Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 00:34

Eksantas έγραψε:
loverdos11 έγραψε:
BLaCkXs.... έγραψε:

Για μενα η emc είναι ισάξιο με την ohlins και τη φοράνε πολλά παιδιά εδώ μέσα

Πως το τεκμηριώνεις αυτό Question
Η emc μια χαρά είναι για τα λεφτά της όμως ισάξια Question

Για 1 ohlins με προφόρτιση τοποθετημένη και ελατήριο στα κιλά που θες
χτες που ρώτησα  μου ειπαν 800? σε 1 συνεργείο.

Ειναι ποιο  κάτω!!!!!!!

αν δεν θες να πεις εδώ πόσο και από που στειλε μου 1 π.μ merci

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 33ncnm10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 33e6ee10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 63u2ip10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Amzm8k10Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 17:53

Αφου εδιαφερει λοιπον η emc σε καποιους θα ηθελα να γραψω δυο λογακια.

Αρχικα να πω πως η μαμα αναρτηση στραβωσε στις 50.000χλμ. ειναι απο αυτα που νιωθεις σε καθε στροφη (οχι μονο) οτι εχεις παθει λαστιχο, αυτη την αισθηση σου εδινε.
Δλδ.οταν δουλευε η αναρτηση το ελατηριο εβρισκε πανω στον κορμο, για να συμβει αυτο η μαμα αναρτηση καλοπέρασε 3βαλιτση και σε μια εποχη που η βενζινη ειχε 95 λεπτα του ?.....Laughing
Σκεψη μου ηταν να βρω μια αναρτηση η οποια να ειναι σύμφωνη με τις δυνατοτητες αλλα και την ποιοτητα της μοτο που καβαλαω, στο χωριο μου λεμε ''κατα το γομάρ και το σαμάρ'' Very Happy
Αφου βγηκα στην αγορα εν έτη 07 και ειδα οτι κυκλοφορουσε τοτε εκτος απο white power & ohlins κατεληξα στην emc οχι για αυτα που μου ειπαν στον Σπηλιωτη αλλα γιατι ηταν αυτη που ειχε το πιο χοντρο στελεχος και γιατι απλα μου γεμισε το ματι.
Στην φορμα παραγγελίας που συμπληρώθηκε ημουν αρκετα υπερβολικος ως προς το σωματικο μου βαρος αλλα και το σύνηθες φορτωμα της μοτοσυκλετας με σκοπο να μου φορεσουν το πιο ισχυρό ελατηριο και βαλβιδα.(κατι που στην πορεία με δικαίωσε)
Οταν σχεδον μετα απο ενα μηνα ηρθε η αναρτηση και εγινε συγκριση διπλα-διπλα η μαμα με την emc απλα εβαλα τα γελια....
Αρχικα η πρωτη αισθηση της emc (ξέροντας οτι χρειάζεται στρώσιμο) ηταν αποκαρδιωτικη, η μοτοσυκλετα με την προφορτιση ελατηριου στο μηδεν και απο τα 30 κλικ αποσβεσης στο +10 ηταν κουτσουρο.
Αφησα σε μια μερια του μυαλου μου οτι μπορει να εχω κανει μ@λ@κι@ στο αρχικο set up και συνεχισα να της γραφω χλμ. σε καθημερινοτητα αλλα και φορτωμενος σε ταξιδια.
Στα πρωτα 500-800χλμ. ενιωσα οτι ξεμουδιασε και αρχισε να αντιγραφει τον δρομο, στα 1000χλμ. σε ταξιδι φορτωμενος της εδωσα 1/5 προφορτισης και οσο τα χλμ. περνουσαν η αναρτηση γινοταν πιο ενδοτική και αρχισε να δειχνει τα δοντια της.
Εκεινη ακριβως την στιγμη εβγαλα καμουτσίκι και αρχισα να μαστιγώνω τα αλογα...αργησε πολυ να στρωσει αλλα οταν αυτο εγινε και το ενιωσα δικαιωθηκα με το αρχικο set up.
H emc σαν εταιρια εχει δικο της χαρακτηρα οπως καθε εταιρια αλλωστε, εχει πολυ δυνατες αποσβεσεις κατι που νιωθεις πεντακαθαρα απο κλικ σε κλικ απόσβεσης.
Εχει αζωτο μεσα στο κορμο της αναρτησης και οχι σε ξεχωριστο δοχειο και για τα λεφτα της παίρνεις την ποιοτητα υλικων που περιμενεις να δεις ισως και κατι παραπανω.
Φοραω την sportshock 1 υπαρχει και η sportshock 2 πλεον οπου η διαφορα της ειναι σε μια επιπλεον ρυθμιση.
Η ρυθμιση αυτη εχει να κανει με την πιστα και οχι σε μια τουρινκ μοτοσυκλετα. Εχει επιπλεον μικροβαθμιδες στο ποσο γρηγορα θες την επαναφορα δλδ. 1 κλικ rebaund και 1/3 ή 1/2 ή 1/4 κλπ.
Την sportshock 2 οδηγω σε ενα tenere 660 09 μοντ. οποτε παω σε μακρινους χωματινους προορισμους και με το χερι στην καρδια αν το εχεις με το χωμα η ασφαλεια που σου προσφερει σε συνθηκες φλαταδουρας με πολλα χλμ. στο κοντερ δεν περιγραφετε με λογια.
Τεσπα για να μην μακρηγορώ η αναρτηση μετα 8 χρονια αποδειχτηκε παρα πανω απο καλη και εχει φορεθει και σε αλλα μηχανακια φιλων με χωματινες ανησυχιες και ολοι απλα εχουν να πουνε τα καλυτερα.
Πλεον εχω κατι παραπανω απο 100.000χλμ. μαζι της και η ρυθμιση εχει παραμηνει εδω και χρονια στα 15 κλικ αποσβεσης με οριο τα 30 και το ελατηριο ειναι με 5 κλιμακες προφορτισης, στο 3 μονος με συνοδηγο και στο 4 και με 3βαλιτσο.
ελπιζω να βοήθησα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 21:22

Οταν μιλάς για την sportshock 1 εννοείς μάλλον αυτή που αφήνει 650 ευρώ για το forum με προφόρτηση .
Σωστά ?
Από εμπειρία παίζει κάτι καλύτερο στον Σπηλιώτη αν μαζευτούμε ή όχι .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 22:00

kojo έγραψε:
Οταν μιλάς για την sportshock 1 εννοείς μάλλον αυτή που αφήνει 650 ευρώ για το forum  με προφόρτηση .
Σωστά ?
Από εμπειρία παίζει κάτι καλύτερο στον Σπηλιώτη αν μαζευτούμε ή όχι .

Παλιό αλλά ίσως ισχύει ακόμη.Οι εποχές και οι τιμές βέβαια αλλάζουν.Μια ερώτηση θα σ λύσει κάθε απορία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eksantas
Member
Member
Eksantas

Τόπος : Πρεβεζα
Registration date : 24/07/2011

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 22:16

Bretso αν εχεις την καλοσύνη μια δυο φωτογραφίες ετσι για να πάρω μια ιδέα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 22:23

kojo έγραψε:
Οταν μιλάς για την sportshock 1 εννοείς μάλλον αυτή που αφήνει 650 ευρώ για το forum  με προφόρτηση .
Σωστά ?
Από εμπειρία παίζει κάτι καλύτερο στον Σπηλιώτη αν μαζευτούμε ή όχι .

δεν ξερω, εγω τοτε με υδραυλικη προφορτιση την ειχα βαλει 700?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 22:24

Eksantas έγραψε:
Bretso αν εχεις την καλοσύνη μια δυο φωτογραφίες ετσι για να πάρω μια ιδέα?

Δες εδώ δυο φώτο από το Μίλτο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 22:30

Eksantas έγραψε:
Bretso αν εχεις την καλοσύνη μια δυο φωτογραφίες ετσι για να πάρω μια ιδέα?

καπου ειχα και την φωτο διπλα-διπλα με την μαμα αλλα δυστηχως δεν μπορω να την βρω.

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 IMG_0212

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 IMG_0216
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eksantas
Member
Member
Eksantas

Τόπος : Πρεβεζα
Registration date : 24/07/2011

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 22:46

Ναι  ειναι ποιοτικότατη ... με βλέπω να κλινω προς αυτή!
Το λυπών σημερα εκανα τηλ στο Σπηλιωτη το πρωί και μου ειπε...
EMC
560 ανευ προφορτησης
772 με προφορτηση
Και αν εισαι του φορουμ 660
H Οhlins βγενει περιπου στα 888 κομπλε στο kshock!
Τωρα δεν ξερω αν θα ηθελε καποιος αλλος να βοηθήσει για μια καλύτερη τιμη
η ενδεχομένως  αν υπαρχουν και αλλοι ενδιαφερομενοι ισως μεταβληθεί λιγο η τιμη!

Αν οι τιμές δεν πρέπει να τις γράψω παρακαλώ delite!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Eksantas στις Τρι Ιουν 02 2015, 12:45, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 22:50

σε σχεση με αυτη του Μιλτου φαινεται η διαφορα στο παχος του ελατηριου.

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 IMAG0027Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 IMG_0216


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Bretsos στις Τετ Μάης 27 2015, 22:51, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 22:51

Η ohlins οταν λες κομπλε,με ρυθμιστή υδραυλικής προφόρτισης μαζί;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 22:54

Η ohlins με υδραυλική προφόρτιση είναι κοντά στα 900 ( τιμή Τασούλη ) .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 22:59

kojo έγραψε:
Η ohlins με υδραυλική προφόρτιση είναι κοντά στα 900 ( τιμή Τασούλη ) .

Γι αυτό ρωτάω τι εννοεί κομπλέ, η υδραυλικη προφόρτιση στο K-shock κάνει 288 ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 23:02

300 ευρω για να μην σκυψεις να σφιξεις το αμορτισερ με το ειδικο κλειδι?????? δεν λεω αυριο το βραδυ ειναι η κληρωση του τζοκερ και μπορει ο τυχερος να ειναι καποιος απο εδω μεσα αλλα πολλα δεν ειναι???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 23:03

Ακουω πολυ καλα λογια και για τις wilbers (δεν εχω αποψη) παρτε μια προσφορα και απο εκει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 23:05

lmb650 έγραψε:
300 ευρω για να μην σκυψεις να σφιξεις το αμορτισερ με το ειδικο κλειδι?????? δεν λεω αυριο το βραδυ ειναι η κληρωση του τζοκερ και μπορει ο τυχερος να ειναι καποιος απο εδω μεσα αλλα πολλα δεν ειναι???


οτι και να παρεις πρεπει να εχει οπωσδηποτε υδραυλικη προφορτιση.
το γαντζοκλειδο δεν μπαινει στο στρομ δεν χοραει απο πουθενα, αλλιως και η μαμα θα εβαζε χωρις...για την σουζουκι μιλαμε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
longjohn



Ηλικία : 55
Registration date : 25/07/2008

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 23:08

Ίσως και να με ενδιέφερε το θέμα Emc με υδραυλική προφορική. Το μηχανάκι έφτασε στα 60000 χλμ αν και έχω αλλάξει ελατήρια μπρος πίσω στα 30000 περίπου βλέπω ότι η αποσβέση του δεν με ικανοποιεί. Είναι ότι όλα τα χλμ είναι δικαβαλος σε επαρχιακους ορεινό και γρήγορα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 23:11

Bretsos έγραψε:
lmb650 έγραψε:
300 ευρω για να μην σκυψεις να σφιξεις το αμορτισερ με το ειδικο κλειδι?????? δεν λεω αυριο το βραδυ ειναι η κληρωση του τζοκερ και μπορει ο τυχερος να ειναι καποιος απο εδω μεσα αλλα πολλα δεν ειναι???


οτι και να παρεις πρεπει να εχει  οπωσδηποτε υδραυλικη προφορτιση.
το γαντζοκλειδο δεν μπαινει στο στρομ δεν χοραει απο πουθενα, αλλιως και η μαμα θα εβαζε χωρις...για την σουζουκι μιλαμε....

πηρα το hagon απο το powerbuy... δεν το εχω βαλει ακομα ομως... τωρα????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 23:14

longjohn έγραψε:
Ίσως και να με ενδιέφερε το θέμα Emc με υδραυλική προφορική.  Το μηχανάκι έφτασε στα 60000 χλμ αν και έχω αλλάξει ελατήρια μπρος πίσω στα 30000 περίπου βλέπω ότι η αποσβέση του δεν με ικανοποιεί. Είναι ότι όλα τα χλμ είναι δικαβαλος σε επαρχιακους ορεινό και γρήγορα.  


κακος αλλαξες ελατηριο στη μαμα αναρτηση, δεν εχει κατι να σου δωσει.
εύρος ρυθμισης αποσβεση σε συνδιασμο με το ελατηριο εχουμε τον τροχο οσο το δυνατον συνεχεια σε επαφη με το οδόστρωμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eksantas
Member
Member
Eksantas

Τόπος : Πρεβεζα
Registration date : 24/07/2011

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 23:15

BLaCkXs.... έγραψε:
kojo έγραψε:
Η ohlins με υδραυλική προφόρτιση είναι κοντά στα 900 ( τιμή Τασούλη ) .

Γι αυτό ρωτάω τι εννοεί κομπλέ, η υδραυλικη προφόρτιση στο K-shock κάνει 288 ?

Παιδια εαν καταλαβα καλα μου ειπε

Η αναρτηση 888 με προφορτιση !

και η wilbers 500+280 αλλα δεν ρώτησα γιατι με ενδιέφερε η παραπάνω!

Επίσης πηρα και ενα τηλ στο SIX-DAYS
το οποιο παλικάρι εχει την
Wilbers και μου ειπε 700 κας!εαν όμως μαζευτουν ατομα η τιμουλα μεταβάλλεται!

Αυτα...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Eksantas στις Τρι Ιουν 02 2015, 12:46, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 23:16

lmb650 έγραψε:
Bretsos έγραψε:
lmb650 έγραψε:
300 ευρω για να μην σκυψεις να σφιξεις το αμορτισερ με το ειδικο κλειδι?????? δεν λεω αυριο το βραδυ ειναι η κληρωση του τζοκερ και μπορει ο τυχερος να ειναι καποιος απο εδω μεσα αλλα πολλα δεν ειναι???


οτι και να παρεις πρεπει να εχει  οπωσδηποτε υδραυλικη προφορτιση.
το γαντζοκλειδο δεν μπαινει στο στρομ δεν χοραει απο πουθενα, αλλιως και η μαμα θα εβαζε χωρις...για την σουζουκι μιλαμε....

πηρα το hagon απο το powerbuy... δεν το εχω βαλει ακομα ομως... τωρα????

το βρακί μου φορα...... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 23:19

Bretsos έγραψε:
lmb650 έγραψε:
Bretsos έγραψε:
lmb650 έγραψε:
300 ευρω για να μην σκυψεις να σφιξεις το αμορτισερ με το ειδικο κλειδι?????? δεν λεω αυριο το βραδυ ειναι η κληρωση του τζοκερ και μπορει ο τυχερος να ειναι καποιος απο εδω μεσα αλλα πολλα δεν ειναι???


οτι και να παρεις πρεπει να εχει  οπωσδηποτε υδραυλικη προφορτιση.
το γαντζοκλειδο δεν μπαινει στο στρομ δεν χοραει απο πουθενα, αλλιως και η μαμα θα εβαζε χωρις...για την σουζουκι μιλαμε....

πηρα το hagon απο το powerbuy... δεν το εχω βαλει ακομα ομως... τωρα????

το βρακί μου φορα...... Laughing

cow τωρα??? δεν το ειχα σκεφτει αυτο... στο tdm εμπαινε χερι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 23:30

lmb650 έγραψε:
Bretsos έγραψε:
lmb650 έγραψε:
Bretsos έγραψε:
lmb650 έγραψε:
300 ευρω για να μην σκυψεις να σφιξεις το αμορτισερ με το ειδικο κλειδι?????? δεν λεω αυριο το βραδυ ειναι η κληρωση του τζοκερ και μπορει ο τυχερος να ειναι καποιος απο εδω μεσα αλλα πολλα δεν ειναι???


οτι και να παρεις πρεπει να εχει  οπωσδηποτε υδραυλικη προφορτιση.
το γαντζοκλειδο δεν μπαινει στο στρομ δεν χοραει απο πουθενα, αλλιως και η μαμα θα εβαζε χωρις...για την σουζουκι μιλαμε....

πηρα το hagon απο το powerbuy... δεν το εχω βαλει ακομα ομως... τωρα????

το βρακί μου φορα...... Laughing

cow  τωρα??? δεν το ειχα σκεφτει αυτο... στο tdm εμπαινε χερι...


και που εμπαινε χερι στο dtm τι αλλαζε?????
ασε το ειχα και αυτο το παλιο κουφάρι....

κοιτα αν δεν την φορτωνεις την μοτοσυκλετα δεν νομιζω να εχεις καποιο ιδιαιτερο θεμα, μονο οταν βαζω τριβαλιτσο προφορτιζω, αλλιως με εναν νορμαλ ανθρωπο πισω δεν πειραζω καθολου την αναρτηση, αν τωρα βαζεις συνοδηγους που το τρωνε ολο το φαΐ τους θα ελεγα να πας εκ των υστέρων να βαλεις και την υδραυλικη.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Bretsos στις Τετ Μάης 27 2015, 23:38, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 27 2015, 23:38

γενικα την μαμισια δεν την πειραζω.. την εχω τερμα σφιγμενη απο τον 2ο-3ο μηνα που πηρα την μηχανη... περιπου 40000 ειχε τοτε... υπεθεσα πως μια φορα τον χρονο θα θελει πειραγμα που κανω ταξιδι δικαβαλος και φορτωμενος... αλλα δεν ηξερα οτι και αυτην την μια φορα δεν θα μπορω να βαλω μεσα το κλειδι να την σφιξω... τελοςπαντων... ας την βαλω πρωτα και βλεπουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!   Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 28 2015, 18:15

παιδια μιας και αυτο ειναι ενα απο τα σοβαρα thread του φορουμ μας (γιατι μιλαει για αναρτησεις και οχι για φραπεδοθηκες φλασακια καθρεφτακια κτλ κτλ) δεν οργανονουμε καμια ομαδικη για μπροστα και για πισω αμορτισερ??? οτι θελει ο καθενας... διαλεξτε μια αναρτηση καλη για πισω να ρωτησουμε τιμες για ομαδικη και βλεπουμε... και για μπροστα το ιδιο... ο blackxs (κατα κοσμον ραφαηλ) μιλησε με ιταλια και του ειπε οανθρωπος που πουλαει τα matris οτι αν μαζευτουμε ατομα θα γινει καλυτερη τιμη... θεωρω οτι ειναι οτι καλυτερο για να γινει το μπροστινo μας κανονικο...  βεβαια ολο αυτο δεν μπορει να γινει τον αλλο μηνα... θα πουμε οτι τελος ιουλιου η τελος αυγουστου αν εχουμε μαζευτει θα παρουμε αμορτiσερ πισω η ελατηρια μπροστα... τι λετε?? εγω προσωπικα πιστευω οτι αξιζει στο strom αυτη η βελτιωση (αναρτησεις) οπως και τα φρενα...

υπενθυμιζω οτι μιλαμε για βαθος περιπου 3ων μηνων..
ας κανουμε και μια λιστα ενδεικτικα να δουμε στο περιπου ποσοι θελουν:

πισω αμορτισερ μαρκας..........
1.
2.
3.


μπροστα συστημα αναρτησεων μαρκας Matris fs116se
1.lmb650
2.BLaCkXs....
3.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Βοήθεια για αγορά πισω ανάρτησης!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 7Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Αναρτήσεις-
Μετάβαση σε: