Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Χρήστος76



Registration date : 21/02/2019

Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο.   Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο. Icon_minitimeΠαρ Φεβ 22 2019, 18:39

Γεια σας!

Η μηχανή, που την έχω 12 χρόνια, παρουσιάζει διαδοχικά προβλήματα τα τελευταία 2 - 3 χρόνια. Αλυσίδα, δίσκος ταχυτήτων, διακόπτης, μίζα, καρβουνάκια μίζας. Μπαταρία και ελαστικά μάλλον προβλέπονταν. Μάλλον λογικό είναι, αλλά θα ήθελα και τη γνώμη σας. Τώρα έχω πρόβλημα με τα φώτα. Είδα εδώ δύο ποστ - οδηγούς για το καθάρισμα των επαφών και το έκανα, αλλά πάλι τίποτα. Ο διακόπτης κάνει 100 - 150 ο καινούριος; Μεταχειρισμένο έχει νόημα να βάλω;

Και στο θέμα συνεργείο. Την πήγαινα στον Ρακκά στην αρχή και ήμουν ικανοποιημένος γιατί και έλεγε τι θα σου κάνει και έδινε το περιθώριο γνήσιου ή ιμιτασιόν ανταλλακτικού εξηγώντας σου πόσο θα κρατήσει το ένα και πόσο το άλλο. Αλλά κάθε φορά μου έβαζε λάδια στις μπουκάλες της μπροστινής ανάρτησης λέγοντας μου ότι έχουν χάσει, πράγμα που εγώ φυσικά δεν μπορώ να καταλάβω.
Πριν πέντε χρόνια περίπου, την πήγα στον Νικητάκη από ανάγκη, γιατί δουλεύω εκεί κοντά κι έμεινα γιατί μου είπε ότι θα μου κάνει καλή τιμή. Από τότε βγάζει προβλήματα συνέχεια και δεν ξέρω αν είναι από φυσιολογική φθορά της μηχανής ή κάτι άλλο. Για παράδειγμα, μίζα άλλαξα τον Αύγουστο του 2017. Πριν ένα μήνα, μου άλλαξαν καρβουνάκια μίζας γιατί δεν έπαιρνε μπρος. Είναι λογικό αυτό; Του ζήτησα αν έχει μια μεταχειρισμένη χούφτα (όχι ζευγάρι) να μου δώσει γιατί είχε σπάσει η δική μου και μου την χρέωσε σαν καινούρια. Οι ταχύτητες, ενώ έχει αλλάξει δίσκο συμπλέκτη, έχουν πρόβλημα, δυσκολεύομαι αρκετές φορές να αλλάξω. Και διακόπτη άλλαξα πριν δυο χρόνια, πάλι γιατί δεν άναβαν τα φώτα. Είναι λογικό να χαλάσει τόσο σύντομα;

Είδα κάποιες προτάσεις για συνεργείο εδώ μέσα. Εγώ μένω Συκιές - Νεάπολη. Έχει στη Ρήγα Φερραίου ένα Moto Casis. Γνωρίζετε κάτι γι αυτό; Μου φαίνεται τακτοποιημένο, όπως περνάω απ' έξω, αλλά δεν ξέρω, μπορεί να είναι επειδή δεν έχει δουλειά.

Οι καιροί είναι δύσκολοι και δεν μπορώ να δίνω κάθε τρεις και λίγο για επισκευές. Γι αυτό το έψαξα με τον διακόπτη και προσπάθησα να το καθαρίσω μόνος μου, για να γλιτώσω την αλλαγή. Που φαίνεται ότι δεν την γλιτώνω τελικά. Και καταλαβαίνω ότι είναι πολύ πιο εύκολο για τον κάθε μηχανικό να αλλάξει διακόπτη και να μην ασχοληθεί να τον καθαρίσει.

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποιες απαντήσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pegasusthes
moderator
moderator
pegasusthes

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/04/2010

Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο.   Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο. Icon_minitimeΤρι Φεβ 26 2019, 21:42

φίλε μου Χρήστος76, πέρνα πρώτα απ τα νέα μέλη, σύμφωνα με τους κανονισμούς, να σε γνωρίσει το φόρουμ και κατόπι αν δεν βρεις τις πληροφορίες που θέλεις εδώ ζήτησε την βοήθεια των μελών.

Από κει και πέρα έλα σε κανα καφέ τις Τετάρτες (αύριο) στο καφέ Το Κτήμα μιας και είναι κοντά σου, να σου πούμε και που να πας ή πάμε και μαζί. Λόγω ότι μένω Νεάπολη πάνω απ την Ρ.Φεραίου το ξέρω το Casis αλλά δεν ξέρω τι ρόλο βαράνε και πως βαράνε.
όσο για τον διακόπτη εκτιμώ ότι υπάρχει λύση, τα λέμε από κοντά.

_________________
Θα τα κάνω όλα λουλούδια          

Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο. My_ava13

transalp 600
Vstrom 650
MT-09 Tracer
Triumph Tiger Sport 1050
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hellas4x4

Hellas4x4

Ηλικία : 39
Τόπος : Παλλήνη, Αττικής
Registration date : 09/01/2019

Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο.   Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο. Icon_minitimeΤετ Φεβ 27 2019, 11:29

Καλησπέρα...
Να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου για πρόταση συνεργείου στην ανατολική Θεσσαλονίκη (ακόμα καλύτερα αν είναι προς Περαία)...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hellas4x4.gr/
pegasusthes
moderator
moderator
pegasusthes

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/04/2010

Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο.   Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο. Icon_minitimeΤετ Φεβ 27 2019, 16:29

Hellas4x4 έγραψε:
Καλησπέρα...
Να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου για πρόταση συνεργείου στην ανατολική Θεσσαλονίκη (ακόμα καλύτερα αν είναι προς Περαία)...



to ίδιο θα πω και για σένα, είναι δύσκολο μέσα εδώ να πει ο καθένας πήγαινε εκεί και μην πας σ αυτόν. Ο καθένας έχει τις δικές του εμπειρίες και σχέσεις με τον μηχανικό του. Ελάτε σήμερα στον καφέ μας και θα πούμε από κοντά τι άποψη έχει ο καθένας. Σίγουρο είναι ότι θα ωφεληθείτε αφού προτάσεις υπάρχουν.

_________________
Θα τα κάνω όλα λουλούδια          

Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο. My_ava13

transalp 600
Vstrom 650
MT-09 Tracer
Triumph Tiger Sport 1050
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hellas4x4

Hellas4x4

Ηλικία : 39
Τόπος : Παλλήνη, Αττικής
Registration date : 09/01/2019

Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο.   Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο. Icon_minitimeΠεμ Φεβ 28 2019, 11:22

Θα το προσπαθήσω να έρθω την μεθεπόμενη βδομάδα (13/03/2019)... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hellas4x4.gr/
pegasusthes
moderator
moderator
pegasusthes

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/04/2010

Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο.   Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο. Icon_minitimeΠεμ Φεβ 28 2019, 15:19

Hellas4x4 έγραψε:
Θα το προσπαθήσω να έρθω την μεθεπόμενη βδομάδα (13/03/2019)... Very Happy


OK

_________________
Θα τα κάνω όλα λουλούδια          

Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο. My_ava13

transalp 600
Vstrom 650
MT-09 Tracer
Triumph Tiger Sport 1050
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χρήστος76



Registration date : 21/02/2019

Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο.   Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο. Icon_minitimeΠαρ Μαρ 08 2019, 21:20

Καλησπέρα!

Θα προσπαθήσω κι εγώ για Τετάρτη 13/3.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pegasusthes
moderator
moderator
pegasusthes

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/04/2010

Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο.   Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο. Icon_minitimeΤρι Μαρ 12 2019, 19:35

θα σε περιμένουμε Χρήστο

_________________
Θα τα κάνω όλα λουλούδια          

Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο. My_ava13

transalp 600
Vstrom 650
MT-09 Tracer
Triumph Tiger Sport 1050
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Προβλήματα με V-Strom 650. Προτάσεις για συνεργείο αξιόπιστο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ ΦΟΡΟΥΜ :: Ενότητα μελών Φόρουμ Β.Ελλάδας-
Μετάβαση σε: