Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 20 2009, 09:50

Στράτο από που το ψωνίζεις? Το έχω ψάξει αρκετά, βασικά λέγεται superdynamic πλέον σωστα?
θέλω να μου πεις αν θεωρείς ότι είναι το ίδιο προϊόν τα 2 παρακάτω λινκ:

α)http://www.tool-shop.gr/tools/product_info.php?cPath=27_61&products_id=537&osCsid=3c839557d134d5ca071c6520059b2a34

β)http://www.trade-wind.gr/index.php?page=shop.product_details&category_id=54&flypage=flypage.tpl&product_id=302&option=com_virtuemart&Itemid=57&lang=el
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 20 2009, 12:02

tazakos έγραψε:
Στράτο από που το ψωνίζεις? Το έχω ψάξει αρκετά, βασικά λέγεται superdynamic πλέον σωστα?
θέλω να μου πεις αν θεωρείς ότι είναι το ίδιο προϊόν τα 2 παρακάτω λινκ:

α)http://www.tool-shop.gr/tools/product_info.php?cPath=27_61&products_id=537&osCsid=3c839557d134d5ca071c6520059b2a34

β)http://www.trade-wind.gr/index.php?page=shop.product_details&category_id=54&flypage=flypage.tpl&product_id=302&option=com_virtuemart&Itemid=57&lang=el

Είχαμε ξαναγράψει σε κάποιο νήμα σχετικά με αυτό το αντιτριβικό. Μάλιστα το είχε αναφέρει πρώτος ο e-Andreas. Εκεί μιλούσαμε για το SuperDynamic. Είχα πάρει στο τηλέφωνο που βρήκα στο site τους και μου έδωσαν τα στοιχεία του αντιπροσώπου τους στην Ξάνθη. Μετά από αυτό όμως κάποιος φίλος παρέθεσε κάποια link (από το moto.gr ???, δε θυμάμαι) στα οποία εν περιλήψει έλεγαν πως το SuperDynamic δν έχει πλέον σχέση με το αμερικανικό MotorKote με ό,τι αυτό συνεπάγεται... Από εκεί και πέρα το άφησα. Αν ο V.Stratos ξέρει κάτι παραπάνω για το Motorkote όμως εδώ είμαστε κι ακούμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 20 2009, 12:31

εγώ πάλι κάπου διάβαζα επειδή το προϊόν το παρακολουθώ από το 99 και ακόμη να αξιωθώ να το φοράω, χεχε, ότι έγινε απλά εξαγωρά της φίρμας που το έβγαζε και το νέο όνομα είναι superdynamic. Τώρα δεν ξέρω αν είναι αλήθεια ή όχι
.
.
μισή ώρα μετά βρήκα μια αληθοφανή εξήγηση:
http://www.hondaclub.gr/mc_board/index.php?showtopic=346
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 20 2009, 13:25

Το βρήκα γ@μώ τη σουλτάνα μου!
(Γιάννη τη δικιά μου, όχι τη δικιά σου...)

http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f3/topic-t1787-45.htm#27624

Δες στην 4η σελίδα το post του χρήστη kastalia. Δίνει το παρακάτω link:

http://greekbusas.forumotion.com/forum-f26/topic-t135.htm

Κι αντιγράφω το επίμαχο post του χρήστη hayawoman:

"Παιδια σχετικα με το motorkote να ξερετε πως εχει παιχτει μεγαλη μ@λ#κ$α!
Υπηρχε ενας ελληνας που εδινε δηθεν motorkote made in usa.
Κ μετα απο καποιες καταγγελιες στην επισημη Αμερικανηκη εταιρια,
οτι ειχαν σπασει μοτερ κτλ,(κατι που δεν γινεται με τιποτα με το motorkote! εχουν γινει τεστ σε μοτερ χωρις λαδι καθολου κ το αμαξι συνεχιζε κ εκανε γυρους στη πιστα! Βρεχεις την μηχανη με νερο κ δεν παθαινει τιποτα,αυτο το χημικο εχει την ικανοτητα κ παει και "καθεται" στα σημεια τριβης που ταλαιπωρουνται πιο πολυ κ κανει ενα ειδος φιλμ επανω κ τα προστατευει απο τα παντα!! Μεχρι 80.000χλμ κραταει) και τους στειλανε δειγμα οι δικοι μας απο το προιον κ αμερικανοι απαντησαν οτι αυτο δεν ειναι δικο μας. Η αναλυση τους εβγαλε οτι ο τυπος επαιρνε δοσεις απο το κανονικο motorkote και εβαζε σ'ενα μπουκαλακι 5% απ'αυτο και το υπολοιπο βαλβολινη!!!!!
Σαν αποτελεσμα του εκαναν μηνυση και τωρα ο ιδιος το εχει μετενομασει σε superdynamic.
BE CAREFULL!!!!"

Και:

"Σαββα στον Λαμπριανιδη στην Καλλιροης!
Αποκλειστικα κ μονο αυτος!
Τα υπολοιπα ειναι "μουφα" η δουλεια!"

EDIT_13:34: http://www.trade-wind.gr/index.php?page=shop.product_details&category_id=54&flypage=flypage.tpl&product_id=302&option=com_virtuemart&Itemid=57&lang=el


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gmavrid στις Παρ Μαρ 20 2009, 13:35, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 20 2009, 13:34

χαίρομαι που καταλήγουμε κάπου σιγά σιγά...οπότε αν δεις το παρακάτω
http://www.bikenet.gr/index.php?option=com_smf&Itemid=89&topic=3417.msg36082

οδηγήσε ότι το αυθεντικό είναι αυτό που πωλείται σε ένα απο τα 2 λινκ που έβαλα σαν ερώτηση στον Στράτο πιο πάνω:
http://www.trade-wind.gr/index.php?page=shop.product_details&product_id=302&flypage=flypage.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=57&lang=el
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 20 2009, 13:36

Ναι Γιάννη. Μόλις έκανα edit και παρέθεσα το link του trade-wind ήρθε το μήνυμά σου...

ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΤΣΙΜΠΗΣΩ, ΑΦΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΑ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 20 2009, 13:40

εγώ έχω πει με τους 3 κουμπάρους να πάρουμε ένα 3,78 λίτρα για να μην ξαναδιψάσουμε ποτέ! χεχε

125 γιούρια μόνο, έλεος..33 ευρώ το λίτρο--> 3,3 ευρώ τα 100ml που θέλει το στρόμα για μια αλλαγή λαδιών και μετά 50.000χλμ γαλήνης!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 20 2009, 13:47

tazakos έγραψε:
Στράτο από που το ψωνίζεις? Το έχω ψάξει αρκετά, βασικά λέγεται superdynamic πλέον σωστα?
θέλω να μου πεις αν θεωρείς ότι είναι το ίδιο προϊόν τα 2 παρακάτω λινκ:

α)http://www.tool-shop.gr/tools/product_info.php?cPath=27_61&products_id=537&osCsid=3c839557d134d5ca071c6520059b2a34

β)http://www.trade-wind.gr/index.php?page=shop.product_details&category_id=54&flypage=flypage.tpl&product_id=302&option=com_virtuemart&Itemid=57〈=el

Το α) είναι απλά μεταπωλητής του Super-Dynamic..ΑΡΑ το ΑΠΟΡΙΠΤΟΥΜΕ..

Το β) είναι φυσικά το αυθεντικό εξού και η τιμή του..Αυτό χρησιμοποιώ και αυτό θα συνεχίσω να χρησιμοποιώ..

Τα 295ml φυσικά και είναι αρκετά με τα 17,5?
Βάζεις για νορμάλ οδήγηση 40ml στο λίτρο δλδ 120ml σε μας περίπου..
Αν το μηχανάκι το σκίζεις (όπως εγώ) βάζεις 50ml/lt δλδ 150ml

Κάθε 4 αλλαγές λαδιού λέει το site ότι πρέπει να ξαναβάζεις..

http://www.motorkote.com/default.aspx

_________________
Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 20 2009, 13:49

Βρήκες κάτι διαφορετικό? Γατί εγώ βρίσκω να λένε χρησιμοποίηση κάθε 4η αλλαγή λαδιών με αλλαγή λαδιών κάθε 4000 Km. υπερβολή?

EDIT_13:54: Βροχή τα post. Άκυρο το παρόν αφού δε πρόλαβα να δω το Post του V.Stratos.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gmavrid στις Παρ Μαρ 20 2009, 13:54, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 20 2009, 13:53

Τις πληροφορίες που παραθέτετε τις θεωρώ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ σημαντικές, μόνο που είναι σε..λάθος topic.
Ανοίξτε ένα νέο, συνεχίστε εκεί, και ΑΝ είναι εύκολο να μεταφερθούν εκεί τα σχετικά με το MotorKote
ετσι ώστε να είναι εύκολα και άμμεσα αναζητήσιμα από τους υπόλοιπους στο μέλλον Wink

merci

Αυτό ΜΗΠΩΣ πρέπει να το κάνουμε power-buy; Σε πρόλαβα Γιάννη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 20 2009, 13:53

tazakos έγραψε:
εγώ έχω πει με τους 3 κουμπάρους να πάρουμε ένα 3,78 λίτρα για να μην ξαναδιψάσουμε ποτέ! χεχε

125 γιούρια μόνο, έλεος..33 ευρώ το λίτρο--> 3,3 ευρώ τα 100ml που θέλει το στρόμα για μια αλλαγή λαδιών και μετά 50.000χλμ γαλήνης!

Μετά τα 20Κ χλμ το ΜΟΤΟΡΚΟΤΕ την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια σιγά σιγά..Οπότε υπολογίστε σε κάθε 3 αλλαγές λαδιού να ρίχνετε μέσα τα 120μλ..
Αν κάποιος παρει ενα καινούριο Στρομ θα βάλει

Στα 1500 χλμ
Στα 18000χλμ
Στα 36000χλμ
Στα 54000χλμ κ.ο.κ

Ανά 15-18.000 χλμ πιστεύω είναι μια χαρά να βάζεις αν του πίνεις το αιμα

_________________
Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 20 2009, 17:19

massai έγραψε:

Αυτό ΜΗΠΩΣ πρέπει να το κάνουμε power-buy; Σε πρόλαβα Γιάννη!

το σκέφτηκα εννοείται καλέ μου φίλε, αλλά επειδή προσπαθώ να δω αν είμαι άρρωστος ή όχι είπα να μην ανοίξω power buy μέχρι να βγει ο Μάρτης.
Τώρα για το συγκεκριμένο, έχει συσκευασία 3,78 λίτρων στα 125 ευρώ...μαζεύεστε 5 άτομα βάζετε από 25 ευρώ και παίρνετε από 750ml ο καθένας, ποσότητα που φτάνει να βάλεις στην μηχανή,στο αμάξι,στο σασμάν,στην μηχανή του γκαζόν,στο τρυπάνι και σε ότι άλλο φανταστείς....επειδή έχω δεσμευθεί να βάλω με τους κουμπάρους δεν λέω να το κάνουμε επιτόπου μαζί αλλά βάλε : massai,manos,spyrakos,andreas και όποιος άλλος θέλει px chefbf που δείχνει να έχει την αρρώστια μου και είστε κομπλέ! μαλακία να πάμε να πάρουμε 15 μικρά μπουκαλάκια στα διπλά λεφτά (ακόμη και για τον πλανήτη Smile )
Το μεγάλο βγαίνει 33ευρώ/λίτρο τα μικρά 59,6ευρώ/λίτρο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rallistas
Member
Member
rallistas

Ηλικία : 37
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 22/10/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 24 2009, 10:37

Παντως ειμαι κι εγω μεσα αν ανοιχτει κατι τετοιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 24 2009, 11:00

Ψηνομαι και εγω. Καλο ακουγεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paitos
gold member
gold member
paitos

Ηλικία : 47
Τόπος : Χανια
Registration date : 08/07/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 24 2009, 11:13

Εγω παντως παλιοτερα που το ειχα ψαξει για το καρο μου, μου ειχε πει ο μηχανικος οτι δεν κανει για καινουργια μοτερ
Απ οτι θυμαμε (και δεν ειμαι διασημος για την μνημη μου) ειχε πει οτι το φιλμ που ¨καθετε¨ σε ολα τα μηχανικα μερη εχει καποια μικροχιλιοστα παχος με αποτελεσμα να αλαζουν οι ανοχες των τριβουμενων μερων
Συμφωνα με τα λεγομενα του, ειναι πολυ καλο προϊον αλλα για δουλεμενους κινητηρες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 24 2009, 11:15

paitos έγραψε:
...ειναι πολυ καλο προϊον αλλα για δουλεμενους κινητηρες
Κάτι τέτοιο έχω ακούσει κι εγώ, γι' αυτό λέω να περιμένω να γράψω πρώτα καμιά 10-15 χιλιάδες km πριν το χρησιμοποιήσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 24 2009, 11:24

massai έγραψε:
paitos έγραψε:
...ειναι πολυ καλο προϊον αλλα για δουλεμενους κινητηρες
Κάτι τέτοιο έχω ακούσει κι εγώ, γι' αυτό λέω να περιμένω να γράψω πρώτα καμιά 10-15 χιλιάδες km πριν το χρησιμοποιήσω.

Χεχε, και θεωρείς δουλεμένο ένα κινητήρα με 10-15 χιλιάδες Km? Μπεμπέκι είναι μωρέ ακόμα! Δουλεμένοι είναι στα 50+, κι ίσως λέω λίγα...
Πάντως Γιώργη εγώ το παρήγγειλα μαζί με τα λαδάκια μου και θα μπει στην αλλαγή των 18.000 Km.
Θα ενημερώσω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paitos
gold member
gold member
paitos

Ηλικία : 47
Τόπος : Χανια
Registration date : 08/07/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 24 2009, 11:29

massai έγραψε:
paitos έγραψε:
...ειναι πολυ καλο προϊον αλλα για δουλεμενους κινητηρες
Κάτι τέτοιο έχω ακούσει κι εγώ, γι' αυτό λέω να περιμένω να γράψω πρώτα καμιά 10-15 χιλιάδες km πριν το χρησιμοποιήσω.

Aπ οτι λεει 100Κ+ για τα αυτοκινητα και 40-50Κ+ για μοτο (αναλογος το ποσα πολυστροφα ειναι)

Στα 15Κ ανοιγει το μοτερ δεν ειναι δουλεμενο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 24 2009, 11:37

Εγώ θα το βάλω στις 12000 σε κάνα μήνα!όσο άνοιξε άνοιξε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 24 2009, 12:12

tazakos έγραψε:
Εγώ θα το βάλω στις 12000 σε κάνα μήνα!όσο άνοιξε άνοιξε...
Εμέις οι δύο έχουμε τα ίδια μυαλά μου φαίνεται...σε καλό να μας βγει... Neutral
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 24 2009, 12:21

εγώ νομίζω σε καλό θα μας βγει.Στα 15000 χιλιόμετρα προσωπική μου άποψη είναι πως, ότι είναι να τριβεί και να δημιουργήσει μνήμη υλικών έχει τριβεί. Όταν το ξανασυζητούσαμε παλιά αλλού, κάποιος που δούλευε στην αντιπροσωπεία της βόλβο είπε ότι προσθέταν μοτορκότε από το πρώτο σέρβις κανονικά σε όλα τα αμάξια μαζί με τα λάδια χωρίς να ρωτήσουν ή χρεώσουν παραπάνω τον πελάτη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 24 2009, 12:46

[quote="gmavrid
Πάντως Γιώργη εγώ το παρήγγειλα μαζί με τα λαδάκια μου και θα μπει στην αλλαγή των 18.000 Km.
Θα ενημερώσω...[/quote]
Ενημερωσε και τι λαδακια πηρες????? Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V A G O S
Member
Member
V A G O S

Ηλικία : 45
Τόπος : ΛΕΩΝΙΔΙΟ - ΛΑΥΡΙΟ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ - Ν. Μηχανιώνα Θεσσαλονίκης
Registration date : 15/02/2009

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 29 2009, 01:21

γιαννη κανε pb και εγω μεσα για το motorkote.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jim1900dz
Member
Member


Ηλικία : 50
Τόπος : Ανω Μελίσσια
Registration date : 25/11/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 29 2009, 07:37

Αυτοί που είμαστε εγγύηση ρε παίδες τί γίνετε??? τα κουβαλάμε μαζί μας στο συνεργείο και τους λέμε τσά!!! τα έφερα??? Θα δεχθούν να βάλουμε πρόσθετο στο μηχανάκι???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?   Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 29 2009, 20:32

jim1900dz έγραψε:
Αυτοί που είμαστε εγγύηση ρε παίδες τί γίνετε??? τα κουβαλάμε μαζί μας στο συνεργείο και τους λέμε τσά!!! τα έφερα??? Θα δεχθούν να βάλουμε πρόσθετο στο μηχανάκι???

ναι θα δεχτούν....εμένα στην νισσάν μου το πρότειναν κιόλας εντός εγγύησης και στην βολβο έμεθα ότι το βάζουν μόνοι τους....αν σου κάνουν νερά βάλτο ΄μόλις βγεις..απλά ζήτα να μπούνε 2600 και όχι 2700μλ. Όλα είναι θέμα προσσέγγισης απλά να ξέρεις όταν μπει πρέπει να γίνει ένα καλό ζέσταμα του κινητήρα ΄(πορεία 3-4 χιλιόμετρα) και μετά να το σβήσεις και να το αφήσεις να κρυώσει να σχηματιστεί παντού το φιλμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Λαδάκι στις εξατμίσεις και στο καύσιμο?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Εξατμίσεις-
Μετάβαση σε: