Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 αλλαγή στα καλάμια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
apostolis
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
apostolis

Ηλικία : 43
Τόπος : ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Registration date : 08/11/2011

αλλαγή στα καλάμια    Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: αλλαγή στα καλάμια    αλλαγή στα καλάμια    Icon_minitimeΚυρ Νοε 30 2014, 11:26

να πω και εγώ το πόνο μου είχα ένα ψηλό ατύχημα πριν ενάμιση χρόνο και έπεσα πίσω από ένα αμάξι που σταμάτησε απότομα ευτυχώς για καλή μου τύχη δεν έπεσα κάτω άπλα τον χτύπησα όλα καλά κοιτάξαμε αν έχουμε κάτι δεν είχαμε κάτι φύγαμε και οι δυο μας το μηχανάκι μετά το πήγα στη Σαλαμίνα σε συνεργιο τής suzuki για να δω αν έχει κάτι μου είπε ο μηχανικός όλα καλά και έφυγα προχτές που πήγα να αλλάξω λάδια στης μπουκάλες σε ένα φίλο που έχει συνεργιο διαπίστωσε ότι είχαν στραβώσει τα καλάμια και τα δυο τόσο ομοιόμορφα τα άλλαξα και η ζημιά πήγε 300 ευρώ έχω βάλει αυτά  

http://mouratisgp.gr/v2/gr/eng/newpart.html?t=3ea2eaad982e9c7d7eec4d3a86f0a982

απλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας

σας ευχαριστώ πολύ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

αλλαγή στα καλάμια    Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή στα καλάμια    αλλαγή στα καλάμια    Icon_minitimeΚυρ Νοε 30 2014, 11:44

και καλα μετα απο ενάμιση χρόνο το καταλαβες Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apostolis
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
apostolis

Ηλικία : 43
Τόπος : ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Registration date : 08/11/2011

αλλαγή στα καλάμια    Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή στα καλάμια    αλλαγή στα καλάμια    Icon_minitimeΚυρ Νοε 30 2014, 12:30

Ναι φιλε μου στην οδηγηση δεν εδειχνε καποιο προβλημα ειχαν παρει το ιδιο και τα δυο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



αλλαγή στα καλάμια    Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή στα καλάμια    αλλαγή στα καλάμια    Icon_minitimeΚυρ Νοε 30 2014, 13:22

Ισιωμα δεν έπαιρναν καθόλου Αποστολη;

Απο κανένα παλιό Vstrom δεν ήθελες να ψάξεις για ανταλλακτικά ; Πολλά τα 300....αλλα υγεία να υπάρχει ολα τα αλλα φτιάχνονται
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apostolis
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
apostolis

Ηλικία : 43
Τόπος : ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Registration date : 08/11/2011

αλλαγή στα καλάμια    Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή στα καλάμια    αλλαγή στα καλάμια    Icon_minitimeΚυρ Νοε 30 2014, 14:04

αδερφέ το είχα πάρει καινούργιο το έχω τρία χρόνια δεν ήθελα να βάλω μεταχειρισμενα και δεν είχα χρόνο για ψάξιμο ζορίστηκα λίγο με τα οικονομικά αλλά τα έβαλα καινούργια και ησύχασα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



αλλαγή στα καλάμια    Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή στα καλάμια    αλλαγή στα καλάμια    Icon_minitimeΚυρ Νοε 30 2014, 15:04

Καλοτάξιδα να ειναι και αλλο κακό να μη σε βρει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apostolis
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
apostolis

Ηλικία : 43
Τόπος : ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Registration date : 08/11/2011

αλλαγή στα καλάμια    Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή στα καλάμια    αλλαγή στα καλάμια    Icon_minitimeΚυρ Νοε 30 2014, 15:27

BLaCkXs.... έγραψε:
Καλοτάξιδα να ειναι και αλλο κακό να μη σε βρει


σε ευχαριστώ πολύ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

αλλαγή στα καλάμια    Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή στα καλάμια    αλλαγή στα καλάμια    Icon_minitimeΚυρ Νοε 30 2014, 16:31

καλα εκανες και εβαλες καινουργια οπως το σκεφτηκες. πλεον να ναι καλοταξιδη. απο ποια περιοχη σαλαμινα είσαι??παραθεριζω Μπλε λιμανι αν γνωριζεις pirat pirat
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apostolis
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
apostolis

Ηλικία : 43
Τόπος : ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Registration date : 08/11/2011

αλλαγή στα καλάμια    Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή στα καλάμια    αλλαγή στα καλάμια    Icon_minitimeΚυρ Νοε 30 2014, 16:48

το πατρικό μου είναι στον Αγ Γεώργιο και εγώ μένω στο Αγ Νικόλαο σ ευχαριστώ πολύ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

αλλαγή στα καλάμια    Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή στα καλάμια    αλλαγή στα καλάμια    Icon_minitimeΔευ Δεκ 01 2014, 10:09

Εάν τα καλάμια έχουν ''πάρει'' λίγο, έρχονται για πλάκα μέσα σε λίγα λεπτά σε καλίμπρα.
50-80 ευρώ κόστος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
todor
Member
Member
todor

Ηλικία : 45
Τόπος : Βόλος
Registration date : 12/11/2012

αλλαγή στα καλάμια    Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή στα καλάμια    αλλαγή στα καλάμια    Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 02 2015, 14:49

συνεχίζω το θέμα, για να μην ανοίξω καινούριο....έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! το πήγα στον μάστορα για αλλαγή λαδιών/ξυστρών και τα σχετικά και μου τα έδειξε, πριν τα λύσει...το στράβωμα φαίνεται δια γυμνού οφθαλμού!!!!! δεν τα έλυσε ακόμα για να δούμε αν έχει κάνει "ζάρα" ή όχι, αν και μου φαίνεται λίγο περίεργο μια "σωλήνα" με τόση μικρής κλίσης στράβωμα να έχει κάνει και ζάρωμα, αλλά είπαμε να τα πάρω στη δουλειά μου που έχουμε μηχανουργείο μπας και τα ισιώσω. Μόλις πάρω και τις φωτογραφίες που θα μου δώσει ο μάστορας θα σας δείξω τι και πως....
η απορία μου όμως είναι η εξής. Μου ανέφερε για aftermarket καλάμια από ιταλική εταιρεία που κάνει μόνο καλάμια για μηχανές..ξέρετε κάτι??
αν και είναι λίγο άκαιρο και άκυρο για τις μέρες που διανύουμε...να κοιτάξω για μεταχειρισμένα? θα είναι ίσια?? ή να ψαχτώ για καινούρια??? (άσχετα με το αν ισιώνουν ή όχι)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
big_driver
Member
Member
big_driver

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 24/10/2008

αλλαγή στα καλάμια    Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή στα καλάμια    αλλαγή στα καλάμια    Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 02 2015, 16:57

να πω κι εγω μια ιδεα?γιατι δεν κοιτας για τα καλαμια του 1000 που ειναι πολυ πιο ποιοτικα απο του 650?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

αλλαγή στα καλάμια    Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή στα καλάμια    αλλαγή στα καλάμια    Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 02 2015, 17:39

εχουν το ιδιο μηκος κ διαμετρο του 1000 με το 650;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

αλλαγή στα καλάμια    Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή στα καλάμια    αλλαγή στα καλάμια    Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 03 2015, 11:56

Δεν μπαίνουν τα καλάμια του 1000 στις μπότες του 650
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
todor
Member
Member
todor

Ηλικία : 45
Τόπος : Βόλος
Registration date : 12/11/2012

αλλαγή στα καλάμια    Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή στα καλάμια    αλλαγή στα καλάμια    Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 03 2015, 17:38

άρα αυτά δεν θα με βολέψουν στο 650άρι μου ε???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apostolis
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
apostolis

Ηλικία : 43
Τόπος : ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Registration date : 08/11/2011

αλλαγή στα καλάμια    Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή στα καλάμια    αλλαγή στα καλάμια    Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 04 2015, 17:13

αυτά έβαλα εγώ και απλά μαμανε


http://mouratisgp.gr/v2/gr/eng/newpart.html?t=3ea2eaad982e9c7d7eec4d3a86f0a982
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
todor
Member
Member
todor

Ηλικία : 45
Τόπος : Βόλος
Registration date : 12/11/2012

αλλαγή στα καλάμια    Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αλλαγή στα καλάμια    αλλαγή στα καλάμια    Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 04 2015, 17:38

θα το έχω κατά νου!! έτσι κι αλλιώς για καινούρια κάπου εκεί υπολόγιζα, στα 300 ? και "αναγκαστικά" από Ελλάδα (όπως έχουν τα πράγματα για την ώρα). Θα ρίξω και μια ματιά αν μπορώ να βρω και μεταχειρισμένο, αλλά πρώτα απ' όλα την Δευτέρα θα προσπαθήσω να τα ισιώσω.....

καλά να πάθω αφού δεν συμπληρώσαμε ούτε φιλικό διακανονισμό με τον άλλον (μη ρωτάτε γιατί....δεν υπάρχει λογική εξήγηση)....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

αλλαγή στα καλάμια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: