Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 51
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!   ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 13 2014, 14:27

Για πείτε γνώμες. 
Αυτή είναι η αντλία μου με 58,000χλμ. Όπως την άνοιξα. Δεν έχω καθαρίσει τπτ ακόμα. 


[img]ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 2ikbgm[/img]
[img]ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 332t0mc[/img]
[img]ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 4kvbt3[/img]
[img]ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 O8e6q1[/img]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!   ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 13 2014, 15:44

Man With No Name έγραψε:
Για πείτε γνώμες. 
Αυτή είναι η αντλία μου με 58,000χλμ. Όπως την άνοιξα. Δεν έχω καθαρίσει τπτ ακόμα. 


βρωμικη φαινεται και είναι εγω μετα το τελευταιο καθαρισμα πηγα στη σιγουρη λυση που είναι αυτή!!! http://www.ebay.com/itm/Mr-Funnel-F8C-Fuel-Filter-5-gal-minute-Petrol-Diesel-Heating-Oil-Kerosene-/201153006993?pt=UK_CarsParts_Vehicles_BoatEquipment_Accessories_SM&hash=item2ed5a74d91
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 51
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!   ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 13 2014, 16:13

rafel7 έγραψε:
Man With No Name έγραψε:
Για πείτε γνώμες. 
Αυτή είναι η αντλία μου με 58,000χλμ. Όπως την άνοιξα. Δεν έχω καθαρίσει τπτ ακόμα. 


βρωμικη φαινεται και είναι εγω μετα το τελευταιο καθαρισμα πηγα στη σιγουρη λυση που είναι αυτή!!! http://www.ebay.com/itm/Mr-Funnel-F8C-Fuel-Filter-5-gal-minute-Petrol-Diesel-Heating-Oil-Kerosene-/201153006993?pt=UK_CarsParts_Vehicles_BoatEquipment_Accessories_SM&hash=item2ed5a74d91
Και τι, κουβαλάς μόνιμα το χωνί?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!   ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 13 2014, 16:38

οχι οταν ξερω οτι πρεπει να βαλω βενζινη το περνω μαζι μου οταν επιστρεφω το αφηνω να καθεται!!! στην αρχη και επειδη βαζω σε shell μονο μου αρχισαν τις μαγκιες οτι δεν επιτρεπεται και καλα και τετοιου ειδους κουλα, αν πεις οτι "για να μην το επιτρεπεται κατι φοβαστε" καταλαβαινουν οτι δεν ψαρωνεις και ολα καλα. με εχουν συνηθησει πλεον και δε μου λενε οτι απαγορευεται
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 51
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!   ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 13 2014, 17:34

rafel7 έγραψε:
οχι οταν ξερω οτι πρεπει να βαλω βενζινη το περνω μαζι μου οταν επιστρεφω το αφηνω να καθεται!!! στην αρχη και επειδη βαζω σε shell μονο μου αρχισαν τις μαγκιες οτι δεν επιτρεπεται και καλα και τετοιου ειδους κουλα, αν πεις οτι "για να μην το επιτρεπεται κατι φοβαστε" καταλαβαινουν οτι δεν ψαρωνεις και ολα καλα. με εχουν συνηθησει πλεον και δε μου λενε οτι απαγορευεται
χαχαχαχ

Πάντως το φίλτρο χαμηλής πίεσης που έκανα τσεκ είναι μια χαρά. Το χρώμα που έχει είναι από τις βενζίνες. Για 60000χλμ σχεδόν είναι σαν καινούριο. Υπό αυτή τη έννοια λογικά είναι κομπλέ και το υψηλής. 
Άρα η πατέντα με το bypass μπορεί να περιμένει. 
Η μαυρίλα στο πάτο του πιάτου της αντλίας να είναι από την υγρασία ή από τα χημικά; 

[img]ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Oqjalh[/img]


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Man With No Name στις Πεμ Νοε 13 2014, 19:30, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IKARUS
Member
Member
IKARUS

Ηλικία : 53
Τόπος : Καπου ψιλα με θεα
Registration date : 26/01/2012

ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!   ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 13 2014, 18:59

Μετρισες ποσοτητα καυσιμου? Γιατι νομιζω ότι θα εισαι πολύ κατω απ'το κανονικο,και γι'αυτο θα ευθινετε το φιλτρο υψιλης!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!   ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 13 2014, 19:18

[quote="Man With No Name"]
rafel7 έγραψε:
 
Η μαυρίλα στο πάτο του πιάτου της αντλίας να είναι από την υγρασία ή από τα χημικά;

δε γνωριζω παντως κανε ενα καθαρισμα ή αλλαγη οτι χρειαζεται και καποια στιγμη παρε αυτο που σου δειξα. εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος βλεπωντας τι μαζευει το φιλτρο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 51
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!   ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 13 2014, 19:25

IKARUS έγραψε:
Μετρισες ποσοτητα καυσιμου? Γιατι νομιζω ότι θα εισαι πολύ κατω απ'το κανονικο,και γι'αυτο θα ευθινετε το φιλτρο υψιλης!
Γιατί να είμαι πολύ κάτω από το κανονικό και γιατί γενικά να είμαι κάτω;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IKARUS
Member
Member
IKARUS

Ηλικία : 53
Τόπος : Καπου ψιλα με θεα
Registration date : 26/01/2012

ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!   ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 13 2014, 22:13


Πάντως το φίλτρο χαμηλής πίεσης που έκανα τσεκ είναι μια χαρά. Το χρώμα που έχει είναι από τις βενζίνες. Για 60000χλμ σχεδόν είναι σαν καινούριο. Υπό αυτή τη έννοια λογικά είναι κομπλέ και το υψηλής. 
Άρα η πατέντα με το bypass μπορεί να περιμένει. [/quote]


Επειδή βρηκες το φιλτρο χαμηλης ψυλοκαθαρο δεν σημενει ότι θα είναι και το υψιλης,γι'αυτο!Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 51
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!   ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 13 2014, 23:44

IKARUS έγραψε:
Επειδή βρηκες το φιλτρο χαμηλης ψυλοκαθαρο δεν σημενει ότι θα είναι και το υψιλης,γι'αυτο!

Κατάλαβα! 
Δεδομένου πως έχω 2 αντλίες οπότε η μοτοσικλέτα δεν ακινητοποιείται θα την ανοίξω πάλι αύριο και θα τη πέσω στο φίλτρο υψηλής. 
Επ ευκαιρίας, θέλει οπωσδήποτε εκτός από πίεση με αέρα καθαριστικό για καρμπιρατέρ ή θα μπορούσα να κάνω δουλειά μου και με καθαριστικό για τακάκια που σπάει τη βρώμα και γενικά χρησιμοποιείται κατά κόρον στα συνεργεία για τέτοιες δουλειές;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IKARUS
Member
Member
IKARUS

Ηλικία : 53
Τόπος : Καπου ψιλα με θεα
Registration date : 26/01/2012

ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!   ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 14 2014, 20:04

Ότι θελεις ριξε μεσα δεν εχει θεμα,και μετα φυσα με αερα και από τις δυο πλευρες,αλλα πρωτα και μετα φυσα με το στομα να δεις τι αερας περναει. Τουλαχιστον μετα πρεπει να φυσας ανετα χωρις καθολου αντισταση.
Αν δεν καθαρισει με όλα αυτά που θα ριξεις υπαρχει και άλλος τροπος να καθαρισει και να γινει σαν καινουριο με υπερηχους όπως το εκανα και εγω.

Και υποψειν όταν βλέπουμε αυτό το καφε χρωμα στην αντλια και το φιλτρο χαμηλης που είναι σαν σκουρια,που δεν το κραταει ουτε το χωνι για τα νερα,την εχει ακουσει σιγουρα το φιλτρο υψηλης γιατι είναι το μονο που μπορει να την συγκρατησει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 51
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!   ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 15 2014, 00:06

IKARUS έγραψε:
Ότι θελεις ριξε μεσα δεν εχει θεμα,και μετα φυσα με αερα και από τις δυο πλευρες,αλλα πρωτα και μετα φυσα με το στομα να δεις τι αερας περναει. Τουλαχιστον μετα πρεπει να φυσας ανετα χωρις καθολου αντισταση.
Αν δεν καθαρισει με όλα αυτά που θα ριξεις υπαρχει και άλλος τροπος να καθαρισει και να γινει σαν καινουριο με υπερηχους όπως το εκανα και εγω.

Και υποψειν όταν βλέπουμε αυτό το καφε χρωμα στην αντλια και το φιλτρο χαμηλης που είναι σαν σκουρια,που δεν το κραταει ουτε το χωνι για τα νερα,την εχει ακουσει σιγουρα το φιλτρο υψηλης γιατι είναι το μονο που μπορει να την συγκρατησει!
Έτοιμος και πεντακάθαρος!
Πολύ καφέ πράμα σαν σκουριά βγήκε από μέσα. Χρησιμοποίησα καθαριστικό για φρένα και έκανε και γαμώ τις δουλειές. Το ξέπλυνα και με βενζίνη και πλέον είναι κουφέτο.

Ξεκινώ δέσιμο..
(βάζω και μια φωτό για τα γούστα και για να πάρει θάρρος και κανένας άλλος που το σκέφτεται)

[img]ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 33d9k6o[/img]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IKARUS
Member
Member
IKARUS

Ηλικία : 53
Τόπος : Καπου ψιλα με θεα
Registration date : 26/01/2012

ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!   ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 15 2014, 00:46

Εισαι πρωτος! goood
Δοκιμασες αυτό που σου ειπα να φυσηξεις με το στομα βαζοντας ένα σωληνακι? Γιατι οση βρωμια και να εβγαλε μπορει να είναι μπουκωμενο ακομα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 51
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!   ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 15 2014, 01:04

IKARUS έγραψε:
Εισαι πρωτος! goood
Δοκιμασες αυτό που σου ειπα να φυσηξεις με το στομα βαζοντας ένα σωληνακι? Γιατι οση βρωμια και να εβγαλε μπορει να είναι μπουκωμενο ακομα!
Φυσάει τόσο καλό που θα μπορούσα να το κάνω και αναπνευστήρα. lol

Δες εδώ και πες μου τι πιστεύεις? Δυσκολεύομαι να πιστέψω πως μπορεί να παίζει κάποιο ρόλο η αντλία. Σε περίπτωση που δεν είναι όντως τι θα μπορούσε να το δημιουργεί αυτό?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IKARUS
Member
Member
IKARUS

Ηλικία : 53
Τόπος : Καπου ψιλα με θεα
Registration date : 26/01/2012

ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!   ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 15 2014, 17:44

Φυσιολογικο είναι! Ετσι πεφτει μετα το ζέσταμα και για λιγη ωρα μεχρι να κλεισουν στις 30 μοιρες και οι δευτερεύουσες, και μετα μολις ζεσταθεί αρκετα ανεβαινει 100 στροφες,ετσι κανει και το δικο μου!
Οσο για το μπερδεμα του πισω κυλινδρου δεν είναι και τοσο καλα ρυθμισμένες οι πεταλούδες,που και τελεια να είναι παλι μπορει να ακουσεις κατι. Κοιτα και καμια ταπουλα μηπως εχει θεμα,και το σωληνακι τις υποπιεσης μηπως χριζει αλλαγης,βαλε κανα σιλικονουχο. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 51
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!   ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 16 2014, 00:42

IKARUS έγραψε:
Φυσιολογικο είναι! Ετσι πεφτει μετα το ζέσταμα και για λιγη ωρα μεχρι να κλεισουν στις 30 μοιρες και οι δευτερεύουσες, και μετα μολις ζεσταθεί αρκετα ανεβαινει 100 στροφες,ετσι κανει και το δικο μου!
Οσο για το μπερδεμα του πισω κυλινδρου δεν είναι και τοσο καλα ρυθμισμένες οι πεταλούδες,που και τελεια να είναι παλι μπορει να ακουσεις κατι. Κοιτα και καμια ταπουλα μηπως εχει θεμα,και το σωληνακι τις υποπιεσης μηπως χριζει αλλαγης,βαλε κανα σιλικονουχο. Wink
Καλησπέρα!
Αμ έτσι πες μου και δεν μπορούσα να βγάλω άκρη τι δεν έχω κάνει καλά.
Σωληνάκι υποπίεσης εννοείς το σωληνάκι που γεφυρώνει τα 2 ρουξούνια του πίσω κυλίνδρου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IKARUS
Member
Member
IKARUS

Ηλικία : 53
Τόπος : Καπου ψιλα με θεα
Registration date : 26/01/2012

ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!   ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 16 2014, 02:06

Το σωληνακι υποπιεσης είναι αυτό που φευγει απ'το ένα ρουξουνι του σωματος ψεκασμου του μπροστινου κυλινδρου και καταληγει στον αισθητηρα απολυτης πιεσης (IAPS) πισω απ'το φιλτροκουτι,ενδιαμεσα θα δεις και ένα φιλτρακι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jimkopa
Member
Member
jimkopa

Τόπος : Πτολεμαίδα
Registration date : 06/05/2013

ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!   ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 07 2014, 13:02

Να ρωτησω το γνωστο φιλτρακι/σιτα ή φιλτρο χαμηλης της αντλιας το βρηκα 50ευρω το βρισκομε και φθηνοτερα? κατι σε αλλης εταιριας 'η ημιτασιον?

και 2ον αν θελωα να καθαρισω τις βρωμιες της αντλιας  με πιο σπρευ ? μπορειτε να μου προτείνετε καποιο?  σπρευ για καρμπιλατερ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!   ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Δεκ 08 2014, 11:46

jimkopa έγραψε:
Να ρωτησω το γνωστο φιλτρακι/σιτα ή φιλτρο χαμηλης της αντλιας το βρηκα 50ευρω το βρισκομε και φθηνοτερα? κατι σε αλλης εταιριας 'η ημιτασιον?

και 2ον αν θελωα να καθαρισω τις βρωμιες της αντλιας  με πιο σπρευ ? μπορειτε να μου προτείνετε καποιο?  σπρευ για καρμπιλατερ?

Σπρέι καθαρισμού καρμπιρατέρ και τέλειωσες.
Προσοχή στη χρήση του, είναι αρκετά τοξικό. Δέρμα χεριού ακουμπάει και τσούζει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: