Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Ατυχημα με την Κ4 (παλια)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Jorjos-Veta

Jorjos-Veta

Ηλικία : 50
Τόπος : Πειραιας City+Χαλκιδα city Τρελλα Νερα !
Registration date : 31/01/2009

Ατυχημα με την Κ4 (παλια) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ατυχημα με την Κ4 (παλια)   Ατυχημα με την Κ4 (παλια) Icon_minitimeΚυρ Απρ 05 2009, 12:08

Μπορει να το γραφω λιγο καθυστερημενα αλλα μιας και χαζευοντας το forum ειδα την θεματικη ενοτητα αυτη ειπα να το μοιραστω με εσας τους συνForumητες μου.

Παει αρκετος καιρος απο τις 21/11/08 που ανεβαινα την Βασ. Σοφιας με ρευμα προς Λ Μεσογειων. Για να μην τα πολυλογω αφου με εκλεισε ενα λεοφορειο της εθελ και καταφερα να ξεμπλοκαρω απο το κυκλοφοριακο κομφουζιο που ειχε δημιουργησει αυτο και αλλα κουτια που ειχαν κολησει απο πισω του κι επειδη ειχα αργησει το "ανοιγω" λιγο παρα πανω και φευγω. Ελα ομως που ο διαβολος μεταμφιεσμενος σε αλλοδαπο μοτοσυκλετιστη Αλβανικης καταγωγης με περιμενε λιγα μετρα πιο πανω (η μηπως να πω με ακολουθουσε λιγα μετρα πιο πισω) !
Αφου λοιπον περασα κατα λαθος την διχαλα που ξεκιναει η Λ Μεσογειων ειπα να σταματησω στο φαναρι για να την κανω στην "ζουλα" μολις αναψει το πρασινο για να στριψω και να παω στην δουλεια μου. Εκει λοιπον αφου ειχα αρχισει να σταματαω για νακατσω ακριβως στο φαναρι να σου λοιπον ο Διαβολος ερχεται και με χτυπαει πισω δεξια και με ξαπλωνει στην ασφαλτο.

Η πτωση μου ηταω γερη και την ακουσα ελαφρως εγω και πιο βαρια το παλιο μου "μωρο". Για να μην τα πολυλογω ο "φιλος" ειχε μια Yamaha MT-01 1700 κεκ και μαλλον δεν την ηξερε ακομα καλα και δεν προλαβε να φρεναρει και με βρηκε απο πισω. Εν ολιγοις απο την "σαβουρτα" εφυγε η μηχανη μου 3-4 μετρα πιο περα κι εγω βρεθηκα ξαπλωμενος φαρδυς-πλατυς στην ασφαλτο. Απολογισμος : V strom

1) Δεξια φλας μπρος - πισω σπασμενα
2) Δεξιες πατηθρες (οδηγου κ επιβατη) σπασμενες και οι βασεις τους σχεδον κατεστραμενες.
3) Δεξι καγκελο γδαρμενο απο το συρσιμο και στραβωμενο να ακουμπαει στο δεξι μερος της μηχανης.
4) κατι γρατζουνιες σε δεξιο αντιβαρο και μπαγκαζιερα και σε δεξια χουφτα.
Κοστος περιπου 600€


Η Yamaha επαθε πολυ περισσοτερη ζημια σε πλαστικα , σπασμενος λεβγιες φρενου και αλλα που δεν ειδα !

Το οτι μεχρι στιγμης κανενας απο τους 2 δεν εχει αποζημιωθει γιατι οι δυο ασφαλιστικες συφωνα με τισ καταθεσεις μας διαφωνουν δεν εχει καμια σημασια !
Εγω τουλαχιστον ειχα ηδη κλεισει εκεινη την εποχη το νεο μου "μωρο" (Κ9) και το παλιο μου "μωρο" το πουλησα σε καλη τιμη στον αδερφο της γυναικας μου και τουλαχιστον το βλεπω που και που.

Αυτα τα ολιγα !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ατυχημα με την Κ4 (παλια)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: