Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Τρεμοπαιγμα στα xenon!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

Τρεμοπαιγμα στα xenon!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τρεμοπαιγμα στα xenon!!   Τρεμοπαιγμα στα xenon!! Icon_minitimeΤετ Αυγ 12 2015, 21:23

Καλησπερα σας κυριοι.Μια ερωτησουλα σχετικα με τα xenon μου.Εχω κανει τοποθετηση xenon και παρατηρησα μετα τη τοποθετηση οτι ψηλο τρεμει η δεσμη οταν χτυπαει σε εναν τοιχο για παραδειγμα.Τι μπορει να συμβαινει??Ρευμα εχω δωσει απο τη μπαταρια και εντολη για το ρελε απο τη ψειρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AkisKs

AkisKs

Τόπος : Athens - Serres
Registration date : 27/06/2013

Τρεμοπαιγμα στα xenon!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρεμοπαιγμα στα xenon!!   Τρεμοπαιγμα στα xenon!! Icon_minitimeΠεμ Αυγ 13 2015, 11:21


τρέμει απλά η δέσμη πάνω κάτω σαν αλλάζεις σκάλα ή σαν να αναβοσβήνει? Αν είναι το πάνω κάτω είναι ο ηλεκτρομαγνητισμός και δεν θα έχεις θέμα. Αν όμως είναι μικρές έως απειροελάχιστες οι διακοπές τότε είναι θέμα μπάλαστ! Εμένα μου κάηκε!

Τι Ξενον έχεις? Απο Ebay?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Parisdl650

Parisdl650

Ηλικία : 37
Τόπος : Καβαλα
Registration date : 12/08/2015

Τρεμοπαιγμα στα xenon!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρεμοπαιγμα στα xenon!!   Τρεμοπαιγμα στα xenon!! Icon_minitimeΠεμ Αυγ 13 2015, 12:55

Κ γω τα ιδια προβληματα ειχα ωσπου εβαλα. diamont vision τυπου xenon κ υσηχασα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
endurasx
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
endurasx

Ηλικία : 42
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 28/11/2012

Τρεμοπαιγμα στα xenon!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρεμοπαιγμα στα xenon!!   Τρεμοπαιγμα στα xenon!! Icon_minitimeΠεμ Αυγ 13 2015, 21:12

Γιωργο εχεις βαλει τους προτζεκτορες;
Αν οχι πας για μπαλαστ αν ναι και στο κςνει εν κινηση ειναι το κλαπετο της μεγαλης σκαλας αν στο κανει σταματημενος τοτε ριξε μια ματια στα οργανα οταν στο κανει αν αναβει η ενδειξη τις μεγαλης σκαλας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

Τρεμοπαιγμα στα xenon!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρεμοπαιγμα στα xenon!!   Τρεμοπαιγμα στα xenon!! Icon_minitimeΠαρ Αυγ 14 2015, 07:04

Καλημερα σας.Το ελαφρυ τρεμοπαιγμα το κανει και εν κινηση αλλα και σταματημενος αν το προσεξεις λιγο πιο προσεκτικα.Εχω βαλει προτζεκτορες εννοειτε μιας και δεν εχουν νοημα οι λαμπες xenon απλα στη μοτο μας.Τα οργανα αναβουν κανονικοτατα χωρις γενικοτερα να εχω παρατηρησει καποια δυσλειτουργια στη μοτο μου.Ολα μια χαρα ειναι γενικοτερα.Απο το Λευτερη(terino) τα εχω παρει αλλα απο οσο ξερω εκεινος δεν ειχε αναφερει καποιο θεμα οταν τα ειχε φορεμενα.Οταν ειναι νυχτα και εχω αναμενα τα φωτα διακρινω μεσα στο ασπρο των xenon(περιπου στη μεση της δεσμης τους) το τρεμοπαιγμα.Λετε να φταιει καμια λαμπα???Μηπως παιζει να εχει παρασιτα το ρευμα της μοτο???Το λεω αυτο διοτι εχω δει στο νετ οτι υπαρχουν καποια αντιπαρασιτικα ρευματος και λεω μπας και ειναι εκει το θεμα.Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

Τρεμοπαιγμα στα xenon!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρεμοπαιγμα στα xenon!!   Τρεμοπαιγμα στα xenon!! Icon_minitimeΣαβ Αυγ 15 2015, 14:29

Ισα πανω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Τρεμοπαιγμα στα xenon!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρεμοπαιγμα στα xenon!!   Τρεμοπαιγμα στα xenon!! Icon_minitimeΔευ Αυγ 17 2015, 08:18

REDPOWER έγραψε:
Ισα πανω!!!
Τρέμουν και με σβηστή τη μηχανή;
Μήπως συντονίζουν μηχανικά οι προτζέκτορες λόγω χαλαρής στήριξης;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

Τρεμοπαιγμα στα xenon!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρεμοπαιγμα στα xenon!!   Τρεμοπαιγμα στα xenon!! Icon_minitimeΤρι Αυγ 18 2015, 10:29

Για να καταλαβω μαλλον εννοεις αν παιζει ολο το προτζεκτορακι γενικοτερα γιατι αυτο το θεμα που λεω οτι ειδα ειναι μονο κατα το αναμα των xenon δηλαδη στο φωτισμο.Θα το ελεγξω παλι μηπως οντως εχει κανενα θεμα στηριξης ο προτζεκτορας τωρα που με εβαλες σε σκεψη.Επανερχομαι ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Τρεμοπαιγμα στα xenon!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρεμοπαιγμα στα xenon!!   Τρεμοπαιγμα στα xenon!! Icon_minitimeΤρι Αυγ 18 2015, 12:10

REDPOWER έγραψε:
Για να καταλαβω μαλλον εννοεις αν παιζει ολο το προτζεκτορακι γενικοτερα γιατι αυτο το θεμα που λεω οτι ειδα ειναι μονο κατα το αναμα των xenon δηλαδη στο φωτισμο.Θα το ελεγξω παλι μηπως οντως εχει κανενα θεμα στηριξης ο προτζεκτορας τωρα που με εβαλες σε σκεψη.Επανερχομαι ευχαριστω.

Γι αυτό σου είπα με σβηστή μηχανή για να μην έχεις καθόλου κραδασμούς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

Τρεμοπαιγμα στα xenon!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρεμοπαιγμα στα xenon!!   Τρεμοπαιγμα στα xenon!! Icon_minitimeΤρι Αυγ 18 2015, 13:38

Απο οτι θυμαμαι οταν τα ειχα τοποθετησει τρεμοπαιζανε και με σβηστη τη μοτο.Μη φαντασστεις καμια ντισκομπαλα αλλα ενα μικρο ελαχιστο τρεμοπαιγμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Τρεμοπαιγμα στα xenon!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: