Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 51
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki   Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki Icon_minitimeΠαρ Οκτ 24 2014, 15:38

Πριν από καιρό είχα αγοράσει εξαπίστονες Tociko από hayabusa 1ης γενιάς προκειμένου να αναβαθμίσω τα φρένα μου. Κατά το άνοιγμα της μιας δαγκάνας έχασα μία τσιμούχα. (ξύστρα) Η απογοήτευση μου ήταν μεγάλη διότι η Suzuki όπως μπορείτε να δείτε κόβει απλά κώλους με το συμπάθιο. (το νούμερο 2 είναι η περίπτωση μου) https://www.motorcyclespareparts.eu/suzuki-parts/motorcycles/gsx1300r-hayabusa-2001/front-calipers-449929.aspx Δε σας βάζω την ελληνική εκδοχή της τιμής γιατί θα βάλετε τα κλάματα..

Τις ίδιες δαγκάνες τις φοράει και το ZRX1200 της Kawasaki. Το αντίστοιχο ανταλλακτικό είναι το 43049a (που με αφορά) και το οποίο πωλήτε και ως μονάδα αλλά για να έχουμε και ένα ίδιο μέτρο σύγκρισης θα το τσεκάρουμε προσθέτοντας παράλληλα και το 43049d. 

https://www.motorcyclespareparts.eu/kawasaki-parts/motorcycles/zrx1200-2001/front-brake-588117.aspx

Φαντάσου τώρα να πρέπει να αλλάξει κάποιος όλες τις τσιμούχες και από τις 2 δαγκάνες σε μια πλήρη ανακατασκευή..

MonsterBike Πάτρα με 5,60? στα χεράκια μου..  success

Ρε σεις, μας δουλεύει η Suzuki???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki   Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki Icon_minitimeΠαρ Οκτ 24 2014, 15:44

DL 1000

suzuki καρβουνάκια + τσιμούχες=90?
Kawasaki για τα ίδια πράγματα με δική μας εργασία 24?


https://www.vstromhellasforum.com/t15092-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki   Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki Icon_minitimeΚυρ Οκτ 26 2014, 22:25

Man With No Name έγραψε:
.......

MonsterBike Πάτρα με 5,60? στα χεράκια μου..  success

Ρε σεις, μας δουλεύει η Suzuki???



Στην Κίνα η Apple δίνει μεροκάματο 1,5$ για 11-12 ώρες δουλειά την ημέρα, 70 ώρες δουλειά την εβδομάδα!
Πόσες μέρες πρέπει να δουλέψει ένας Κινέζος για να αγοράσει αυτό το λαστιχάκι; Σχεδόν μία βδομάδα.
Να της πούμε να τους πληρώνει με ένα λαστιχάκι την εβδομάδα! Δεν χάνει και την αξία του όπως το χρήμα....

Ένας μήνας από την ζωή ενός ανθρώπου για 5 λαστιχάκια!!!
Σκεφτείτε σε έναν μήνα πόσα τέτοια λαστιχάκια παράγει η μηχανή που δουλεύει ένας άλλος Κινέζος....

Υπάρχει μία τεράστια μαύρη τρύπα γύρω μας τόσο καλά κρυμένη που δεν την παίρνουμε χαμπάρι! Μια μαύρη τρύπα που ρουφάει όλη την προσπάθεια τον κόπο και τον ιδρώτα της ανθρωπότητας!!
5,6 ευρώ για ένα λαστιχάκι είναι απλά αστρονομική τιμή!!!   Rolling Eyes

mouuuuuu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 51
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki   Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki Icon_minitimeΠαρ Νοε 07 2014, 09:06

Tο καταπληκτικό είναι πως δεν κρατιούνται καν τα προσχήματα. 
Διότι εγώ κατά τα άλλα παρέλαβα από τη kawasaki ένα ανταλλακτικό suzuki κατά 20? φθηνότερα. Ότι να 'ναι..
[img]Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki 8wgq5t[/img]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki   Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki Icon_minitimeΠαρ Νοε 07 2014, 17:59

ναι ρε συ αυτο ειναι λες και η suzuki ειναι του Σαμαρα!!
οποτε τωρα που εμαθες μπορεις να κλ@σης την σουζι και εσυ για παντα!!
Προσωπικα εχω να πατησω το ποδαρι μου πολλα χρονια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 51
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki   Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki Icon_minitimeΠαρ Νοε 07 2014, 22:29

Bretsos έγραψε:
ναι ρε συ αυτο ειναι λες και η suzuki ειναι του Σαμαρα!!
οποτε τωρα που εμαθες μπορεις να κλ@σης την σουζι και εσυ για παντα!!
Προσωπικα εχω να πατησω το ποδαρι μου πολλα χρονια.
Εννοείται.. 
Άσχετο, πολύ παστέλι και άβολη η θέση που βρίσκεται το tps στο 1000. Έχω ξηλώσει το μισό μηχανάκι για να μου δώσει χέρι και ακόμα δεν έχω καταλήξει στο πως θα το κάνω αν δε κάτσει με τη 1η και θέλει ρύθμιση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Τιμές ανταλλακτικών, Kawasaki vs Suzuki

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: