Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 led λαμπες σε προβολακια hella micro de.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

led λαμπες σε προβολακια hella micro de. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: led λαμπες σε προβολακια hella micro de.   led λαμπες σε προβολακια hella micro de. Icon_minitimeΔευ Μαρ 21 2016, 13:32

Εχει βαλει καποιος?
Τι λεει ως αποτελεσμα?
Ξερω πως εχω λιγες ελπιδες αλλα ειπα να ρωτησω.

πχ.
https://www.ledokosmos.gr/index.php?route=product/product&product_id=4898
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mateo1
Member
Member
mateo1

Ηλικία : 45
Registration date : 06/11/2012

led λαμπες σε προβολακια hella micro de. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: led λαμπες σε προβολακια hella micro de.   led λαμπες σε προβολακια hella micro de. Icon_minitimeΔευ Μαρ 21 2016, 14:46

Τα micro de εχουν διαγραμμα
τα εχω μετατρεψει σε xenon και δεν δημιουργουν προβληματα στουςαπεναντι αλλα εγω τα χω τοποθετημενα χαμηλα
Στην δικη σου θεση δεν ξερω αν θα δημιουργουν θεμα
Επισης το βασικοτερο ολων ειναι τι θερμοκρασια αναπτυσσουν τα led που δειχνεις
Αν δεν ειναι μεγαλη πιστευω θα ναι τζετ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chrisptol

chrisptol

Ηλικία : 36
Τόπος : Αττική-Πτολεμαϊδα
Registration date : 21/04/2014

led λαμπες σε προβολακια hella micro de. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: led λαμπες σε προβολακια hella micro de.   led λαμπες σε προβολακια hella micro de. Icon_minitimeΔευ Μαρ 21 2016, 15:30

Οι λάμπες που δείχνεις στο λίνκ, θα φέγγουν σαν τους φακούς που είχαν το 1821... Έχω βάλει παρόμοιες Η11 στο αμάξι στα προβόλια και είναι μόνο στο μάτι δεν φέγγει πάνω απο μισό μέτρο κυριολεκτικά, και η χρήση που θα έχουν πλέον τα προβολια σου θα είναι ως DRL μόνο... Στον δρόμο δεν φέγγει καθόλου... Γνώμη μου βάλε μια αλογόνου να μπλεδίζει σαν αυτή https://www.google.gr/search?q=H3+halogen&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiy2rvr8NHLAhUFp3IKHf1rCgUQ_AUIBygB&biw=1024&bih=469#imgrc=70dKJXQwtwdnVM%3A

ή Xenon οπως είπε ο Mateo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

led λαμπες σε προβολακια hella micro de. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: led λαμπες σε προβολακια hella micro de.   led λαμπες σε προβολακια hella micro de. Icon_minitimeΔευ Μαρ 21 2016, 16:00

τα εν'λογο προβολακια κανουν πολυ συγκεκριμενη δουλεια και με τις μαμα hella αλογονου λαμπες (κατακίτρινες) τα καταφερνουν μια χαρα.
ειπα να κανω μια ερωτηση γιατι μου εχει κανει πολυ μεγαλη εντυπωση αυτο που γραφουν οσοι τα πουλανε.
δλδ.''Ο παραπάνω λαμπτήρας είναι καθαρά διακοσμητικός φωτισμός και ΔΕΝ ενδείκνυται για κυρίως φωτισμό στο Αυτοκίνητο η την Μοτοσυκλέτα σας''

Γιατι λοιπον να αγορασει καποιος διακοσμητικους λαμπτηρες και μαλιστα σε αυτα τα χρηματα???
Οι Η3 λαμπτηρες μπαινουν μονο σε φωτιστικα σωματα, αρα τι?
Κατι μας ριχνουν στο νερο....δεν βλεπω αλλη λογικη!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

led λαμπες σε προβολακια hella micro de. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: led λαμπες σε προβολακια hella micro de.   led λαμπες σε προβολακια hella micro de. Icon_minitimeΔευ Μαρ 21 2016, 16:13

εγω ειχα χρησιμοποιησει αυτες....καλες ηταν.το καλο ηταν οτι ειχαν μηδενικη καταναλωση.ανοιγα το διακοπτη απο τα προβολακια κ επεφτε απο 13,8 στο 13,6-13,7 μιλαμε στο ρελαντι.να φανταστεις οτι κ τα φωτα δεν εκοβαν καθολου.στις αλλες επεφτα στο 11,5 κ γονατιζαν κ τα φωτα.
ηταν λευκο το χρωμα τους.τη δουλεια τους την εκαναν μια χαρα μιας κ χτυπουσαν-ρυθμιστει στο σημειο που μου ελειπε εμενα το φως.οι μαμα χτυπουσαν περισσοτερο λογω κ περισσοτερων watt-λογικο
απλως εμενα μου αρεσαν για 2 λογους
1.που εβγαζαν λευκο φως κ οχι κιτρινο
2 που δεν με απασχαλουσαι η καταναλωση μερα νυχτα ανοιχτες χωρις να με ενοχλει οτι το μηχανακι πιεζεται στο να φορτισει πιεζοντας το κυλωμα

http://www.ecoinn.gr/h3-led-8-smd-5630-5w-cree-10-30v-dc.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

led λαμπες σε προβολακια hella micro de. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: led λαμπες σε προβολακια hella micro de.   led λαμπες σε προβολακια hella micro de. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 24 2016, 15:16

Bretsos έγραψε:
τα εν'λογο  προβολακια κανουν πολυ συγκεκριμενη δουλεια και με τις μαμα hella αλογονου λαμπες (κατακίτρινες) τα καταφερνουν μια χαρα.
ειπα να κανω μια ερωτηση γιατι μου εχει κανει πολυ μεγαλη εντυπωση αυτο που γραφουν οσοι τα πουλανε.
δλδ.''Ο παραπάνω λαμπτήρας είναι καθαρά διακοσμητικός φωτισμός και ΔΕΝ ενδείκνυται για κυρίως φωτισμό στο Αυτοκίνητο η την Μοτοσυκλέτα σας''

Γιατι λοιπον να αγορασει καποιος διακοσμητικους λαμπτηρες και μαλιστα σε αυτα τα χρηματα???
Οι Η3 λαμπτηρες μπαινουν μονο σε φωτιστικα σωματα, αρα τι?
Κατι μας ριχνουν στο νερο....δεν βλεπω αλλη λογικη!!

Κι όμως, αρκετοί θα τα αγοράσουν. Γιατί; Για ψυχοθεραπεία, για παιχνίδι, από περιέργεια... Λότο γιατί παίζουμε; Για να κερδίσουμε;

flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

led λαμπες σε προβολακια hella micro de.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: