Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Λεωνίδας

Λεωνίδας

Ηλικία : 54
Τόπος : Λαμία
Registration date : 07/11/2009

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Ιαν 11 2010, 23:53

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 2guhbpy
Αυτό είναι το πίσω αμορτισσέρ που ετοιμάζει η ricor για τα εργαλεία μας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤρι Ιαν 12 2010, 00:18

Οδηγιες για τα ιντιμινατια

http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f5/topic-t6433.htm#105397
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
gregDL1000
Member
Member
gregDL1000

Ηλικία : 47
Τόπος : Λυκόβρυση
Registration date : 01/12/2008

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤρι Ιαν 12 2010, 00:30

Τα 1000 έχουν απο την μαμα ιντιμινιατα ε?????
Ετσι δεν είναι ή κάνω λάθος????

eee eee Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 8117 Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 8117 Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 8117
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gpeffect.gr
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤρι Ιαν 12 2010, 00:32

gregDL1000 έγραψε:
Τα 1000 έχουν απο την μαμα ιντιμινιατα ε?????
Ετσι δεν είναι ή κάνω λάθος????

eee eee Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 8117 Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 8117 Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 8117

ναιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λεωνίδας

Λεωνίδας

Ηλικία : 54
Τόπος : Λαμία
Registration date : 07/11/2009

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ Ιαν 13 2010, 15:11

Το 1000αρι με τα μαμά cartridge πώς στέκεται δίπλα στα 650 με ιντιμινάτορες; Ας μας πει κάποιος που έχει δοκιμάσει και τα δύο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 14:50

Λεωνίδας έγραψε:
Το 1000αρι με τα μαμά cartridge πώς στέκεται δίπλα στα 650 με ιντιμινάτορες; Ας μας πει κάποιος που έχει δοκιμάσει και τα δύο.

Νομίζω ότι είναι το ίδιο πράγμα πλέον!!
Και για να είμαι πιο ακριβείς φίλε μου έχω το 1000αρι πολλά χρόνια,το τελευταίο διάστημα μαζί με τον milt έχουμε κάνει αρκετές τοποθετήσεις σε ιντιμινέτορς και πάντα αμέσως μετά την εφαρμογή είμαι ο πρώτος που καβαλάω το μηχανάκι για δοκιμή.
Σε αυτή λοιπόν την διαδικασία και μέχρι να κατέβει το λάδι για να αρχίσει να δουλεύει η βαλβίδα (απόσβεση) εντοπίζω το πως ήταν και το πως γίνετε!!
Είναι απλά με δυο λέξεις η μέρα με την νύχτα και η αίσθηση δεν απέχει και πολύ από αυτή που έχει το δικό μου.

Ελπίζω να σε κάλυψα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λεωνίδας

Λεωνίδας

Ηλικία : 54
Τόπος : Λαμία
Registration date : 07/11/2009

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 22:28

Ευχαριστώ για την απάντηση Very Happy
Αν και το μηχανάκι είναι καινούριο οι αναρτήσεις του είναι μούφα.Με τα φρένα είμαι ΟΚ.Το σκέφτομαι σοβαρά να πάρω και το πίσω αμορτισσέρ της Ricor (με inertia valve ) για να φτιάξω αχτύπητο σύνολο , μέχρι το καλοκαίρι... success
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 23:31

έχοντας διαβάσει όλα τα πόστ με τα τόσο θετικά σχόλια, δε κρύβω οτι είμαι στο τσάκ να το παραγγείλω ... ΑΛΛΑ έχω ενα ερώτημα.
όπως ξέρετε έχω μια λόξα με το χωμάτινο τερέν (είπαμε οτι το vstrom ΔΕ πάει χώμα 🤡 ) και θα ήθελα να ρωτήσω αν τα βάλω (έστω και λιγότερη ποσότητα λαδιού, ~450ml/μπουκάλα) θα δουλέψει στο χώμα σωστά ή γίνετε καθαρά ασφάλτινο και θα πάρω τη ... μασέλα στο χέρι Question Question Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 23:35

painterakis έγραψε:
έχοντας διαβάσει όλα τα πόστ με τα τόσο θετικά σχόλια, δε κρύβω οτι είμαι στο τσάκ να το παραγγείλω ... ΑΛΛΑ έχω ενα ερώτημα.
όπως ξέρετε έχω μια λόξα με το χωμάτινο τερέν (είπαμε οτι το vstrom ΔΕ πάει χώμα 🤡 ) και θα ήθελα να ρωτήσω αν τα βάλω (έστω και λιγότερη ποσότητα λαδιού, ~450ml/μπουκάλα) θα δουλέψει στο χώμα σωστά ή γίνετε καθαρά ασφάλτινο και θα πάρω τη ... μασέλα στο χέρι Question Question Question

ΑΧ ρε γαμώτο δεν διαβάζεις,δεν διαβάζεις!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 23:38

painterakis έγραψε:
έχοντας διαβάσει όλα τα πόστ με τα τόσο θετικά σχόλια, δε κρύβω οτι είμαι στο τσάκ να το παραγγείλω ... ΑΛΛΑ έχω ενα ερώτημα.
όπως ξέρετε έχω μια λόξα με το χωμάτινο τερέν (είπαμε οτι το vstrom ΔΕ πάει χώμα 🤡 ) και θα ήθελα να ρωτήσω αν τα βάλω (έστω και λιγότερη ποσότητα λαδιού, ~450ml/μπουκάλα) θα δουλέψει στο χώμα σωστά ή γίνετε καθαρά ασφάλτινο και θα πάρω τη ... μασέλα στο χέρι Question Question Question
Η τεχνολογία αυτή............................απ τα χωμάτινα ήρθε
παλληκάρι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 23:41

TomK8ww έγραψε:
painterakis έγραψε:
έχοντας διαβάσει όλα τα πόστ με τα τόσο θετικά σχόλια, δε κρύβω οτι είμαι στο τσάκ να το παραγγείλω ... ΑΛΛΑ έχω ενα ερώτημα.
όπως ξέρετε έχω μια λόξα με το χωμάτινο τερέν (είπαμε οτι το vstrom ΔΕ πάει χώμα 🤡 ) και θα ήθελα να ρωτήσω αν τα βάλω (έστω και λιγότερη ποσότητα λαδιού, ~450ml/μπουκάλα) θα δουλέψει στο χώμα σωστά ή γίνετε καθαρά ασφάλτινο και θα πάρω τη ... μασέλα στο χέρι Question Question Question
Η τεχνολογία αυτή............................απ τα χωμάτινα ήρθε
παλληκάρι

Διαβάζεις τι λέει ο παππούς!!
Και αυτουνού άλλος του τόπε Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 23:43

το έχω διαβάσει χρήστο μου και θωμά ναι ήρθε απο το χωμάτινο τερέν αλλά εγώ δε θέλω να διαβάσω τι έγραψαν κάποιοι αμερικανοί ή αυστραλοί ή ... αλλά απο εσάς που τα βάλετε.
κάτι φρέσκο, κάτι ποιο αξιόπιστο απο άτομα δικά μας.

βασικά ... το έχετε δοκιμάσει Question Question Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 23:48

painterakis έγραψε:
το έχω διαβάσει χρήστο μου και θωμά ναι ήρθε απο το χωμάτινο τερέν αλλά εγώ δε θέλω να διαβάσω τι έγραψαν κάποιοι αμερικανοί ή αυστραλοί ή ... αλλά απο εσάς που τα βάλετε.
κάτι φρέσκο, κάτι ποιο αξιόπιστο απο άτομα δικά μας.
Βάλτα......και θα δεις..........αλλά μόνο με τα λάδια που θα σου πω εγώ.................................................
........................................................ΜΠΡΕΤΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ kolaraki
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 00:04

Μανωλιό μόλις μου τα ...βάλουνε και οργώσω τους λόφους της Λούτσας θα σου πω,αν δεν τα έχεις παραγγείλει μέχρι τότε. afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wannabe
Member
Member
wannabe

Τόπος : Athens
Registration date : 28/06/2009

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 00:05

painterakis έγραψε:
το έχω διαβάσει χρήστο μου και θωμά ναι ήρθε απο το χωμάτινο τερέν αλλά εγώ δε θέλω να διαβάσω τι έγραψαν κάποιοι αμερικανοί ή αυστραλοί ή ... αλλά απο εσάς που τα βάλετε.
κάτι φρέσκο, κάτι ποιο αξιόπιστο απο άτομα δικά μας.

βασικά ... το έχετε δοκιμάσει Question Question Question
αν και πρέπει να το έχω ξαναγράψει...
θα χάσεις ένα 20% σε ψιλές ανωμαλίες. χωματόδρομος με 3Α πχ θα είσαι -20%
σε μεγάλες ανωμαλίες είσαι όπου ήσουνα με μαμά ίσως και καλύτερα λόγω ψιλότερου λαδιού
ναι έχω κάνει ~40χλμ καθαρό χωματόδρομο με διαφορετικές επιφάνειες απο τότε που τα έβαλα.

πάρτα βάλτα και αν δεν σου αρέσει βγάλτα πούλα τα.
σίγουρα θα τα πάρει κάποιος άλλος και σίγουρα δεν θα τα βγάλεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 00:10

TomK8ww έγραψε:
painterakis έγραψε:
το έχω διαβάσει χρήστο μου και θωμά ναι ήρθε απο το χωμάτινο τερέν αλλά εγώ δε θέλω να διαβάσω τι έγραψαν κάποιοι αμερικανοί ή αυστραλοί ή ... αλλά απο εσάς που τα βάλετε.
κάτι φρέσκο, κάτι ποιο αξιόπιστο απο άτομα δικά μας.
Βάλτα......και θα δεις..........αλλά μόνο με τα λάδια που θα σου πω εγώ.................................................
........................................................ΜΠΡΕΤΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ kolaraki
ωραία ... τα έχει δοκιμάσει κανείς Question
το λέω γιατί όταν γράφετε οτι δεν έχει το βύθισμα στο φρενάρισμα συμένει οτι ΔΕ συμπιέζετε η ανάρτηση εύκολα, ή κάνω λάθος;
άρα αν θές να πάς σε ένα χωματόδρομο και η μπουκάλα δε συμπιέζετε εύκολα, τότε δε θα είναι "σκληρό" για τέτοια χρήση;
αν κάνω κάποιο λάθος διωρθώστε με.


EDIT: αντώνη πρόσεχε γιατί με τη φόρα που έχουν πάρει δε ξέρει κανείς τι θα σου τα ... βάλουν Razz
wannabe: αφού όλα συνηγορούν ότι δε θα χάσω αλλά θα κερδίσω ... μου φαίνετε οτι θα τη κάνω την αγορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wannabe
Member
Member
wannabe

Τόπος : Athens
Registration date : 28/06/2009

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 00:17

κάνεις λάθος διότι η βαλβίδα σκοπό έχει να διαχωρίσει σε high speed compression και low speed compression.
όταν φρενάρεις είναι low speed compression η βαλβίδα δεν ανοίγει και το λάδι ανεβαίνει απο λυγίζοντας τις ροδέλες (shim stack)
αν βρει η ρόδα κάποιο εμπόδιο (high speed) η βαλβίδα ανοίγει και το λάδι περνά απο τις τρύπες με ελάχιστη συγκριτικά αντίσταση.

το σύστημα δρα προσθετικά στο υπάρχον ελατήριο γιαυτό και δεν χρειάζεται πιο σκληρά απο τα μαμά
γιαυτό και το λάδι πρέπει να είναι πιο ψιλό για να μπορεί να περνά με ταχύτητα όταν ανοίγει η βαλβίδα και να μην σκληραίνει το μπροστινό σε αυτές τις συνθήκες.



ΥΓ αδιάβαστος ήρθες σε αυτό το κεφάλαιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 00:23

wannabe έγραψε:
ΥΓ αδιάβαστος ήρθες σε αυτό το κεφάλαιο.
μονο μη μου βάλεις κακό βαθμό Razz Razz Razz

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16 2010, 09:19

wannabe έγραψε:

αν και πρέπει να το έχω ξαναγράψει...
θα χάσεις ένα 20% σε ψιλές ανωμαλίες. χωματόδρομος με 3Α πχ θα είσαι -20%
σε μεγάλες ανωμαλίες είσαι όπου ήσουνα με μαμά ίσως και καλύτερα λόγω ψιλότερου λαδιού.
Ψιλο...........διαφωνώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gevo
Member
Member
gevo

Ηλικία : 61
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 11/10/2008

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16 2010, 09:54

TomK8ww έγραψε:
wannabe έγραψε:

αν και πρέπει να το έχω ξαναγράψει...
θα χάσεις ένα 20% σε ψιλές ανωμαλίες. χωματόδρομος με 3Α πχ θα είσαι -20%
σε μεγάλες ανωμαλίες είσαι όπου ήσουνα με μαμά ίσως και καλύτερα λόγω ψιλότερου λαδιού.
Ψιλο...........διαφωνώ


για πες φίλε Τομ γιατί; ειμαι σε κατάσταση παραπέντε για παραγγελία ,υπάρχει κάτι άλλο ;
χωρίς να εχω δει ,δοκιμάσει ...αλλά απο αυτα που εχω διαβάσει παραπάνω εμεινα με αυτη την
εντύπωση που λέει ο φίλος wannable
για πε καιμας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16 2010, 12:58

Σε γενικές γραμμές το μηχανάκι θα ανέβει 20-30/100 πιο πάνω
Οι βαλβίδες οι πρώτες(έχει ξαναγραφεί),είχαν πολλά φίλερ μέσα,με αποτέλεσμα(αυτοί που το είχαν οδηγήσει και όχι εγώ),να λένε ότι το μηχανάκι είναι κούτσουρο(γι αυτό τις εξέλιξε και η RICOR).
Εγώ......(Μπρέτσος πιο σωστά),έβαλα απο τις τελευταίες(με πιο λίγα φίλερ),και λιγότερη ποσότητα λαδιού(μυστικό),από ότι λέει η μαμά και είμαι ευχαριστημένος.Κατά την γνώμη μου πρέπει να παίξεις με...........1) κανονικά η ανάποδα τοποθετημένο ελατήριο και 2)ποσότητα λαδιού.........(δεν μπαίνω στην διαδικασία MILT,ξεχείλωμα τρύπες,γιατί δεν έχω οδηγήσει ακόμα το μηχανάκι του).......................ακόμα δεν έχω ευκαιρίσει,να παίξω και με το δικό μου........Πάντως,σε σύγκριση με τα hyperpro που είχα βάλει πρόσφατα(και αυτά έχω ακόμη πάνω),το μηχανάκι έχει ανέβει 20-30/100. Και μην ξεχνάμε,ΠΩΣ το θέλει το μηχανάκι του ο καθένας(σκληρό-μαλακό κλπ). Η ουσία είναι ότι με τα intiminators,to μηχανάκι κάνει
απόσβεση,πράγμα σχεδόν ανύπαρκτο με πριν.


Υ.Γ. τα παραπάνω.............καθαρά προσωπικές εκτιμήσεις


Έχει επεξεργασθεί από τον/την TomK8ww στις Κυρ Ιαν 17 2010, 20:21, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
@lex_73
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
@lex_73

Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2009

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16 2010, 13:02

Γεράσιμε δεν ξέρω από ποσοστά και ούτε τι γίνεται στο χώμα, αλλά από τη φτωχή μου εμπειρία μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι όταν έβαλα τη γέφυρα στο πηρούνι δεν μπόρεσα να αντιληφθώ άμεσα τις διαφορές. Εδώ και μια βδομάδα όμως με τα intiminators έχει αλλάξει ο τρόπος που μου συμπεριφέρονται οι λακούβες και τα σαμαράκια του ΥΠΕΧΩΔΕ!!
Έχω κόψει μαχαίρι τις απότομες αλλαγές πορείας και απολαμβάνω να "πέφτω" στην εκάστοτε ανωμαλία που μου εμφανίζει το υπέροχο Αθηναϊκό οδικό δίκτυο!! Έπαψα να νιώθω σαν κομπρεσέρ περνώντας κάθε φορά πάνω από τα υπέροχα πλαστικά σαμάρια...
Πλέον βλέπω ότι το μπροστινό "διαβάζει" το δρόμο και μου δίνει μια αίσθηση ασφάλειας. Όλα έρχονται πολύ πιο ομαλά.
Για 100? (αν φτάσει τελικά τόσο) νομίζω ότι αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16 2010, 13:27

painterakis έγραψε:

ωραία ... τα έχει δοκιμάσει κανείς Question
το λέω γιατί όταν γράφετε οτι δεν έχει το βύθισμα στο φρενάρισμα συμένει οτι ΔΕ συμπιέζετε η ανάρτηση εύκολα, ή κάνω λάθος;
άρα αν θές να πάς σε ένα χωματόδρομο και η μπουκάλα δε συμπιέζετε εύκολα, τότε δε θα είναι "σκληρό" για τέτοια χρήση;
αν κάνω κάποιο λάθος διωρθώστε με.
.........
.............θα τα βάλεις ρε η θαρθω να σου βουλώσω το μάτι..................



...ρε τι είναι τούτος,ρε π@ύστη μου??????????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wannabe
Member
Member
wannabe

Τόπος : Athens
Registration date : 28/06/2009

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16 2010, 13:58

TomK8ww έγραψε:
wannabe έγραψε:

αν και πρέπει να το έχω ξαναγράψει...
θα χάσεις ένα 20% σε ψιλές ανωμαλίες. χωματόδρομος με 3Α πχ θα είσαι -20%
σε μεγάλες ανωμαλίες είσαι όπου ήσουνα με μαμά ίσως και καλύτερα λόγω ψιλότερου λαδιού.
Ψιλο...........διαφωνώ
αυτά που έχω γράψει αφορούν το κομμάτι της συμπίεσης και δει σε εμπόδια.(για να απευθυνθώ στον εξειδικευμένο προβληματισμό του painterakis)
τα εντυπωσιακά αποτελέσματα στην αντιμετώπιση της βουτιάς κατά το φρενάρισμα
αλλά και στο κομμάτι της απόσβεσης επαναφοράς
έχουν αναφερθεί στο τόπικ προηγουμένως απο εμένα και απο άλλους και είναι εμφανή σε όποιον τα τοποθετήσει απο τα πρώτα 10μέτρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator   Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16 2010, 14:49

TomK8ww έγραψε:
painterakis έγραψε:

ωραία ... τα έχει δοκιμάσει κανείς Question
το λέω γιατί όταν γράφετε οτι δεν έχει το βύθισμα στο φρενάρισμα συμένει οτι ΔΕ συμπιέζετε η ανάρτηση εύκολα, ή κάνω λάθος;
άρα αν θές να πάς σε ένα χωματόδρομο και η μπουκάλα δε συμπιέζετε εύκολα, τότε δε θα είναι "σκληρό" για τέτοια χρήση;
αν κάνω κάποιο λάθος διωρθώστε με.
.........
.............θα τα βάλεις ρε η θαρθω να σου βουλώσω το μάτι..................



...ρε τι είναι τούτος,ρε π@ύστη μου??????????
θα τα βάλω μωρέ κουζουλέ,μη φωνάζεις... πονάν τ'αυτιά μου (έχουμε και ένα χρόνο παραπάνω στη πλάτη μας ... μη το ξεχνάμε) Razz Razz Razz
με βαριά καρδια (λέμε και καμιά μακακία να περάσει η ώρα) ...αλλά θα τα βάλω. cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Intiminators και Race Tech Gold Valve Cartridge Emulator

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 9 από 12Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Αναρτήσεις-
Μετάβαση σε: