Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Jef
Member
Member
Jef

Ηλικία : 45
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 28/10/2014

Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ?   Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 02 2015, 13:36

Πειτε ρε παιδιά (από Θεσσαλονίκη) που πάτε το μοτόρι για service ?
Εγώ εδώ και πολλά χρόνια το πήγαινα στον Ινδιάνο (Αγγελοχωρίτη).
Μέχρι τελευταία, ότι έλεγε ήταν 100% οκ.

Μετά την αγορά του V-Strom έχω απογοητευτεί. Υποτίθεται οτι το έλεγξε πριν το πάρω και ήδη έχω απανωτά προβλήματα (αυτόματο choke, θερμοστάτης, θόρυβος στον λαιμό σε κάθε λακούβα)... και ποιος ξέρει τι άλλο θα μου βγει ?!

Το πήγα προχθες για τον θόρυβο στον λαιμό, και μου είπε οτι δεν είναι από ρουλεμαν τιμονιού. Μου το έσφιξε λίγο και το μονο που καταφέραμε ήταν να έχω ένα πιο βαρύ τιμόνι. Ο θόρυβος παραμένει.
Άσε που άλλαξα λάδια (και φίλτρο λαδιού) και τώρα η στάθμη είναι στην μέση (ανάμεσα από Low και High).
Δεν θα έπρεπε να είναι στο High ???? Μπας και δεν υπολόγισε την ποσότητα του φίλτρου λαδιού ?

Το πήγα στον Νικητάκη (από κει το πήρα και υποτίθεται οτι έχω ένα χρόνο εγγύηση) και μου λεει χωρίς να το δει
1) για τον θόρυβο στον λαιμό: "όλα κάνουν έτσι δεν θα σταματήσει" !!!
2) για το αυτόματο τσοκ: "οτι ούτος η άλλος τα v-storm δεν ανεβάζουν πολλές στροφές με το τσοκ, οπότε δεν πειράζει" !!!

Ειναι δυνατόν ?!?!?!?!

Εξήγησα οτι ο θόρυβος είναι "μεταλλικός" και το είδε και ο μηχανικός του πριν 2 μέρες και είπε οτι έχει κενά το μπροστινό.
Και τώρα με τα κρύα, παίρνει μπρος μόνο με γκάζι και πρέπει να το κρατήσω (το γκάζι) για μισό λεπτό αλλιώς σβήνει. Οπότε και το κράτησε να το δει.

(για τον λόγο του αληθές, ήταν μπροστά και ο Johnny B και άκουσε την κουβέντα)

Τι να πω ?!
Αν δεν ήταν θέμα "εγγύησης" και έπρεπε να πληρώσω,... κατευθείαν θα το έκανε !
Και ο Ινδιάνος, προφανώς δεν θέλει να παραδεχτεί για τα κενά του μπροστινού, αλλά ούτε για το λάθος της στάθμης.
Ρε μπας και τα αρπάζουν από τα μαγαζιά όταν τα πάμε να τα ελέγξουν ????

ελπίζω να βγω ψεύτης και όταν το πάρω από βδομάδα να έχουν λυθεί τα προβλήματα και να κρατήσει τον λόγο του περί εγγύησης ο Νικητάκης. Γιατί στον Ινδιάνο δεν ξαναπάω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LORDOS
gold member
gold member
LORDOS

Ηλικία : 49
Τόπος : Suncity
Registration date : 03/08/2010

Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ?   Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 02 2015, 19:35

Αυτό το είδα ....
Το θέμα με τους μάστορες είναι κάτι σαν την λαδολογία ,πηγάδι χωρίς πάτο δηλαδή.
Θα σου πουν 100 μέλη 100 διαφορετικούς μάστορες που κατά την γνώμη τους κάνουν καλά την δουλειά τους.

Θα σου πρότεινα τον Βασίλη (biketherapy) ο οποίος με άφησε απόλυτα ικανοποιημένο απ την δουλειά του όταν τον χρειάστηκα.
Αυτό όμως δεν λέει κάτι ,μπορείς επ ακριβώς να ρωτήσεις σε 3-4 συνεργεία και στην συνέχεια να επιλέξεις αυτό ΠΟΥ ΕΣΎ ΘΕΩΡΕΊΣ καλύτερο και οικονομικότερο.
Άλλο θα σου πει Νικητάκης,άλλος biketherapy,άλλος Πρεβεδουράκης,άλλος doctorbike κ.ο.κ .

Κανε μια επίσκεψη σε 3-4 και μετά αφού πάρεις τιμές και κόψεις λίγο κίνηση αποφάσισε ΜΌΝΟΣ σου.
Σε όλους μπορείς να αναφέρεις ότι είσαι μέλος του φόρουμ για να σου κάνουν καλύτερη τιμή .

Δεν ξέρω αν σε βοήθησα αλλά ελπίζω να μην σε μπέρδεψα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://lordos.listen2myradio.com/
johnnyb
gold member
gold member
johnnyb

Ηλικία : 41
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 03/06/2009

Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ?   Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 02 2015, 20:44

Ο μάστορας που έχει ο Νικητάκης είναι αρκετά καλός αρκεί να ασχοληθεί που πιστεύω θα ασχοληθεί, ενημέρωσέ μας για νεότερα την Τετάρτη που θα το παραλάβεις και βλέπουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jef
Member
Member
Jef

Ηλικία : 45
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 28/10/2014

Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ?   Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 02 2015, 22:02

johnnyb έγραψε:
Ο μάστορας που έχει ο Νικητάκης είναι αρκετά καλός αρκεί να ασχοληθεί που πιστεύω θα ασχοληθεί, ενημέρωσέ μας για νεότερα την Τετάρτη που θα το παραλάβεις και βλέπουμε.

μακάρι ρε φίλε... γιατί δεν γουστάρω να αλλάζω μάστορες συνέχεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadow.gr.
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
shadow.gr.

Ηλικία : 47
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 25/05/2008

Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ?   Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Icon_minitimeΣαβ Ιαν 03 2015, 08:35

καλημερα!!ενας εχει το ονομα ο "γιατρος"στα σουζουκι.και οχι αδικα.ο ρακας.εχει και αυτος τα θεματακια του π.χ δεν θελει να το σκαλιζεις το μοτορι αλλα αμα πας με τα νερα του το εργαλειο σου θα σφυριζει μια ζωη.....

απο το 2008 που παω ειμαι πολυ ευχαριστημενος....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioannisk
Member
Member


Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 29/07/2009

Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ?   Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Icon_minitimeΚυρ Ιαν 04 2015, 02:48

και γω μετα απο 10 χρόνια σχεσης με την καλη μου εχω καταληξει στον γιατρο όπου αρχισα να βρισκω λυσεις στα προβληματα οπου οι άλλοι δεν εβρισκαν , γνωριζει αρκετα καλα και παει by the book
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ?   Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Icon_minitimeΚυρ Ιαν 04 2015, 19:25

συμφωνω με τον λόρδο ...ενα θα σου πώ ....τους εχω επισκευθεί ΟλΟΥΣ ...μετα απο αρκετα ψαξίματα κι επειδή και ο ρακας κι οβασιλης (bike therapy) κι ο μητσος του πρεβε και ο τσακαλάκος του νικητάκη ..και ο γιώργος ridermoto ...ειναι καλά μαστόρια ...προτιμώ να χω καλό μαστορα αλλα με καλες τιμες  τιμες  ...κι ανθρωπο που ειναι κοντά μας ...και κανει και πολλά καλά για την κοινότητα μας ...και τον λένε θοδωρή doctor bike success

...γνωμη μου εεεε

υ.γ. ...να χρησιμοποιήσεις το ονομα μου ΜΗ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ...
































μη χασουμε και την προμήθεια εεε lol!

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
Jef
Member
Member
Jef

Ηλικία : 45
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 28/10/2014

Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ?   Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Icon_minitimeΚυρ Ιαν 04 2015, 19:38

ευχαριστώ παιδιά. Θα περιμένω πρώτα να δω αποτελέσματα από τον Νικητάκη... και αναλόγως βλέπουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantelos
Member
Member
pantelos

Ηλικία : 45
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 31/08/2009

Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ?   Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Icon_minitimeΤρι Ιαν 06 2015, 01:21

Γνώμη μου Χρήστο, ο Νικητάκης είναι λάθος επιλογή για αγορά και για service. (έπρεπε να πάρεις το δικό μου που είχαμε και μια γνωριμία Very Happy ) Εγώ την εύκολη τακτική συντήρηση την έκανα μόνος μου και για τα δύσκολα (π.χ. βαλβίδες) πήγα στον biketherapy και στον Πρεβεδουράκη. Πάντα με αγορά των υλικών από εμένα. Και στις 2 φορές που επέστρεψε από συνεργείο το μηχανάκι (24.000χλμ και 48.000χλμ) έβρισκα διάφορες κακοτεχνίες από τους μαστόρους. Βιασύνη και τσαπατσουλιά.

Υ.Γ. Μην ξαναπάς στον μάστορα που δεν ξέρει ούτε πόσο λάδι παίρνει το μηχανάκι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jef
Member
Member
Jef

Ηλικία : 45
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 28/10/2014

Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ?   Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Icon_minitimeΤρι Ιαν 06 2015, 02:15

pantelos έγραψε:
Γνώμη μου Χρήστο, ο Νικητάκης είναι λάθος επιλογή για αγορά και για service. (έπρεπε να πάρεις το δικό μου που είχαμε και μια γνωριμία Very Happy ) Εγώ την εύκολη τακτική συντήρηση την έκανα μόνος μου και για τα δύσκολα (π.χ. βαλβίδες) πήγα στον biketherapy και στον Πρεβεδουράκη. Πάντα με αγορά των υλικών από εμένα. Και στις 2 φορές που επέστρεψε από συνεργείο το μηχανάκι (24.000χλμ και 48.000χλμ) έβρισκα διάφορες κακοτεχνίες από τους μαστόρους. Βιασύνη και τσαπατσουλιά.

Υ.Γ. Μην ξαναπάς στον μάστορα που δεν ξέρει ούτε πόσο λάδι παίρνει το μηχανάκι

Ελα ρε φίλε... τωρα κατάλαβα ποιος είσαι (από το skype σου) !!!
Φιλε,... η αγορά έχει να κάνει με το οτι τα μαγαζιά σου κάνουν και δόσεις μέσω πιστωτικής Wink
Για το service... 1ον) σίγουρα δεν ξαναπάω στον Ινδιάνο 2ον) περιμένω να πάρω το μοτόρι την τετάρτη (αυριο είναι κλειστά) που θα είναι έτοιμο και θα σου πω. Με πήρε σήμερα τηλ και μου είπε οτι θέλει αλλαγή ρουλεμάν τιμονιού (όπως είχα υποθέσει και εγώ). Οπότε περιμένω να δω αποτελέσματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadow.gr.
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
shadow.gr.

Ηλικία : 47
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 25/05/2008

Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ?   Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Icon_minitimeΤρι Ιαν 06 2015, 10:39

μεγαλο μπερδεμα ο νικητακης.ειχα παραγγειλη το στρωμα από εκει και το ακυρωσα.αλλο συμφωνήσαμε άλλο ηθελε να μου δωσει....(για να ειμαστε δικαιει ο ιδιος ελειπε γαλλια με την μηχανη και εκει ηταν ο αδερφος του και ενας υπάλληλος)μακριααααα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pegasusthes
moderator
moderator
pegasusthes

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/04/2010

Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ?   Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Icon_minitimeΤρι Ιαν 06 2015, 13:48

φίλε μου κατ αρχή συμφωνώ απόλυτα με τον Λόρδο και Σαλονικ. Δεν μας είπες όμως για την μηχανή σου.
Απ ότι κατάλαβα προφανώς έχει κάποια εγγύηση αλλά είναι μεταχειρισμένη? Αν είναι έτσι τότε για ηλεκτρικά θέματα που λες ( τσοκ - θερμοστάστης κλπ) γιατί να φταιει το συνεργείο? Ταλάδια σίγουρα δεν πρέπει να υπερβαίνουν το high kai sthn μέση που τα δες είναι αποδεκτά. Είχες όμως την μηχανή σε έδαφος χωρίς κλίση και την άφησες να κάτσουν τα λάδια για να τα ελέγξεις σωστά? Η ελάχιστη κλίση του εδάφους δείχνει και λάθος ένδειξη στην στάθμη. Όλα αυτά τα γράφω διότι από τα λεγόμενά σου φαίνεται να μην εμπιστεύεσαι μηχανικούς και να αμφιταλαντεύεσαι. Συζήτησε με κάποιον από αυτούς που σου πρότειναν τα παραπάνω παιδιά (οι γνώμες των μηχανικών τζάμπα είναι) και κυνήγα την εγγύηση φυσικά, αν πάλι δεν βγάλεις άκρη έλα να τα πουμε στον καφέ από κοντά.

_________________
Θα τα κάνω όλα λουλούδια          

Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? My_ava13

transalp 600
Vstrom 650
MT-09 Tracer
Triumph Tiger Sport 1050
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jef
Member
Member
Jef

Ηλικία : 45
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 28/10/2014

Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ?   Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Icon_minitimeΤρι Ιαν 06 2015, 23:09

pegasusthes έγραψε:
φίλε μου κατ αρχή συμφωνώ απόλυτα με τον Λόρδο και Σαλονικ. Δεν μας είπες όμως για την μηχανή σου.
Απ ότι κατάλαβα προφανώς έχει κάποια εγγύηση αλλά είναι μεταχειρισμένη? Αν είναι έτσι τότε για ηλεκτρικά θέματα που λες ( τσοκ - θερμοστάστης κλπ) γιατί να φταιει το συνεργείο? Ταλάδια σίγουρα δεν πρέπει να υπερβαίνουν το high kai sthn μέση που τα δες είναι αποδεκτά. Είχες όμως την μηχανή σε έδαφος χωρίς κλίση και την άφησες να κάτσουν τα λάδια για να τα ελέγξεις σωστά? Η ελάχιστη κλίση του εδάφους δείχνει και λάθος ένδειξη στην στάθμη. Όλα αυτά τα γράφω διότι από τα λεγόμενά σου φαίνεται να μην εμπιστεύεσαι μηχανικούς και να αμφιταλαντεύεσαι. Συζήτησε με κάποιον από αυτούς που σου πρότειναν τα παραπάνω παιδιά (οι γνώμες των μηχανικών τζάμπα είναι) και κυνήγα την εγγύηση φυσικά, αν πάλι δεν βγάλεις άκρη έλα να τα πουμε στον καφέ από κοντά.
είναι μεταχειρισμένη και μου είπε ότι μου δίνει ένα χρόνο εγγύηση (ο Νικητάκης).
εγώ αφού το πήρα (πριν 2 μήνες), έκανα 1000 χλμ και μετά το πήγα στον Ινδιάνο για service αν και ο Νικητάκης είχε πει ότι το είχε κάνει τα πάντα.
Τα τελευταία 15 χρόνια πήγαινα όλες μου τις μηχανές ΜΟΝΟ στον Ινδιάνο και τον εμπιστευόμουν με κλειστά μάτια (και ήμουν πάντα ευχαριστημένος).

Τα τελευταία 2+ χρόνια ήμουν χωρίς μηχανή. Όταν πήγα να πάρω, όλες (4-5) τις πήγα και τις έλεγξε ο Ινδιάνος. Σε όλες μου έβρισκε προβλήματα, κάποια από τα οποία έβλεπα και εγώ, ή μου είχε είδη πει ο ιδιοκτήτης. Η τελευταία που του πήγα ήταν του Νικητάκη (το vstrom που έχω τώρα).
Μου είπε οτι η μηχανή είναι ΟΚ εκτός από τις δισκόπλακες που είναι εμφανές οτι θα χρειαστούν σύντομα αλλαγή.

Τελικά..., αφού διαπίστωσα τα προβλήματα που αναφέρω στο αρχικό post έχω αρχίσει και αμφιβάλω για την αξιοπιστία του Ινδιάνου. Χθες με πήρε τηλ ο Νικητάκης και μου είπε πως τελικά είχε όντως πρόβλημα το ρουλεμάν του τιμονιού. Ο Ινδιάνος επέμενε ότι δεν έχει πρόβλημα Exclamation
Εγώ (αν και δεν είμαι μηχανικός) θεωρώ οτι είχε πρόβλημα.
Θα πάω λοιπόν αύριο να το πάρω (λογικά θα είναι έτοιμο), να δούμε αν όντως επισκευάστηκε.

Τα υπόλοιπα ελπίζω από κοντά την επόμενη τετάρτη (14/1) που θα είμαι πρωινός ... αντε να γνωριστούμε και από κοντά Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ?   Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Icon_minitimeΤετ Ιαν 07 2015, 13:02

για να μη τα λεμε και τα ξαναλεμε ...

αξιόπιστο συνεργειο ζητάς ...ειπαμε λιγο πολύ ολοι καλα μαστόρια ειναι ...καποιοι ομως την εχουν παραδέι ...καποιοι ειναι αντιπρόσωποι κι εχουν χασει καθε ιχνος ανθρωπινης και φιλικής επικοινωνίας κι σε βλέπουν μονο σα πελάτη (δεν τους κατηγορώ εεεεε ).... αλλα μετρημενοι στα δακτυλα (1-2 ατομα ) ειναι φιλοι της παρεας ,,,,και ειναι παντα διπλα σου χωρις να κοιτουν την τσέπη σου ....τραβα λοιπον στον θοδωρή doctor bike ...δες τα προβληματα σου ενα ενα ...μιλα μαζι του ...ζητα τιμή ...κι αν δεν ειναι 20%-30% παρακάτω απ τον φθηνότερο ...μιλα μαζί μου ....

τι άλλο θες ???



_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ?   Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Icon_minitimeΤετ Ιαν 07 2015, 13:02

για να μη τα λεμε και τα ξαναλεμε ...

αξιόπιστο συνεργειο ζητάς ...ειπαμε λιγο πολύ ολοι καλα μαστόρια ειναι ...καποιοι ομως την εχουν παραδέι ...καποιοι ειναι αντιπρόσωποι κι εχουν χασει καθε ιχνος ανθρωπινης και φιλικής επικοινωνίας κι σε βλέπουν μονο σα πελάτη (δεν τους κατηγορώ εεεεε ).... αλλα μετρημενοι στα δακτυλα (1-2 ατομα ) ειναι φιλοι της παρεας ,,,,και ειναι παντα διπλα σου χωρις να κοιτουν την τσέπη σου ....τραβα λοιπον στον θοδωρή doctor bike ...δες τα προβληματα σου ενα ενα ...μιλα μαζι του ...ζητα τιμή ...κι αν δεν ειναι 20%-30% παρακάτω απ τον φθηνότερο ...μιλα μαζί μου ....

τι άλλο θες ???



_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
Jef
Member
Member
Jef

Ηλικία : 45
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 28/10/2014

Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ?   Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Icon_minitimeΤετ Ιαν 07 2015, 17:01

niksalonik έγραψε:
για να μη τα λεμε και τα ξαναλεμε ...

αξιόπιστο συνεργειο ζητάς ...ειπαμε λιγο πολύ ολοι καλα μαστόρια ειναι ...καποιοι ομως την εχουν παραδέι ...καποιοι ειναι αντιπρόσωποι κι εχουν χασει καθε ιχνος ανθρωπινης και φιλικής επικοινωνίας κι σε βλέπουν μονο σα πελάτη (δεν τους κατηγορώ εεεεε ).... αλλα μετρημενοι στα δακτυλα (1-2 ατομα ) ειναι φιλοι της παρεας ,,,,και ειναι παντα διπλα σου χωρις να κοιτουν την τσέπη σου ....τραβα λοιπον στον θοδωρή doctor bike ...δες τα προβληματα σου ενα ενα ...μιλα μαζι του ...ζητα τιμή ...κι αν δεν ειναι 20%-30% παρακάτω απ τον φθηνότερο ...μιλα μαζί μου ....

τι άλλο θες ???
κατάλαβα μια χαρά.
το μηχανάκι δεν το πήρα ακόμα. Με πήρε το μεσημέρι μου είπε οτι είναι έτοιμο, και πήγα να το πάρω.
Οταν έφτασα εκεί, ο μηχανικός το είχε βγάλει για βόλτα (?!). Είχε πάει σε ένα ζαχαροπλαστείο, 500 μετρα πιο κάτω (?!). Το έσβησε φυσικά, και μετά δεν ξαναπήρε μπρος Exclamation
Οπότε έφυγα για δουλειά και περιμένω εκ νέου τηλεφώνημα Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jef
Member
Member
Jef

Ηλικία : 45
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 28/10/2014

Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ?   Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Icon_minitimeΣαβ Ιαν 10 2015, 17:30

έτσι για να κλείσουμε το thread με βάση τον αρχικό μου προβληματισμό...
το μοτόρι το πήρα και το αυτόματο τσοκ είναι οκ, όπως και τα κενα του τιμονιού οκ.
βέβαια σήμερα που έκανα μια μικρή off road διαδρομή, παρατήρησα ότι υπό συνθήκες (απότομες λακούβες, κλπ) ακούγεται κάποιος θόρυβος από το μπροστινό, αλλά όχι εκείνο το συνεχόμενο που άκουγα σαν κομπρεσερ.
προφανώς είναι ο γνωστός θόρυβος που παραπονιούνται πολλοί για το μπροστινό (που αναφέρθηκε πρόσφατα και σε άλλο thread).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ?   Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ? Icon_minitimeΣαβ Ιαν 10 2015, 17:43

Jef έγραψε:
έτσι για να κλείσουμε το thread με βάση τον αρχικό μου προβληματισμό...
   
προφανώς είναι ο γνωστός θόρυβος που παραπονιούνται πολλοί για το μπροστινό (που αναφέρθηκε πρόσφατα και σε άλλο thread).

vstrom ειναι φιλος .....αναρτηση  και φρενα στο "κόκκινο"  !!! lol!

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
 

Αξιόπιστο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ ΦΟΡΟΥΜ :: Ενότητα μελών Φόρουμ Β.Ελλάδας-
Μετάβαση σε: