Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ερώτηση για κινητό...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

ερώτηση για κινητό... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ερώτηση για κινητό...   ερώτηση για κινητό... Icon_minitimeΠαρ Αυγ 01 2014, 23:42

Δυστυχώς πριν απο λίγο μου έπεσε κάτω το galaxy s3 και μου έσπασε η οθόνη... υπάρχει περίπτωση να ανακτήσω φωτογραφίες κλπ. πριν μου την αλλάξουν στην αντιπροσωπεία;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
d. p@p
Member
Member
d. p@p

Ηλικία : 40
Τόπος : Φιλιππιάδα / Αρτα
Registration date : 26/01/2014

ερώτηση για κινητό... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για κινητό...   ερώτηση για κινητό... Icon_minitimeΠαρ Αυγ 01 2014, 23:54

αν το συνδεσεις στον υπολογιστει με το καλωδιο μπορεις να δεις την καρτα μνημης που εχεις-αν εχεις η την μνημη του τηλεφωνου και να κανεις αποκοπη-αντιγραφη οτι χρειαζεσαι και μετα επικολληση στον υπολογιστη σου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

ερώτηση για κινητό... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για κινητό...   ερώτηση για κινητό... Icon_minitimeΣαβ Αυγ 02 2014, 00:27

Δυστυχως με το αυτοματο κλειδωμα πληκτρολογιου δε μπορω να πατησω ουτε τα νουμερα αλλα και η οθονη ειναι μαυρη οποτε δε μπορω να δω τιποτε για νσ πατησω κατι αν χρειαστει... λες η αντιπροσωπεια να μπορει να αντιγραψει τη μνημη πριν σλλαξει οθονη;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NikoStrom

NikoStrom

Ηλικία : 38
Τόπος : Ilion
Registration date : 12/05/2013

ερώτηση για κινητό... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για κινητό...   ερώτηση για κινητό... Icon_minitimeΣαβ Αυγ 02 2014, 00:41

ΤΑΚΗΣ81 έγραψε:
Δυστυχως με το αυτοματο κλειδωμα πληκτρολογιου δε μπορω να πατησω ουτε τα νουμερα αλλα και η οθονη ειναι μαυρη οποτε δε μπορω να δω τιποτε για νσ πατησω κατι αν χρειαστει... λες η αντιπροσωπεια να μπορει να αντιγραψει τη μνημη πριν σλλαξει οθονη;
αν εισαι αθηνα η αντιπροσωπεια ειναι στο χαιδαρι στη φαβιερου σε ενα στενακι... θα σου ζητησουν 2 πραγματα.... να εχει μπαταρια.. και να εχεις κανει back up.... μια φορα που ζητησα εγω αλλαγη οθονης σε ενα s4 mini μου ζητησαν να κανω back up και μετα να το παω γιατι λεει μπορει να χρειαστει να κανουμε και μια επαναφορα η οποια δε χρειαστηκε φυσικα και δεν εγινε... αρα και σε σενα... μια οθονη θα αλλαξει... να ξερεις ειναι κοντα στα 90 ευρω... και λογικα δε θα χαθει τπτ απο το κινητο σου... αλλιως δοκιμασε με καλωδιο οπως ειπε ο φιλος παραπανω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jimkopa
Member
Member
jimkopa

Τόπος : Πτολεμαίδα
Registration date : 06/05/2013

ερώτηση για κινητό... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για κινητό...   ερώτηση για κινητό... Icon_minitimeΣαβ Αυγ 02 2014, 09:30

ΤΑΚΗΣ81 έγραψε:
Δυστυχως με το αυτοματο κλειδωμα πληκτρολογιου δε μπορω να πατησω ουτε τα νουμερα αλλα και η οθονη ειναι μαυρη οποτε δε μπορω να δω τιποτε για νσ πατησω κατι αν χρειαστει... λες η αντιπροσωπεια να μπορει να αντιγραψει τη μνημη πριν σλλαξει οθονη;


δεν χρειαζεται να πατησεις τιποτα στην οθονη αν συνδεσεις με καλωδιο στον υπολογιστη θα τα δεις ολα αρκει να ειναι ανοιχτο το τηλ


εμενα μου το πατησε φορτηγο 2 φορες εσπασε η οθονη ομως λειτουργουσε κανονικα ..ακομη σαν κενουριο το χω αφου αλλαξα οθονη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apostolis
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
apostolis

Ηλικία : 43
Τόπος : ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Registration date : 08/11/2011

ερώτηση για κινητό... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για κινητό...   ερώτηση για κινητό... Icon_minitimeΣαβ Αυγ 02 2014, 10:33

κατέβασε αυτό στον υπολογιστή και μετά βάλε το κην να στο αναγνωρίσει και τράβα ότι θες μετά

http://samsung-kies.el.softonic.com/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

ερώτηση για κινητό... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για κινητό...   ερώτηση για κινητό... Icon_minitimeΣαβ Αυγ 02 2014, 13:35

Ευχαριστώ πολύ αδέλφια για τις απαντήσεις σας  merci 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mateo1
Member
Member
mateo1

Ηλικία : 45
Registration date : 06/11/2012

ερώτηση για κινητό... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για κινητό...   ερώτηση για κινητό... Icon_minitimeΣαβ Αυγ 02 2014, 14:30

ωπα
τι τιμη σου ειπαν στην αντιπροσωπεια για την οθονη?
και γιατι να κανεις back up?
η αντικατασταση της οθονης δεν διαγραφει δεδομενα. στο s3 αντικαθισταται οθονη και digitizer μαζι
ειναι απλα αντικατασταση
πες μου λιγο την τιμη και μιλαμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

ερώτηση για κινητό... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για κινητό...   ερώτηση για κινητό... Icon_minitimeΣαβ Αυγ 02 2014, 17:27

Επειδή μου σπάει 2η φορά την 1η μου την αλλάξανε και κόστισε 140 ?-είχε σπάσει το γυαλί μπροστά και τα έσβησαν όλα απο τη μνήμη... τώρα δεν έσπασε το γυαλί αλλά εσωτερικά το lcd και δεν φωτίζει η οθόνη-μαύρη μαυρίλα πλάκωσε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NikoStrom

NikoStrom

Ηλικία : 38
Τόπος : Ilion
Registration date : 12/05/2013

ερώτηση για κινητό... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για κινητό...   ερώτηση για κινητό... Icon_minitimeΣαβ Αυγ 02 2014, 19:06

ΤΑΚΗΣ81 έγραψε:
Επειδή μου σπάει 2η φορά την 1η μου την αλλάξανε και κόστισε 140 ?-είχε σπάσει το γυαλί μπροστά και τα έσβησαν όλα απο τη μνήμη... τώρα δεν έσπασε το γυαλί αλλά εσωτερικά το lcd και δεν φωτίζει η οθόνη-μαύρη μαυρίλα πλάκωσε...

Ισως αυτη η διαφορα να υπαρχει απο μοντελο σε μοντελο... στο s4 το μινι ειχα δωσει κοντα 90 και το σπασμενο ανταλακτικο στο χερι.... φυσικα οπως ισως ξερεις υπαρχουν και φθηνοτερες λτσεις με after market ανταλακτικα απο ebay τα οποια ομως θελουν προσοχη.... αν δε κολας στα λεφτα καλυτερα αντιπροσωπεία. ... δε χανεις ετσι εγγύηση. .... τα δεδομενα χανονται μονο οταν γινει φορματ.... φορματ γινεται μονο αν μετα την αντικατασταση της οθονης εντοπιστει καποια δυσλειτουργία... σε μενα δεν εγινε φορματ... και δε βρισκω το λογο.... ακομα να ξερεις πως το γυαλι με την οθονη για τη Samsung ειναι ενα κομματι fix. Αλλαζει πακετο.... οταν ρωτησα γιατι οχι μονο το γυαλι αυτο απαντησαν και πως οτιδήποτε αλλο παιζει στο νετ δεν ειναι εγκεκριμένο απο την εταιρεία. ... βλεπεις τσεπη και διαλεγεις :-);-)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

ερώτηση για κινητό... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για κινητό...   ερώτηση για κινητό... Icon_minitimeΣαβ Αυγ 02 2014, 20:21

Το λοιπόν επικοινώνησα με τη Samsung σήμερα τους ανέφερα το πρόβλημα και ως γνωστόν για εμένα θ'αλλάξει όλο μπροστά οθόνη και γυαλί (γνωρίζω απο την προηγούμενη φορά πως είναι 1 εννιαίο κομμάτι) και ρώτησα γιατί αν δεν έχει πάθει τίποτα η cpu να μη μπορώ να βαστήξω τα αρχεία μου σε εξωτερική μνήμη με δική μου παρουσία και θέληση; και τι μου απάντησαν ρε παιδιά; η πολιτική της εταιρίας είναι να μην υπεισέρχεται στα αρχεία της cpu παρόλη την εξουσιοδότηση που μπορεί να δίνει ο πελάτης και μάλλον απ'οτι κατάλαβα είναι στάνταρ το φορμάτ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

ερώτηση για κινητό... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για κινητό...   ερώτηση για κινητό... Icon_minitimeΣαβ Αυγ 02 2014, 21:37

Κι ενώ βάζω το καλώδιο usb κινητό με υπολογιστή ο υπολογιστής ενώ αναγνωρίζει τη αυσκευή δε μου δείχνει τα περιεχόμενα του γαμώ την τύχη μου... έβαλα και τα kies3 αλλά μου βγάζει κάποιο μήνυμα με σφάλμα. Πάντως όσο είχα τη sim μέσα (απενεργοποίησα το αίτημα pin) με πήραν τηλέφωνο και η συσκευή καλούσε κανονικά και σε 2 εφαρμογές που είχα μου ήρθαν ειδοποιήσεις μέσω ίντερνετ-email, ebay κλπ... έχω σκάσει γαμώ την τεχνολογία μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

ερώτηση για κινητό... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για κινητό...   ερώτηση για κινητό... Icon_minitimeΔευ Αυγ 04 2014, 10:53

Νεότερα... πήρα τηλέφωνο στο service της επίσημης αντιπροσωπείας και ενώ τους είπα πως θέλω απλά να αντικατασταθεί η οθόνη και να μη γίνει format αυτοί μου απάντησαν πως κατά 99% θα σβηστούν όλα. Μετά απο ψάξιμο στο internet βρήκα ένα κόλπο που ανέφεραν κάποιοι πως αν μπορέσω να κουμπώσω οθόνη απο ένα άλλο s3 μπορώ να μεταφέρω τα δεδομένα-αρχεία που δε θέλω να χαθούν. Για βοηθήστε ρε παιδιά καμιά ιδέα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

ερώτηση για κινητό... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερώτηση για κινητό...   ερώτηση για κινητό... Icon_minitimeΔευ Αυγ 04 2014, 11:13

ΤΑΚΗΣ81 έγραψε:
Νεότερα... πήρα τηλέφωνο στο service της επίσημης αντιπροσωπείας και ενώ τους είπα πως θέλω απλά να αντικατασταθεί η οθόνη και να μη γίνει format αυτοί μου απάντησαν πως κατά 99% θα σβηστούν όλα. Μετά απο ψάξιμο στο internet βρήκα ένα κόλπο που ανέφεραν κάποιοι πως αν μπορέσω να κουμπώσω οθόνη απο ένα άλλο s3 μπορώ να μεταφέρω τα δεδομένα-αρχεία που δε θέλω να χαθούν. Για βοηθήστε ρε παιδιά καμιά ιδέα...

Πάρε εδώ τηλέφωνο http://9volto.gr/blog/
και ρώτα πόσο πάει η αντικατάσταση.
Δεν θα έχουν τέτοια κολλήματα ότι ντε και καλά πρέπει να σβήσουν τα πάντα, και πάω και στοίχημα ότι θα είναι και φθηνότεροι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ερώτηση για κινητό...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: