ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΗμερολόγιοΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Το αφεντικό τρελάθηκε και βγάζει διάφορα στο σφυρί

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Kostas-DL 650 ADVENTURE

Τόπος : Αθηνανιστάν
Registration date : 31/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Το αφεντικό τρελάθηκε και βγάζει διάφορα στο σφυρί   Τρι Μαρ 08 2016, 22:01

Είχα πει πως θα έκανα ένα ξασκαρτάρισμα στην αποθήκη. Very Happy
Θυμόμουν ότι υπήρχαν πράγματα που τά 'τρωγε άδικα το σκοτάδι. Καιρός ν' αξιοποιηθούν. Laughing

ΠΡΟΣΟΧΗ! Όλα τα είδη είναι είτε πλήρως αχρησιμοποίητα, είτε απλά έχουν ανοιχτεί χωρίς να χρησιμοποιούνται.

Πάμε αναλυτικά:

1) Pasta Diva Delonghi PMC110:
160 € έχει σε μαγαζί http://www.e-expert.gr/ProductDetails/mikrosiskeves/mhxanes-kouzinas/diafores-mhxanes/DeLonGhi-paSta-DiVa-rmC110.aspx

120 € το δίνω (ΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΟ & ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ)  και δώρο 1 παραλληλόγραμμο σκεύος σερβιρίσματος πυρίμαχης πορσελάνης από τα εικονιζόμενα στο Νο2, ή το χαλί στο τέλος που είναι για χάρισμα.
Το μόνο που δεν έχει είναι η εγγύηση. Η συσκευασία δεν έχει ανοιχτεί καν, γι' αυτό και φωτογραφήθηκε μόνο η κούτα. Δεν το ανοίγω για να πιστοποιείται το αχρησιμοποίητο.
Αν κάποιος το θέλει άνευ δώρου (ένα εκ των Νο2), τότε η τιμή πέφτει στα 100 € στρογγυλά.

2) Δύο πορσελάνινες πυρίμαχες γάστρες με καπάκι και βάση (1 παραλληλόγραμμη και 1 οβάλ):
Δεν μπορώ να βρω ακριβώς ίδιες, αλλά στο περίπου 46 € έκαστη σε μαγαζί. http://www.prasopouloshomeart.gr/product.php?id=852

Η μία η παραλληλόγραμμη προορίζεται για δώρο με το Νο1.
Την άλλη την οβάλ τη δίνω 20 € (ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΕΣ, η μία είναι ακόμα με τη συσκευασία-φούσκες, ούτε ξέρω ακριβώς πώς είναι!!!!!).
Αν φύγει το Νο1 άνευ δώρου, τότε πωλούνται και οι δύο: 20 € έκαστη, ή 30 € και οι δύο μαζί.

3) Σίδερο ατμού με βάση boiler Singer SG10 (καταργημένο / δεν υπάρχει τιμή):
http://www.tehnomanija.rs/pegle/singer-pegla-sg10.html (τεχνικά χαρακτηριστικά)
http://www.skroutz.gr/s/92601/Singer-SG-50.html  (νεότερο μοντέλο με ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά στα 50+ ευρώ)

Πωλείται 30 €. Δεν έχω τη συσκευασία του, αλλά είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΟ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΚΑΝ ΣΕ ΠΡΙΖΑ!
(30 ευρώ στοιχίζει κι ένα απλό μέτριο σίδερο ατμού).

4) Φωτιστικό με εφέ φλόγας:  
https://www.youtube.com/watch?v=rwQo1nO11f8  (βίντεο παρόμοιου για να καταλάβετε τί είναι)
Ιδανικό για τοποθέτηση μέσα σε ανοιχτό τζάκι όταν δεν χρησιμοποιείται με ξύλα (πχ το καλοκαίρι).
Το δίνω γιατί το τζάκι μου το έχω κάνει κλειστό (ενεργειακό) και δεν το χρησιμοποιώ. Μία φορά το έχω χρησιμοποιήσει πριν χρόνια.

Πωλείται 25 €  (έχει αγοραστεί τουλάχιστον 70 απ' όσο θυμάμαι αλλά δεν μπορώ να αποδείξω).

Σε πλήρη λειτουργία χωρίς πρόβλημα. Το άσπρο πανάκι έχει στις άκρες του δύο μαγνητάκια που πιάνουν στο μέταλλο και όταν φυσάει το μοτεράκι σηκώνεται και με τη βοήθεια των λαμπών (2 πορτοκαλί και 1 μπλε) αναπαριστά φλόγα.
Εννοείται πως τοποθετείται έτσι που να μη φαίνεται το εσωτερικό του, αλλά στο πλάϊ του όπως στο βίντεο, "ξεγελώντας" το μάτι για το τί ακριβώς είναι.

5) Φορητή ψησταριά κάρβουνου με βάση / χερούλια:
ΑΚΥΡΟ

6) Δύο καρέκλες σκηνοθέτη ξύλινες με μπλε χοντρό πανί:
http://www.skroutz.gr/c/1439/polythrones-kipou-verantas.html?keyphrase=%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CF%82+%CF%83%CE%BA%CE%B7%CE%BD%CE%BF%CE%B8%CE%B5%CF%84%CE%B7&page=1
22 € – 79,90!!! € σε μαγαζί

Πωλούνται κάτω απ' την κατώτερη τιμή μαγαζιού: 20 € έκαστη (ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΕΣ, ΔΙΠΛΩΜΕΝΕΣ ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ)

ΕΠΩΛΗΘΗΣΑΝ ΟΙ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗ

7) Επιδαπέδια Βάση / Θήκη χωρητικότητος 52 CD σε απόχρωση ξύλου:
(δεν το βρήκα στο net, δεν υπάρχει πλέον ως προϊόν. Έχει αγοραστεί απ' το γνωστό κατάστημα ΤΣΟΥΡΑΠΑΣ στη Λ.Βουλιαγμένης που είναι γνωστό για τα ποιοτικά αλλά και ακριβά μικροέπιπλα).

Πωλείται 25 €

Cool ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΧΑΛΙ συνθετικό σαλονιού μοντέρνο μπεζ με διακριτικά σχέδια. Διαστάσεις: 1,87 Χ 2,78
ΑΚΥΡΟ, ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΕ Ο BROTHER

Κλασικά με τη μέθοδο του δικαιώματος η προτεραιότητα. merci

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kostas-DL 650 ADVENTURE στις Δευ Οκτ 10 2016, 11:48, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kostas-DL 650 ADVENTURE

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το αφεντικό τρελάθηκε και βγάζει διάφορα στο σφυρί   Πεμ Μαϊος 05 2016, 15:15

Επικαιροποίηση. Arrow

Kostas-DL 650 ADVENTURE έγραψε:

......................

5) Φορητή ψησταριά κάρβουνου με βάση / χερούλια και δώρο 5kg κάρβουνα σε σφραγιστή σακούλα

Το Νο5 (Ψησταριά κάρβουνου) αποσύρρεται από πώληση.
Τα κάρβουνα δεν υπάρχουν πλέον. Χρησιμοποιήθηκαν το Πάσχα στο ψήσιμο και παρεπιπτόντως ήταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ! Έσωσαν κυριολεκτικά την κατάσταση κάνοντας ωραία φωτιά και κράτησαν πάρα πολύ σε σχέση με άλλα που πωλούνται και είναι "αφρός".
Αν χρειαστείτε ποτέ κάρβουνα, σας συστήνω να τα προτιμήσετε.

..............................

Cool ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΧΑΛΙ συνθετικό σαλονιού μοντέρνο μπεζ με διακριτικά σχέδια. Διαστάσεις: 1,87 Χ 2,78
Χρησιμοποιημένο, αλλά χωρίς ζημιά.

Σύντομα το χαλί θα ξεστρωθεί (άμα φτιάξει ο κ^λόκαιρος)  Smile οπότε υπενθυμίζω ότι ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ.
Για εξοχικό πχ ή για "καβάτζα" είναι μια χαρά.
Είναι κρίμα να το πετάξω ρε γμτ και να το πάρει φορτηγό του Δήμου (αν και πιθανόν να γίνει άφαντο σε λίγα λεπτά απ' τους ρακοσυλλέκτες)

REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast

Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το αφεντικό τρελάθηκε και βγάζει διάφορα στο σφυρί   Παρ Μαϊος 06 2016, 07:34

Kωστα καλημερα και καλοπουλητα ολα.Αν θελεις και μπορεις σε ενα μηνα απο τωρα θα ανεβω Αθηνα για τη γεννηση του γιου μου οποτε σε ξελαφρωνω απο το χαλι.
zagaros
Member
Member

Τόπος : ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ
Registration date : 26/02/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το αφεντικό τρελάθηκε και βγάζει διάφορα στο σφυρί   Σαβ Μαϊος 07 2016, 20:22

καλησπέρα και χρονια πολλα.δικαιομα για
Kostas-DL 650 ADVENTURE

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το αφεντικό τρελάθηκε και βγάζει διάφορα στο σφυρί   Πεμ Μαϊος 12 2016, 08:43

REDPOWER έγραψε:

Kωστα καλημερα και καλοπουλητα ολα.Αν θελεις και μπορεις σε ενα μηνα απο τωρα θα ανεβω Αθηνα για τη γεννηση του γιου μου οποτε σε ξελαφρωνω απο το χαλι.

Με το καλό ο διάδοχος.  Very Happy
Πρόλαβες γιατί αυτές τις μέρες θα το βγάλω και μάλλον θα πεταγόταν.

Να σε ενημερώσω πάντως ότι μόλις προχτές η μικρή μου έκανε το "θαύμα" της κι έκανε κάτι γραμμές με κραγιόν σ' ένα σημείο. Crying or Very sad
Έβγαλα το πολύ αλλά δεν κατάφερα να το καθαρίσω καλά και ελέω μη ενδιαφέροντος δεν ασχολήθηκα παραπάνω.
Αν γνωρίζεις εύκολο και ανέξοδο τρόπο να βγει το κραγιόν, είσαι ταμάμ. Μπορώ κι εγώ να δοκιμάσω αν μου πει(ς) (εσύ ή κάποιος άλλος) πως βγαίνει.
Σε κάθε περίπτωση, έρχεσαι, το βλέπεις (μπορώ να το κρατήσω λίγες μέρες στην αποθήκη) και αποφασίζεις εκείνη την ώρα.
Θα προσπαθήσω μέσα στα άπειρα τρεχάματά μου (περιμένουμε κι εμείς δίδυμα οσονούπω) να στο βγάλω μια φωτογραφία να το δεις.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kostas-DL 650 ADVENTURE στις Πεμ Μαϊος 12 2016, 08:48, 4 φορές συνολικά
Kostas-DL 650 ADVENTURE

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το αφεντικό τρελάθηκε και βγάζει διάφορα στο σφυρί   Πεμ Μαϊος 12 2016, 08:46

zagaros έγραψε:

καλησπέρα και χρονια πολλα.δικαιομα για

Επίσης, Αληθώς Ανέστη.

Διάβασα το πμ σου και θα σου απαντήσω ευθύς αμέσως.
Εννοείται ισχύει το δικαίωμα μέχρι να βρεθεί (ελπίζω) λύση στον τρόπο παραλλαβής του.
REDPOWER

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το αφεντικό τρελάθηκε και βγάζει διάφορα στο σφυρί   Πεμ Μαϊος 12 2016, 15:26

Kostas-DL 650 ADVENTURE έγραψε:
REDPOWER έγραψε:

Με το καλό ο διάδοχος.  Very Happy
Πρόλαβες γιατί αυτές τις μέρες θα το βγάλω και μάλλον θα πεταγόταν.

Να σε ενημερώσω πάντως ότι μόλις προχτές η μικρή μου έκανε το "θαύμα" της κι έκανε κάτι γραμμές με κραγιόν σ' ένα σημείο. Crying or Very sad
Έβγαλα το πολύ αλλά δεν κατάφερα να το καθαρίσω καλά και ελέω μη ενδιαφέροντος δεν ασχολήθηκα παραπάνω.
Αν γνωρίζεις εύκολο και ανέξοδο τρόπο να βγει το κραγιόν, είσαι ταμάμ. Μπορώ κι εγώ να δοκιμάσω αν μου πει(ς) (εσύ ή κάποιος άλλος) πως βγαίνει.
Σε κάθε περίπτωση, έρχεσαι, το βλέπεις (μπορώ να το κρατήσω λίγες μέρες στην αποθήκη) και αποφασίζεις εκείνη την ώρα.
Θα προσπαθήσω μέσα στα άπειρα τρεχάματά μου (περιμένουμε κι εμείς δίδυμα οσονούπω) να στο βγάλω μια φωτογραφία να το δεις.

Oποτε με το καλο και τα δικα σου μωρα.Αν δε σου κανει κοπος βγαλτο μια φωτο απλα να ξερω.Που μενεις Αθηνα??
Kostas-DL 650 ADVENTURE

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το αφεντικό τρελάθηκε και βγάζει διάφορα στο σφυρί   Πεμ Μαϊος 12 2016, 22:41

REDPOWER έγραψε:

Oποτε με το καλο και τα δικα σου μωρα.Αν δε σου κανει κοπος βγαλτο μια φωτο απλα να ξερω.Που μενεις Αθηνα??

Νά 'σαι καλά. Με το καλό κι εσείς. bounce

Ιδού η φωτογραφία.

Πιστεύω ότι βγαίνει το κραγιόν με κάτι. Απλά δεν ξέρω με τί. Ρωτήστε καμμιά γυναίκα να μας πει. Laughing
Εγώ προσπάθησα λίγο εκείνη την ώρα με σκέτο νερό + σαπούνι.

Βόρεια προάστεια μένω. Θα μιλήσουμε αν είναι για ραντεβού.
REDPOWER

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το αφεντικό τρελάθηκε και βγάζει διάφορα στο σφυρί   Παρ Μαϊος 13 2016, 06:21

Σαν νυχια ειναι οποτε εγινε ποιο αγριο.Βορεια προαστεια θα μενω και εγω και συγκεκριμενα Χαλανδρι οποτε λογικα θα ειμαστε και κοντα.
Kostas-DL 650 ADVENTURE

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το αφεντικό τρελάθηκε και βγάζει διάφορα στο σφυρί   Παρ Μαϊος 13 2016, 23:47

REDPOWER έγραψε:

Σαν νυχια ειναι οποτε εγινε ποιο αγριο.Βορεια προαστεια θα μενω και εγω και συγκεκριμενα Χαλανδρι οποτε λογικα θα ειμαστε και κοντα.

Καθόταν στο χαλί ακριβώς πίσω απ' το τραπεζάκι και νομίζαμε ότι έπαιζε με κάποιο αθώο παιχνίδι.
Όταν είδαμε ότι τραβάει γραμμές με το κραγιόν, ήταν ήδη λίγο αργά...... pale

Ναι, πολύ κοντά θα είσαι.
ΟΚ, πριν ξεκινήσεις για Αθήνα, ειδοποίησε για να ανταλλάξουμε τηλέφωνα και να βρεθούμε.
Μέχρι τότε, ελπίζω να έχουμε βρει με τί φεύγει αυτό το πράμα, γιατί έχω στενοχωρηθεί, αλήθεια. Crying or Very sad
REDPOWER

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το αφεντικό τρελάθηκε και βγάζει διάφορα στο σφυρί   Σαβ Μαϊος 14 2016, 08:34

Κατα 99.99% πισω απο τραπεζακι κατι να κανει ενα παιδι ειναι σιγουρα Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil αλλα να σου πω την αληθεια δε με ενοχλει καθολου και ο δικος μου που τα κανει ισα ισα που γουσταρω κιολας αφου γουσταρει και εκεινος.Τεσπα θα μιλησουμε οταν με το καλο ειναι να ανεβω Αθηνα.Για το κραγιον βρηκα τα παρακατω.
-Για λιπαρούς λεκέδες (σάλτσες, κραγιόν, λάδι κλπ) χρησιμοποιείστε απορροφητικό χαρτί κατόπιν τρίψτε ελαφρά με καθαρή βενζίνη ή υγρό πιάτων και τέλος σκουπίστε με υγρό πανί.
-Τρίψτε το λεκέ με άσπρο οινόπνευμα και βρέξτε τον με υγρό απορρυπαντικό. Πλύνετε το ρούχο κανονικά, προσθέτοντας, αν είναι απαραίτητο, λίγες σταγόνες αμμωνίας στο νερό. Ξεπλύνετε πολύ καλά.
Kostas-DL 650 ADVENTURE

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το αφεντικό τρελάθηκε και βγάζει διάφορα στο σφυρί   Τρι Ιουν 14 2016, 13:57

Επικαιροποίηση της αγγελίας.  Arrow

Όλα τα υπόλοιπα είδη πλην της ψησταριάς και του χαλιού (*) υπάρχουν και δίνονται ακόμα.

(*) Το χαλί τελικά δεν δόθηκε στον RedPower, διότι εντελώς απρόσμενα το ζήτησε την ίδια περίοδο και ο αδερφός μου, που έμαθε ότι το χάριζα.
Σε σχετικό πμ εξήγησα και ζήτησα συγνώμη απ' τον φίλο μας για το μπέρδεμα, ζητάω συγνώμη και δημοσίως Embarassed και τον ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση.
REDPOWER

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το αφεντικό τρελάθηκε και βγάζει διάφορα στο σφυρί   Τετ Ιουν 15 2016, 00:28

Όλα καλά Κώστα κανένα θέμα μιας και προηγούνται πάντα για έμένα οι δικοί μας άνθρωποι.Να το χαρεί και να το λιώσει εύχομαι Very Happy Very Happy Very Happy .Καλοπουλητα να είναι όλα όσα απεμειναν φίλε μου.Σε ευχαριστώ.
Kostas-DL 650 ADVENTURE

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το αφεντικό τρελάθηκε και βγάζει διάφορα στο σφυρί   Δευ Οκτ 10 2016, 11:52

Επικαιροποίηση της αγγελίας. Arrow

Όλα τα υπόλοιπα είδη πλην ψησταριάς, χαλιού και καρεκλών σκηνοθέτη υπάρχουν και δίνονται ακόμα.

Το αφεντικό τρελάθηκε και βγάζει διάφορα στο σφυρί

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΑΓΓΕΛΙΕΣ :: Λοιπές αγγελίες-
Μετάβαση σε: