Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Akrapovic sp series

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
reload

reload

Ηλικία : 42
Τόπος : Salonica
Registration date : 26/03/2017

Akrapovic sp series  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Akrapovic sp series    Akrapovic sp series  Icon_minitimeΤρι Φεβ 13 2018, 12:06

Καλησπερα στην παρεα. Εχω K7 650 abs με μαμα εξατμιση και σκεφτομαι να βαλω το συγκεκριμενο τελικο. Φιλτρο εχω το μαμα. Τι λετε, αξιζει;
Akrapovic sp series  Img_2011
Akrapovic sp series  Receiv10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Akrapovic sp series  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Akrapovic sp series    Akrapovic sp series  Icon_minitimeΤρι Φεβ 13 2018, 13:01

Ναι αμέ, γιατί όχι.
Αν δεν κάνω λάθος, δε θα χρειαστεί να πειράξεις ούτε καν μείγματα βάζοντας μόνο το τελικό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Akrapovic sp series  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Akrapovic sp series    Akrapovic sp series  Icon_minitimeΤρι Φεβ 13 2018, 19:15

θέλει και αλλαγή φίλτρου αέρα , για να αναπνεύσει

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Akrapovic sp series  33ncnm10Akrapovic sp series  33e6ee10Akrapovic sp series  63u2ip10Akrapovic sp series  Amzm8k10Akrapovic sp series  2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
reload

reload

Ηλικία : 42
Τόπος : Salonica
Registration date : 26/03/2017

Akrapovic sp series  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Akrapovic sp series    Akrapovic sp series  Icon_minitimeΤρι Φεβ 13 2018, 20:51

loverdos11 έγραψε:
θέλει και αλλαγή φίλτρου αέρα , για να αναπνεύσει

Οποτε αν βαλω και ενα kn φιλτρο θα χρειαστει και ρυθμιση το μειγμα, σωστα; Σαν αρχικη σκεψη, ο λογος που πηρα το τελικο ηταν να βγαλει λιγο μπασο ηχο και οχι για λογους επιδοσης. Επισης με φοβιζει λιγο το ποσο σωστη δουλεια θα γινει απο τον εξατμισα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Akrapovic sp series  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Akrapovic sp series    Akrapovic sp series  Icon_minitimeΤρι Φεβ 13 2018, 20:57

Το kn είναι πολύ ελεύθερο , εγώ θα έβαζα pipercross και θα σου βγει και οικονομικότερο .
Ο παπαγιάννης κάνει καλή δουλειά μιας και έχουν βάλει πολλά άτομα είτε δικές του είτε του έχουν πάει
να τους βάλει .
Εγώ θα έκανα και μια ρύθμιση μειγμάτων εκτός από το φίλτρο

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Akrapovic sp series  33ncnm10Akrapovic sp series  33e6ee10Akrapovic sp series  63u2ip10Akrapovic sp series  Amzm8k10Akrapovic sp series  2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

Akrapovic sp series  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Akrapovic sp series    Akrapovic sp series  Icon_minitimeΤρι Φεβ 13 2018, 21:23

Εγω θα σου έλεγα μην πηράξεις καθολου τα μείγματα.μα για κανέναν λογο.στο λεω απο προσωπική εμπειρία στο δυναμομετρο.Φιλτρο οτι σε πρότεινε ο Αντώνης.επισης μέτρα ποσά χιλιοστά ειναι η εισαγωγή καυσαεριων(οχι η εξαγωγή αλλα η εισαγωγή)δεν μπορεις να βαλεις οτι θελεις γιατι απλά δεν θα δουλέψει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadow.gr.
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
shadow.gr.

Ηλικία : 47
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 25/05/2008

Akrapovic sp series  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Akrapovic sp series    Akrapovic sp series  Icon_minitimeΤετ Φεβ 14 2018, 09:10

αδερφε η καυσαναλυση ειναι μονοδρομος...αν θελεις να κανεις σωστη δουλεια.....



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Akrapovic sp series  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Akrapovic sp series    Akrapovic sp series  Icon_minitimeΣαβ Φεβ 17 2018, 13:13

αν βαλεις carbon εξατμιση στο Vstrom θα την ανοιξει σαν γαρύφαλλο...
πριν κατι χρονια ο V.Stratos ειχε αναδείξει το θέμα, όταν στην suzi του ειχε αλλαξει 2-3 τετοια τελικα (εντός εγγύησης βεβαια) γιατί άνοιγαν όλα

γενικα V2 και carbon εξατμιση δεν αγαπήθηκαν...

τωρα για τα υπόλοιπα (φίλτρο, μειγματα κλπ) follow your heart...θα ακουσεις καθε πιθανή άποψη.
εγω πχ εγω φίλτρο και "αλλαγμενα" μειγματα εδω και 6-7 χρόνια χωρίς κανένα μα κανένα πρόβλημα. Κάποιος άλλος θα σου πει να μην το τολμήσεις γιατί η δική του πείρα λέει κάτι άλλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Akrapovic sp series  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Akrapovic sp series    Akrapovic sp series  Icon_minitimeΣαβ Φεβ 17 2018, 13:31

Επιβεβαιώνω και γω για το carbon, ωραίο το άτιμο αλλά γνωρίζω 3-4 περιπτώσεις και με διαφορετικές
μάρκες όλες επώνυμες εξάτμισης που έσκασαν στα vstrom

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Akrapovic sp series  33ncnm10Akrapovic sp series  33e6ee10Akrapovic sp series  63u2ip10Akrapovic sp series  Amzm8k10Akrapovic sp series  2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paekeajiab
Member
Member
paekeajiab

Τόπος : πατρα
Registration date : 31/10/2015

Akrapovic sp series  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Akrapovic sp series    Akrapovic sp series  Icon_minitimeΣαβ Φεβ 17 2018, 14:29

Εγω παντως με yoshinura trioval carbon (σε χιλιαρι) ενα χρονο τωρα κανενα προβλημα..
Και τις πηρα κ μεταχειρισμενες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Akrapovic sp series  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Akrapovic sp series    Akrapovic sp series  Icon_minitimeΣαβ Φεβ 17 2018, 17:28

για  yoshinura δεν ξέρω,
mivv, akrapovic έχουν θέμα...

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Akrapovic sp series  33ncnm10Akrapovic sp series  33e6ee10Akrapovic sp series  63u2ip10Akrapovic sp series  Amzm8k10Akrapovic sp series  2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DHMOKRITOS69
moderator
moderator
DHMOKRITOS69

Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 18/05/2010

Akrapovic sp series  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Akrapovic sp series    Akrapovic sp series  Icon_minitimeΚυρ Φεβ 18 2018, 12:08


Εχω acrap foul carbon πάνω απο 4 χρόνια .
Ωραίος ηχος όχι κουραστικός ολα καλα ως πριν απο λίγο.
Έχει χαλαρώσει το ενα το περτσινι με αποτέλεσμα να κανει ενα περίεργο θόρυβο στο κλείσιμο του γκαζιού σαν τυμπανιασμα δεν ξέρω αν θα ανοίξει σαν γαρίφαλο αλλα σίγουρα θα παω σε έναν εξατμισα να το δει πιστεύω δεν θα έχω καποιο ιδιαίτερο πρόβλημα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Akrapovic sp series

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Εξατμίσεις-
Μετάβαση σε: