Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Δεν αναβει το στοπ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
aggelos k9
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
aggelos k9

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 15/06/2013

Δεν αναβει το στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δεν αναβει το στοπ   Δεν αναβει το στοπ Icon_minitimeΠαρ Μαρ 04 2016, 17:53

Δεν αναβει το στοπ πατωντας μπροστινο,και για να προλαβω καποιους δεν εχω καμένη λάμπα,και εχω ριξει wd-40 στο διακοπτη που εχει κατω απο τη μανετα,μου το ειχε κανει και παλαιοτερα και εριξα στις επαφες wd-40 και δουλεψε αλα τωρα τιποτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

Δεν αναβει το στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν αναβει το στοπ   Δεν αναβει το στοπ Icon_minitimeΠαρ Μαρ 04 2016, 18:10

μου ειχε τυχει κ εμενα αυτο μιας κ η τρομπα που ειχα αγορασει ηταν 16ρα κ ηταν δουλεμενη τα ειχε φτυσει το διακοπτακι απο κατω....οταν πατουσα το πισω φρενο αναβε κανονικα...εβαλα της 14ρας κ ολα καλα.
καπου ειχα διαβασει οτι ανοιγεται αυτο το πλαστικο παπαρακι-κουτακι-διακοπτακι(καινουργιο εχει κανα 20ρικο νομιζω)....λεω αφου ειναι ετσι θα το δοκιμασω ουτως η αλλως το προβλημα λυθηκε αρα παει το παλιο για πεταμα ειναι ευκαρια να το ανοιξω να δω πως ειναι κιολας μεσα.
κουτσου-κουτσου λοιπον χωρις να σπασω τα αυτακια με μαχαιρακι ψιλο κ κατσαβιδακι το ανοιξα.
ειχε κ ελατηριο μεσα που επαναφερει το διακοπτακι στο on-of.προσεξε στο βγαλσιμο μην στο πεταξει κ το χασεις.
αυτο στο πατημα-αφησε ειχε επαφες για το αναμα τις λαμπας.ειταν μαυρες.πηρα ψιλο γυαλοχαρτο κ τα ετριψα γυαλισαν το ξανακουμπωσα το βαζω πανω παταω φρενο κ ελαμψε ξανα το πισω φως.ενας χρονος περασε απο τοτε(μετα το πουλησα το μοτο)κ ηταν κομπλε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aggelos k9
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
aggelos k9

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 15/06/2013

Δεν αναβει το στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν αναβει το στοπ   Δεν αναβει το στοπ Icon_minitimeΠαρ Μαρ 04 2016, 18:29

[quote="power"]μου ειχε τυχει κ εμενα αυτο μιας κ η τρομπα που ειχα αγορασει ηταν 16ρα κ ηταν δουλεμενη τα ειχε φτυσει το διακοπτακι απο κατω....οταν πατουσα το πισω φρενο αναβε κανονικα...εβαλα της 14ρας κ ολα καλα.
καπου ειχα διαβασει οτι ανοιγεται αυτο το πλαστικο παπαρακι-κουτακι-διακοπτακι(καινουργιο εχει κανα 20ρικο νομιζω)....λεω αφου ειναι ετσι θα το δοκιμασω ουτως η αλλως το προβλημα λυθηκε αρα παει το παλιο για πεταμα ειναι ευκαρια να το ανοιξω να δω πως ειναι κιολας μεσα.
κουτσου-κουτσου λοιπον χωρις να σπασω τα αυτακια με μαχαιρακι ψιλο κ κατσαβιδακι το ανοιξα.
ειχε κ ελατηριο μεσα που επαναφερει το διακοπτακι στο on-of.προσεξε στο βγαλσιμο μην στο πεταξει κ το χασεις.
αυτο στο πατημα-αφησε ειχε επαφες για το αναμα τις λαμπας.ειταν μαυρες.πηρα ψιλο γυαλοχαρτο κ τα ετριψα γυαλισαν το ξανακουμπωσα το βαζω πανω παταω φρενο κ ελαμψε ξανα το πισω φως.ενας χρονος περασε απο τοτε(μετα το πουλησα το μοτο)κ ηταν κομπλε.[/quot

θα επιχειρήσω να το ανοίξω και θα δω αν θα δουλέψει ευχαριστώ φίλε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aggelos k9
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
aggelos k9

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 15/06/2013

Δεν αναβει το στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν αναβει το στοπ   Δεν αναβει το στοπ Icon_minitimeΚυρ Μαρ 06 2016, 16:27

Μιας και είχα χρόνο είπα να ασχοληθώ με το διακοπτακι που μου είπε ο παραπάνω φίλος,λοιπόν θέλει προσοχή στο άνοιγμα να μην σπάσουν τα τρία πλαστικά αυτάκια που έχει,βέβαια δεν το ανοίγεις χωρίς να του κάνεις σημαδάκια γύρω γύρω χαχαχα όντως όταν το άνοιξα τα δυο σιδεράκια που έρχονται σε επαφή είχαν μαυρίσει,τα έτριψα με λίγο γυαλόχαρτο και αυτό ήταν ήρθε το φως φίλε σε ευχαριστώ γιατί ήμουν έτοιμος να αγοράσω την παπαριτσα 20ευρα!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Δεν αναβει το στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν αναβει το στοπ   Δεν αναβει το στοπ Icon_minitimeΚυρ Μαρ 06 2016, 17:18

αρχες του χρονου περασα ΚΤΕΟ και μου ειπε το παληκαρι που εκανε τον ελεγχο οτι δεν εχουμε κανενα θεμα εκτος απο το διακοπτακι του φρενου. Αμεσα αγορασα αλλο και το τοποθετησα (κοστος 1,5 ευρω -οχι γνησιο). το ξερω οτι ανοιγει μιας και εχω ανοιξει και στο παρελθον, αλλα δεν χρειαζεται κιολας. Αν ριξετε καθαριστικο επαφων και το δουλεψετε λιγο θα δουλεψει παλι. Αν το ανοιξετε προσπαθηστε να τριψετε λιγο τις επαφες.
σε καθε περιπτωση για 1,5 ευρω δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο να ασχοληθει κανεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Δεν αναβει το στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν αναβει το στοπ   Δεν αναβει το στοπ Icon_minitimeΔευ Μαρ 07 2016, 20:40

Να αποφεύγετε το γιαλόχαρτο στο τρίψιμο των επαφών. Οι επαφές έχουν επάνω λεπτή επίστρωση με ειδικά, πολύτιμα ή ημιπολύτιμα μέταλα πχ πλατίνα, ασήμι, ρόδιο κλπ τα οποία αφαιρούνται με το γιαλόχαρτο και μετά οι επαφές καιγονται συνέχεια. Καλύτερα κάτι πιο ήπιο όπως σύρμα για κατσαρόλες.

Και μια και θέλουμε μέγιστη φωτεινότητα στα stop μας δεν είναι κακή ιδέα να βάλουμε ένα ρελεδάκι το οποίο θα παρακάμπτει όλους αυτούς τους προβληματικούς διακόπτες και τις φίσες, προστατεύοντάς τες ταυτόχρονα από καψίματα. Όσο τουλάχιστον επιμένουμε σε λάμπες πυράκτωσης.

sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aggelos k9
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
aggelos k9

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 15/06/2013

Δεν αναβει το στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν αναβει το στοπ   Δεν αναβει το στοπ Icon_minitimeΤετ Μαρ 09 2016, 18:37

mavras έγραψε:
αρχες του χρονου περασα ΚΤΕΟ και μου ειπε το παληκαρι που εκανε τον ελεγχο οτι δεν εχουμε κανενα θεμα εκτος απο το διακοπτακι του φρενου. Αμεσα αγορασα αλλο και το τοποθετησα (κοστος 1,5 ευρω -οχι γνησιο). το ξερω οτι ανοιγει μιας και εχω ανοιξει και στο παρελθον, αλλα δεν χρειαζεται κιολας. Αν ριξετε καθαριστικο επαφων και το δουλεψετε λιγο θα δουλεψει παλι. Αν το ανοιξετε προσπαθηστε να τριψετε λιγο τις επαφες.
σε καθε περιπτωση για 1,5 ευρω δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο να ασχοληθει κανεις...

μηπως μπορεις να μου πεις το λινκ που το εχει 1,5 ευρω γιατι εγω το λιγοτερο που βρηκα με μεταφορικα ειναι 12 ευρω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Δεν αναβει το στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν αναβει το στοπ   Δεν αναβει το στοπ Icon_minitimeΚυρ Μαρ 20 2016, 15:57

aggelos k9 έγραψε:
mavras έγραψε:
αρχες του χρονου περασα ΚΤΕΟ και μου ειπε το παληκαρι που εκανε τον ελεγχο οτι δεν εχουμε κανενα θεμα εκτος απο το διακοπτακι του φρενου. Αμεσα αγορασα αλλο και το τοποθετησα (κοστος 1,5 ευρω -οχι γνησιο). το ξερω οτι ανοιγει μιας και εχω ανοιξει και στο παρελθον, αλλα δεν χρειαζεται κιολας. Αν ριξετε καθαριστικο επαφων και το δουλεψετε λιγο θα δουλεψει παλι. Αν το ανοιξετε προσπαθηστε να τριψετε λιγο τις επαφες.
σε καθε περιπτωση για 1,5 ευρω δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο να ασχοληθει κανεις...

μηπως μπορεις να μου πεις το λινκ που το εχει 1,5 ευρω γιατι εγω το λιγοτερο που βρηκα με μεταφορικα ειναι 12 ευρω.
συγγνωμη για την καθυστερηση, αλλα μολις το ειδα... Embarassed
απο εδω το πηρα. http://www.motofox.gr
ειναι στο Χαιδαρι.
αν δεν εισαι στην Αθηνα μπορω να παρω και να σου το στειλω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aggelos k9
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
aggelos k9

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 15/06/2013

Δεν αναβει το στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν αναβει το στοπ   Δεν αναβει το στοπ Icon_minitimeΚυρ Μαρ 20 2016, 18:55

mavras έγραψε:
aggelos k9 έγραψε:
mavras έγραψε:
αρχες του χρονου περασα ΚΤΕΟ και μου ειπε το παληκαρι που εκανε τον ελεγχο οτι δεν εχουμε κανενα θεμα εκτος απο το διακοπτακι του φρενου. Αμεσα αγορασα αλλο και το τοποθετησα (κοστος 1,5 ευρω -οχι γνησιο). το ξερω οτι ανοιγει μιας και εχω ανοιξει και στο παρελθον, αλλα δεν χρειαζεται κιολας. Αν ριξετε καθαριστικο επαφων και το δουλεψετε λιγο θα δουλεψει παλι. Αν το ανοιξετε προσπαθηστε να τριψετε λιγο τις επαφες.
σε καθε περιπτωση για 1,5 ευρω δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο να ασχοληθει κανεις...

μηπως μπορεις να μου πεις το λινκ που το εχει 1,5 ευρω γιατι εγω το λιγοτερο που βρηκα με μεταφορικα ειναι 12 ευρω.
συγγνωμη για την καθυστερηση, αλλα μολις το ειδα... Embarassed
απο εδω το πηρα. http://www.motofox.gr
ειναι στο Χαιδαρι.
αν δεν εισαι στην Αθηνα μπορω να παρω και να σου το στειλω.

Σε ευχαριστω φιλε αθηνα ειμαι θα περασω να το παρω!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rogavlone

rogavlone

Ηλικία : 42
Τόπος : Νέα Ιωνία Αθήνα
Registration date : 03/09/2010

Δεν αναβει το στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν αναβει το στοπ   Δεν αναβει το στοπ Icon_minitimeΤρι Ιουν 28 2016, 01:13

ρε παιδια καμιά φωτο να.δούμε που ακριβώς ρίχνετε καθαριστικό παίζει;μου ετυχε και εμένα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dallas77

dallas77

Ηλικία : 47
Τόπος : Καλλιθέα
Registration date : 12/12/2013

Δεν αναβει το στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν αναβει το στοπ   Δεν αναβει το στοπ Icon_minitimeΠαρ Οκτ 05 2018, 09:33

Καλημέρα.
Ξεθάβω το thread διότι έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Σε 2 συνεργεία που πήγα, μου είπαν το ίδιο πράγμα: πάρε το γνήσιο διακόπτη από τη Suzuki.
Επειδή δεν θέλω να πληρώνω τα γ@μησιάτικα του Σφακ (20,0 ευρώ έχει) υπάρχει κάποιο μαγαζί που να μπορώ να το πάρω? Εννοείται όχι το γνήσιο.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Δεν αναβει το στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν αναβει το στοπ   Δεν αναβει το στοπ Icon_minitimeΠαρ Οκτ 05 2018, 12:55

Σε οποιοδηποτε μαγαζι πουλαει ανταλλακτικα για μοτο/παπια, μιας και το συγκεκριμενο το φορανε και μερικες παπιες. Εγω το ειχα παρει απο ενα της γειτονιας, ειμαι σιγουρος οτι στο Στελπετ πχ θα το βρεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dallas77

dallas77

Ηλικία : 47
Τόπος : Καλλιθέα
Registration date : 12/12/2013

Δεν αναβει το στοπ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν αναβει το στοπ   Δεν αναβει το στοπ Icon_minitimeΠαρ Οκτ 05 2018, 13:10

K0k0$ έγραψε:
Σε οποιοδηποτε μαγαζι πουλαει ανταλλακτικα για μοτο/παπια, μιας και το συγκεκριμενο το φορανε και μερικες παπιες. Εγω το ειχα παρει απο ενα της γειτονιας, ειμαι σιγουρος οτι στο Στελπετ πχ θα το βρεις.

Ok, thanks.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Δεν αναβει το στοπ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: