Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 xenon projector 1,5"

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cobrakleo

cobrakleo

Ηλικία : 35
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 28/11/2015

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΠεμ Απρ 07 2016, 21:36

Κατευθασαν σημερα προβολακια xenon 1,5 ιντσες που μπαινουν στο φαναρι σαν να αλλαζεις λαμπα χωρις να ανοιξεις ολοκληρο το φαναρι...

[img]xenon projector 1,5" 359bjup[/img]

[img]xenon projector 1,5" Ic7n80[/img]

[img]xenon projector 1,5" Nx4047[/img]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos_arta
Member
Member
nikos_arta

Ηλικία : 52
Τόπος : Arta
Registration date : 01/02/2012

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΠεμ Απρ 07 2016, 22:50

καλοφόρετα...
το καλύτερο που έχεις να κάνεις τώρα είναι να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες (που τα πήρες πόσο τα πήρες ) και φυσικά φωτογραφίες μόλις τα βάλεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cobrakleo

cobrakleo

Ηλικία : 35
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 28/11/2015

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΠεμ Απρ 07 2016, 23:05

nikos_arta έγραψε:
καλοφόρετα...
το καλύτερο που έχεις να κάνεις τώρα είναι να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες (που τα πήρες πόσο τα πήρες ) και φυσικά φωτογραφίες μόλις τα βάλεις...

http://www.ebay.com/itm/2x-1-5-Mini-Projector-Lens-H4-Lamp-BI-XENON-HID-High-Low-Car-Motorcycle-Bulb-/141807445877?hash=item210461e775%3Ag%3AVkAAAOSw~bFWMX1t&vxp=mtr

φωτογραφιες αυριο μολις φορεθουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
leris

leris

Ηλικία : 34
Τόπος : Thessaloniki
Registration date : 25/06/2014

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΠαρ Απρ 08 2016, 00:13

Αυτά χρειάζονται ballast σαν τα xenon?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cobrakleo

cobrakleo

Ηλικία : 35
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 28/11/2015

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΠαρ Απρ 08 2016, 08:16

leris έγραψε:
Αυτά χρειάζονται ballast σαν τα xenon?

ναι για τροφοδοσια της λαμπας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AYTOS
moderator
moderator
AYTOS

Τόπος : Macedonia - Thessaloniki - Toumba...Από το 356 π.χ
Registration date : 07/05/2011

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΠαρ Απρ 08 2016, 08:47

Μόλις φορεθούν ... δώσε τα φώτα σου στον λαό για να δούμε και εμείς Very Happy

_________________
Alexandros  ..   ♬ ♫ ♪ ♪ ♫ ♬ 
Thessaloniki - Macedonia - Hellas - Europe - World - .............
xenon projector 1,5" 2axenon projector 1,5" Animationmoto2222xenon projector 1,5" %25CE%25BA%25CE%25B1%25CF%2584%25CE%25AC%25CE%25BB%25CE%25BF%25CE%25B3%25CE%25BF%25CF%2582
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.opendrive.com/listen/NF81NjAwMjM4X1FQelZk#
DHMOKRITOS69
moderator
moderator
DHMOKRITOS69

Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 18/05/2010

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΠαρ Απρ 08 2016, 08:54

Κλεο την Κυριακή θα εχουμε δουλίτσα θα ερθεις να μας τα δείξεις να δουμε απο κοντά το αποτέλεσμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chrisptol

chrisptol

Ηλικία : 36
Τόπος : Αττική-Πτολεμαϊδα
Registration date : 21/04/2014

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΠαρ Απρ 08 2016, 16:11

Θα τα καταευχαριστηθεις. Προσοχη οπως τα βαζεις μην πληγωσεις τα καλωδιακια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos_arta
Member
Member
nikos_arta

Ηλικία : 52
Τόπος : Arta
Registration date : 01/02/2012

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΠαρ Απρ 08 2016, 20:50

Αν όπως λένε είναι καλά και εύκολα στην τοποθέτηση προτείνω μια ομαδική αγορά...
Τι λέτε???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koga

Koga

Ηλικία : 43
Τόπος : Περιστέρι, Αττική
Registration date : 05/05/2014

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΠαρ Απρ 08 2016, 21:21

nikos_arta έγραψε:
Αν όπως λένε είναι καλά και εύκολα στην τοποθέτηση προτείνω μια ομαδική αγορά...
Τι λέτε???

Εγώ είμαι μέσα.... thumbs
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cobrakleo

cobrakleo

Ηλικία : 35
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 28/11/2015

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΠαρ Απρ 08 2016, 21:27

πολυ αρνητικες εντυπωσεις παιδια...

1ον χωρανε πολυ σφηνωτα με αποτελεσμα να κοπουν τα καλωδιακια για την αλλαγη μικρης-μεγαλης σκαλας στον εναν προτζεκτορα

2ον ασχετα με την κοπη του καλωδιου τα δουλεψα για να δω την αποδοση που εχουν και δεν μου αρεσε καθολου η ενταση και φωτεινοτητα και η δεσμη που εχουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koga

Koga

Ηλικία : 43
Τόπος : Περιστέρι, Αττική
Registration date : 05/05/2014

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΠαρ Απρ 08 2016, 21:29

Μας στεναχώρησες...
Αλλά ευχαριστούμε για τις χρήσιμες πληροφορίες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chrisptol

chrisptol

Ηλικία : 36
Τόπος : Αττική-Πτολεμαϊδα
Registration date : 21/04/2014

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΠαρ Απρ 08 2016, 21:40

Φιλε cobrakleo 1ον σε ειπα να προσεξεις παραπανω το θεμα με τα καλωδιακια. Την πατησα εγω ως πρωτος δοκιμαστης. 2ον η δεσμη ειδικα στην μικρη σκαλα ειναι παρα πολυ καλη για τα δικα μου δεδομενα τουλαχιστον και εδω και ενα μηνα που τα εχω στο αμαξι ειναι σουπερ. Εχω ποσταρει φωτο και στην ενοτητα devil eyes. Μπορεις να δεις. Επισης εχει βγει η νεα εκδοση με τα καλωδιακια προστατευμενα εκει που τα πληγωσες. Μπορεις να δεις σε αυτο το λινκ. Τα εχω παραγγειλει να τα βαλω στο vstrom http://m.ebay.com/itm/35W-H4-HID-Xenon-Bulb-High-Low-Beam-Bi-Xenon-Bulbs-Mini-Projector-Headlight-Kit-/252222008981?nav=SEARCH

Παντως μην ξενερωνεις κολα το καλωδιο και βαλε τα σε αμαξι. Δεν πανε χαμενα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΚυρ Απρ 17 2016, 15:16

cobrakleo έγραψε:
πολυ αρνητικες εντυπωσεις παιδια...

1ον χωρανε πολυ σφηνωτα με αποτελεσμα να κοπουν τα καλωδιακια για την αλλαγη μικρης-μεγαλης σκαλας στον εναν προτζεκτορα

2ον ασχετα με την κοπη του καλωδιου τα δουλεψα για να δω την αποδοση που εχουν και δεν μου αρεσε καθολου η ενταση και φωτεινοτητα και η δεσμη που εχουν...

Αν θέλεις πες μας με ποιες λάμπες τις συγκρίνεις σχετικά με την απόδοση και που ακριβώς υστερούν;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chrisptol

chrisptol

Ηλικία : 36
Τόπος : Αττική-Πτολεμαϊδα
Registration date : 21/04/2014

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΚυρ Απρ 17 2016, 17:02

Αν καποιος ενδιαφερεται απο αθηνα τον κανω μια βολτα με το αμαξι μου βραδυ να δει τα φωτα και να παρει εντυπωσεις. Εγω τελος του μηνα παραγγελνω τα νεα προτζεκτορακια που δεν εχουν το προβλημα του καλωδιου (για την εναλλαγη μεγαλης σκαλας). Οποτε οποιος ψηνεται ερχεται το βλεπει και κανουμε μια ομαδικη και παραγγελνουμε με DHL να ερθουν σε 5-6 μερες. ΧΕΙΡΩΝ υστερουν σε σχεση με εναν προτζεκτορα 2,5 η 3,0 ιντσων. Αυτο ειναι δεδομενο. Αλλα οχι τοσο πολυ. Ειμαι διαθεσιμος παντως σε οποιον θελει δοκιμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cobrakleo

cobrakleo

Ηλικία : 35
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 28/11/2015

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΚυρ Απρ 17 2016, 19:46

Τα εχω αφησει σε εναν φιλο μου που ασχολειται με ηλεκτρολογικα και θα μου κολλησει τα καλωδια που κοπηκαν... Φιλε chrisptol υποθετω πως φταιει η λαμπα που φοραει το δικο μου... προφανως και ολοι οι κινεζοι δεν ειναι ιδιοι... θα κανω διαφορες δοκιμες και θα την βρω την ακρη... σαν δεσμη ξαναειπα οτι ειναι ικανοποιητικα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos_arta
Member
Member
nikos_arta

Ηλικία : 52
Τόπος : Arta
Registration date : 01/02/2012

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΚυρ Απρ 17 2016, 20:30

chrisptol έγραψε:
Εγω τελος του μηνα παραγγελνω τα νεα προτζεκτορακια που δεν εχουν το προβλημα του καλωδιου (για την εναλλαγη μεγαλης σκαλας). Οποτε οποιος ψηνεται ερχεται το βλεπει και κανουμε μια ομαδικη και παραγγελνουμε με DHL να ερθουν σε 5-6 μερες.

Εγώ είμαι μέσα για την ομαδική και δεν χρειάζεται να δω τίποτε...
Έχω εμπιστοσύνη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΚυρ Απρ 17 2016, 20:34

cobrakleo έγραψε:
Τα εχω αφησει σε εναν φιλο μου που ασχολειται με ηλεκτρολογικα και θα μου κολλησει τα καλωδια που κοπηκαν... Φιλε chrisptol υποθετω πως φταιει η λαμπα που φοραει το δικο μου... προφανως και ολοι οι κινεζοι δεν ειναι ιδιοι... θα κανω διαφορες δοκιμες και θα την βρω την ακρη... σαν δεσμη ξαναειπα οτι ειναι ικανοποιητικα...

Υποθέτω λοιπόν πως τα συγκρίνεις με τα μαμά φώτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IKARUS
Member
Member
IKARUS

Ηλικία : 53
Τόπος : Καπου ψιλα με θεα
Registration date : 26/01/2012

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΚυρ Απρ 17 2016, 22:32

Ρε παιδιά γιατί τόσο μεγάλες διαφορές ομως στη τιμή από 20 έως 40? τι παίζει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cobrakleo

cobrakleo

Ηλικία : 35
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 28/11/2015

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΔευ Απρ 18 2016, 21:04

Χείρων έγραψε:
cobrakleo έγραψε:
Τα εχω αφησει σε εναν φιλο μου που ασχολειται με ηλεκτρολογικα και θα μου κολλησει τα καλωδια που κοπηκαν... Φιλε chrisptol υποθετω πως φταιει η λαμπα που φοραει το δικο μου... προφανως και ολοι οι κινεζοι δεν ειναι ιδιοι... θα κανω διαφορες δοκιμες και θα την βρω την ακρη... σαν δεσμη ξαναειπα οτι ειναι ικανοποιητικα...

Υποθέτω λοιπόν πως τα συγκρίνεις με τα μαμά φώτα.

χειρων ειχα βαλει εναν προτζεκτορα και μια μαμα λαμπα και ειχαν την ιδια αποδοση... απλα σαν τελευταια προσπαθεια και μια που τα εχω τα προτζεκτορακια και ο φιλος μου εχει ορεξει θα κανουμε διαφορες δοκιμες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΔευ Απρ 18 2016, 23:33

cobrakleo έγραψε:
Χείρων έγραψε:
cobrakleo έγραψε:
Τα εχω αφησει σε εναν φιλο μου που ασχολειται με ηλεκτρολογικα και θα μου κολλησει τα καλωδια που κοπηκαν... Φιλε chrisptol υποθετω πως φταιει η λαμπα που φοραει το δικο μου... προφανως και ολοι οι κινεζοι δεν ειναι ιδιοι... θα κανω διαφορες δοκιμες και θα την βρω την ακρη... σαν δεσμη ξαναειπα οτι ειναι ικανοποιητικα...

Υποθέτω λοιπόν πως τα συγκρίνεις με τα μαμά φώτα.

χειρων ειχα βαλει εναν προτζεκτορα και μια μαμα λαμπα και ειχαν την ιδια αποδοση... απλα σαν τελευταια προσπαθεια και μια που τα εχω τα προτζεκτορακια και ο φιλος μου εχει ορεξει θα κανουμε διαφορες δοκιμες...

Αν παίρνεις το 100% από τις "μαμά" λάμπες και τα προβολάκια  είναι συγκρίσιμα με αυτές τότε είναι καλά!

Από την άλλη πως μπορείς να συγκρίνεις μία φωτεινή πηγή των 3500 Κέλβιν με μία των 6000+ Κέλβιν;

Είναι σαν να λες πως ένα τρομπόνι παίζει το ίδιο με μία τρομπέτα..... scratch

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cobrakleo

cobrakleo

Ηλικία : 35
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 28/11/2015

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΤρι Απρ 19 2016, 21:50

Χείρων έγραψε:
cobrakleo έγραψε:
Χείρων έγραψε:
cobrakleo έγραψε:
Τα εχω αφησει σε εναν φιλο μου που ασχολειται με ηλεκτρολογικα και θα μου κολλησει τα καλωδια που κοπηκαν... Φιλε chrisptol υποθετω πως φταιει η λαμπα που φοραει το δικο μου... προφανως και ολοι οι κινεζοι δεν ειναι ιδιοι... θα κανω διαφορες δοκιμες και θα την βρω την ακρη... σαν δεσμη ξαναειπα οτι ειναι ικανοποιητικα...

Υποθέτω λοιπόν πως τα συγκρίνεις με τα μαμά φώτα.

χειρων ειχα βαλει εναν προτζεκτορα και μια μαμα λαμπα και ειχαν την ιδια αποδοση... απλα σαν τελευταια προσπαθεια και μια που τα εχω τα προτζεκτορακια και ο φιλος μου εχει ορεξει θα κανουμε διαφορες δοκιμες...

Αν παίρνεις το 100% από τις "μαμά" λάμπες και τα προβολάκια  είναι συγκρίσιμα με αυτές τότε είναι καλά!

Από την άλλη πως μπορείς να συγκρίνεις μία φωτεινή πηγή των 3500 Κέλβιν με μία των 6000+ Κέλβιν;

Είναι σαν να λες πως ένα τρομπόνι παίζει το ίδιο με μία τρομπέτα..... scratch



Οταν φαινεται οτι τα xenon δεν επισκιαζουν τα μαμα φωτα τοτε η αποδοση τους δεν θεωρειται ικανοποιητικη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

xenon projector 1,5" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xenon projector 1,5"   xenon projector 1,5" Icon_minitimeΣαβ Απρ 23 2016, 22:01

cobrakleo έγραψε:



Οταν φαινεται οτι τα xenon δεν επισκιαζουν τα μαμα φωτα τοτε η αποδοση τους δεν θεωρειται ικανοποιητικη...

Σχετικόν.
Είναι δύο ανόμοιες φωτεινές πηγές και εχουν ανόμοιες δέσμες και επιδόσεις.

Όμως έχεις ένα δίκιο σ αυτό που λες, γιατί όταν μία λάμπα ξένον Η4 δεν επικαλύπτει το φως μίας αλογόνου στην χαμηλή σκάλα τότε στην μεγάλη σκάλα θα είναι ακόμα χειρότερη.
Απλά δεν ισχύει το αντίστροφο.

Ειδικότερα, παρουσιάζουν διαφορετική κατανομή του φωτός κοντά, στο μέσον και μακριά.
Πχ. οι Η4 ξένον φωτίζουν με την ίδια μεγάλη ένταση το κοντινό πεδίο και στις δύο σκάλες. Απλά στην μεγάλη σκάλα ανοίγει το κλαπέτο και προστίθεται και το φως του μακρινού πεδίου. Οι Η4 αλογόνου έχουν διαφορετικό νήμα για κάθε σκάλα. Έτσι στην μεγάλη σκάλα το φως συγκεντρώνεται κυρίως μακριά, εκεί που το έχουμε ανάγκη.
Γι αυτό οι Η4 ξένον φέγγουν πάντα δυνατά στο κοντινό κυρίως πεδίο και μας ξεγελάνε με την έντασή τους.
Όταν όμως πηγαίνουμε με 100 χλμ/ώρα, (μόνο!...), σε ένα δευτερόλεπτο καλύπτουμε σχεδόν 30 μέτρα. Άρα μας είναι άχρηστο το πολύ φως στα πρώτα 30-50 μέτρα και από εκεί και πέρα να ντιμάρεται. Εκεί χρειαζόμαστε ακριβώς το αντίθετο. Δηλαδή ένα ντιμαρισμένο φώς κοντά, το οποίο να γίνεται όλο και πιο έντονο στα 100 και περισσότερα μέτρα. Αλλιώς το δυνατό κοντινό φώς απλά μας τυφλώνει και μάλιστα ύπουλα, την στιγμή που εμείς νομίζουμε ότι βλέπουμε καλύτερα!!!

Γι αυτό δεν υπάρχουν και ούτε προκειται ποτέ να υπάρξουν εργοστασιακά Η4 Bi xenon με κλαπέτα και άλλες πατέντες. Είναι λάθος από κούνια! Διαφορετικοί προτζέκτορες για χαμηλή και διαφορετικοί εξειδικευμένοι προτζέκτορες για ψηλή σκάλα και μόνον!

Διαφορετική απόχρωση με διαφορετικό βαθμό απορρόφησης και ανάκλασης του φωτός η κάθε μία.
Οι μεγαλύτερης συχνότητας χρωματικές συνιστώσες των ξένον (...πράσινο, μπλέ, ιώδες) απορροφώνται περισσότερο από την ατμόσφαιρα και κυρίως σε συνθήκες σκόνης και υγρασίας. Χάνονται δηλαδή κάπου στη διαδρομή. Όσες καταφέρνουν να φτάσουν και να "φωτίσουν", απορροφώνται από την "γη" σε μεγαλύτερο βαθμό. Τα "γήινα" χρώματα που φωτίζουμε μπροστά μας είναι το καφέ το κόκκινο το πορτοκαλί το κίτρινο μέχρι και το πράσινο. Αυτά αντανακλά πίσω η γή και αυτά πρέπει να εκπέμπει σε μεγάλη ποσότητα μία λάμπα. Και αυτό ακριβώς είναι το φάσμα των λαμπτήρων αλογόνου. Γι αυτό όλα τα εργοστασιακά ξένον είναι 4300Κ και μόνον!

Μην τρελαίνεστε με το πολύ "άσπρο" φως!

Μπορεί το λευκό του ήλιου να είναι από 5500Κ μέχρι 6500Κ, αλλά ο ήλιος εκπέμπει εκατομμύρια lumen και δεν πειράζει να χάνονται μερικά στον δρόμο. Όταν εκπέμπουμε μόνο 1500-2000 lumen δεν έχουμε τέτοια πολυτέλεια. Εκτός και αν χρησιμοποιούμε τα φώτα μας μόνο για ομορφιά!...


Θεωρώ πως το καλύτερο είναι να δοκιμάζονται ξεχωριστά οι δύο τύποι σε πραγματικές συνθήκες. Καλό είναι επίσης να δοκιμάζουμε σε τοίχους μόνο τους βιντεοπροβολείς μας αφήνοντας για τα φώτα μας το πραγματικό τους πεδίο.


sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

xenon projector 1,5"

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: