Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Νέο σπαστό φιλαράκι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
natk
Member
Member
natk

Ηλικία : 42
Τόπος : 40.632096,22.934683
Registration date : 24/08/2009

Νέο σπαστό φιλαράκι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Νέο σπαστό φιλαράκι   Νέο σπαστό φιλαράκι Icon_minitimeΚυρ Φεβ 16 2014, 22:56

Μετά από 10 χρόνια αποχής, πήρα ξανά ποδήλατο.

Δεν περιγράφεται η φάση... γίνεσαι ξανά παιδί. Κάνω και μέσα στο σπίτι.  Αποφάσισα ότι σταματάω να κινούμαι με την μηχανή στην πόλη επειδή τζάμπα την ταλαιπωρώ και παθαίνω και το γνωστό σύνδρομο κλασομπανιερίτιδας που είναι συχνό στους μηχανόβιους. Στο τέλος θα χρησιμοποιούμε την μηχανή και για να πάμε μέχρι το ψυγείο για μπύρες.

Επίσης, επειδή στα επόμενα 4 χρόνια πρόκειται να αλλάξω πολλά μέρη εργασίας, η μοναδική μου επιλογή είναι σπαστό, καθώς οτιδήποτε άλλο δεν ξέρω αν θα μπορώ να το παίρνω μέσα στο κτίριο. Αυτό θα το παίρνω κ στο γραφείο. Το να κλειδώνω ποδήλατο έξω, ακόμη και με κλειδαριά με εκρηκτικό μηχανισμό το αποκλείω.

Το πώς πηρε μπρος το κεφάλι μου μετά από 5 μέρες ποδηλασίας και πόσο πιο αποτελεσματικά διαβάζω, είναι αξιοπερίεργο.

Ορίστε το ποδηλατάκι μου, αργότερα θα ανεβάσω και άλλες φωτο.

Μοντέλο : Tern Link D8

Βάρος 12.1 kg
Σκελετός, μεταλλικά μέρη όλα αλουμίνιο . Λαιμός τρελλού πάχους χωρίς κολλήσεις.
8 ταχύτητες
Schwalbe λάστιχα
Τιμή 425?. Είναι σε προσφορά από την εταιρεία από 550 (μοντέλο 2013). Όσοι θέλετε τρέξτε.

Και άλλα πολλά καλούδια που είναι όλα στο επίσημο site, μην σας κουράζω. Το ποδήλατο έχει τρελλή ακαμψία, είναι τρομερά ευχάριστο και στο ισιάδι έπιασα 36 χαω χωρίς να τερματίσει (μέτρηση με gps).

Νέο σπαστό φιλαράκι SMZdcD1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Νέο σπαστό φιλαράκι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο σπαστό φιλαράκι   Νέο σπαστό φιλαράκι Icon_minitimeΚυρ Φεβ 16 2014, 23:42

Καλορίζικο και καλοταξιδο να ειναι φιλαράκι πολυ όμορφο

Σαν ποδηλάτης θα σου πω μια συμβουλή αν με τη μηχανη προσεχείς μια με το ποδήλατο να προσεχείς δεκα γιατι δεν μας υπολογίζει κανένας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

Νέο σπαστό φιλαράκι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο σπαστό φιλαράκι   Νέο σπαστό φιλαράκι Icon_minitimeΔευ Φεβ 17 2014, 08:16

πολύ όμορφο και από ότι φαίνεται και ποιοτικό ! όπως είπε και ο προλαλήσας, περισσότερο προσοχή στο δρόμο τώρα. καλορίζικο ! (μου "ξύπνησες" ιδέες)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagman
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vagman

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα - Νότια
Registration date : 30/07/2010

Νέο σπαστό φιλαράκι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο σπαστό φιλαράκι   Νέο σπαστό φιλαράκι Icon_minitimeΔευ Φεβ 17 2014, 12:54

Καλοβολτάριστο! Όσο θα περνάνε οι μέρες θα δεις ότι τα χιλιόμετρα που θα διανύεις θα αυξάνονται, θα έχεις μεγαλύτερο κίνητρο για να βγαίνεις πιό συχνά και να απολαμβάνεις στο μέγιστο διαδρομές που με άλλο μέσο ή τα πόδια τις έβλεπες αλλιώς. Και όπως γράφεις σε κάνει να νιώθεις παιδί, μόνο που όταν θα δεις τους πιστιρικάδες πως θα σε προσπερνάνε κάνοντας αλαχάνιαστα και αβίαστα πετάλι, αυτό θα σου θυμίζει ότι μεγάλωσες...  Razz 
Πέρα από τα ωφέλη για την σωματική και ψυχική υγεία θα δεις αν σου γίνει συνήθεια ακόμα και την οικονομία που θα κάνεις γλυτώνοντας ανούσια τεπόζιτα βενζίνης για μετακινήσεις εντός πόλης.
Καλές βόλτες!  Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vagman1@yahoo.gr
 

Νέο σπαστό φιλαράκι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Ποδήλατο-
Μετάβαση σε: