Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Κλοπη μπροστινου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
tuluba

tuluba

Τόπος : Αθήνα
Registration date : 08/05/2014

Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κλοπη μπροστινου   Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 21 2016, 12:27

Αυτή είναι η εσχατη λυση που θα κοψω και την μικρη πλεξουδα
ελεγα μηπως βρω ζευγος κονεκτορα (αρσενικο - θυληκο) που να περνει να πιν της ηδη υπάρχουσας πλεξούδας οργανων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tuluba

tuluba

Τόπος : Αθήνα
Registration date : 08/05/2014

Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κλοπη μπροστινου   Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 28 2016, 21:12

Φίλε MicAn σε ευχαριστώ παρά πολύ ότι και να πω είναι λίγο
Πλεον έχω βάση ζελατίνας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tuluba

tuluba

Τόπος : Αθήνα
Registration date : 08/05/2014

Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κλοπη μπροστινου   Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 01 2016, 10:14

Αριστερό πλαινο φερινγκ εληφθη και μάλιστα στο ιδιο χρώμα
Ευχαριστώ πολύ jim1900dz για την κινηση σου να είσαι πάντα καλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioannisk
Member
Member


Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 29/07/2009

Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κλοπη μπροστινου   Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 01 2016, 11:42

μπορω κι εγω να προσφερω τα μαυρα πλαστικα που γκαλιαζουν τα οργανα και τελειωνουν πανω στο τεποζιτο.Στειλε μου μηνυμα αν θελεις για να δουμε πως θα στα στειλω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tuluba

tuluba

Τόπος : Αθήνα
Registration date : 08/05/2014

Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κλοπη μπροστινου   Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 01 2016, 21:53

Να σαι καλά ioannisk σου έχω στείλει pm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 59
Registration date : 05/10/2010

Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κλοπη μπροστινου   Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Απρ 02 2016, 10:41

Αυτό ποπυ μου κάνει εντύπωση είναι πόσος χρόνος χρειάζεταιγια να σου αφαιρέσουν το μπροστινό?????? Γιατί αν ο χρόνος είναι αρκετός δύσκολα διακινδυνεύουν να το πράξουν καθώς μπορεί να γίνουν αντιληπτοί.....Αλήθεια τόσο γρήγορα βγάζεις το μπροστινό??????2 βίδες είναι????? Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aggelos k9
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
aggelos k9

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 15/06/2013

Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κλοπη μπροστινου   Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Απρ 02 2016, 13:01

liakosvol έγραψε:
Αυτό ποπυ μου κάνει εντύπωση είναι πόσος χρόνος χρειάζεταιγια να σου αφαιρέσουν το μπροστινό?????? Γιατί αν ο χρόνος είναι αρκετός δύσκολα διακινδυνεύουν να το πράξουν καθώς μπορεί να γίνουν αντιληπτοί.....Αλήθεια τόσο γρήγορα βγάζεις το μπροστινό??????2 βίδες είναι????? Rolling Eyes

Ναι φιλε μου βιδες ειναι διοτι και εγω παθων πριν καποια χρονια, εμαθα οτι λυνουν καποιες βιδες και περνουν αγκαλια ολο το μουτρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MicAn
Member
Member
MicAn

Ηλικία : 56
Τόπος : Γαλάτσι
Registration date : 17/07/2014

Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κλοπη μπροστινου   Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Απρ 02 2016, 13:39

liakosvol έγραψε:
2 βίδες είναι????? Rolling Eyes

Με 7 βίδες παίρνεις ολόκληρο το μούτρο (μαζί με πλαϊνά φέρινγκ και ζελατίνα) στο χέρι.

2 των πλαϊνών φέρινγκ που πιάνουν στο ψυγείο,
2 των πλαϊνών φέρινγκ που πιάνουν στο ρεζερβουάρ,
2 του πλαισίου οργάνων που πιάνουν ακριβώς μπροστά από το ρεζερβουάρ, και
1 του φανοστάστη που πιάνει στο πλαίσιο

Βγάζεις και τη φίσα και είσαι έτοιμος.

Tip: γι'αυτό ακριβώς καλό είναι η βίδα του φανοστάτη (η Νο 2 στο σχέδιο) να συγκολείται στο πλαίσιο.

Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 2r4l69v
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tuluba

tuluba

Τόπος : Αθήνα
Registration date : 08/05/2014

Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κλοπη μπροστινου   Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Απρ 02 2016, 15:19

MicAn έγραψε:
liakosvol έγραψε:
2 βίδες είναι????? Rolling Eyes

Με 7 βίδες παίρνεις ολόκληρο το μούτρο (μαζί με πλαϊνά φέρινγκ και ζελατίνα) στο χέρι.

2 των πλαϊνών φέρινγκ που πιάνουν στο ψυγείο,
2 των πλαϊνών φέρινγκ που πιάνουν στο ρεζερβουάρ,
2 του πλαισίου οργάνων που πιάνουν ακριβώς μπροστά από το ρεζερβουάρ, και
1 του φανοστάστη που πιάνει στο πλαίσιο

Βγάζεις και τη φίσα και είσαι έτοιμος.

Tip: γι'αυτό ακριβώς καλό είναι η βίδα του φανοστάτη (η Νο 2 στο σχέδιο) να συγκολείται στο πλαίσιο.

Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 2r4l69v

Για την ακρίβεια 6 βίδες και 2 κλιψακια
2 βίδες του φανοστάτη στο πλαίσιο
Τα κλιψακια είναι μπροστά στο ρεζερβουάρ και συγκρατούν το μικρό πλαστικο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 59
Registration date : 05/10/2010

Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κλοπη μπροστινου   Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 04 2016, 00:10

Απλά....τραγικό!!!!!!!!Τι να πω....τότε η βίδα Νο2 στο πλαίσιο ίσως είναι καλό να κολήσει με Loktic κόλλα πάνω στο πλαίσο προς δυσκολία των πονηρών κατεργάρηδων!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagman
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vagman

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα - Νότια
Registration date : 30/07/2010

Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κλοπη μπροστινου   Κλοπη μπροστινου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 06 2016, 22:55

Έχει καταντήσει αγχωμένη μ@λ@κία η ιστορία με την κλοπή του μούτρου από τις μηχανές μας. Μόλις διάβαζα σε νέο ποστ για ένα παρατημένο(?) V-Strom στο Γαλάτσι, οι φωτογραφίες του είχαν την ίδια τραγική εικόνα.
Επειδή δεν το έχω με το δέσε-λύσε και από που ξεκινάει κάποιος για να καταλήξει μέχρι την βίδα 2 (φαντάζομαι είναι το τελείωμα της δουλειάς...), υπάρχει κάποιο σοβαρό project από κάποιον ήδη ψαγμένο εδώ ή κάποιο σοβαρό συνεργείο που να κάνει κολλήματα-ραψίματα-δεσίματα ώστε να κάνουμε την ζωή στα λαμόγια έστω και λίγο πιό δύσκολη? Ας πούμε για βίδα-παξιμάδι παντού, αλλά ακόμα και για τα κλιψάκια αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο ευχαρίστως επίσης να αλλαχθούν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vagman1@yahoo.gr
 

Κλοπη μπροστινου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: