Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Nuclear

Nuclear

Ηλικία : 40
Registration date : 29/03/2011

ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 30 2011, 16:59

Πόσο πρέπει να σφίγγουμε το φίλτρο λαδιού; Αφού σφίξει με το χέρι, μετράμε όντως δυο στροφές, όπως λέει στο manual; Είναι σωστό αυτό απο την εμπειρία σας;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
koymentakos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
koymentakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 17/03/2009

ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 30 2011, 17:22

strombriger έγραψε:
Αργυριου φτηνα και Suzuki. Τα'χουμε ξαναπει παντως .

οτι πληρωνεις παιρνεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 30 2011, 18:42

Nuclear έγραψε:
Πόσο πρέπει να σφίγγουμε το φίλτρο λαδιού; Αφού σφίξει με το χέρι, μετράμε όντως δυο στροφές, όπως λέει στο manual; Είναι σωστό αυτό απο την εμπειρία σας;
Πολύ δεν είναι σφίξιμο με το χέρι + 2 περιστροφές με κλειδί ? Is it doable ??? Rolling Eyes Tα ''φώτα'' σας οι γνώστες Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 30 2011, 18:44

όσο σφίγγει με το χέρι....................τίποτα άλλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 30 2011, 18:47

σαλιγκάρι έγραψε:
όσο σφίγγει με το χέρι....................τίποτα άλλο.
Ώχ...μακακία έκανα Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 30 2011, 20:39

groi1000 έγραψε:
σαλιγκάρι έγραψε:
όσο σφίγγει με το χέρι....................τίποτα άλλο.
Ώχ...μακακία έκανα Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

κ λιγο με το κλειδι δεν βλαπτει.αντε μιση ή το πολυ 1 στροφη.
το θεμα δεν ειναι οτι θα παθει αν παθει κατι το φιλτρο,το θεμα ειναι οτι θα δυσκολευτεις να το βγαλεις οταν θα χρειαστε αλλαγη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Parasound
Member
Member
Parasound

Ηλικία : 46
Τόπος : Βεροια
Registration date : 12/03/2008

ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 30 2011, 22:52

Θα σας πω εγω τι κανω.

Για να ειμαι σιγουρος την πρωτη φορα που αποφασισα να ξεβιδωσω κολλησα ενα αυτοκολλητο μικρο και στενομακρο απο κασσετες mini DV και ετσι ειχα σημαδι.

οπως για παραδειγμα παρακατω

ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Filtervg



μετα απλα μετρησα ποσες στροφες ηθελε για να το παρω στο χερι ξεβιδωνοντας επαληθευοντας και το manual.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://m.youtube.com/user/DrVstrom
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 30 2011, 22:55

MARKOS-V έγραψε:
groi1000 έγραψε:
σαλιγκάρι έγραψε:
όσο σφίγγει με το χέρι....................τίποτα άλλο.
Ώχ...μακακία έκανα Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

κ λιγο με το κλειδι δεν βλαπτει.αντε μιση ή το πολυ 1 στροφη.
το θεμα δεν ειναι οτι θα παθει αν παθει κατι το φιλτρο,το θεμα ειναι οτι θα δυσκολευτεις να το βγαλεις οταν θα χρειαστε αλλαγη
Eλπίζω με το φιλτρόκλειδο και με λίιιιιιγο ζόρι να βγεί scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 30 2011, 23:00

Πάντως εγώ αλλάζω τα λάδια , με Motul 5100 , 7ευρω το λίτρο, 10+ΦΠΑ το φίλτρο και χωρίς εργασία, σε εξουσιοδοτημένο του Σφακιανάκη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 30 2011, 23:02

andreasp έγραψε:
Πάντως εγώ αλλάζω τα λάδια , με Motul 5100 , 7ευρω το λίτρο, 10+ΦΠΑ το φίλτρο και χωρίς εργασία, σε εξουσιοδοτημένο του Σφακιανάκη.

Θες να μοιραστείς με τα υπόλοιπα παιδάκια το μυστικό σου? Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 30 2011, 23:08

terino έγραψε:
andreasp έγραψε:
Πάντως εγώ αλλάζω τα λάδια , με Motul 5100 , 7ευρω το λίτρο, 10+ΦΠΑ το φίλτρο και χωρίς εργασία, σε εξουσιοδοτημένο του Σφακιανάκη.

Θες να μοιραστείς με τα υπόλοιπα παιδάκια το μυστικό σου? Very Happy

Το έχω ξαναπεί.
Στο εξουσιοδοτημένο του Σφακιανάκη πάω, Λ.Ιωνίας και Καυτατζόγλου. Επάνω στην γέφυρα ειναι ακριβως.
Ανδρέας λέγεται ο υπεύθυνος του συνεργείου.
Εχω μείνει πολύ ευχαριστημένος! και με τις τιμές, και με την εργασία.
Για να καταλάβεις, έχω φίλο με συνεργείο, και δεν πάω εκεί.
20ευρω πλήρωσα για να μου αλλάξει τα ελατήρια μπροστά...
10 ευρω για αλλαγή της σίτας στην τρόμπα βενζίνης.
Προχτες που πηγα για το σπειρωμα στο κάρτερ που έλεγα, και έκανα και TPS και λάδια, τακάκια , και φύσημα φίλτρου, απο μόνος του, δεν μου πήρε εξτρά λεφτά για το σπείρωμα, παρώτι ήμουν έτοιμος να του δώσω 30ευρω όπως είχαμε συμφωνήσει. Το κάλυψε με την εργασία του σέρβις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ESCOBAR
Member
Member
ESCOBAR

Ηλικία : 41
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ_ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 29/11/2009

ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 31 2011, 16:10

για καποιον που δεν εχει κλειδι και το κατσαβιδι προσεκτικα θα του φανει πολυ χρησιμο!!!!!!!!!πιανεις το κατσαβιδι το καρφωνεισ στο φιλτρο και του δινεις μιση στροφη και τελειωσες!!!!!!!!!!απλα προσεκτικα!!!!!!!!!!!!!! VSTROM VSTROM
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://PAOKFC.GR
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 01 2011, 10:04

ESCOBAR έγραψε:
για καποιον που δεν εχει κλειδι και το κατσαβιδι προσεκτικα θα του φανει πολυ χρησιμο!!!!!!!!!πιανεις το κατσαβιδι το καρφωνεισ στο φιλτρο και του δινεις μιση στροφη και τελειωσες!!!!!!!!!!απλα προσεκτικα!!!!!!!!!!!!!! VSTROM VSTROM
affraid
Τι εννοείς ποιητή;;;;;; Να καρφώσουμε το φίλτρο με κατσαβίδι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 01 2011, 10:10

dimnik83 έγραψε:
ESCOBAR έγραψε:
για καποιον που δεν εχει κλειδι και το κατσαβιδι προσεκτικα θα του φανει πολυ χρησιμο!!!!!!!!!πιανεις το κατσαβιδι το καρφωνεισ στο φιλτρο και του δινεις μιση στροφη και τελειωσες!!!!!!!!!!απλα προσεκτικα!!!!!!!!!!!!!! VSTROM VSTROM
affraid
Τι εννοείς ποιητή;;;;;; Να καρφώσουμε το φίλτρο με κατσαβίδι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 8117
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 01 2011, 11:15

dimnik83 έγραψε:
ESCOBAR έγραψε:
για καποιον που δεν εχει κλειδι και το κατσαβιδι προσεκτικα θα του φανει πολυ χρησιμο!!!!!!!!!πιανεις το κατσαβιδι το καρφωνεισ στο φιλτρο και του δινεις μιση στροφη και τελειωσες!!!!!!!!!!απλα προσεκτικα!!!!!!!!!!!!!! VSTROM VSTROM
affraid
Τι εννοείς ποιητή;;;;;; Να καρφώσουμε το φίλτρο με κατσαβίδι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ναι καμάρι μου, δεν το έχεις ξανακούσει? Για ΒΓΑΛΣΙΜΟ μόνο, και αν δεν έχεις εργαλείο και είσαι βιαστικός, καρφώνεις το κατσαβίδι στο φίλτρο και το χρησιμοποιείς σαν μοχλό για να το ξεσφίξεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 01 2011, 11:17

Για βγάλσιμο μόνο... (λέω κι εγώ) Και μετά; Βάλσιμο δεν έχει; Η μισή στροφή ακόμα που θέλει;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 01 2011, 11:19

dimnik83 έγραψε:
Για βγάλσιμο μόνο... (λέω κι εγώ) Και μετά; Βάλσιμο δεν έχει; Η μισή στροφή ακόμα που θέλει;

Πάντα με το χέρι, έχει ειπωθεί χιλιάδες φορές. Το φίλτρο λαδιού ΔΕΝ το σφίγγουμε με εργαλεία....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 01 2011, 11:24

Ρε 'συ Λευτέρη, εγώ ξέρω / βλέπω παντού και πάντα, ένα καλό σφίξιμο με το χέρι και μετά μισή ακόμα στροφή με φιλτρόκλειδο... Είναι λάθος αυτό δηλαδή;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 01 2011, 11:30

dimnik83 έγραψε:
Ρε 'συ Λευτέρη, εγώ ξέρω / βλέπω παντού και πάντα, ένα καλό σφίξιμο με το χέρι και μετά μισή ακόμα στροφή με φιλτρόκλειδο... Είναι λάθος αυτό δηλαδή;

Δεν ξέρω αν είναι λάθος Μήτσο, τι να σου πω... μηχανικός δεν είμαι, όλοι εκφράζουμε απόψεις εδώ μέσα βάσει των εμπειριών μας και των συνομιλιών μας με μαστόρια, άντε στο τσακίρ κέφι και από αυτά που έχουμε διαβάσει στο service manual.

Εμένα η εμπειρία 6 χρόνων και ΠΟΛΛΩΝ αλλαγών φίλτρου λαδιού (το αλλάζω σε κάθε αλλαγή λαδιού) μου λέει σφίξιμο όσο πάει με το χέρι και μάλιστα χωρίς πολύ ζόρι. Είναι ΥΠΕΡ αρκετό και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Το ίδιο μου έχει πει ο Σταθόπουλος (τω καιρώ εκείνο που πήγαινα σε συνεργεία) κτλ... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 01 2011, 11:52

o.cake λοιπόν... Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 01 2011, 12:08

Στις οδηγιες νομιζω οτι λεει ...
α. βιδωνεις με το χερι μεχρι να πατησει η τσιμουχα και

β. μετα βιδωνεις-σφιγγεις 2,5 στροφες



Και στο strom ειναι ευκολο το φιλτρο και "ελευθερο" με χωρο να δουλεψεις....

Που να σου λεω τι ειχα τραβηξει με το Transalp που το εχει χωμενο στο μοτερ... ειχε πατησει μεχρι και το μεταλο του φιλτρου στο καρτερ...
Ειχα αφησει την αλλαγη λαδιων τελευταια απο ολο το σερβις επειδη ειναι απλο πραγμα.... και τελικα πηρε περισσοτερη ωρα απο ολα.... και δεν ξεβιδωνε με κανενα εργαλειο... μονο κατσαβιδιαστο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
strombriger
Member
Member
strombriger

Ηλικία : 58
Τόπος : Αχαρναι
Registration date : 07/07/2008

ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ   ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 01 2011, 15:59

Αν δεν εχεις κλειδι και με γιαλοχαρτο αγκαλιαζεις το φιλτρο δυνατα
και ξεσφιγκει . Αν ηταν υπερβολικα σφιγμενο , τοτε το θελει το
κατσαβιδι του .
Να θυμομαστε να βαζουμε λιγο λαδι στην τσιμουχα του φιλτρου
για να μην κοπει με το σφιξιμο και για καλυτερη
στεγανοποιηση . Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΑΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΟΥ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: