ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΗμερολόγιοΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
rafel
moderator
moderator

Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

ΔημοσίευσηΘέμα: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Δευ Φεβ 16 2015, 20:27

τα παρακατω πιστευω θα πεσουν κ αλλο σε μια αποπειρα ομαδικης παραγγελιας τα οποια αυτη τη στιγμη ειναι σε εκπτωση στην τιμη των 24ευρω και τα δυο!!!!

http://www.ebay.com/itm/Motorcycle-125W-U5-CREE-LED-Driving-Fog-Head-Spot-Light-White-Lamp-Headlight-/351125465173?pt=AU_Motorcycle_Parts_Accessories&hash=item51c0b56855&vxp=mtr

αν ενδιαφερεται καποιος ας δηλωσει ονομα οσο εγω αναμενω τιμη για ομαδικη παραγγελια. μολις πατω απαντηση θα ενημερωσω και για την τιμη που μας τα δινουν

1. rafel7
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
XAROntaS
Member
Member

Τόπος : . . . - ΑΘΗΝΑ - . . . Α. ΠΑΤΗΣΙΑ
Registration date : 30/06/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Δευ Φεβ 16 2015, 20:43

rafel7 έγραψε:
τα παρακατω πιστευω θα πεσουν κ αλλο σε μια αποπειρα ομαδικης παραγγελιας τα οποια αυτη τη στιγμη ειναι σε εκπτωση στην τιμη των 24ευρω και τα δυο!!!!

http://www.ebay.com/itm/Motorcycle-125W-U5-CREE-LED-Driving-Fog-Head-Spot-Light-White-Lamp-Headlight-/351125465173?pt=AU_Motorcycle_Parts_Accessories&hash=item51c0b56855&vxp=mtr

αν ενδιαφερεται καποιος ας δηλωσει ονομα οσο εγω αναμενω τιμη για ομαδικη παραγγελια. μολις πατω απαντηση θα ενημερωσω και για την τιμη που μας τα δινουν

1. rafel7

κομπλέ μαζί με τις βάσεις όπως φαίνονται ?
τα έχει βάλει καπιος δικός μας για σίγουρες απόψεις ?
rafel
moderator
moderator

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Δευ Φεβ 16 2015, 20:45

ναι ειναι κομπλε το 2ο δεν το γνωριζω αναφερει πολλα lumen παντως και εστω τα μισα να ειναι αληθεια θα ειναι τουμπανα
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member

Registration date : 01/05/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Δευ Φεβ 16 2015, 20:58

Τα πήρα εγώ αν και δεν τα έχω τοποθετήσει ακόμη... είναι δυνατά όντως και σκοτώνουν, αν κοιτάξεις απευθείας σε στραβώνουν (συνιστώμενη θέση στη μηχανή χαμηλά λοιπόν).
Κατευθυνόμενη δέσμη (καλό και κακό/αρκετά καλή εμβέλεια σε απόσταση αλλά λιγότερη διάχυση φωτός).
3 λειτουργίες - με κάθε πάτημα του διακόπτη-τροφοδοσία τους δίνουν χαμηλή σκαλά/δυνατή σκάλα/strobe λειτουργία.
Τα έχει βάλει ένας φίλος εδώ μέσα...

http://www.vstromhellasforum.com/t30318p15-topic

Έχει επεξεργασθεί από τον/την ΤΑΚΗΣ81 στις Δευ Φεβ 16 2015, 21:04, 1 φορά
longjohn

Registration date : 25/07/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Δευ Φεβ 16 2015, 20:59

1. rafel7
2. longjohn
XAROntaS
Member
Member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Δευ Φεβ 16 2015, 21:02

rafel7 έγραψε:

Παράθεση :

1. rafel7
2. longjohn
3. XAROntaS

Έχει επεξεργασθεί από τον/την XAROntaS στις Δευ Φεβ 16 2015, 21:03, 1 φορά
loverdos11
moderator
moderator

Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Δευ Φεβ 16 2015, 21:02

rafal7 επιβεβαίωσε με τον πωλητή αν ειναι ζευγάρι ή μεμονωμένο τεμάχιο .
Στο λέω γιατι αν τσεκάρεις ότι θες 2 τεμάχια διπλασιάζονται τα εξοδα αποστολής
και φτάνουν στο σύνολο τα 35 € μαζί με τα μεταφορικά .

Έχει επεξεργασθεί από τον/την loverdos11 στις Δευ Φεβ 16 2015, 21:06, 1 φορά
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Δευ Φεβ 16 2015, 21:04

Νικόλα διάβασε αυτό το ποστ

Τα φοράει συμφορουμίτης και έχει ποστάρει φωτογραφίες με την απόδοση τους
XAROntaS
Member
Member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Δευ Φεβ 16 2015, 21:08

BLaCkXs.... έγραψε:
Νικόλα διάβασε αυτό το ποστ

Τα φοράει συμφορουμίτης και έχει ποστάρει φωτογραφίες με την απόδοση τους
σε ευχαρηστω BLaCkXs....
a0a0

Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 09/01/2015

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Δευ Φεβ 16 2015, 21:17

1. rafel7
2. longjohn
3. a0a0
longjohn

Registration date : 25/07/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Δευ Φεβ 16 2015, 21:20

Προτείνω να βρούμε με καλωδίωση και διακόπτη και ασφάλεια όλα μαζί για να μην έχουμε να ψάξουμε τι ταιριάζει.
Και αν υπάρχει κάτι μεγαλύτερο σε watt ακόμη καλύτερο. Εμφανισιακά είναι άψογα.

Επίσης γνώμη μου πάντα, μιας και το εχει αγοράσει μέλος μας , να περιμένετε λίγο καιρό να δείτε αν αντέχει η βαφή μην γίνει μπρονζέ με τον καιρό και αν αντεχουν στις βροχές.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την longjohn στις Τρι Φεβ 17 2015, 08:25, 1 φορά
XAROntaS
Member
Member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Δευ Φεβ 16 2015, 21:25

longjohn έγραψε:
Προτείνω να βρούμε με καλωδίωση και διακόπτη και ασφάλεια όλα μαζί για να μην έχουμε να ψάξουμε τι ταιριάζει.

Επίσης γνώμη μου πάντα, μιας και το εχει αγοράσει μέλος μας , να περιμένετε λίγο καιρό να δείτε αν αντέχει η βαφή μην γίνει μπρονζέ με τον καιρό και αν αντεχουν στις βροχές.
καλωδιοση ειναι ευκολη αν ειναι μπορω να βοηθισω οπιον θελει
απλα διακοπτη καλο θελουμαι

a0a0 έγραψε:

1. rafel7
2. longjohn
3. XAROntaS
4. a0a0

rafel
moderator
moderator

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Δευ Φεβ 16 2015, 21:30

loverdos11 έγραψε:
rafal7 επιβεβαίωσε με τον πωλητή αν ειναι ζευγάρι ή μεμονωμένο τεμάχιο .
Στο λέω γιατι αν τσεκάρεις ότι θες 2 τεμάχια διπλασιάζονται τα εξοδα αποστολής  
και φτάνουν στο σύνολο τα 35 € μαζί με τα μεταφορικά .

αντωνη μεμονομενη αγορα αυτη τη στιγμη ναι κοστιζει 34 ευρω γιατι στην ουσια ειναι 12 το τεμαχιο +5 τα μεταφορικα για το ενα. 90% θα προσφερει το λεγομενο combined shipping στην αγορα 2 τεμαχιων (για μεμονωμενη αγορα, εκτος κ αν ειναι απατεονισκος) στην περιπτωση που μαζευτουμε ατομα τον ρωταω για το κοστος των μεταφορικων (το οποιο ζητησα να ειναι σε λογικα πλαισια) και θα απαιτησω σιγουρα tracking number για να χω το κεφαλι μου ησυχο μιας και αναλαμbανω το power buy. αν οι κινησεις μου ειναι λαθος παρακαλω να με ενημερωσετε λογω απειριας σε θεματα pb μιας και ειναι το 1ο μου!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την rafel7 στις Τρι Φεβ 17 2015, 14:42, 1 φορά
rafel
moderator
moderator

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Δευ Φεβ 16 2015, 21:36

longjohn έγραψε:

αυτο που λες φιλε μου καλυτερα για μεμονομενη αγορα και θα σου πω γιατι. εγω ολα τα απαιτουμενα για τη συνδεση και διακοπτη αδιαβροχο της SW-Motech. καποιος αλλος μπορει να μην τα εχει, ενω καποιος αλλος μπορει να θελει να αγορασει την καλυτερη καλοδιωση που μπορει να κοστιζει πολυ ακριβα.
NikoStrom

Τόπος : Ilion
Registration date : 12/05/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Δευ Φεβ 16 2015, 21:49

εγω ειμαι αυτος που τα εχει τοποθετησει... λοιπον απο αντοχη.... εως τωρα δεν εχουν το παραμικρο! τα εχω πλυνει με πιεστικο και τπτ... εφαγα και βροχουλα.. τπτ.... διακοπτη πηρα απο στελπετ 8-9 ευρω... εναν απλο on-off αλλα υπαρχουν επιλογες... ρελε και ασφαλειοθηκη πηρα απο ενα μαγαζι με αξεσουαρ στα σεπολια αν θυμαμαι καλα το λενε AMERICAT.... αλλα μπορει να βρει οποιοςδηποτε σε πολλα μαγαζια... ενα 5ευρω αν θυμαμαι καλα.... μια μικρη συμβουλη απλα για οποιον τα παρει..... επειδη εγω πηρα 2 φορες απο 4 κομματια.... επειδη σαν δεμα ειναι λιιιιγο βαρυ και εχει το μεγεθος ενος κουτιου γλυκα (παραδειγμα οτι να ναι) σε περιπτωση που παρετε ολοι μαζι και ερθει ενα κιβωτιο το ποιο πιθανο ειναι να εχετε τελωνειο..... δλδ 10 κομματια απο 25 ευρω..... μεταφορικα μια φορα ασ θεωρησουμε.... 255 ευρω.... εγω τα πηρα και τις 2 με dhl με σημειωση low cost 16 dollars μια βδομαδα εκαναν να ερθουν και ειχα το φοβο... τη γλιτωσα παντως αλλα παντα υπαρχει ο φοβος.. xaxa
rafel
moderator
moderator

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Δευ Φεβ 16 2015, 21:58

μετα απο επικοινωνια με συντονιστη του φορουμ μας μου προτεινε και ο ιδιος σε περιπτωση που προχωρησουμε σε αγορα θα απαιτησω να σταλουν ανα 4αδες (2 σετ). για την DHL θα το ρωτησω εαν ισχυει η αποστολη με τη συγκεκριμενη εταιρεια παλι σε περιπτωση που προχωρησουμε σε αγορα.

εις αναμονη του μυνηματος του κινεζου λοιπον
rafel
moderator
moderator

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Δευ Φεβ 16 2015, 22:00

NikoStrom έγραψε:
εγω ειμαι αυτος που τα εχει τοποθετησει... λοιπον απο αντοχη.... εως τωρα δεν εχουν το παραμικρο! τα εχω πλυνει με πιεστικο και τπτ... εφαγα και βροχουλα.. τπτ.... διακοπτη πηρα απο στελπετ 8-9 ευρω... εναν απλο on-off αλλα υπαρχουν επιλογες... ρελε και ασφαλειοθηκη πηρα απο ενα μαγαζι με αξεσουαρ στα σεπολια αν θυμαμαι καλα το λενε AMERICAT....   αλλα μπορει να βρει οποιοςδηποτε σε πολλα μαγαζια... ενα 5ευρω αν θυμαμαι καλα....  μια μικρη συμβουλη απλα για οποιον τα παρει..... επειδη εγω πηρα 2 φορες απο 4 κομματια.... επειδη σαν δεμα ειναι λιιιιγο βαρυ και εχει το μεγεθος ενος κουτιου γλυκα (παραδειγμα οτι να ναι) σε περιπτωση που παρετε ολοι μαζι και ερθει ενα κιβωτιο το ποιο πιθανο ειναι να εχετε τελωνειο..... δλδ 10 κομματια απο 25 ευρω..... μεταφορικα μια φορα ασ θεωρησουμε.... 255 ευρω.... εγω τα πηρα και τις 2 με dhl με σημειωση low cost 16 dollars μια βδομαδα εκαναν να ερθουν και ειχα το φοβο... τη γλιτωσα παντως αλλα παντα υπαρχει ο φοβος.. xaxa

νικο μου χες στειλει και τον αριθμο σου πριν κανα μηνα για να ερθω να τα δω πως δειχνουνε δεν καταφερα να σε παρω τηλ φιλε λογω υποχρεωσεων ελα στην κοπη της πιτας
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast

Registration date : 05/10/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Τρι Φεβ 17 2015, 00:49

Παιδιά όταν ολοκληρώσετε την έρευνα (τελωνία τελική τίμή κ.λ.π)ενδιαφέρομαι κι εγώ....
rafel
moderator
moderator

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Τρι Φεβ 17 2015, 01:27

εχω στειλει και περιμενω απαντηση

1. rafel7
2. longjohn
3. XAROntaS
4. a0a0
5. liakosvol
a0a0

Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 09/01/2015

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Τρι Φεβ 17 2015, 08:59

καλημέρες ....... Μήπως υπάρχει φοτορεπορταζ για το πως τοποθετουνται σε Dl650-k7 ....
ευχαριστω...
alexvs650

Τόπος : Αθηνα
Registration date : 16/03/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Τρι Φεβ 17 2015, 09:55

1. rafel7
2. longjohn
3. XAROntaS
4. a0a0
5. liakosvol
6. alexvs650
kerneld
Member
Member

Τόπος : Γλυκά Νερά - ΑΘΗΝΑ
Registration date : 10/08/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Τρι Φεβ 17 2015, 11:07

1. rafel7
2. longjohn
3. XAROntaS
4. a0a0
5. liakosvol
6. alexvs650
7. kerneld
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Τρι Φεβ 17 2015, 13:04

1. rafel7
2. longjohn
3. XAROntaS
4. a0a0
5. liakosvol
6. alexvs650
7. kerneld
8. socrates
rafel
moderator
moderator

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Τρι Φεβ 17 2015, 13:33

παιδια καλημερα πηρα μια χυμα απαντηση απο τον πωλητη σα να μην ενδιαφερεται για εκπτωση.......αναγκαστικα θα ρωτησω και αλλους πωλητες που δινουν το ιδιο προιον. ενδεικτικα του εστειλα χθες

Dear kangdigital,

Ι need a good price for a group purchase + shipping costs. Have in mind that we need set of fog spot lights and not individuals. what price can you give us for 5 sets (10 pieces) or 10 sets (20 pieces) of fog lights.

η απαντηση ηταν αυτη.....

New message from: kangdigital (481887RedShooting Star)
pls buy it on ebay
regards

ανταπαντησα αυτο

hello again,
You 're saying that for a group purchase over 20 pieces, you wont give any discount or free shipping???

και στη συνεχεια μου εστειλε το συστημα μηνυμα οτι ο πωλητης θα λειπει μεχρι 21/2.

οποτε αναγκαστικα ψαχνω για αλλους πωλητες που εχουν το ιδιο προιον
rafel
moderator
moderator

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο   Τρι Φεβ 17 2015, 13:38

παιδια οι Κινεζοι ρεπαρουν λογω εορτων......

Dear buyer,
I am on Chinese New Year holiday from feb-17 to feb-22th , will come back on feb-23th , and reply your message asap; Sorry for making any inconvenience for you.
yours sincerely

Προβολακια LED με αλουμινενιο??? πλαισιο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: