Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
diamantino 1



Registration date : 10/06/2019

Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs   Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 14 2021, 09:52

Θροστ βεβαια με αυτά τα λεφτά οχι, μόνο το σετ αλλαγής, τσιμουχες γλυστρες βασικα το πρόβλημα είναι όπως βλέπω μόνο στο δεξί καλάμι το αριστερό είναι στεγνό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs   Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 14 2021, 11:32

diamantino 1 έγραψε:
Θροστ βεβαια με αυτά τα λεφτά οχι, μόνο το σετ αλλαγής,  τσιμουχες γλυστρες βασικα το πρόβλημα είναι όπως βλέπω μόνο στο δεξί καλάμι το αριστερό είναι στεγνό

1. Αλλάζεις συνεργείο.
2. Αλλαζεις θροστ και στα δυο καλάμια
3. Δεν ξανααλλαζεις τσιμουχες χωρις θροστ. Απο τα θροστ χανει λαδια η ανάρτηση. Η τσιμουχα ειναι για να μην μπαινουν τα νερα και οι σκόνες μέσα. Οχι για να μην βγαινουν τα λάδια έξω.

Υ.γ Αν πιανουν τα χερια σου το κανεις μονος σου. Εγω το εκανα μονος μου με εναν φιλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
white angel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
white angel

Ηλικία : 45
Τόπος : ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Registration date : 22/04/2010

Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs   Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 14 2021, 21:49

andreasp έγραψε:
diamantino 1 έγραψε:
Θροστ βεβαια με αυτά τα λεφτά οχι, μόνο το σετ αλλαγής,  τσιμουχες γλυστρες βασικα το πρόβλημα είναι όπως βλέπω μόνο στο δεξί καλάμι το αριστερό είναι στεγνό

1. Αλλάζεις συνεργείο.
2. Αλλαζεις θροστ και στα δυο καλάμια
3. Δεν ξανααλλαζεις τσιμουχες χωρις θροστ. Απο τα θροστ χανει λαδια η ανάρτηση. Η τσιμουχα ειναι για να μην μπαινουν τα νερα και οι σκόνες μέσα. Οχι για να μην βγαινουν τα λάδια έξω.

Υ.γ Αν πιανουν τα χερια σου το κανεις μονος σου. Εγω το εκανα μονος μου με εναν φιλο.
Κανείς λάθος τσιμούχα για να μήν βγουν λάδια
Και η ξυστρα είναι αυτή που διώχνει νερά και χώμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs   Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 14 2021, 21:59

white angel έγραψε:
andreasp έγραψε:
diamantino 1 έγραψε:
Θροστ βεβαια με αυτά τα λεφτά οχι, μόνο το σετ αλλαγής,  τσιμουχες γλυστρες βασικα το πρόβλημα είναι όπως βλέπω μόνο στο δεξί καλάμι το αριστερό είναι στεγνό

1. Αλλάζεις συνεργείο.
2. Αλλαζεις θροστ και στα δυο καλάμια
3. Δεν ξανααλλαζεις τσιμουχες χωρις θροστ. Απο τα θροστ χανει λαδια η ανάρτηση. Η τσιμουχα ειναι για να μην μπαινουν τα νερα και οι σκόνες μέσα. Οχι για να μην βγαινουν τα λάδια έξω.

Υ.γ Αν πιανουν τα χερια σου το κανεις μονος σου. Εγω το εκανα μονος μου με εναν φιλο.
Κανείς λάθος τσιμούχα για να μήν βγουν λάδια
Και η ξυστρα είναι αυτή που διώχνει νερά και χώμα

Αμα περάσουν τα λαδια απο τα θροστ, δεν κρατιουνται απο την τσιμούχα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
diamantino 1



Registration date : 10/06/2019

Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs   Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 15 2021, 15:53

Είδα σε αγγελίες πως πλήρες σετ είναι γύρω στα 80-85 ευρώ δεν λέει αν ειναι και τα θροστ ,έχει κάτι φωτογραφίες, μαλον θα πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω δυστυχώς δεν το έχω, οπότε δοκίμασα στο παρελθόν γινόταν ένας χαμός βίδες περιείχαν κολασημ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tuluba

tuluba

Τόπος : Αθήνα
Registration date : 08/05/2014

Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs   Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 21 2021, 11:33

Μια ερώτηση αν μπορείς για να επιβεβαιώσω μια ανυσηχια μου
Με λιγότερα λάδια η μια μπουκάλα σου τραβάει αν αφήσεις τα χέρια από το τιμόνι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
diamantino 1



Registration date : 10/06/2019

Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs   Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 23 2021, 09:09

Καλημερα , όχι δεν τραβάει η ποσότητα που χάνει είναι ελάχιστη, μετά από 170 χιλιομετρα με μια χαρτοπετσέτα ίσα που λερώνεται,αυτό το ξεκινησε μετά από 2 χρονια που ειχα κάνει την επισκευή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hellas4x4

Hellas4x4

Ηλικία : 39
Τόπος : Παλλήνη, Αττικής
Registration date : 09/01/2019

Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs   Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 24 2021, 12:58

tuluba έγραψε:
Μια ερώτηση αν μπορείς για να επιβεβαιώσω μια ανυσηχια μου
Με λιγότερα λάδια η μια μπουκάλα σου τραβάει αν αφήσεις τα χέρια από το τιμόνι

Από τα λίγα που ξέρω δεν νομίζω ότι ευθύνεται αυτό που σου "τραβάει" το τιμόνι...
Μήπως χρειάζεσαι αλλαγή στα "ποτήρια";;; Άλλαξα προσφάτως...
Άλλο τελείως στην οδήγηση. Δεν "τραβάει" και είναι πιο σαφές το τιμόνι. Τα δικά μου δεν είχαν χαλαρώσει αντιθέτως είχαν σφίξει πολύ από τα χρόνια. Είχε ακόμα τα μαμά πάνω (έχω λίγα χιλιόμετρα βλέπεις...).
Δεν έβαλα τα μαμά ως αντικατάσταση, έβαλα ιμιτασιόν αλλά μου εξήγησαν ότι είναι εξίσου καλά. Επίσης αυτά που έβαλα είναι σε κωνικό στυλ και κλειστού τύπου, όχι όπως τα μαμά που είναι απλά με μπίλιες (δες την εικόνα παρακάτω για τις διαφορές)...

Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs - Σελίδα 2 -600-s10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hellas4x4.gr/
 

Σέρβις εμπρόσθιας Ανάρτησης vstrom 650 k8 abs

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Αναρτήσεις-
Μετάβαση σε: