefclub.gr
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 02 2009, 10:32

OK OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 02 2009, 10:37

respect Φοβερος!
Μπραβο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chefbf
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
chefbf

Ηλικία : 51
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΤΤΙΚΗΣ
Registration date : 29/02/2008

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 02 2009, 12:12

μεταφέρθηκε απο το PB γιατί είναι για βελτίωση τελικά αυτό το θέμα .
όταν πάτε για PB ξεκινήστε κανονικά για αγορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.chefclub.gr
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 02 2009, 13:30

Αυτό είναι που έχει ενσωματομένα και τα φλας ??

_________________
Led Tail Light - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeus

morfeus

Ηλικία : 43
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Registration date : 27/04/2009

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 02 2009, 13:43

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια Very Happy


V.Stratos έγραψε:
Αυτό είναι που έχει ενσωματωμένα και τα φλας ??
Όχι είναι σκέτο LED Tail Light χωρίς φλας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nik_Strom

Nik_Strom

Ηλικία : 45
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 07/03/2009

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 02 2009, 14:27

morfeus έγραψε:
Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια Very Happy


V.Stratos έγραψε:
Αυτό είναι που έχει ενσωματωμένα και τα φλας ??
Όχι είναι σκέτο LED Tail Light χωρίς φλας.


Μεγεια ........ ωραιος ο νεος πισινος της κουκλας OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yiannis

Yiannis

Ηλικία : 46
Τόπος : Καβάλα
Registration date : 20/03/2009

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 02 2009, 15:05

Το πήρα κι εγώ από Αργυρίου. ?45 το φιμέ και ?5 ταχυδρομικά για Καβάλα. Πολύ καλή τιμή.

Το μανίκι τώρα είναι το να το βάλουμε jocolor
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chefbf
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
chefbf

Ηλικία : 51
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΤΤΙΚΗΣ
Registration date : 29/02/2008

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 02 2009, 15:08

Yiannis έγραψε:
Το πήρα κι εγώ από Αργυρίου. ?45 το φιμέ και ?5 ταχυδρομικά για Καβάλα. Πολύ καλή τιμή.

Το μανίκι τώρα είναι το να το βάλουμε jocolor
όταν το πάρεις βάλε καμιά φώτο γιατί με ενδιαφέρει και εμένα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.chefclub.gr
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 02 2009, 15:16

Ωραιο το μαυρο ρε παιδες.. OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vandrielos



Registration date : 12/02/2008

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 03 2009, 10:31

na kanw mia erwtisi. egw pou exw kagkela gia valitses tha dimiourgisei provlima gia na kanw tin topothetisi gia to pisw fanari? kai kati allo poio einai to tilefwno toy Argyrioy kai pou vriskete?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 03 2009, 10:39

vandrielos έγραψε:
na kanw mia erwtisi. egw pou exw kagkela gia valitses tha dimiourgisei provlima gia na kanw tin topothetisi gia to pisw fanari? kai kati allo poio einai to tilefwno toy Argyrioy kai pou vriskete?

Καταρχην καλως ηρθες (αν θελεις περνα και απο εδω http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f2/ να σε γνωρισουμε). Επισης καλο θα ηταν να εγραφες με Ελληνικους χαρακτήρες.

Για τα καγκελα το μονο προβλημα που θα εχεις ειναι οτι θα ειναι λιγο πιο δυσκολο το λυσιμο της ουρας, αλλα γινεται, δεν νομιζω να εχεις καποιο προβλημα.

Αργυριου : Αγ. Αναργύρων 52, τηλ. 210 2692211
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
gkstd

gkstd

Ηλικία : 51
Τόπος : Παιανία
Registration date : 24/01/2009

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 03 2009, 11:11

morfeus καλοριζικο το κολοφάναρο μαμάτο είναι και η διαδικασία αρκετά βατή για αρχάριους, τώρα που έχω πάρει και την παρθενιά τοποθετόντας μόνος μου τον custom μετριτή ταχυτήτων με έβαλες στην μπρίζα .... εχω βάλει και τα φιμέ φλας και θα τεριάζει κουκλα !!!!

Υ.Γ. Φίλε hargoul λύσε μου την απορία με το avatar που έχεις βάλη μετά απο τέτοιο πλάγιασμα ξανασηκόθηκε ο τύπος στη φωτό. Τι λάστιχα πρέπει να έχεις για να κάνεις τέτοιο πλάγιασμα ρε σι, τρομάζω και μόνο που το βλέπω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.balloonshouse.gr
morfeus

morfeus

Ηλικία : 43
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Registration date : 27/04/2009

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 03 2009, 12:11

Nik_Strom έγραψε:
Μεγεια ........ ωραιος ο νεος πισινος της κουκλας OK
gkstd έγραψε:
morfeus καλορίζικο το κολοφάναρο μαμάτο είναι και η διαδικασία αρκετά βατή για αρχάριους, τώρα που έχω πάρει και την παρθενιά τοποθετώντας μόνος μου τον custom μετρητή ταχυτήτων με έβαλες στην πρίζα .... έχω βάλει και τα φιμέ φλας και θα ταιριάζει κούκλα !!!!

Υ.Γ. Φίλε hargoul λύσε μου την απορία με το avatar που έχεις βάλει μετά από τέτοιο πλάγιασμα ξανασηκώθηκε ο τύπος στη φωτό. Τι λάστιχα πρέπει να έχεις για να κάνεις τέτοιο πλάγιασμα ρε σι, τρομάζω και μόνο που το βλέπω.

Σας ευχαριστώ! gkstd προχώρα άφοβα γιατί η διαδικασία είναι όντως βατή για όλους και το αποτέλεσμα είναι πραγματικά καλό 🐰
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
trod

trod

Ηλικία : 43
Τόπος : Πειραιάς
Registration date : 19/06/2009

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 03 2009, 14:11

gkstd έγραψε:
Υ.Γ. Φίλε hargoul λύσε μου την απορία με το avatar που έχεις βάλη μετά απο τέτοιο πλάγιασμα ξανασηκόθηκε ο τύπος στη φωτό. Τι λάστιχα πρέπει να έχεις για να κάνεις τέτοιο πλάγιασμα ρε σι, τρομάζω και μόνο που το βλέπω.

Off-Topic αλλα επειδη ξερω την απαντηση και τυχαια ειχα δει τις επομενες φωτο. Ο τυπος γραφει οτι αυτη ηταν η τελευταια καλη φωτο γιατι μετα σερνεται κατω.....

Οριστε αν δεν κανω λαθος και το κομματι
Παράθεση :
Lying on my back next to the downed DL1000 in the city of Capetown, South Africa, all I could think of was the scene from Black Hawk Down, where the first helicopter plunges to earth and the locals begin to converge. I'd not seen the diesel fuel on the road, but I did notice the African citizens advancing on my position after the bike and I had stopped sliding down the road. Clutching the walkie-talkie we were given in case of trouble, I gave the command I never thought I'd have to give, "Bald Eagle to Rising Sun, we have a V-Strom down. Repeat. We have a V-Strom down." Thankfully, the Suzuki folks were right behind us, and like a military extraction team they descended upon my location in seconds, spiriting away the fallen DL1000 before the enemy could capture it and replacing it with a brand-new bike.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vandrielos



Registration date : 12/02/2008

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 06 2009, 10:08

hargoul έγραψε:
vandrielos έγραψε:
na kanw mia erwtisi. egw pou exw kagkela gia valitses tha dimiourgisei provlima gia na kanw tin topothetisi gia to pisw fanari? kai kati allo poio einai to tilefwno toy Argyrioy kai pou vriskete?

Καταρχην καλως ηρθες (αν θελεις περνα και απο εδω http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f2/ να σε γνωρισουμε). Επισης καλο θα ηταν να εγραφες με Ελληνικους χαρακτήρες.

Για τα καγκελα το μονο προβλημα που θα εχεις ειναι οτι θα ειναι λιγο πιο δυσκολο το λυσιμο της ουρας, αλλα γινεται, δεν νομιζω να εχεις καποιο προβλημα.

Αργυριου : Αγ. Αναργύρων 52, τηλ. 210 2692211
Χίλια ευχαριστώ για τις πληροφορίες. 'Εκανα χθές μόνος μου την τοποθέτηση και πράγματι δυσκολεύτηκα λίγο με τα κάγκελα. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι έχει πολλά μπόσικα και φοβάμαι για βραχυκύκλωμα σε περίπτωση που πέσει νέρο όταν το πλένω. Το έχει διαπιστώσει και άλλος αυτό το κενό ή μήπως έκανα λάθος τοποθέτηση. Πάντως οι βίδες μπήκαν σωστά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 10 2009, 23:38

Εχω μια απορια. Επειδη πλεον ολες οι λαμπες τεινουν να βγαινουν σε power led λεω μπας και εχουν βγει αντικαταστατες για τις λαμπες πυρακτωσεως του πισω φαναριου μας σε led. Δεν μου αρεσει το after market led φαναρι, αλλα αν υπηρχαν λαμπες σκετες θα τις εβαζα στο ηδη υπαρχον φαναρι ωστε να εχω πολυ μικρη καταναλωση σε φωτα παρκαρισματος (σε συνδυασμο με τις led ψειρες που ηδη εχω βαλει μπροστα).
Εχει κανεις καμια ιδεα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 11 2009, 10:08

hargoul έγραψε:
Εχω μια απορια. Επειδη πλεον ολες οι λαμπες τεινουν να βγαινουν σε power led λεω μπας και εχουν βγει αντικαταστατες για τις λαμπες πυρακτωσεως του πισω φαναριου μας σε led. Δεν μου αρεσει το after market led φαναρι, αλλα αν υπηρχαν λαμπες σκετες θα τις εβαζα στο ηδη υπαρχον φαναρι ωστε να εχω πολυ μικρη καταναλωση σε φωτα παρκαρισματος (σε συνδυασμο με τις led ψειρες που ηδη εχω βαλει μπροστα).
Εχει κανεις καμια ιδεα;



χαρη πηγαινε στο μοναστηρακι να παρεις τις λαμπιτσες που ζητας κυκλοφορουν αρκετο καιρο τωρα ...απλα βγαζεις τις μαμα και βαζεις τις λαμπες που εχουν πανω καμμια 10αρια λεντ(οχι power led)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 11 2009, 10:23

φίλε hargul
τι τύπο led ψείρες έχεις βάλει και πόσο σου κόστισαν?
οπως πες και το τυπο για τις λαμπες πισω με τα led
αν τις παρεις και ποσο κοστισαν?
ευχαριστω!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 11 2009, 10:48

ioarma έγραψε:
φίλε hargul
τι τύπο led ψείρες έχεις βάλει και πόσο σου κόστισαν?
οπως πες και το τυπο για τις λαμπες πισω με τα led
αν τις παρεις και ποσο κοστισαν?
ευχαριστω!!!!


http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220309502838
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 11 2009, 11:09

http://www.virtualvillage.ie/search?VIEW_SIZE=10&PAGING=Y&SEARCH_OPERATOR=AND&SEARCH_STRING=1157+led+white&SEARCH_CATEGORY_ID=SearchCategoryIE

Διάλεξε & πάρε. Ο τύπος πουλάει & μέσω ebay. Εγώ έχω πάρει το δευτερο σετ το εχω παρει & εγώ & έχω βάλει μια λάμπα στο v-strom μου & μια στο XTX του αδερφού μου που μας είχαν καεί οι λάμπες.

Στο ebay γράψε "1157 led white" & θα σου βγάλει ακόμη πιο πολλές!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PARKER97



Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 19/03/2008

Led Tail Light - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Tail Light   Led Tail Light - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 11 2009, 12:54

hargoul έγραψε:
Εχω μια απορια. Επειδη πλεον ολες οι λαμπες τεινουν να βγαινουν σε power led λεω μπας και εχουν βγει αντικαταστατες για τις λαμπες πυρακτωσεως του πισω φαναριου μας σε led. Δεν μου αρεσει το after market led φαναρι, αλλα αν υπηρχαν λαμπες σκετες θα τις εβαζα στο ηδη υπαρχον φαναρι ωστε να εχω πολυ μικρη καταναλωση σε φωτα παρκαρισματος (σε συνδυασμο με τις led ψειρες που ηδη εχω βαλει μπροστα).
Εχει κανεις καμια ιδεα;

Μάλλον για κάτι τέτοιο ψάχνεις......

http://www.e-moto.gr/gr/Details.asp?ProductID=1125
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://clubs.pathfinder.gr/CLUB_V
 

Led Tail Light

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: