Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Λαδια Μπροστινης Αναρτησης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 30 2013, 14:04

massai έγραψε:
Είναι αυτό που λένε, έβαλε κι αυτός το λιθαράκι του Laughing Laughing Laughing

Laughing Laughing Laughing Laughing Twisted Evil 
Έλιωσα στο γέλιο!!!!!

Γιώργο λιθαράκι το λες αυτό;;;; Να 'σαι καλά!!!! Οι φωτογραφίες για την βοήθεια σου μιλάνε από μόνες τους! Wink 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 30 2013, 15:02

socrates έγραψε:


αρκεί να τοποθετηθεί ένα αντίβαρο στην μπαγκαζιέρα. Σε μας έκανε μια 30κιλη κοτρώνα... Laughing Laughing Laughing 


Επομένως μύθος η προειδοποίηση του κατασκευαστή για μάξιμουμ βάρος 10 κιλά.Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 01 2013, 08:50

*socrates

Πάντα εκκλησία η μηχανή σου!!!!Very Happy 
Τι ελατήρια έβαλες και τι λαδάκι? Question 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 01 2013, 08:58

σοκρατες,για να αλλαξεις τα λαδια στις μπουκαλες .ξεβιδωσες την κατω βιδα κ απο την πανω τι εκανες;
ξεβιδωσες την αλουμινοβιδα ή το ..αλουμινοπαξιμαδι στην τιμονοπλακα;

ιοαρμα,το λαδι στο μανιουαλι ειναι SS8 κ η ποσοτητα 524 κυβικα εκατοστα η καθε μπουκαλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexan2dros

alexan2dros

Ηλικία : 37
Τόπος : ροδος
Registration date : 20/09/2011

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 20 2014, 12:52

χμ μου ζητησαν 100 ευρω για τα λαδια και αν θελει τσιμουχες ελλατηρια η οπως αλλιως μου ειπε να σας πω δε θυμαμαι τι μου ειπε 150.. ακριβως? ειναι ομως πολυ καλος μηχανικος και τον εμπιστευομαι. βρισκομαι ροδο αν ξερεις καποιος αλλον καλο να μου πει! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 60
Registration date : 05/10/2010

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 20 2014, 17:17

alexan2dros έγραψε:
χμ μου ζητησαν 100 ευρω για τα λαδια και αν θελει τσιμουχες ελλατηρια η οπως αλλιως μου ειπε να σας πω δε θυμαμαι τι μου ειπε 150.. ακριβως? ειναι ομως πολυ καλος μηχανικος και τον εμπιστευομαι. βρισκομαι ροδο αν ξερεις καποιος αλλον καλο να μου πει! Wink

Οι τσιμούχες αν τις αγοράσεις απο ένα καλό μαγαζί με βιομηχανικά είδη ΔΕΝ κοστίζουν παραπάνω απο 15 ευρώ ΜΑΖΙ με τις ξύστρες!!!!Τώρα για τα θρόστ δεν γνωρίζω το κόστος τους. Άρα λοιπόν αν ο μηχανικός σου υπολογίζει κανένα 15άρι για τα θρόστ άντε να πάρει και 20 ευρώ παραπάνω για να τα αλλάξει;Πιστεύω οτι το κόστος έχει σχέση με τα ανταλλακτικά που θα βρείς και πόσο θα τα βρείς κι όχι με την εργασία του μηχανικού σου αφού την ίδια δουλειά θα κάνει....αυτά! Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexan2dros

alexan2dros

Ηλικία : 37
Τόπος : ροδος
Registration date : 20/09/2011

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 20 2014, 18:19

liakosvol έγραψε:
alexan2dros έγραψε:
χμ μου ζητησαν 100 ευρω για τα λαδια και αν θελει τσιμουχες ελλατηρια η οπως αλλιως μου ειπε να σας πω δε θυμαμαι τι μου ειπε 150.. ακριβως? ειναι ομως πολυ καλος μηχανικος και τον εμπιστευομαι. βρισκομαι ροδο αν ξερεις καποιος αλλον καλο να μου πει! Wink

Οι τσιμούχες αν τις αγοράσεις απο ένα καλό μαγαζί με βιομηχανικά είδη ΔΕΝ κοστίζουν παραπάνω απο 15 ευρώ ΜΑΖΙ με τις ξύστρες!!!!Τώρα για τα θρόστ δεν γνωρίζω το κόστος τους. Άρα λοιπόν αν ο μηχανικός σου υπολογίζει κανένα 15άρι για τα θρόστ άντε να πάρει και 20 ευρώ παραπάνω για να τα αλλάξει;Πιστεύω οτι το κόστος έχει σχέση με τα ανταλλακτικά που θα βρείς και πόσο θα τα βρείς κι όχι με την εργασία του μηχανικού σου αφού την ίδια δουλειά θα κάνει....αυτά! Very Happy 

δηλαδη ζηταει υπερβολικα ακριβα? και λαδια ποσο στοιχιζουν της αναρτησεις της μπροστινεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 21 2014, 01:20

Εχει δοκιμάσει κανείς να αδειάσει τα λάδια απο τις μπουκάλες, απο πάνω?
Με την αναρρόφηση που έχουν στα συνεργεία εννοώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 21 2014, 11:43

andreasp έγραψε:
Εχει δοκιμάσει κανείς να αδειάσει τα λάδια απο τις μπουκάλες, απο πάνω?
Με την αναρρόφηση που έχουν στα συνεργεία εννοώ.

Δεν πρόκειται να γίνει δουλειά έτσι όπως λες Ανδρέα.
Αν δεις στο service manual πως είναι φτιαγμένο το πηρούνι, θα καταλάβεις το γιατί.
Για αλλαγή λαδιών μπροστινής ανάρτησης, 2 τρόποι υπάρχουν, ένας ιδανικός και ένας ημίμετρος:

Ιδανικός αλλά βαβουρλίδικος και σχετικά δύσκολος: Παίρνεις τη μπουκάλα στο χέρι (αφού λύσεις δαγκάνες τροχό κτλ) ξεβιδώνεις την τάπα, βγάζεις αποστάτη και ελατήριο και αποστραγγίζεις τρομπάροντας συγχρόνως, να φύγουν όλα τα παλιά νερά εεεεεεε λάδια...

Ημίμετρος, γρήγορος αλλά όχι τόσο αποτελεσματικός όσον αφορά την αποστράγγιση: Λύνεις τροχό, λεκανάκι από κάτω, ξεβιδώνεις τις βίδες/τάπες αποστράγγισης που βρίσκονται στο κάτω μέρος της μπότας, λύνεις τα καβαλέτα του τιμονιού για να αποκτήσεις πρόσβαση στις πάνω τάπες της μπουκάλας, τις ξεβιδώνεις και δίνεις χρόνο στη φύση να κάνει το έργο της.. ξαναβιδώνεις τις βίδες/τάπες αφού (αν θέλεις) αντικαταστήσεις τη χαλκοροδέλα που παίζει το ρόλο τσιμούχας, όπως στην τάπα του λαδιού του κάρτερ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sifalios
Member
Member
sifalios

Ηλικία : 43
Τόπος : Χανιά
Registration date : 29/04/2011

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 21 2014, 16:06

Εγώ πάλι το στήριξα κάπως έτσι

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 IMG-20140201-00440_zps2582461f
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 60
Registration date : 05/10/2010

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 21 2014, 17:29

alexan2dros έγραψε:
liakosvol έγραψε:
alexan2dros έγραψε:
χμ μου ζητησαν 100 ευρω για τα λαδια και αν θελει τσιμουχες ελλατηρια η οπως αλλιως μου ειπε να σας πω δε θυμαμαι τι μου ειπε 150.. ακριβως? ειναι ομως πολυ καλος μηχανικος και τον εμπιστευομαι. βρισκομαι ροδο αν ξερεις καποιος αλλον καλο να μου πει! Wink

Οι τσιμούχες αν τις αγοράσεις απο ένα καλό μαγαζί με βιομηχανικά είδη ΔΕΝ κοστίζουν παραπάνω απο 15 ευρώ ΜΑΖΙ με τις ξύστρες!!!!Τώρα για τα θρόστ δεν γνωρίζω το κόστος τους. Άρα λοιπόν αν ο μηχανικός σου υπολογίζει κανένα 15άρι για τα θρόστ άντε να πάρει και 20 ευρώ παραπάνω για να τα αλλάξει;Πιστεύω οτι το κόστος έχει σχέση με τα ανταλλακτικά που θα βρείς και πόσο θα τα βρείς κι όχι με την εργασία του μηχανικού σου αφού την ίδια δουλειά θα κάνει....αυτά! Very Happy 

δηλαδη ζηταει υπερβολικα ακριβα? και λαδια ποσο στοιχιζουν της αναρτησεις της μπροστινεις?

Εξαρτάται σε τι τιμές θα βρεις τις νέες τσιμούχες και ξύστρες αλλά για τα θροστ δεν γνωρίζω τιμές. Αρκεί να σου πω οτι εδώ Βόλο αλλάζουν όλα (χωρίς θροστ) με 40 ευρώ την μνπουκάλα δηλ. σύνολο 80 ευρώ. Επίσης είναι καλύτερα να ψάξεις να βρείς εσύ τις τσιμούχες στο εμπόριο σίγουρα θα βρεις το καλύτερο...άλλωστε υπάρχει εδώ μέσα στα βοηθήματα σχετική συζήτηση και αναφέρονται και οι διαστάσεις.

Τέλος να πω οτι καλύτερα να αλλάζεις τα λάδια στις μπουκάλες λύνοντάς τις παρά ξεβιδώνοντάς τες απο πάνω....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sergio
Member
Member
sergio

Ηλικία : 41
Τόπος : ΡΟΔΟΣ DL650 K7
Registration date : 10/11/2009

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 08 2015, 11:33

Για να μην ανοίγω καινούργιο θρέντ να εκφράσω εδώ την απορία μου. Για τα θρός εκτός απο τα μαμά έχουμε κάποια άλλη επιλογή? Επίσης για τους αποστάτες ξέρει κάποιος τις διαστάσεις και από τι υλικό μπορώ να φτιάξω? Μπάς και επιτέλους τοποθετήσω τα ιντιμίνια που τα έχω κάτι χρόνια στο συρτάρι και κάθονται! Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MicAn
Member
Member
MicAn

Ηλικία : 57
Τόπος : Γαλάτσι
Registration date : 17/07/2014

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 08 2015, 18:28

Τα μόνα aftermarket θρος που είχα βρει (τουλάχιστον πριν λίγο καιρό που έψαχνα) ήταν αυτά

Δοκιμάζοντας τα όμως με το Μηνά είδαμε ότι ήταν κάτι δέκατα παχύτερα από τα μαμά και δεν έκαναν.

Οι μαμά αποστάτες έχουν μήκος 105mm, διάμετρο 34,5mm, και πάχος 0,5mm.
Εννοείται ότι οι καινούργιοι που θα φτιάξεις θα έχουν μήκος μειωμένο κατά το ύψος των intiminators.
H διάμετρος μπορεί να είναι μέχρι συν-πλην 1mm.
Από υλικό θα σου πρότεινα inox σωλήνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 08 2015, 18:31

αν ομως εισαι σκληροπυρηνικος πας για αυτο και μας λες και γατακια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 08 2015, 18:47

Υλικό για αποστατες φθηνό και εύκολο στην κοπή και με μια χαρά αντοχή είναι και το PVC αλλά και το τεφλον. Στη χειρότερη στιβαζεις μερικές ροδέλες για βιδα δεκάρα και είσαι έτοιμος.

Το ινοξ το θεωρώ overkill αλλά και δύσκολο στην κοπή καθώς και επιπλέον βάρος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 08 2015, 20:05

[quote="MicAn"]Τα μόνα aftermarket θρος που είχα βρει (τουλάχιστον πριν λίγο καιρό που έψαχνα) ήταν αυτά

αυτα τα εχω βαλει κ εγω .ναι με δυσκολεψαν να μπουν .αλλα μετα δεν ειχα-εχω προβλημα απο θεμα διαρροης λαδιου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sergio
Member
Member
sergio

Ηλικία : 41
Τόπος : ΡΟΔΟΣ DL650 K7
Registration date : 10/11/2009

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 08 2015, 23:16

Σας ευχαριστώ όλους. Μόλις προχωρήσω το project θα ενημερώσω για αποτελέσματα και για το πως επραξα.
merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sergio
Member
Member
sergio

Ηλικία : 41
Τόπος : ΡΟΔΟΣ DL650 K7
Registration date : 10/11/2009

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 08 2015, 23:19

rafel7 έγραψε:
αν ομως εισαι σκληροπυρηνικος πας για αυτο και μας λες και γατακια...

affraid affraid Μακάρι αλλά το ταμείο είναι μείον
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 08 2015, 23:33

οπως πολυ σωστα προαναφερθηκε pvc-teflon η και ερταλον που ειχα φτιαξει τους δικους μου καποτε
και μειωθηκαν λιγο τα γκαπα γκουπα και τελοσπαντον ολες οι βλακειες του μπροστινου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dimis
gold member
gold member
Dimis

Ηλικία : 49
Τόπος : Stuttgart- Κατερινη
Registration date : 27/02/2009

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 09 2015, 00:11

Υπαρχει αλλο ενα σετ επισκευής εμπρός ανάρτησης απο την All Balls Racing , Επωνυμη και σοβαρη εταιρεια.

http://www.ebay.com/itm/Fork-Repair-Kit-inc-Oil-Dust-Seals-Suzuki-DL-650-V-Strom-All-Balls-Racing-/201190709816
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 09 2015, 07:15

Dimis έγραψε:
Υπαρχει αλλο ενα σετ επισκευής εμπρός ανάρτησης απο την All Balls Racing , Επωνυμη και σοβαρη εταιρεια.

http://www.ebay.com/itm/Fork-Repair-Kit-inc-Oil-Dust-Seals-Suzuki-DL-650-V-Strom-All-Balls-Racing-/201190709816
πολλα τα λεφτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sergio
Member
Member
sergio

Ηλικία : 41
Τόπος : ΡΟΔΟΣ DL650 K7
Registration date : 10/11/2009

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 09 2015, 07:57

Πάντως και στα 2 σετ απο οτι βλέπω δεν περιλαμβάνονται οι ξύστρες. Σωστά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dimis
gold member
gold member
Dimis

Ηλικία : 49
Τόπος : Stuttgart- Κατερινη
Registration date : 27/02/2009

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 09 2015, 08:12

MARKOS-V έγραψε:
Dimis έγραψε:
Υπαρχει αλλο ενα σετ επισκευής εμπρός ανάρτησης απο την All Balls Racing , Επωνυμη και σοβαρη εταιρεια.

http://www.ebay.com/itm/Fork-Repair-Kit-inc-Oil-Dust-Seals-Suzuki-DL-650-V-Strom-All-Balls-Racing-/201190709816
πολλα τα λεφτα

Μαρκο το λινκ ειαι τυχαιο, ισως υπαρχουν και σε καλυτερη τιμη.
Σε κατι τοσο σοβαρο ομως δεν θα κοιταξω την τιμη αλλα την ποιοτητα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sergio
Member
Member
sergio

Ηλικία : 41
Τόπος : ΡΟΔΟΣ DL650 K7
Registration date : 10/11/2009

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 09 2015, 08:42

Ψάχνοντας βλέπω οτι σε σωλήνα pvc υπάρχουν μόνο Φ32 και μετά Φ40. Το Φ40 λογικά δεν κάνει, με το Φ32 τι γίνεται?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sergio
Member
Member
sergio

Ηλικία : 41
Τόπος : ΡΟΔΟΣ DL650 K7
Registration date : 10/11/2009

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια Μπροστινης Αναρτησης   Λαδια Μπροστινης Αναρτησης - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Οκτ 12 2015, 11:34

Μιας και δεν βρήκα σωλήνα pvc στην απαιτούμενη διάμετρο προχωράω με τη λύση των ροδελών αφού πλησιάζουν περισσότερο την επιθυμητή διάμετρο. Ο προβληματισμός μου είναι το βάρος τους. Είναι αρκετά βαρύτερες απο ότι οι αποστάτες, πιστεύετε θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Λαδια Μπροστινης Αναρτησης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Αναρτήσεις-
Μετάβαση σε: