Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Led Φαναρι απο internet.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΤετ Νοε 11 2015, 12:42

Λόγο γενεθλίων χτές και καλού φίλου με ξένη κάρτα, λέω να παραγγείλω ένα Led φανάρι για το Vstrom δωράκι για τον εαυτό μου, για να μην ζορίζεται και η κόρνα σε φρενάρισμα πανικού.
Υπάρχει κανένα Link , απο aliexpress πχ?
Οτι βρίσκω, έχω ενσωματωμένα φλας, που δεν με ενδιαφέρει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΤετ Νοε 11 2015, 13:15

Εγώ έχω αυτό .

http://www.ebay.com/itm/Smoke-Lens-LED-Motorcycle-Tail-Turn-Signal-Light-for-Suzuki-DL650-DL1000-V-Strom-/181801889737?hash=item2a543cafc9:g:XcgAAOSwFnFV8pKE&vxp=mtr


Σε φυμέ .
Οσο για τα φλας μην σε απασχολεί , γιατί αν θέλεις δεν τα συνδέεις .
Και εμένα δεν είναι του γούστου μου οπότε δεν τα συνέδεσα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΤετ Νοε 11 2015, 13:19

σε λευκο
σε φιμε

to φιμε ειναι πιο ωραιο ομως. τα φλας μη τα συνδεσεις με καμια πατεντα νομιζω μπορεις να τα αφαιρεσεις και να τα κανεις στοπ και αυτα. για αυτα ομως ρωτα terino
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΤετ Νοε 11 2015, 13:41

Ναι, αλλά αυτά με τα φλάς, δεν έχουν λιγότερα led για πορείας και stop ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΤετ Νοε 11 2015, 13:45

rafel7 έγραψε:
σε λευκο
σε φιμε

τα φλας μη τα συνδεσεις με καμια πατεντα νομιζω μπορεις να τα αφαιρεσεις και να τα κανεις στοπ και αυτα. για αυτα ομως ρωτα terino

δεν διαβαζεις..........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mateo1
Member
Member
mateo1

Ηλικία : 45
Registration date : 06/11/2012

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΤετ Νοε 11 2015, 14:04

αλλαζεις τα πορτοκαλι led του φλας με κοκκινα αφου ανοιξεις το φαναρι με θερμοπιστολο
στη συνεχεια γεφυρωνεις και δουλευουν ολα ως πορειας και στοπ
αν θελεις τις γεφυρωσεις να στις στειλω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΤετ Νοε 11 2015, 14:05

αααα καλα...
Κανένα έτοιμο που να είναι μόνο stop ?
Ειδα προχτες στον θανάση, ένα που έφερε ένα παλικάρι απο το motoraid, αλλά δεν δίνω 70ευρώ για φανάρι.
Οπότε για αυτό ψάχνω απέξω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΤετ Νοε 11 2015, 14:19

Αυτό που πόσταρα εγώ δεν χρειάζεται τίποτα .
Απλά τα led που είναι και φλας είναι διπλού χρώματος .
Αν δεν τα συνδέσεις παίζει απλά το κόκκινο πορείας και φρένα .
Απλά πράγματα .
Αν περνάς από Καλλιθέα κάποιο πρωί σταμάτα να τα δεις live στο δικό μου .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΤετ Νοε 11 2015, 14:24

andreasp έγραψε:
αααα καλα...
Κανένα έτοιμο που να είναι μόνο stop ?
Ειδα προχτες στον θανάση, ένα που έφερε ένα παλικάρι απο το motoraid, αλλά δεν δίνω 70ευρώ για φανάρι.
Οπότε για αυτό ψάχνω απέξω.

και στο ιμπει εχει τετοια ετοιμα με τις καθετες γραμμες αν αυτο λες γυρω στα 30ευρω αλλα θελει λιγο ψαξιμο. αναζητησε smoke led light dl 650
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΤετ Νοε 11 2015, 19:34

Ανδρεα αδερφε παρε οποιο γουσταρεις εχει δεν εχει φλας και κανε πολυ απλα την αλλαγη που εχει ποσταρει πιο παλια ο Λευτερης terino.Ειναι απλα γελία δουλεια ακομα και αν δεν το εχεις καθολου.Εστω και αν δεν ξερεις καν τι ειναι το κολητηρι(που λεει ο λογος).Με πρωτη ματια βλεπωντας τη δουλεια του Λευτερη λεω ωχ δεν το εχω αλλα μολις εκατσα και καταλαβα τι και πως εγινε απλα παιχνιδι.Μη κανεις το λαθος και απλα δε συνδεσεις τα φλας γιατι πολυ απλα θα χασεις πολυ απο φωτεινοτητα.Αν δεν ξερεις το λινκ με το ποστ του Λευτερη πες μου να το ποσταρω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Highlander
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Highlander

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 30/05/2011

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΤετ Νοε 11 2015, 20:14

Έχω φτιάξει ένα custom, αλλά δεν έχω βρει ακόμη χρόνο και άτομο να το τοποθετήσουμε.
Λόγω του ότι πρέπει να βγουν τα κάγκελα θέλω λίγη βοήθεια.

Με την πρώτη ευκαιρία θα σας το δείξω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gr
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΤετ Νοε 11 2015, 21:38

rafel7 έγραψε:
andreasp έγραψε:
αααα καλα...
Κανένα έτοιμο που να είναι μόνο stop ?
Ειδα προχτες στον θανάση, ένα που έφερε ένα παλικάρι απο το motoraid, αλλά δεν δίνω 70ευρώ για φανάρι.
Οπότε για αυτό ψάχνω απέξω.

και στο ιμπει εχει τετοια ετοιμα με τις καθετες γραμμες αν αυτο λες γυρω στα 30ευρω αλλα θελει λιγο ψαξιμο. αναζητησε smoke led light dl 650

Δεν βρίσκω τίποτα. Με 16-25 ευρω βρισκω με φλας, και κανα δυο σκέτα stop που υπάρχουν 60φευγα.
Προφανώς ένα εργοστάσιο θα βγάζει σκέτο stop και το χτυπάει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FEBU
Member
Member
FEBU

Ηλικία : 50
Τόπος : Άργος
Registration date : 15/02/2008

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΠεμ Νοε 12 2015, 12:49

Έχω μπει κι εγώ στον πειρασμό για φανάρι led από το aliexpress.
Αυτό όμως που με...φρενάρει είναι ότι δεν έχουν πιστοποίηση TUV.
Και δεν το λέω λίγω νομιμοφροσύνης, αλλά ένα ζευγάρι led φλασάκια που πήρα ήταν αστείο το φως τους.
Άνοιξα και ένα θέμα εδώ με τίτλο "Φλασάκια-καντηλάκια".
Όταν αγόρασα φλασάκια λίγο ακριβότερα με πιστοποίηση, είδα ότι είναι αρκετά δυνατά για να...φαίνονται!
Ίσως μέσα στις προϋποθέσεις για την πιστοποίηση είναι και η φωτεινότητα να είναι επαρκής. Αυτή είναι η δουλειά του φαναριού, στην τελική.
Σκέψου το.
Αν κάποια στιγμή είμαι έτοιμος οικονομικά και ακόμη θέλω να πάρω led φανάρι, λέω να πάρω αυτό του Motoraid.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΠεμ Νοε 12 2015, 15:15

kojo έγραψε:
Εγώ έχω αυτό .

http://www.ebay.com/itm/Smoke-Lens-LED-Motorcycle-Tail-Turn-Signal-Light-for-Suzuki-DL650-DL1000-V-Strom-/181801889737?hash=item2a543cafc9:g:XcgAAOSwFnFV8pKE&vxp=mtr


Σε φυμέ .
Οσο για τα φλας μην σε απασχολεί , γιατί αν θέλεις δεν τα συνδέεις .
Και εμένα δεν είναι του γούστου μου οπότε δεν τα συνέδεσα .

Πάντως ο Κινέζος προειδοποιεί:

"Please allow 0.5-1cm differences due to manual measurement." .... Led Φαναρι απο internet. 8117


"Please note: LED bulbs are not as bright as standard incandescent bulbs but they are longer lasting and have a more vivid color."        affraid        scratch         No

Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΠεμ Νοε 12 2015, 15:22

Πάντως ο Kojo απο πάνω, μου έστειλε video με το δικό του φανάρι, και δεν μου φαίνεται άσχημο.
https://drive.google.com/folderview?id=0B7uWOuLfoVmQcGY3TUpOZUItcHc&usp=sharing

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΠεμ Νοε 12 2015, 16:27

Το σημαντικό όπως σου έγραψα andreasp είναι να φαίνεται τη μέρα που είναι και το δυσκολότερο για να μην κινδυνεύεις .
Αυτό να προσέξεις .
Οποτε θέλεις ισχύει η πρόσκληση να το δεις μέρα και αν θέλεις και σε σύγκριση , έτσι από περιέργεια πριν αποφασίσεις .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΠεμ Νοε 12 2015, 17:39

Εγώ έχω κάνει αυτή τη μόντα (βλέπε κάτω) https://www.vstromhellasforum.com/t15676p285-topic για να επιτύχω smoke αποτέλεσμα και να μην χάσω σε φωτισμό. Ωστόσο έχω βάλει 2 λάμπες led για χαμηλή κατανάλωση που έχουν ικανοποιητικότατο φωτισμό μέρα και νύχτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΠεμ Νοε 12 2015, 20:17

andreasp έγραψε:
Πάντως ο Kojo απο πάνω, μου έστειλε video με το δικό του φανάρι, και δεν μου φαίνεται άσχημο.
https://drive.google.com/folderview?id=0B7uWOuLfoVmQcGY3TUpOZUItcHc&usp=sharing


Κι εμένα μια χαρά μου φαίνεται!
Αλλά όπως λέει και ο ίδιος, δες το μέρα δίπλα στο δικό σου και θα καταλάβεις άν σου κάνει ή όχι.

Εγώ προς το παρόν χρησιμοποιώ τις "PHILIPS VISION PLUS P21/5W + 50% "
αυτές:

http://www.ebay.com/itm/PHILIPS-VISION-PLUS-P21-5W-12V-21-5W-50-VISIONPLUS-2er-SET-12499VPB2-12499-/131569666993?nma=true&si=D0ppf%252Fq2E9dFqPJZVZ0vfXDt4to%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Δύσκολα θα πάρεις από led τα 2Χ475 lumen που αποδίδουν οι παραπάνω συμβατικές.

Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΠεμ Νοε 12 2015, 20:18

Χείρων έγραψε:
andreasp έγραψε:
Πάντως ο Kojo απο πάνω, μου έστειλε video με το δικό του φανάρι, και δεν μου φαίνεται άσχημο.
https://drive.google.com/folderview?id=0B7uWOuLfoVmQcGY3TUpOZUItcHc&usp=sharing


Κι εμένα μια χαρά μου φαίνεται!
Αλλά όπως λέει και ο ίδιος, δες το μέρα δίπλα στο δικό σου και θα καταλάβεις άν σου κάνει ή όχι.

Εγώ προς το παρόν χρησιμοποιώ τις "PHILIPS VISION PLUS P21/5W + 50% "
αυτές:

http://www.ebay.com/itm/PHILIPS-VISION-PLUS-P21-5W-12V-21-5W-50-VISIONPLUS-2er-SET-12499VPB2-12499-/131569666993?nma=true&si=D0ppf%252Fq2E9dFqPJZVZ0vfXDt4to%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Δύσκολα θα πάρεις από led τα 2Χ475 lumen που αποδίδουν οι παραπάνω συμβατικές.

Cool

This listing has ended
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Highlander
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Highlander

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 30/05/2011

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΠαρ Νοε 13 2015, 12:40

Αν έχω κουράγιο θα σας βγάλω φωτό το φανάρι όπως το έχω φτιάξει.
Απλά έχουμε ελιές το ΣΚ. Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gr
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΠαρ Νοε 13 2015, 14:41

Highlander έγραψε:
Αν έχω κουράγιο θα σας βγάλω φωτό το φανάρι όπως το έχω φτιάξει.
Απλά έχουμε ελιές το ΣΚ. Cool

OK
Αυτές τις εποχές δεν είναι να πεφτει ελιά κάτω. Όλα είναι εθνικός πλούτος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΣαβ Νοε 14 2015, 06:29

Ανδρεα κατεβα λιγο στη σελιδα του ιμπεουρα που εδωσε ο χειρων να δεις ποιες λαμπες εννοει και επειτα να θες να τις αγορασεις και εσυ απλα κανε copy paste τον τιτλο τους και πατα να τις βρει.Το αναφερω για το listing ended που εγραψες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΣαβ Νοε 14 2015, 12:51

Χείρων έγραψε:


Εγώ προς το παρόν χρησιμοποιώ τις "PHILIPS VISION PLUS P21/5W + 50% "
αυτές:

http://www.ebay.com/itm/PHILIPS-VISION-PLUS-P21-5W-12V-21-5W-50-VISIONPLUS-2er-SET-12499VPB2-12499-/131569666993?nma=true&si=D0ppf%252Fq2E9dFqPJZVZ0vfXDt4to%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Δύσκολα θα πάρεις από led τα 2Χ475 lumen που αποδίδουν οι παραπάνω συμβατικές.

Cool

Και όταν λέω "προς το παρόν" εννοώ πως είμαι κι εγώ σε αναζήτηση λύσης με led. Ήδη η Philips έχει βγάλει Bay15d σε led και μάλιστα είναι στη δεύτερη "γενιά".

Αυτές είναι οι πρώτες led της Philips:

http://www.ebay.com/itm/PHILIPS-LED-X-TREME-VISION-1157-P21-5W-ROUGE-RED-TWO-BULB-STOP-TAIL-CORNER-DRIVE-/141673479952?hash=item20fc65bf10:g:GIAAAOSwv0tVX4JL&vxp=mtr

Και αυτές οι καινούριες:

http://www.ebay.com/itm/PHILIPS-LED-VISION-3157-3155-ROUGE-RED-TWO-BULB-PARKING-TURN-SIGNAL-DRL-LIGHT/131520436431?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D34575%26meid%3Db5b59c64d15d4604883d29349f92a4ee%26pid%3D100011%26rk%3D1%26rkt%3D10%26sd%3D141675100617

Νομίζω υπάρχουν και σε χαμηλότερες τιμές πλέον...
Από φωτεινότητα μην περιμένετε κάτι περισσότερο από τις απλές λάμπες αλογόνου. Κάπου εδώ είναι το όριο του νόμου. Απλά, αυτά τα "νομιμα" leds έχουν την ακαριαία απόκριση που κάνει την διαφορά, την μικρή ισχύ και πρακτικά ζουν για πάντα.

Δεν έχω ψάξει σε άλλες "επώνυμες" φίρμες αλλά φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο θα υπάρχει.

Αυτά τα επώνυμα led είναι μία καλή plug & play λύση για όποιον δεν θέλει να ασχοληθεί παραπάνω. Αλλά κι εγώ τα γλυκοκοιτάζω. Δεν είμαι μαζόχα να περνάω τις ώρες μου με το κολλητήρι στο χέρι. Τώρα πια προτιμώ άλλα πράγματα...

Αν οι τιμές ήταν λίγο πιο προσιτές....

Η προσωρινή λύση που προτείνω παραπάνω είναι ένα κλικ φωτεινότερη από τις απλές λάμπες κυρίως στο φρένο. Και ανάβουν λίγο πιό άμεσα. Μία απλή λάμπα αποδίδει περίπου 400 lumen. Αυτές αποδίδουν 475 lm Δεν είναι και λίγα!
Και ας μην περιμένουμε road legal λύση με περισσότερη φωτεινότητα. Αυτά είναι τα όρια. Μετά πάμε σε άγνωστα Κινέζικα νερά και σε πατέντες.

Κάποια στιγμή σκέφτηκα να τροφοδοτήσω τις λάμπες με ρελέ, όπως και στα φανάρια. Δεν είναι κακή ιδέα: Κερδίζεις έτσι τουλάχιστον 1-2 volt που σημαίνει αρκετά μεγαλύτερη φωτεινότητα και προστατεύεις παράλληλα τις βαλβίδες στοπ στη μανέτα και στο ποδόφρενο. Λύση πολύ φτηνότερη και απλούστερη από τα led.
Ακόμα δεν ξέρω τι θα κάνω....

study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΣαβ Νοε 14 2015, 12:55

andreasp έγραψε:


This listing has ended

This listing has not:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=PHILIPS+VISION+PLUS+P21%2F5W+12V+21%2F5W+%2B+50%25+VISIONPLUS+2er+SET+12499VPB2+12499&_sacat=0
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Highlander
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Highlander

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 30/05/2011

Led Φαναρι απο internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Led Φαναρι απο internet.   Led Φαναρι απο internet. Icon_minitimeΔευ Νοε 16 2015, 10:52

Πριν από κάποιους μήνες, ένας συνφορουμίτης είχε την ευγενή καλοσύνη να μου δώσει ένα πίσω φανάρι από V-Strom.
Το έλυσα και έφτιαξα μία βάση και έβαλα μέσα του 9 (τόσες χωρούσαν) led λάμπες.
Βγαίνει σε ψυχρό και ζεστό, αλλά δεν θυμάμαι ποια από τις 2 έχω βάλει.
Led Φαναρι απο internet. 5676
http://www.saranti.com.gr/2-lamptires/146-led/182-mr16/140-1313-001-lampa-led-13w-12vacdc-g4-120-psyhro-leyko-adeleq
Το φως την ημέρα είναι λίγο περισσότερο από μαμά.

Τα συγκεκριμένα τα έχω κάπου στα 4-5 χρόνια στον απορροφητήρα του σπιτιού και δεν έχει καεί κανένα.
Ο απορροφητήρας λειτουργεί μέσο όσο 1-2 ώρες καθημερινά (μαγειρεύουμε κάθε μέρα :p )

Πήρα από μια κομμένη Led λάμπα που είχα τη βάση της και τα ένωσα όλα εκεί και όταν το τοποθετήσω απλά θα κουμπώσω το ντουί στη βάση της λάμπας.
Δεν θυμάμαι αν έχω συνδέσει 4 στο πορείας και 5 στο stop ή το αντίθετο.

Το αποτέλεσμα είναι το παρακάτω:
4 λάμπες αναμμένες
Led Φαναρι απο internet. IMAG0252
5 λάμπες αναμμένες
Led Φαναρι απο internet. IMAG0251
Όλες μαζί
Led Φαναρι απο internet. IMAG0253

Μένει να βρω χρόνο να τοποθετήσω το φανάρι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gr
 

Led Φαναρι απο internet.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: