Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΟΝ/OFF Η ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΥΝΙΑΛΟΥ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

ΟΝ/OFF   Η ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ  ΣΥΝΙΑΛΟΥ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΝ/OFF Η ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΥΝΙΑΛΟΥ    ΟΝ/OFF   Η ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ  ΣΥΝΙΑΛΟΥ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 08 2015, 01:22

Ακριβώς αυτό είναι το λάθος του κυκλώματος, ευτυχώς το εντόπισα πριν αρχίσω τις επεμβάσεις και το διόρθωσα άμεσα παίρνοντας τροφοδοσία από αλλού...

Πάντως όσο καιρό τα έχω πάνω είναι απροβλημάτιστα, ανήκουν στις "καλές" αγορές που έχω κάνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

ΟΝ/OFF   Η ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ  ΣΥΝΙΑΛΟΥ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΝ/OFF Η ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΥΝΙΑΛΟΥ    ΟΝ/OFF   Η ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ  ΣΥΝΙΑΛΟΥ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 09 2015, 22:14

Μου θυμίζεις αν έχεις την καλοσύνη ποια προβολάκια έχεις; Θυμάμαι μόνο ότι ήταν πολύ δυνατά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

ΟΝ/OFF   Η ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ  ΣΥΝΙΑΛΟΥ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΝ/OFF Η ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΥΝΙΑΛΟΥ    ΟΝ/OFF   Η ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ  ΣΥΝΙΑΛΟΥ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 10 2015, 00:46

Και μια και μιλάμε για Led Dimmer:

https://www.circuitlab.com/circuit/c8m48y/screenshot/1024x768/

Αυτό το σχηματικό εξηγεί πολύ καλά γιατί γειώνοντας το (-) παρακάμπτουμε το dimmer (παίρνουμε την μέγιστη τάση στην έξοδο).

sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

ΟΝ/OFF   Η ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ  ΣΥΝΙΑΛΟΥ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΝ/OFF Η ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΥΝΙΑΛΟΥ    ΟΝ/OFF   Η ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ  ΣΥΝΙΑΛΟΥ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 10 2015, 01:07

Χείρων έγραψε:
Μου θυμίζεις αν έχεις την καλοσύνη ποια προβολάκια έχεις; Θυμάμαι μόνο ότι ήταν πολύ δυνατά.

Από εδώ τα είχα ψωνίσει. Ήταν έκδοση με 3000 (ονομαστικά) lumen και εξωτερικό dimmer. Δεν τη βλέπω τώρα αυτή την έκδοση διαθέσιμη, δεν ξέρω γιατί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

ΟΝ/OFF   Η ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ  ΣΥΝΙΑΛΟΥ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΝ/OFF Η ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΥΝΙΑΛΟΥ    ΟΝ/OFF   Η ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ  ΣΥΝΙΑΛΟΥ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 10 2015, 21:06

Τα αναβάθμισαν. Τώρα έχουν το dimmer ενσωματωμένο στο εσωτερικού του φαναριού. Και μάλλον χρησιμοποιούν πιο νέα led. Έτσι πήραν 500 Lumen περισσότερα.

Όμως αυτή την απόχρωση των 6500Κ δεν την μπορώ. Μου θυμίζει παλιό νοσοκομείο. Τα δικά μου τα ανάβω μόνο μέρα για να μην τα βλέπω. Μου φτάνει που τα βλέπουν οι άλλοι.

Περιμένω ένα ζευγάρι στα 3000Κ να δω πως θα φωτίζει. Μπορεί να του βάλω και κίτρινη ζελατίνα να το κάνω σαν τα παλιά ομίχλης. Νομίζω έτσι θα με προσέχουν περισσότερο την μέρα.

farao
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΟΝ/OFF Η ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΥΝΙΑΛΟΥ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: