Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 αντιτριβικό MOTORKOTE

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μάης 20 2010, 02:30

Δλδ ο έμπορος του '98 ήταν φίλος μας και ο Λάγιας είναι κουκουρούκου ?? scratch

_________________
αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μάης 20 2010, 11:13

V.Stratos έγραψε:
Από κλείσιμο γκαζιού και φρένα απλά να πώ ΒΛΑΚΕΙΕΣ γιατί η μηχανή φρενάρει μια χαρά
με τον κινητήρα..Ισα ίσα που λόγω έλλειψης τριβών όσο γρήγορα ανεβάζει τόσο γρήγορα κατεβάζει στροφές..Λογικό ε ??


Παραλογο. Ενα οχημα φρεναρει πιο ευκολα με λαδωμενα φρενα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μάης 20 2010, 11:47

MILT έγραψε:
V.Stratos έγραψε:
Από κλείσιμο γκαζιού και φρένα απλά να πώ ΒΛΑΚΕΙΕΣ γιατί η μηχανή φρενάρει μια χαρά
με τον κινητήρα..Ισα ίσα που λόγω έλλειψης τριβών όσο γρήγορα ανεβάζει τόσο γρήγορα κατεβάζει στροφές..Λογικό ε ??


Παραλογο. Ενα οχημα φρεναρει πιο ευκολα με λαδωμενα φρενα;

Θα συμφωνήσω με το παλικάρι παραπάνω!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
geo

Ηλικία : 50
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 11/04/2009

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μάης 20 2010, 12:17

Το motorkote το έβαλα στα 6.000 στην αρχή ήταν σαν να μην υπήρχε όσο περνούσαν τα χλμ. Τόσο ο κινητήρας έστρωνε μέχρι που έγινε βελούδο ( θα το διαπιστώσεις αυτό Στράτο αργότερα που ο κινητήρας όσο περνάνε τα χλμ θα γίνετε πιο αθόρυβος ) , μετά την αλλαγή λαδιών στα 12000 ώμος ο κινητήρας μου θυμίζει τον παλιό του εαυτό πιο θορυβώδης κούμπωμα στης ταχύτητες και στην λειτουργία δεν ξέρω αν είναι τα λάδια που άλλαξα (agip) η το ζουμάκι θέλει ανανέωση .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μάης 20 2010, 12:29

geo έγραψε:
Το motorkote το έβαλα στα 6.000 στην αρχή ήταν σαν να μην υπήρχε όσο περνούσαν τα χλμ. Τόσο ο κινητήρας έστρωνε μέχρι που έγινε βελούδο ( θα το διαπιστώσεις αυτό Στράτο αργότερα που ο κινητήρας όσο περνάνε τα χλμ θα γίνετε πιο αθόρυβος ) , μετά την αλλαγή λαδιών στα 12000 ώμος ο κινητήρας μου θυμίζει τον παλιό του εαυτό πιο θορυβώδης κούμπωμα στης ταχύτητες και στην λειτουργία δεν ξέρω αν είναι τα λάδια που άλλαξα (agip) η το ζουμάκι θέλει ανανέωση .

Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα με αυτό το ζουμί.
Δοκιμάζω τώρα και εγώ το SD και θα τα πούμε εν καιρό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zak634
Member
Member
zak634

Ηλικία : 39
Τόπος : πατρα-διδυμοτειχο-αθηνα-πειραιας-κομοτηνη(ξαφνικα)-πατρα
Registration date : 18/04/2010

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μάης 20 2010, 12:42

παιδια ποσο στοιχιζει αυτο το sd?και σε τι ποσοτητα το πουλανε κ που?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μάης 20 2010, 12:45

zak634 έγραψε:
παιδια ποσο στοιχιζει αυτο το sd?και σε τι ποσοτητα το πουλανε κ που?

20? ή 25? δεν θυμάμαι τα 100ml

Λ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ 38 - ΑΛΙΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΤΗΛ: 210 9816 235 - 210 9816 589 FAX: 210 9816 8

http://www.superdynamic.gr/
http://www.mpc-home.com[/quote]


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Bretsos K2 στις Πεμ Μάης 20 2010, 13:11, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μάης 20 2010, 13:10

Tο λίτρο το δίνει με λίγο κλάμα μας, κάτω από 150 κ στους 8 βγαίνει καλά το 125μλ μερίδιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zak634
Member
Member
zak634

Ηλικία : 39
Τόπος : πατρα-διδυμοτειχο-αθηνα-πειραιας-κομοτηνη(ξαφνικα)-πατρα
Registration date : 18/04/2010

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μάης 20 2010, 13:18

θανκ γιου βερυ ματς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asterix2
Member
Member
asterix2

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/03/2008

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ Μάης 21 2010, 00:42

ειναι πανακριβο το SD το motorkote ειναι ποιο φτηνο...ειδικά άμα μαζευτούμε 11 άτομα και πάρουμε απο 295μλ μασ έρχεται κουτί..γύρω στα 10? έκαστος..
ακόμα καλύτερα αν υπολογίσουμε ότι ο καθένας μασ χρειάζεται για κάθε μοτέρ 2700 μλ Χ 60 μλ /1000 = 162 μλ
και το μπουκάλι βγάζει 3780 μλ / 162 μλ = 23.3 μεζουρες
άρα 140? / 23 = 6 ευρω ο καθένας...

καλά έγινα αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 316594
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matsos13
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
matsos13

Ηλικία : 41
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/07/2011

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Αυγ 15 2011, 23:34

Τελικα μετα απο τις δοκιμες πια ηταν η ετυμηγορία Superdynamic ή Motorkote? Τωρα τι βαζετε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι Αυγ 16 2011, 01:03

matsos13 έγραψε:
Τελικα μετα απο τις δοκιμες πια ηταν η ετυμηγορία Superdynamic ή Motorkote? Τωρα τι βαζετε?
Εγώ να σου πώ την αλήθεια,έβαλα το πρώτο στην προ-προηγούμενη αλλαγή μαζί με τα motul,δεν είχα τα επιθυμητά αποτελέσματα και δέ ξανάβαλα Wink Ας πούνε και οι άλλοι τις εντυπώσεις τους Neutral
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι Αυγ 16 2011, 02:03

matsos13 έγραψε:
Τελικα μετα απο τις δοκιμες πια ηταν η ετυμηγορία Superdynamic ή Motorkote? Τωρα τι βαζετε?

με τα δικά σου χλμ, βάλε. Οτι ανοχες ήταν να πάρει τις πήρε...όποιο θες βάλε. Όσο για το τι βάζουμε εμείς? λάδι. σκέτο. Smile ωστόσο ισχύει το "τα πάντα δοκιμάζω, το καλό κατέχω"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V-Tom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
V-Tom

Ηλικία : 46
Registration date : 11/02/2011

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι Αυγ 16 2011, 19:15

το παρήγγειλα κι εγώ...... ας ερθει και θα δουμε περι τινος προκειται...... η μηχανη εχει 38.000.....

Rolling Eyes Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matsos13
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
matsos13

Ηλικία : 41
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/07/2011

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ Αυγ 17 2011, 11:39

Εγω ρώτησα ποιο απο τα δυο ειναι καλύτερο ή να το παραγγειλω απο εξω να εχω το κεφαλι μου ήσυχο να που την γνωμη τους αυτοι που τα δοκιμασαν κ τα 2.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kons

kons

Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 05/04/2019

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 02 2019, 00:32

Νεότερα δεδομένα υπάρχουν από όλους όσους το έχουν βάλει στο DL για αυτό το πρόσθετο?
Επίσης σε πολλά τελευταίων χρόνων εργαλεία στο manual γράφει να μην χρησιμοποιούνται τέτοιου είδους υλικά γιατί μειώνουν τη διάρκεια ζωής των δίσκων συμπλέκτη.
Θα χαρώ να πάρω περισσότερες πληροφορίες από τις εμπειρίες σας.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paekeajiab
Member
Member
paekeajiab

Τόπος : πατρα
Registration date : 31/10/2015

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 26 2021, 17:17

Υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιει το motorkote?
Είτε σε μηχανή είτε σε αυτοκίνητο??? Για σασμάν αυτοκινήτου κάνει??? Εντυπώσεις????
Σε δίχρονο μηχανάκι σκουτερ γίνεται να μπει??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kons

kons

Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 05/04/2019

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 28 2021, 19:18

paekeajiab έγραψε:
Υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιει το motorkote?
Είτε σε μηχανή είτε σε αυτοκίνητο??? Για σασμάν αυτοκινήτου κάνει??? Εντυπώσεις????
Σε δίχρονο μηχανάκι σκουτερ γίνεται να μπει??

Το έχω βάλει σε σαζμαν αυτοκινήτου όταν κανένας μαστορας δεν μου έδινε λύση στο πρόβλημα που αντιμετώπιζα. Με είχαν καταδικάσει να πάω για ανεύρεση μεταχειρισμένου. Το έβαλα και σ ώ θ η κ α... και το εννοώ..!!!! εδώ και καμιά 20αρια χιλ. χλμ είναι σαν να εχω κάτι ολοκαίνουργιο...βελούδο.... με έσωσε !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paekeajiab
Member
Member
paekeajiab

Τόπος : πατρα
Registration date : 31/10/2015

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 28 2021, 19:51

kons έγραψε:
paekeajiab έγραψε:
Υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιει το motorkote?
Είτε σε μηχανή είτε σε αυτοκίνητο??? Για σασμάν αυτοκινήτου κάνει??? Εντυπώσεις????
Σε δίχρονο μηχανάκι σκουτερ γίνεται να μπει??

Το έχω βάλει σε σαζμαν αυτοκινήτου όταν κανένας μαστορας δεν μου έδινε λύση στο πρόβλημα που αντιμετώπιζα. Με είχαν καταδικάσει να πάω για ανεύρεση μεταχειρισμένου. Το έβαλα και σ ώ θ η κ α... και το εννοώ..!!!! εδώ και καμιά 20αρια χιλ. χλμ είναι σαν να εχω κάτι ολοκαίνουργιο...βελούδο.... με έσωσε !!!!

Τώρα που το λες επειδή κ μένα κάποιες φορές όταν βαζω πρώτη στο αμάξι αυτή χτυπάει ελαφρώς...
Τι ποσότητα εβαλες???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hellas4x4

Hellas4x4

Ηλικία : 39
Τόπος : Παλλήνη, Αττικής
Registration date : 09/01/2019

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ Αυγ 04 2021, 20:04

Σε φόρουμ το έχουν προτείνει κάποιοι για ανάμιξη με τα λάδια του κινητήρα και είδαν πιο "στρωμένη" συμπεριφορά στον κινητήρα τους...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hellas4x4.gr/
kons

kons

Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 05/04/2019

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 15 2021, 21:36

paekeajiab έγραψε:
kons έγραψε:
paekeajiab έγραψε:
Υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιει το motorkote?
Είτε σε μηχανή είτε σε αυτοκίνητο??? Για σασμάν αυτοκινήτου κάνει??? Εντυπώσεις????
Σε δίχρονο μηχανάκι σκουτερ γίνεται να μπει??

Το έχω βάλει σε σαζμαν αυτοκινήτου όταν κανένας μαστορας δεν μου έδινε λύση στο πρόβλημα που αντιμετώπιζα. Με είχαν καταδικάσει να πάω για ανεύρεση μεταχειρισμένου. Το έβαλα και σ ώ θ η κ α... και το εννοώ..!!!! εδώ και καμιά 20αρια χιλ. χλμ είναι σαν να εχω κάτι ολοκαίνουργιο...βελούδο.... με έσωσε !!!!

Τώρα που το λες επειδή κ μένα κάποιες φορές όταν βαζω πρώτη στο αμάξι αυτή χτυπάει ελαφρώς...
Τι ποσότητα εβαλες???

60 μλ.... και το "χαλασμένο" σαζμάν είναι "μέλι"...
Πάρε μια χοντρη συριγκα απο φαρμακειο με ml πάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paekeajiab
Member
Member
paekeajiab

Τόπος : πατρα
Registration date : 31/10/2015

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Αυγ 16 2021, 15:54

kons έγραψε:
paekeajiab έγραψε:
kons έγραψε:
paekeajiab έγραψε:
Υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιει το motorkote?
Είτε σε μηχανή είτε σε αυτοκίνητο??? Για σασμάν αυτοκινήτου κάνει??? Εντυπώσεις????
Σε δίχρονο μηχανάκι σκουτερ γίνεται να μπει??

Το έχω βάλει σε σαζμαν αυτοκινήτου όταν κανένας μαστορας δεν μου έδινε λύση στο πρόβλημα που αντιμετώπιζα. Με είχαν καταδικάσει να πάω για ανεύρεση μεταχειρισμένου. Το έβαλα και σ ώ θ η κ α... και το εννοώ..!!!! εδώ και καμιά 20αρια χιλ. χλμ είναι σαν να εχω κάτι ολοκαίνουργιο...βελούδο.... με έσωσε !!!!

Τώρα που το λες επειδή κ μένα κάποιες φορές όταν βαζω πρώτη στο αμάξι αυτή χτυπάει ελαφρώς...
Τι ποσότητα εβαλες???

60 μλ.... και το "χαλασμένο" σαζμάν είναι "μέλι"...
Πάρε μια χοντρη συριγκα απο φαρμακειο με ml πάνω.

60ml στο λίτρο??? Η σε όλο το σασμάν??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kons

kons

Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 05/04/2019

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Αυγ 16 2021, 22:09

paekeajiab έγραψε:
kons έγραψε:
paekeajiab έγραψε:
kons έγραψε:
paekeajiab έγραψε:
Υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιει το motorkote?
Είτε σε μηχανή είτε σε αυτοκίνητο??? Για σασμάν αυτοκινήτου κάνει??? Εντυπώσεις????
Σε δίχρονο μηχανάκι σκουτερ γίνεται να μπει??

Το έχω βάλει σε σαζμαν αυτοκινήτου όταν κανένας μαστορας δεν μου έδινε λύση στο πρόβλημα που αντιμετώπιζα. Με είχαν καταδικάσει να πάω για ανεύρεση μεταχειρισμένου. Το έβαλα και σ ώ θ η κ α... και το εννοώ..!!!! εδώ και καμιά 20αρια χιλ. χλμ είναι σαν να εχω κάτι ολοκαίνουργιο...βελούδο.... με έσωσε !!!!

Τώρα που το λες επειδή κ μένα κάποιες φορές όταν βαζω πρώτη στο αμάξι αυτή χτυπάει ελαφρώς...
Τι ποσότητα εβαλες???

60 μλ.... και το "χαλασμένο" σαζμάν είναι "μέλι"...
Πάρε μια χοντρη συριγκα απο φαρμακειο με ml πάνω.

60ml στο λίτρο??? Η σε όλο το σασμάν??

Το σύνολο είναι 60 μλ.... που εβαλα εγω, υπολόγισε 30 ml το λίτρο βαλβολίνης που παίρνει το κιβώτιο σου, αν είναι π.χ. 3 λιτρα βαλβολίνης τότε θα βάλεις 90 ml.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
steveboy

steveboy

Τόπος : Λάρισα
Registration date : 29/05/2011

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Motorkote ή Super Dynamic;   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ Νοε 08 2023, 11:58

Ανασύρω το θέμα μιάς και θέλω να βάλω κι εγώ ένα αντιτριβικό στο Vstrom μου των 170000χλμ.
Αν και έχω διαβάσει καλύτερα πράγματα για το Super Dynamic σε θέμα απόδοσης του, η σημερινή του τιμή 2x200ml ~70€ ( θέλω να το προσθέσω και σε 2 αυτοκίνητα, άρα θέλω ποσότητα) το κάνουν σχεδόν απαγορευτικό μιας και μετά την επόμενη αλλαγή λαδιών, οι ιδιότητες του χάνονται όπως γράφουν πολλοί.
Το Motorkote το βρίσκω στα ~60€ και έχει 945ml.
Οσοι από εσάς έχετε δοκιμάσει και τα 2, είναι τόσο αισθητές οι διαφορές του Super Dynamic που να δικαιολογεί αυτή τη μεγάλη διαφορά της τιμής;
Πιστεύετε πως το Motorkote μπορεί να ανταπεξέλθει αντάξια για: καλύτερο ξεκίνημα ειδικά το χειμώνα, πιό στρωτό δούλεμα κτλ;

Σας ευχαριστώ. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kons

kons

Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 05/04/2019

αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αντιτριβικό MOTORKOTE   αντιτριβικό MOTORKOTE - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ Νοε 08 2023, 13:17

Όπως έγραψα και παραπάνω εγώ σώθηκα απο το MotorKote με όχημα που γράφει τώρα 225000 χλμ.... Δεν έχω δοκιμάσει το Super Dynamic, αλλά απο την στιγμή που με έσωσε δεν έχω λόγους να πάω σε άλλο, ούτε καν για δοκιμή.
Επίσης έχω δεί συνεργείο να το χρησιμοποιεί εκτενέστατα για να καλύψει προβλήματα που δεν φτιάχνει αλλά ο πελάτης πληρώνει επισκευή..!!! εκτιμώ πλέον οτι πολλά συνεργεία το χρησιμοποιούν !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

αντιτριβικό MOTORKOTE

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 8 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: