Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 καιει λαδι τελικα?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
jimkopa
Member
Member
jimkopa

Τόπος : Πτολεμαίδα
Registration date : 06/05/2013

καιει λαδι τελικα? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καιει λαδι τελικα?   καιει λαδι τελικα? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 10 2015, 21:12

lmb650 έγραψε:
jimkopa έγραψε:
Οταν καποιος κανει 10.000 χλμ τον χρονο με με αλλαγη ακριβου λαδιου στα 3.000 θελεις 3 αλλαγες 3 Χ 50 ευρω = 150 ευρω
ενω  με αλλαγη στα 6 000  και σχετικα φτηνο λαδι  θέλεις  75 Ευρω αν τωρα αυτα τα 75 ευρω δεν ειναι πεταμενα
λεφτα ....τοτε τι ειναι?



Τωρα αν καποιος κανει 3 000 χλμ τον χρονο δεν τον πειραζει να δινει 60 ευρω για τα ακριβα λαδια και να τα αλλαζει μια φορα τον χρονο


αλλα και παλι το κανεις μονο οταν εχεις παραπανησια λεφτα αλλιως δεν υπαρχει λογικη


και γιατι να βάλεις σχετικα φθηνο λάδι και να μην βάλεις το πιο φθηνο?? πχ απο πρατηριο... λαδια ειναι όλα... ο κατασκευαστης λεει καθε 6000 για να ειναι καλυμενος... αμα θες τα αλλαζεις και στις 7000... καλό στην τσέπη σου κάνει!!!!


Οταν λεω φτηνό εννοώ των 11-12 (μοτουλ,μπελ ρευ) ευρω και ακριβο πανω απο 15 με προσθετικα και οτι αλλο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filippos1000



Registration date : 02/06/2015

καιει λαδι τελικα? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καιει λαδι τελικα?   καιει λαδι τελικα? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουν 02 2015, 17:44

ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ Κ8, ΑΛΛΑΖΩ ΛΑΔΙΑ ΚΑΘΕ 5.000χιλ. ΜΟΤUL ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΟ 15/50 KAI KAΘΕ 2η ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΙ ΦΙΛΤΡΟ ΛΑΔΙΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΟΥΤΕ  ΚΑΙΕΙ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asdf1924



Registration date : 25/10/2014

καιει λαδι τελικα? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καιει λαδι τελικα?   καιει λαδι τελικα? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουν 02 2015, 20:35

Δεν καιει τελικα. Μαλλον ειχε μλκια λαδια οταν το πηρα γιατι απο τοτε που συμπμηρωσα λαδια δεν εκαψε τιποτα! Επισης σημερα αλλαξα λαδια φιλτρο μονος μου για να χω το κεφαλι μου ησυχο. Οταν κανω καπια km θα ενημερωσω παλι. Μοτυλ 5100 ημισυνθετικο 15 50 εβαλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 60
Registration date : 05/10/2010

καιει λαδι τελικα? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καιει λαδι τελικα?   καιει λαδι τελικα? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουν 02 2015, 21:50

Κ5 με 75000 χλμ. βάζω τα IPON ROAD TWIN και δεν έχει κάψει σταγόνα!!!!! Να σημειώσω οτι τα αλλάζω κάθε 6.000 χλμ. (ότι λέει το μανουάλι).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miskin
Member
Member
Miskin

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 25/05/2008

καιει λαδι τελικα? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καιει λαδι τελικα?   καιει λαδι τελικα? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουν 02 2015, 22:21

Με τα Ipone ούτε το δικό μου έκαιγε. Αντιθέτως με τα αμερικάνικα λάδια έχω θέμα. Μου έκαψε και τα Amsoil 20W-50 full synthetic και με τα BelRay EXP 15W-50. Μιλάμε για ένα λίτρο στα 3000 χλμ. Με τα Ipone έκαιγε λιγότερο από μισό λίτρο στα 6000 χλμ. Τώρα έβαλα τα IGOL PROPULS TURING 15W-50. Έχω 93000 χλμ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

καιει λαδι τελικα?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: