Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Kevin Tas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Kevin Tas

Ηλικία : 49
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Registration date : 14/05/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 12 2010, 18:30

Χτες λοιπόν και εγώ τοποθέτησα τις χρυσαφένιες μου στην Ντόλυ. Η μηχανή δεν έχει κανένα θέμα απο τα γνωστά που έχουν αναφερθεί εδώ μέσα και πλέον μπορώ να πώ πως έχω ΦΡΕΝΑ.

Γιάννη merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr
teo_stavr

teo_stavr

Ηλικία : 46
Τόπος : Elefsina
Registration date : 23/09/2010

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 26 2010, 19:18

Για τα dot των υγρων οι διαφορες στις μηχανες ειναι η συχνοτητα αλλαγης των υγρων .
τα 5 σιλικονουχα με αποκλιστικα αγωνιστικη χρηση
τα 5,1 ειναι περιπου 6 μηνεσ με 1 χρονο,αγωνιστικης χρησης
τα 4,0 ειναι περιπου 2 χρονια
τα 3,0 ειναι 4 περιπου χρονια
εχει να κανει με την υγρασια που αποροφουν .
βεβαιως και εχχουν εντελοσ διαφορετικο σημειο βρασμου αλλα δεν ειναι ευκολο να πλησιασει με τα σημερινα δεδομενα το σημειο βρασμου και το dot 3 ποσο μαλλον το 4
τα σιλικονουχα υγρα dot5 ειναι οτι καλυτερο υπαρχει στην αγορα αλλα εκτοσ απο πανακριβα ειναι εντελος περιτα σαν επενδυση για χρηση εκτοσ πιστας.

παντα με τις γνωσεις που εχω απο τον τομεα του αυτοκινητου βεβαια!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimmis
gold member
gold member
Jimmis

Ηλικία : 53
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-- ΕΔΕΣΣΑ- ΒΟΛΟΣ
Registration date : 17/05/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Οκτ 18 2010, 19:11

καλησπερα σε ολους. ρωτησα σημερα για να αλαξω αναρτηση στο καρουλι μου dl650k8 εκτος απο wp και ohlins μου προτεινε την wilbers . η συγκεκριμενη εταιρια ζηταει βαρος οδηγου - συνοδηγου και με τριπλετα για να ρυθμιστει αναλογα .το πακετο περιλαμβανει αμορτισερ πισω- προφορτηση - ελατηρια μπροστα -λαδια -εργασια ολα μαζι 800ευρω με 10% εκπτωση απο την wilbers μονο για τον μηνα Οκτωβριο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://dkautosevice@yahoo.gr
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Οκτ 18 2010, 22:42

jimisdl650k8 έγραψε:
καλησπερα σε ολους. ρωτησα σημερα για να αλαξω αναρτηση στο καρουλι μου dl650k8 εκτος απο wp και ohlins μου προτεινε την wilbers . η συγκεκριμενη εταιρια ζηταει βαρος οδηγου - συνοδηγου και με τριπλετα για να ρυθμιστει αναλογα .το πακετο περιλαμβανει αμορτισερ πισω- προφορτηση - ελατηρια μπροστα -λαδια -εργασια ολα μαζι 800ευρω με 10% εκπτωση απο την wilbers μονο για τον μηνα Οκτωβριο

Οι γκουρού της λέσχης προτείνουν EMC δαγκωτό, καναδυό περίεργοι εμπιστεύονται τις χρυσαφί. Φταίει και αυτό το τυπωμένο Racing στο πιατέλο αλλά μην τις πάρεις ..............

Ταδε έφη ο KARATOUMPANOS.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kopeli
gold member
gold member
kopeli

Ηλικία : 48
Τόπος : GR-SKG
Registration date : 16/07/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Οκτ 18 2010, 22:53

jimisdl650k8 έγραψε:
καλησπερα σε ολους. ρωτησα σημερα για να αλαξω αναρτηση στο καρουλι μου dl650k8 εκτος απο wp και ohlins μου προτεινε την wilbers . η συγκεκριμενη εταιρια ζηταει βαρος οδηγου - συνοδηγου και με τριπλετα για να ρυθμιστει αναλογα .το πακετο περιλαμβανει αμορτισερ πισω- προφορτηση - ελατηρια μπροστα -λαδια -εργασια ολα μαζι 800ευρω με 10% εκπτωση απο την wilbers μονο για τον μηνα Οκτωβριο
jimis, check this πλιζ.
http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f6/topic-t5736.htm?highlight=%e1%ed%e1%f1%f4%e7%f3%e7

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 8117
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Οκτ 18 2010, 22:54

η τιμή είναι πολύ καλή για όλα αυτά.
για ποια ανάρτηση μιλάμε?
δώσε αν θες λινκ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Οκτ 18 2010, 23:06

Πολύ ενδιαφέρον.
Με γνώμονα το μηχανάκι που καβαλάμε είναι ίσως μια από της πολύ καλές επιλογές και μάλιστα θυμάμαι στο μηχανάκι του wannabe που είχα οδηγήσει μου είχε αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Bretsos K2 στις Δευ Οκτ 18 2010, 23:39, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Οκτ 18 2010, 23:36

Διαβάζοντας τα πόστ,έπεσε το μάτι μου σε μία έκφραση...''υπερεκτιμημένες και πανάκριβες οι ohlins και οι wp''.Και έρχομαι να συμφωνήσω μιας και μόλις είδα τη φωτό της wilbers θυμήθηκα ότι τη δική μου την αγόρασα χωρίς ρυθμιστή προφόρτισης μιάς και τα 400 περίπου εξτρά ευρώ μου φάνηκαν τρελό ποσό για τις οικονομικές μου δυνατότητες.Οπότε έμεινα με το κλειδάκι στο χεράκι για να ρυθμίζω την ανάρτηση (που κι αυτό κάπου το έχω χαμένο Crying or Very sad ).Συγνώμη αν spam(άρισα) το topic παιδιά αλλά θα έσκαγα αν δε το έλεγα Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas
Member
Member
kostas

Ηλικία : 36
Τόπος : Peristeri
Registration date : 20/09/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Νοε 01 2010, 14:21

Οποτε teo εσυ για εναν που εχει βαλει τετραπιστονες nissin προτεινεις dot4?Ποσο μεγαλη ειναι η χρηματικη διαφορα με dot5.1 που ειναι η αμεσως επομενη γιατι τα dot5 μου φενονται καθαρα αγωνιστικα.
Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nickolaos
Member
Member
Nickolaos

Ηλικία : 48
Τόπος : Καλαματα
Registration date : 05/01/2010

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Νοε 01 2010, 14:53

kostas έγραψε:
Οποτε teo εσυ για εναν που εχει βαλει τετραπιστονες nissin προτεινεις dot4?Ποσο μεγαλη ειναι η χρηματικη διαφορα με dot5.1 που ειναι η αμεσως επομενη γιατι τα dot5 μου φενονται καθαρα αγωνιστικα.
Ευχαριστω.
Λαμπριανιδης.Ferodo dot4 6,5ευρω το λιτρο.
Αν θα χρειαστεις περιπου 250μλ ζητημα θα ειναι,οποτε καβατζωνεις αλλα 750μλ
για επομενες αλλαγες Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas
Member
Member
kostas

Ηλικία : 36
Τόπος : Peristeri
Registration date : 20/09/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Νοε 01 2010, 15:38

Thanks Nickolaos οποτε dot4 προτεινετε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nickolaos
Member
Member
Nickolaos

Ηλικία : 48
Τόπος : Καλαματα
Registration date : 05/01/2010

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Νοε 01 2010, 15:58

Ναι!!
Και κατι νεο που ακουσα σημερα και κυριολεκτικα εκτοξευθηκα
"γιατι εβαλες 4πιστονες,η μαμα σουζουκι δεν ξερει??
Το ξερεις οτι ειναι επικινδυνο και μπορει να μπλοκαρει τον τροχο με αποτομο
φρεναρισμα???"
Εγω οπως ηταν αναμενομενο καλημερησα και εκοψα λασπη απο τον συγκεκριμενο
μαστορα,που παρεπιμπτοντως τον εμπιστευομουν και μαλλον θα με βλεπει ως αναμνηση!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
al_tzamp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
al_tzamp

Ηλικία : 44
Τόπος : Σέρρες - Αθήνα
Registration date : 29/01/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Νοε 01 2010, 16:19

Nickolaos έγραψε:
kostas έγραψε:
Οποτε teo εσυ για εναν που εχει βαλει τετραπιστονες nissin προτεινεις dot4?Ποσο μεγαλη ειναι η χρηματικη διαφορα με dot5.1 που ειναι η αμεσως επομενη γιατι τα dot5 μου φενονται καθαρα αγωνιστικα.
Ευχαριστω.
Λαμπριανιδης.Ferodo dot4 6,5ευρω το λιτρο.
Αν θα χρειαστεις περιπου 250μλ ζητημα θα ειναι,οποτε καβατζωνεις αλλα 750μλ
για επομενες αλλαγες Wink Wink



Νικόλα βασικά το υπόλοιπο θα πάει για πέταμα η σε κανένα φίλο. μέχρι να το χρησιμοποιήσεις θα περάσει κανενας χρόνος κ γενικά δεν ειναι καλό να χρησιμοποιούμε υγρά φρένων από ανοιχτό δοχείο λόγω του οτι μπορεί να πάρουν υγρασία κ χάνουν τα χαρακτηριστικά τους.. δηλ ειναι επικίνδυνα!

χρησιμοποιείς όσο είναι κ περιμένεις να κάνεις καμιά εξαέρωση μετά από καμια βδομάδα κ αν χρειαστει συμπλήρωμα εκει καλώς, αλλιώς...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
geo

Ηλικία : 50
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 11/04/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Νοε 01 2010, 16:25

Nickolaos έγραψε:
Ναι!!
Και κατι νεο που ακουσα σημερα και κυριολεκτικα εκτοξευθηκα
"γιατι εβαλες 4πιστονες,η μαμα σουζουκι δεν ξερει??
Το ξερεις οτι ειναι επικινδυνο και μπορει να μπλοκαρει τον τροχο με αποτομο
φρεναρισμα???"
Εγω οπως ηταν αναμενομενο καλημερησα και εκοψα λασπη απο τον συγκεκριμενο
μαστορα,που παρεπιμπτοντως τον εμπιστευομουν και μαλλον θα με βλεπει ως αναμνηση!!!

Η μαμά suzuki πέτου αν έκανε ότι ήξερε και ήθελε δεν θα πουλιόταν τόσο το v-strom αλλά όσο το bmw οπότε θα το είχε στο ράφι να το κοίταζε , τώρα για το άλλο δεν σχολιάζω απλά διασκέδασα μπράβο του

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nickolaos
Member
Member
Nickolaos

Ηλικία : 48
Τόπος : Καλαματα
Registration date : 05/01/2010

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Νοε 01 2010, 16:48

al_tzamp έγραψε:
Nickolaos έγραψε:
kostas έγραψε:
Οποτε teo εσυ για εναν που εχει βαλει τετραπιστονες nissin προτεινεις dot4?Ποσο μεγαλη ειναι η χρηματικη διαφορα με dot5.1 που ειναι η αμεσως επομενη γιατι τα dot5 μου φενονται καθαρα αγωνιστικα.
Ευχαριστω.
Λαμπριανιδης.Ferodo dot4 6,5ευρω το λιτρο.
Αν θα χρειαστεις περιπου 250μλ ζητημα θα ειναι,οποτε καβατζωνεις αλλα 750μλ
για επομενες αλλαγες Wink Wink




Νικόλα βασικά το υπόλοιπο θα πάει για πέταμα η σε κανένα φίλο. μέχρι να το χρησιμοποιήσεις θα περάσει κανενας χρόνος κ γενικά δεν ειναι καλό να χρησιμοποιούμε υγρά φρένων από ανοιχτό δοχείο λόγω του οτι μπορεί να πάρουν υγρασία κ χάνουν τα χαρακτηριστικά τους.. δηλ ειναι επικίνδυνα!

χρησιμοποιείς όσο είναι κ περιμένεις να κάνεις καμιά εξαέρωση μετά από καμια βδομάδα κ αν χρειαστει συμπλήρωμα εκει καλώς, αλλιώς...

Σωστος +650.
Αλλα εχω ενα μπουκαλι με βαλβιδα εξαερωσης για αυτο και το εγραψα το παραπανω!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Nickolaos στις Δευ Νοε 01 2010, 18:05, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
al_tzamp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
al_tzamp

Ηλικία : 44
Τόπος : Σέρρες - Αθήνα
Registration date : 29/01/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Νοε 01 2010, 17:57

Nickolaos έγραψε:

Αλλα εχω ενα μπουκαλι με βαλβιδα εξαερωσης για αυτο και το εγραψα το παραπανω!!

Wink ωραίος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas.vstrom



Registration date : 15/12/2010

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 25 2010, 08:14

καλημερα και χρονια πολλα σε ολους σας
ηθελα να ρωτησω κατι ρε παιδια για την μπροστινη αναρτηση
εκει μπροστα στο τιμονι εχει την ρυθμιση για την προφορτηση
του ελατηριου εχει 3 γραμες και ηταν στην τριτη και εγω το πηγα στην δευτερη
γιατι ηταν πολυ μαλακο και βουταγε μπροστα
η ερωτηση λοιπον ειναι απλη επειδη τωρα εγινε σκληρο
μπορω να το αφησω σε ενδιαμεση κατασταση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ Ιαν 19 2011, 15:42

kostas.vstrom έγραψε:
καλημερα και χρονια πολλα σε ολους σας
ηθελα να ρωτησω κατι ρε παιδια για την μπροστινη αναρτηση
εκει μπροστα στο τιμονι εχει την ρυθμιση για την προφορτηση
του ελατηριου εχει 3 γραμες και ηταν στην τριτη και εγω το πηγα στην δευτερη
γιατι ηταν πολυ μαλακο και βουταγε μπροστα
η ερωτηση λοιπον ειναι απλη επειδη τωρα εγινε σκληρο
μπορω να το αφησω σε ενδιαμεση κατασταση

Βρε όπου θες άστο... αρκεί και το άλλο του να είναι στο ίδιο γιατί αλλιώς δεν θα σου αρέσει το αποτέλεσμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
hque

hque

Registration date : 12/08/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ Φεβ 23 2011, 04:35

tazakos έγραψε:
DrWolf έγραψε:
Από TDM χωρίς ABS οι τετραπίστονες κάνουν με τους αντάπτορες που έχουμε ήδη στη διαθεσή μας ;;;

Ρε λυκάκι, έχουμε πει ξανα κ ξανά τα μοντέλα των οποίων οι δαγκάνες κάνουν:

1. suzuki gsxr600/750 01-02-03
2. suzuki sv1000 όλα
3. honda cbr 929-954

τελος

ωπα θα λαλισω τωρα .διαβασα ΟΛΟ το θρεντ και η πλειοψηφεια εχει βαλει brembo αλλα αυτες που λες παραπανω ειναι τοκικο και νισσιν αν δεν κανω λαθος .
1)ΑΡΑ ειναι και αλλα τα μηχανακια που εχουν φρενα που κανουν για μας οπως τα ducati και τα guzzi . σωστα ?
2) επειδη μπερδευτικα λιγο με τα νουμερα , το δικο μας απο μαμα τι spacing εχουν οι δαγκανες τοτ ? 40μμ η 65 ?
3)εμεις με την βελτιωση παμε στα 40mm η στα 65mm?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 25 2011, 20:54

hque έγραψε:
ωπα θα λαλισω τωρα .διαβασα ΟΛΟ το θρεντ και η πλειοψηφεια εχει βαλει brembo αλλα αυτες που λες παραπανω ειναι τοκικο και νισσιν αν δεν κανω λαθος .
1)ΑΡΑ ειναι και αλλα τα μηχανακια που εχουν φρενα που κανουν για μας οπως τα ducati και τα guzzi . σωστα ?
2) επειδη μπερδευτικα λιγο με τα νουμερα , το δικο μας απο μαμα τι spacing εχουν οι δαγκανες τοτ ? 40μμ η 65 ?
3)εμεις με την βελτιωση παμε στα 40mm η στα 65mm?

1. Tokico (μαύρες) από
α.gsxr 600 κ 750 χρονιές 2001 - 2002 κ 2003. (προσοχή όχι άλλε χρονιές)
β.sv1000 όλα
γ.gsr600

2. nissin από:
α. Cbr954 (χρυσές)
β. Cbr929 (χρυσές)
γ. CBR 600 F4 - F4i 1999-2006 (μαύρες)

3. brembo με απόσταση από τρύπα σε τρύπα 40mm από ducati monster900/750

Αυτές είναι οι επιλογές που έχεις ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΑΓΚΑΝΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟΙ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ.
ΑΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΕΙΣ ΕΣΥ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΔΑΓΚΑΝΕΣ ΘΕΛΕΙΣ.

Τα υπόλοιπα που αναφέρεις είναι αδιάφορα...
Το τι spacing εχουν οι δικές μας δαγκάνες μπορείς να το μετρήσεις...
Το ίδιο μπορείς να κάνεις και με τις δαγκάνες που σε ενδιαφέρουν...
Αλλά όλα τα παραπάνω μόνο αν θέλεις να κατασκευάσεις δικούς σου αποστάτες...
Αλλιώς τα πράγματα είναι μετρημένα κουκιά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John The Son
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
John The Son

Τόπος : Ξανθη
Registration date : 27/04/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 25 2011, 21:02

gmavrid έγραψε:
hque έγραψε:
ωπα θα λαλισω τωρα .διαβασα ΟΛΟ το θρεντ και η πλειοψηφεια εχει βαλει brembo αλλα αυτες που λες παραπανω ειναι τοκικο και νισσιν αν δεν κανω λαθος .
1)ΑΡΑ ειναι και αλλα τα μηχανακια που εχουν φρενα που κανουν για μας οπως τα ducati και τα guzzi . σωστα ?
2) επειδη μπερδευτικα λιγο με τα νουμερα , το δικο μας απο μαμα τι spacing εχουν οι δαγκανες τοτ ? 40μμ η 65 ?
3)εμεις με την βελτιωση παμε στα 40mm η στα 65mm?

1. Tokico (μαύρες) από
α.gsxr 600 κ 750 χρονιές 2001 - 2002 κ 2003. (προσοχή όχι άλλε χρονιές)
β.sv1000 όλα
γ.gsr600

2. nissin από:
α. Cbr954 (χρυσές)
β. Cbr929 (χρυσές)
γ. CBR 600 F4 - F4i 1999-2006 (μαύρες)

3. brembo με απόσταση από τρύπα σε τρύπα 40mm από ducati monster900/750

Αυτές είναι οι επιλογές που έχεις ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΑΓΚΑΝΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟΙ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ.
ΑΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΕΙΣ ΕΣΥ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΔΑΓΚΑΝΕΣ ΘΕΛΕΙΣ.

Τα υπόλοιπα που αναφέρεις είναι αδιάφορα...
Το τι spacing εχουν οι δικές μας δαγκάνες μπορείς να το μετρήσεις...
Το ίδιο μπορείς να κάνεις και με τις δαγκάνες που σε ενδιαφέρουν...
Αλλά όλα τα παραπάνω μόνο αν θέλεις να κατασκευάσεις δικούς σου αποστάτες...
Αλλιώς τα πράγματα είναι μετρημένα κουκιά...
Να κανω και ενα μικρο συμπληρωμα..??
TOCIKO μαυρες τετραπιστονες φοραει και το bandit.
Επιπλεον με αυτους τους αποστατες εχεις την επιλογη να βαλεις και εξαπιστονες tociko απο gsxr 1000 κ2 χρυσες..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hque

hque

Registration date : 12/08/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 25 2011, 22:16

gmavrid έγραψε:
hque έγραψε:
ωπα θα λαλισω τωρα .διαβασα ΟΛΟ το θρεντ και η πλειοψηφεια εχει βαλει brembo αλλα αυτες που λες παραπανω ειναι τοκικο και νισσιν αν δεν κανω λαθος .
1)ΑΡΑ ειναι και αλλα τα μηχανακια που εχουν φρενα που κανουν για μας οπως τα ducati και τα guzzi . σωστα ?
2) επειδη μπερδευτικα λιγο με τα νουμερα , το δικο μας απο μαμα τι spacing εχουν οι δαγκανες τοτ ? 40μμ η 65 ?
3)εμεις με την βελτιωση παμε στα 40mm η στα 65mm?

1. Tokico (μαύρες) από
α.gsxr 600 κ 750 χρονιές 2001 - 2002 κ 2003. (προσοχή όχι άλλε χρονιές)
β.sv1000 όλα
γ.gsr600

2. nissin από:
α. Cbr954 (χρυσές)
β. Cbr929 (χρυσές)
γ. CBR 600 F4 - F4i 1999-2006 (μαύρες)
μεχρι εδω ολα οκ και τα εχω διαβασει πολλες φορες αφου εχω διαβασει ΟΛΟ το thread και τα υπολοιπα σχετικα , μιας και αναφερονται δεκαδες φορες .
Παράθεση :


3. brembo με απόσταση από τρύπα σε τρύπα 40mm από ducati monster900/750
αυτο ηθελα να μαθω συμπληρωματικα

Παράθεση :

Αυτές είναι οι επιλογές που έχεις ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΑΓΚΑΝΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟΙ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ.
ΑΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΕΙΣ ΕΣΥ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΔΑΓΚΑΝΕΣ ΘΕΛΕΙΣ.
οοοοοοοοκ το επιασα

Παράθεση :
Τα υπόλοιπα που αναφέρεις είναι αδιάφορα...
Το τι spacing εχουν οι δικές μας δαγκάνες μπορείς να το μετρήσεις...
ελα ρε , γιατι ειναι αδιαφορα ?καταρχας για να παραγγειλεις τους καταληλους πρεπει να ξερεις το αρχικα και το τελικο spacing . ακομα δεν προκειται να τα περασω εγω τα φρενα γιατι δεν εχω ιδεα :-(

Παράθεση :

Το ίδιο μπορείς να κάνεις και με τις δαγκάνες που σε ενδιαφέρουν...
με ενδοιαφρεουν oi brembo , μπορεις να μου (υπο)δειξεις καποιυς ανταπτορες του εμποριου που να κανουν για brembo 40mm ?
θα σου ημουνα υποχρεως .:-)))
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hque

hque

Registration date : 12/08/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 25 2011, 22:17

terino έγραψε:
Με πρόλαβε ο απο πάνω!!! Very Happy


Μετρημένα κουκιά λοιπόν... απλά κάνε ένα κόπο και διάβασε ΟΛΑ τα τοπικ που πραγματεύονται φρένα και βελτιώσεις!

επειδη το θεμα ειναι πολυσυζητημενο εκανα τον κοπο και διαβασα τα παντα μεσα σε ενα απογευματακι και απλως μπερδευτικα λιγο με με παρεξηγας !!!
alien alien alien
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 25 2011, 22:37

hque έγραψε:
terino έγραψε:
Με πρόλαβε ο απο πάνω!!! Very Happy


Μετρημένα κουκιά λοιπόν... απλά κάνε ένα κόπο και διάβασε ΟΛΑ τα τοπικ που πραγματεύονται φρένα και βελτιώσεις!

επειδη το θεμα ειναι πολυσυζητημενο εκανα τον κοπο και διαβασα τα παντα μεσα σε ενα απογευματακι και απλως μπερδευτικα λιγο με με παρεξηγας !!!
alien alien alien

Don't worry bro... όλα φιλικά είναι όσα λέμε! Αν τα πάρω θα το καταλάβεις Twisted Evil Twisted Evil

Κάτσε να ρίξω μια ματιά για αποστάτες brembo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 25 2011, 22:53

Φίλε μου αυτούς τους αποστάτες ψάχνεις: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Versys-ER6N-ER6F-V-strom-DL-Caliper-Bracket-Adapter-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem33656f85efQQitemZ220745139695QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories

Από 55 mm (που είναι οι δικές μας) σε 40 mm (που είναι οι brembo).

Απλά σου είπα πως είναι αδιάφορο γιατί αν έψαχνες για V-strom DL Caliper Bracket Adapter
θα σου έδινε αποτέλεσμα...

Τέλοσπάντων, είπα λίγο πιο απότομα αυτό που ήθελα να τονίσω...
Sorry...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 8 από 17Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Αναρτήσεις-
Μετάβαση σε: