Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EliasPl

EliasPl

Τόπος : Χαλκίδα
Registration date : 05/11/2012

Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι...   Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι... Icon_minitimeΣαβ Αυγ 16 2014, 03:31

Και ολα ξεκινησαν χτες 5 λεπτα αφου ειχα πιασει δουλεια... Ενω εχω παρκαρει την μηχανη απεναντι απο το μαγαζι στο οποιο δουλευω αφου πρωτα εχω αφησει χωρο για τουλαχιστον 2 αμαξια ωστε να μπορεσουν να παρκαρουν ξεκιναω την δουλεια...

Ξαφνικα ακουγεται συναγερμος και ερχεται ενας συναδελφος και μου λεει Ηλια βγες εξω γτ σου ακουμπησαν την μηχανη και σηκωθηκε ολη στον αερα. Βγαινω και βλεπω ενα τυπο να εχει παρκαρει και να εχει μπροστα του χωρο για σχεδον ενα αμαξι ακομα. Βγαινει και μου λεει με μια απαθεια "φιλε πρεπει να σου χτυπησα την μηχανη". Με το που βλεπω το φτερο, ειχε φαει το χρωμα μπροστα στην μυτη και μιας και ειμαι και λιγο ψειρας αρχισα και τα επερνα...

Με τα πολλα αποφασιζει να φερει αστυνομιες κτλπ παραδεχομενος οτι εφταιγε... Τελος καλο ολα καλα, η μηχανη θα παει απο εβδομαδα να βαφτει λιγο η μυτη και να γινει ενα γυαλισμα γτ απο οτι φαινεται θα γινει δουλεια αποφευγοντας το ολικο βαψιμο.

Το θεμα ειναι η ξενερα που τρως οταν επειτα απο 3 χρονια και ενω την προσεχεις σαν τα ματια σου σε κλειστο παρκινγκ και και και... ερχεται ενας ατζαμης και σου την χτυπαει. Δεν ειναι το θεμα η ζημια η οποια δεν θ παει πανω απο 20 ευρω, αλλα το συμβαν. Και σκεφτειτε να ειχε φυγει ολη η μηχανη τουμπα την στιγμη που την σηκωσε ορθια, το λιγοτερο να εβαζα τα κλαματα! Razz


Έχει επεξεργασθεί από τον/την EliasPl στις Σαβ Αυγ 16 2014, 13:43, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι...   Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι... Icon_minitimeΣαβ Αυγ 16 2014, 10:21

Πάλι καλά να λες... Την βγάζεις καθαρή με κάποιο δικαιολογημένο εκνευρισμό και κάποιο προσωπικό τρεξιμο.
Αρκετοί έχουν δει τις μηχανές τους ριγμένες και παρατημένες και ο υπαίτιος να έχει γίνει καπνός, οπότε επωμίζονται και το κόστος της όποιας επισκευής.

Είναι συχνό το φαινόμενο. Καποιοι μάλιστα προτιμούν να ανεβάζουν τις μηχανές τους σε πεζοδρόμια από το να τις αφήνουν πλάι στο δρομο. Ουτε αυτό φυσικά είναι το καλύτερο.

Στην γειτονική μας Ιταλία μου είχε κάνει εντύπωση που δεν έβλεπα μηχανάκια σε πεζοδρόμια (που παρεπιπτώντως έχουν και κάποια άπλα και είναι τα "ευρωπαϊκά" χαμηλά), ΑΛΛΑ κάθε τόσο και λιγάκι έβλεπα ειδικά parking για μηχανές των 100-200 θέσεων.

Η Χαλκίδα έχει τεράστιο θέμα με το parking και σε συνδιασμό με την ασυνειδησία - απροσεξία ορισμένων οδηγών, είναι σκέτη ταλαιπωρία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
O PERLAS

O PERLAS

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS - PATRAS - RHODOS
Registration date : 26/08/2011

Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι...   Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι... Icon_minitimeΣαβ Αυγ 16 2014, 11:20

ΣΤΑ ΤΡΑΙΝΑ......!!!! PITA
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EliasPl

EliasPl

Τόπος : Χαλκίδα
Registration date : 05/11/2012

Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι...   Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι... Icon_minitimeΣαβ Αυγ 16 2014, 12:35

Οπως το πες, δεν ειναι λυση να ανεβαζεις τη μηχανη πανω στα πεζοδρομια... Οπως ξερεις η Χαλκιδα δεν εχει κ μεγαλα πεζοδρομια, πολλες φορες ισα που χωρανε 2 ανθρωποι να περασουν, δεν θα τους φορτωθεις κ εσυ. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι...   Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι... Icon_minitimeΣαβ Αυγ 16 2014, 21:19

Σου ευχομαι αυτή να ειναι η πιο σοβαρή ζημία για την μηχανή σου...

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι... 33ncnm10Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι... 33e6ee10Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι... 63u2ip10Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι... Amzm8k10Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι... 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EliasPl

EliasPl

Τόπος : Χαλκίδα
Registration date : 05/11/2012

Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι...   Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι... Icon_minitimeΚυρ Αυγ 17 2014, 11:25

Και εγω αυτο ευχομαι...

Αν ειναι (χτυπα ξυλο) να με βρει αλλη ατυχια να είναι μονο τετοιες....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Οταν οι ατζαμηδες πιανουν τιμονι...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: