Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Πρόβλημα πίσω φρένο ABS

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Koga

Koga

Ηλικία : 43
Τόπος : Περιστέρι, Αττική
Registration date : 05/05/2014

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΠεμ Αυγ 25 2016, 13:23

Καλησπέρα σε όλους,
Εδώ και καμία 15αρια μέρες αντιμετωπίζω το εξής θέμα: κάθε φορά που ξεκινάω να φύγω με την μηχανή το πίσω φρένο δεν πατιέται...μετά απο 3-4 προσπάθειες σαν να ελευθερώνεται και έχω κανονικά πίσω φρένο. Στην περίπτωση που την σβήσω και ξαναβάλω μπροστά γίνεται το ίδιο...το δε λαμπάκι του ABS δεν μου έχει ανάψει καθόλου...Έχετε καμιά ιδέα?
Ευχαριστώ προκαταβολικά....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aggelos k9
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
aggelos k9

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 15/06/2013

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΠεμ Αυγ 25 2016, 15:41

φιλε μου ειχα και εγω καποια στιγμη θεμα με το πισω φρενο η διαφορα με μενα ηταν οτι αναβε το λαμπακι του abs και δουλευε κανονικα,εμενα οποτε ηταν σκληρο δεν το παταγες με τιποτα η με πολυ δυσκολια, έστρωνε για λιγο και μετα ξανα τα ιδια,λοιπον πηγα στο μηνα στο πειραια και μου εκανε εξ αρχης εξαερωση μου αδειασε ολα τα υγρα,και αυτο ηταν και απο τοτε κανενα προβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koga

Koga

Ηλικία : 43
Τόπος : Περιστέρι, Αττική
Registration date : 05/05/2014

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΠεμ Αυγ 25 2016, 16:24

Στο συνεργείο που πηγαίνω πήρα τηλ. και μου είπε αμέσως πρόβλημα μονάδας ABS...και μου έδωσε 3 επιλογές:
1)Καινούργια μονάδα ABS 1300?
2)Μεταχειρισμένη μονάδα ABS 300?
3)Παράκαμψη πίσω ABS 80-100 ?

mouuuuuu

Τι να πώ???έχω καραφλιάσει...και έχω προβληματιστεί...τόσο συχνό και στάνταρ πρόβλημα είναι που χωρίς ψάξιμο πάμε σε αυτά τα κόστη???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paekeajiab
Member
Member
paekeajiab

Τόπος : πατρα
Registration date : 31/10/2015

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΠεμ Αυγ 25 2016, 18:43

Ρωτα σε αλλο μαστορα. Κ εγω εξαερωση κ αλλαγη υγρα πιστεύω θελει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metallidhs
Member
Member
metallidhs

Ηλικία : 41
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 26/06/2011

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΠεμ Αυγ 25 2016, 18:47

Koga έγραψε:
Στο συνεργείο που πηγαίνω πήρα τηλ. και μου είπε αμέσως πρόβλημα μονάδας ABS...και μου έδωσε 3 επιλογές:
1)Καινούργια μονάδα ABS 1300?
2)Μεταχειρισμένη μονάδα ABS 300?
3)Παράκαμψη πίσω ABS 80-100 ?

mouuuuuu

Τι να πώ???έχω καραφλιάσει...και έχω προβληματιστεί...τόσο συχνό και στάνταρ πρόβλημα είναι που χωρίς ψάξιμο πάμε σε αυτά τα κόστη???

δηλαδή θέλει 80-100? για να βγάλει μία ασφάλεια ???
άλλαξε μάστορα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sergio
Member
Member
sergio

Ηλικία : 41
Τόπος : ΡΟΔΟΣ DL650 K7
Registration date : 10/11/2009

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΠαρ Αυγ 26 2016, 09:13

Φίλε μου μου το είχε παρουσιάσει και μένα παλιότερα. Έκανα αλλαγή υγρών και εξαέρωση και επανήλθε χωρίς κανένα πρόβλημα. Ο μάστορας έκανε διάγνωση δηλαδή χωρίς καν να τσεκάρει το μηχανάκι????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koga

Koga

Ηλικία : 43
Τόπος : Περιστέρι, Αττική
Registration date : 05/05/2014

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΠαρ Αυγ 26 2016, 13:39

metallidhs έγραψε:

δηλαδή θέλει 80-100? για να βγάλει μία ασφάλεια ???
άλλαξε μάστορα

Το 80αρι έιναι για να καταργηθεί το πίσω ABS και να παραμείνει στο μπροστινό...

sergio έγραψε:
Ο μάστορας έκανε διάγνωση δηλαδή χωρίς καν να τσεκάρει το μηχανάκι????

Μα αυτή είναι η μαγεία του όλου θέματος...καθαρές δουλειές, με 3 επιλογές και ξεκάθαρο κόστος η κάθε μια... fp

aggelos k9 μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις στοιχεία του μηνά στο Πειραιά μπας και βρω άκρη?ευχαριστώ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metallidhs
Member
Member
metallidhs

Ηλικία : 41
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 26/06/2011

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΠαρ Αυγ 26 2016, 13:52

Koga έγραψε:
metallidhs έγραψε:

δηλαδή θέλει 80-100? για να βγάλει μία ασφάλεια ???
άλλαξε μάστορα

Το 80αρι έιναι για να καταργηθεί το πίσω ABS και να παραμείνει στο μπροστινό...

sergio έγραψε:
Ο μάστορας έκανε διάγνωση δηλαδή χωρίς καν να τσεκάρει το μηχανάκι????

Μα αυτή είναι η μαγεία του όλου θέματος...καθαρές δουλειές, με 3 επιλογές και ξεκάθαρο κόστος η κάθε μια... fp

aggelos k9 μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις στοιχεία του μηνά στο Πειραιά μπας και βρω άκρη?ευχαριστώ...

αυτό λέω ... Αν ανοίξεις την ασφαλειοθήκη κάτω από τη σέλα και βγαλεις μία ασφάλεια καταργείτε το πίσω ABS.
και για αυτό θέλει 80? . αυτό είναι καθαρή κλεψιά. για αυτό σου είπα άλλαξε μάστορα.

τώρα γνώμη μου κάνε μία καλή αλλαγή όλα τα υγρά φρένων όπως λένε τα παιδιά και μετά βλέπεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koga

Koga

Ηλικία : 43
Τόπος : Περιστέρι, Αττική
Registration date : 05/05/2014

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΠαρ Αυγ 26 2016, 14:54

metallidhs έγραψε:

αυτό λέω ...  Αν ανοίξεις την ασφαλειοθήκη κάτω από τη σέλα και βγαλεις μία ασφάλεια καταργείτε το πίσω ABS.
και για αυτό θέλει 80? . αυτό είναι καθαρή κλεψιά.  για αυτό σου είπα άλλαξε μάστορα.

τώρα γνώμη μου κάνε μία καλή αλλαγή όλα τα υγρά φρένων όπως λένε τα παιδιά και μετά βλέπεις.

Εμένα μου είπε κάτι σωληνάκια και ιστορίες....δεν το ήξερα...σε ευχαριστώ για την πληροφορία.

Ναι, θα ξεκινήσω με αλλαγή υγρών φρένων και εξαέρωση και βλέπω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georged
Member
Member
georged

Ηλικία : 44
Τόπος : ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Registration date : 28/12/2008

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΚυρ Αυγ 28 2016, 03:06

Το ιδιο θεμα ειχα κ εγω αλλα μου το εκανε όχι στο ξεκινημα αλλα μετα απο 10 με 20 λεπτα .το πηγα στον μαστορα μου ( τον εχω χρονια κ εμπιστος ) κ μου ειπε τις ιδιες επιλογες . κατεληξα στο να καταργησω το πισω abs με by bass σωληνακι οπως σου είπε κοστος 40 ευρω.στην αρχη κ εμενα μου φανηκε περίεργο αλλα επειδη ειμαι απο επαρχια μιλησα με Σφακιανάκη κ μου ειπε ακριβως τα ιδια .οποτε επελεξα να μην δωσω τα 1300 προς το παρον αν σου προτεινουν κατι αλλο πες μου κ ενενα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koga

Koga

Ηλικία : 43
Τόπος : Περιστέρι, Αττική
Registration date : 05/05/2014

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΤρι Σεπ 06 2016, 22:09

Σήμερα γύρισα από τον Μηνά στον Πειραιά,
Στην μηχανή έγιναν, εκτός του μεγάλου σέρβις των 48.000 χλμ, αλλαγή στα υγρά φρένων καθώς και αλλαγή σε όλα τα σωληνάκια που αφορούν το ABS. Παρόλα αυτά το πρόβλημα δεν εξαλείφθηκε...και επειδή ζω αρκετό καιρό με αυτό συνοπτικά έχει ως εξής:

1)Βάζουμε σε λειτουργία την μηχανή->κόκκινο λαμπάκι ABS->το πίσω φρένο υπακούει κανονικά (μπορείς και το πατάς...)
2)Κάνουμε 5 μετρά για να σβήσει το λαμπάκι ABS και σταματάμε->το πίσω φρένο (ενώ πριν την αλλαγή υγρών ήθελε 4-5 φορές να το πατήσεις με δύναμη για να βυθιστεί ) τώρα με ένα γερό πάτημα, καταλαβαίνεις την δυσκολία, ξεκολλάει και έχω πίσω φρένο κανονικά μέχρι να σβήσω την μηχανή...

Φίλε georged δεν ξέρω αν το πρόβλημα μας είναι ίδιο..πάντως εγώ έχω απογοητευτεί.

Πάντως είναι περίεργο που στον εγκέφαλο δεν έδειξε καμία βλάβη...

Ο Μηνάς, από τον οποίο έμεινα ευχαριστημένος...τρομερή δουλειά...μου είπε στο επόμενο ραντεβού μας (σε 4.000χλμ) να το ξαναδούμε...οπότε έχω και συνέχεια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georged
Member
Member
georged

Ηλικία : 44
Τόπος : ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Registration date : 28/12/2008

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΤρι Σεπ 06 2016, 22:42

Λοιπον εγω ξεκινουσα κανονικα με πισω φρενο χωρις καμια ενδειξη ολα οκ κ μετα απο καποια πατηματα ζτο πισω κοκαλωνε κ τελος.να φανταστεις ξεκολλουσε μονο μερικες φορες ορθιος κ πατοντας το με την φτερνα κ μετα τα ιδια ( λιγο επικίνδυνο ) στο καντραν ποτε δεν εβγαλε ενδειξη.ο μαστορας μου ( εμπειστος συνεργαζόμαστε 10 χρονια ) ηταν ξεκαθαρος οτι ειναι το abs,αν θυμάμαι καλα εχει ως εξης:ο εγκεφαλος του abs ειναι ενας ομως εχει δυο τρομπες χοντρικα ελεγχου μια για μπροστα κ μια για πισω.οποτε κολλαει η πισω γι'αυτο κ δεν βγαζει ενδειξη βλαβης ειναι μηχανικο το θεμα οχι του εγκεφαλου.το κακο ειναι οτι παει κομπλε,μου ειπε οτι πολλα το παθαινουν κ στο μπροστινο εκει ειναι τα δυσκολα.επειδη ξερω απο μηχανικα αρκετα ισως οταν καθηλωσω καποια στιγμη την μηχανη να το ψαξω μονος για επισκευη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sergio
Member
Member
sergio

Ηλικία : 41
Τόπος : ΡΟΔΟΣ DL650 K7
Registration date : 10/11/2009

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΤετ Σεπ 07 2016, 10:05

Ρε παιδιά μισό λεπτάκι γιατί θα τρελαθούμε. Αν ανοίξετε τη βαλβίδα εξαέρωσης στη δαγκάνα το φρένο πατιέται κανονικά και αβίαστα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koga

Koga

Ηλικία : 43
Τόπος : Περιστέρι, Αττική
Registration date : 05/05/2014

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΤετ Σεπ 07 2016, 11:04

sergio έγραψε:
Ρε παιδιά μισό λεπτάκι γιατί θα τρελαθούμε. Αν ανοίξετε τη βαλβίδα εξαέρωσης στη δαγκάνα το φρένο πατιέται κανονικά και αβίαστα?

Την εξαέρωση δεν την έκανα μόνος μου...έγινε στο συνεργείο, έγινε και αλλαγή υγρών. Αλλά δεν παρατηρήθηκε κάποιο πρόβλημα...κανονικά πατιέται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sergio
Member
Member
sergio

Ηλικία : 41
Τόπος : ΡΟΔΟΣ DL650 K7
Registration date : 10/11/2009

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΤετ Σεπ 07 2016, 11:45

Εγώ θα σου πρότεινα να ξανακάνεις εξαέρωση. Υπάρχουν πολλά βιντεάκια στο youtube. Για παράδειγμα. Να προσέχεις να μην σου αδειάσει το δοχείο από υγρά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koga

Koga

Ηλικία : 43
Τόπος : Περιστέρι, Αττική
Registration date : 05/05/2014

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΠεμ Σεπ 15 2016, 04:38

Μετά από τόσες ημέρες μπορώ να πω με ασφάλεια ότι το πρόβλημα με το ABS είναι πια παρελθόν.

sergio δεν χρειάστηκε να κάνω και δεύτερη εξαέρωση, εφόσον μέσα σε λίγες ημέρες (χιλιόμετρα πιο σωστά) το πίσω φρένο λειτουργεί άψογα...Δεν ξέρω πώς και γιατί...ίσως επειδή δούλεψε με τα νέα υγρά? (έστρωσε που λέμε...?)

Φίλε georged θα σου πρότεινα παρ όλες τις προτροπές μάστορα/αντιπροσωπίας για αλλαγή ή κατάργηση του πίσω ABS πρώτα να δοκιμάσεις αλλαγή υγρών και εξαέρωση (συμπεριλαμβανομένης και της μονάδας ABS) εφόσον το κόστος δεν είναι και τόσο μεγάλο...

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και τις συμβουλές... merci goood
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΠεμ Σεπ 15 2016, 11:47

το σιγουρο, και ευτυχές φυσικά, ειναι οτι δεν χρειαστηκε αλλαγή της μονάδας του ABS... success
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sergio
Member
Member
sergio

Ηλικία : 41
Τόπος : ΡΟΔΟΣ DL650 K7
Registration date : 10/11/2009

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΠαρ Σεπ 16 2016, 14:38

goood
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
big_driver
Member
Member
big_driver

Ηλικία : 53
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 24/10/2008

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΠαρ Νοε 11 2016, 17:25

επαναφερω το θεμα μιας κι εγω ειχα το προβλημα με το σκληρο πενταλ..αφου εκανα εξαερωσεις το θεμα δεν λυθυκε και ελυσα τη τρομπα και τη καθαρισα και ξανα μανα εξαερωσεις και ολα εστρωσαν....αλλα υπαρχει κι ενα αλλα.. τωρα κατεβαζει το πενταλ κατω και αφου πρεσσαρω 2-3 φορες εχω καλο φρενο και ξανα κατω το πενταλ...δεν ξερω τι φταιει...τα φωτα σας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NIKOlaS505
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
NIKOlaS505

Ηλικία : 49
Τόπος : ΜΟΣΧΑΤΟ - . . . -ΚΟΡΙΝΘΟΣ-. . . -AΧΕΡΟΝΤΑΣ-
Registration date : 30/06/2012

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΣαβ Νοε 12 2016, 19:07

big_driver έγραψε:
επαναφερω το θεμα μιας κι εγω ειχα το προβλημα με το σκληρο πενταλ..αφου εκανα εξαερωσεις το θεμα δεν λυθυκε και ελυσα τη τρομπα και τη καθαρισα και ξανα μανα εξαερωσεις και ολα εστρωσαν....αλλα υπαρχει κι ενα αλλα.. τωρα κατεβαζει το πενταλ κατω και αφου πρεσσαρω 2-3 φορες εχω καλο φρενο και ξανα κατω το πενταλ...δεν ξερω τι φταιει...τα φωτα σας

φισαλιδα αερα σου δημιουργη κενο στο συστημα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
big_driver
Member
Member
big_driver

Ηλικία : 53
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 24/10/2008

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΚυρ Νοε 13 2016, 18:00

XAROntaS έγραψε:
big_driver έγραψε:
επαναφερω το θεμα μιας κι εγω ειχα το προβλημα με το σκληρο πενταλ..αφου εκανα εξαερωσεις το θεμα δεν λυθυκε και ελυσα τη τρομπα και τη καθαρισα και ξανα μανα εξαερωσεις και ολα εστρωσαν....αλλα υπαρχει κι ενα αλλα.. τωρα κατεβαζει το πενταλ κατω και αφου πρεσσαρω 2-3 φορες εχω καλο φρενο και ξανα κατω το πενταλ...δεν ξερω τι φταιει...τα φωτα σας

φισαλιδα  αερα σου δημιουργη κενο στο συστημα

εχω κανει πολλες εξαερωσεις και νομιζω οτι ειμαι ενταξει απο κει..μηπως χρειαζονται αλλαγη τα λαστιχακια της τρομπας?αν και τα ειδα ενταξει λεω μηπως..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AYTOS
moderator
moderator
AYTOS

Τόπος : Macedonia - Thessaloniki - Toumba...Από το 356 π.χ
Registration date : 07/05/2011

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα πίσω φρένο ABS   Πρόβλημα πίσω φρένο ABS Icon_minitimeΚυρ Νοε 13 2016, 19:24

Το θέμα είναι να κάνεις σωστά την εξαέρωση. Πρώτα σιγουρέψου για την εξαέρωση και μετά λαστιχάκια.
Ρίξε και μια ματιά το εξαερωτηράκι μήπως δακρύζει (σπάνιο μεν αλλά συμβαίνει)

_________________
Alexandros  ..   ♬ ♫ ♪ ♪ ♫ ♬ 
Thessaloniki - Macedonia - Hellas - Europe - World - .............
Πρόβλημα πίσω φρένο ABS 2aΠρόβλημα πίσω φρένο ABS Animationmoto2222Πρόβλημα πίσω φρένο ABS %25CE%25BA%25CE%25B1%25CF%2584%25CE%25AC%25CE%25BB%25CE%25BF%25CE%25B3%25CE%25BF%25CF%2582
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.opendrive.com/listen/NF81NjAwMjM4X1FQelZk#
 

Πρόβλημα πίσω φρένο ABS

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: