Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Kostas_Ath
Member
Member
Kostas_Ath

Ηλικία : 44
Τόπος : ΓΛΥΦΑΔΑ - ΜΑΝΤΟΥΔΙ
Registration date : 26/09/2012

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις   KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Icon_minitimeΠαρ Ιαν 31 2014, 09:46

Εψες αργα το απογευμα διαπιστωνω οτι δεν εχω φωτα. Σε δευτερολεπτα καταλαβαινω οτι πρεπει να λυσω τον διακοπτη της μιζας για να επαναφερω τις επαφες. Παρενθεση .. Ρε σεις αμα δεν υπηρχατε δεν θα το γλιτωνα το συνεργειο... με τις υπεργαματες οδηγιες που ανεβαζετε μας σκλαβωνετε ναουμ... κλεινει η παρενθεση..

Τελος καλο με τα φωτα ολα καλα μεσα σε 5 λεπτα της ωρας...
Ε αφου το ελυσα το προβλημα μου και ειχα και τα εργαλεια προχειρα, λεω δε βαζω το KOSO που το εχω και καθεται 2 μηνες τωρα?
Ανοιγω το μουτρο, φτανω στις ψειρες, κλεβω ρευμα απο αυτες, βαζω ασφαλεια διακοπτη, μονωνω και κλεινω τα παντα, αναβω και το αποτελεσμα στο βιντεο παρακατω.

Το θεμα ειναι το εξης.
1.   11,5 V με τα led προβολακια αναμενα (20W συνολο απ οτι λεει ο κινεζος) ειναι φυσιολογικα για μια μπαταρια yuasa αλαγμενη πριν 6 μηνες?
2.   13,5V στο ρελαντι πως σας φαινεται?? (κατι ειχα ακουσει για 14,3 V στο ρελαντι)
3.   με τα ξενον αναμενα και παλι στο ρελαντι 12V ??? εκει τρελαινομαι... απομονωνω τα ballasts και βαζω τις πυρακτωσεως. Μεντες... 12,1V.

Ειναι φυσιολογικες αυτες οι τιμες, η εχω κανενα θεματακι στα πηνια???

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις   KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Icon_minitimeΠαρ Ιαν 31 2014, 09:53

βρες ενα πολυμετρο και κανε συγκρισεις με τις τιμες που δινει το koso.
στο λεω γιατι βολτομετρο koso ειχα βαλει και στο strom του καλαμποκα και ειχε διαφορα 0,5 v , δλδ το πολυμετρο στο ρελαντι εδειχνε 14,1 και το koso 13,5 - 13,6 ............. ετσι μειναμε υσηχοι και απλα υπολογιζε ο Θανος ενα +0,5 τουλαχιστον απ οτι του εδειχνε το "ακριβο" γκατζετακι της koso.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kostas_Ath
Member
Member
Kostas_Ath

Ηλικία : 44
Τόπος : ΓΛΥΦΑΔΑ - ΜΑΝΤΟΥΔΙ
Registration date : 26/09/2012

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις   KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Icon_minitimeΠαρ Ιαν 31 2014, 10:05

σαλιγκάρι έγραψε:
βρες ενα πολυμετρο και κανε συγκρισεις με τις τιμες που δινει το koso.
στο λεω γιατι βολτομετρο koso ειχα βαλει και στο strom του καλαμποκα και ειχε διαφορα 0,5 v , δλδ το πολυμετρο στο ρελαντι εδειχνε 14,1 και το koso 13,5 - 13,6 ............. ετσι μειναμε υσηχοι και απλα υπολογιζε ο Θανος ενα +0,5 τουλαχιστον απ οτι του εδειχνε το "ακριβο" γκατζετακι της koso.

Σωστος... θα το δω!!

 merci merci 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dadounis
Member
Member
dadounis

Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα - Άνοιξη
Registration date : 18/03/2012

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις   KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Icon_minitimeΠαρ Ιαν 31 2014, 10:07

Σημασία δεν έχει αν είναι "ακριβό" ή όχι το KOSO. Σημασία έχει από που παίρνεις την ένδειξη. Αν επιχειρήσεις να το συνδέσεις απευθείας με την μπαταρία, τότε θα σου δίνει την σωστή και ακριβή ένδειξη. Μην φανταστείς τρελές διαφορές βέβαια, όπως αναφέρει και ο Σαλιγκάρης περίπου +0,5 βαριά 1. Επίσης, επειδή έχω σπίτι ένα βολτόμετρο απλό, αυτό, και το αντίστοιχο της KOSO, και τα έχω πάρει και τα δύο στα χέρια μου... η διαφορά τους είναι αισθητή κατασκευαστικά και αισθητικά (υποκειμενικό).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos78
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
tasos78

Ηλικία : 45
Τόπος : ΚΥΜΗ - ΒΟΛΟΣ
Registration date : 23/03/2011

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις   KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Icon_minitimeΠαρ Ιαν 31 2014, 10:32

Μην μασας οκ εισαι απο την στιγμη που πηρες ρευμα απο τις ψειρες. Με το koso συνδεμενο μετρα με ενα αλλο πολυμετρο κατ΄ευθειαν στην μπαταρια να δεις οτι θα εισαι σιγουρα +0,5-0,7Volt παραπανω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metallidhs
Member
Member
metallidhs

Ηλικία : 41
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 26/06/2011

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις   KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Icon_minitimeΠαρ Ιαν 31 2014, 10:36

όταν παίρνεις ρεύμα από τις ψείρες έχει μία απόκλιση 0,2 με 0,3 από την πραγματική.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις   KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Icon_minitimeΠαρ Ιαν 31 2014, 10:40

όπως τα είπε ο Γκάρης παραπάνω, έχει "απώλεια" το γκατζετάκι  Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις   KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Icon_minitimeΠαρ Ιαν 31 2014, 12:30

dadounis έγραψε:
Σημασία δεν έχει αν είναι "ακριβό" ή όχι το KOSO. Σημασία έχει από που παίρνεις την ένδειξη. Αν επιχειρήσεις να το συνδέσεις απευθείας με την μπαταρία, τότε θα σου δίνει την σωστή και ακριβή ένδειξη. Μην φανταστείς τρελές διαφορές βέβαια, όπως αναφέρει και ο Σαλιγκάρης περίπου +0,5 βαριά 1. Επίσης, επειδή έχω σπίτι ένα βολτόμετρο απλό, αυτό, και το αντίστοιχο της KOSO, και τα έχω πάρει και τα δύο στα χέρια μου... η διαφορά τους είναι αισθητή κατασκευαστικά και αισθητικά (υποκειμενικό).


Κωστη απο μπαταρια κατευθειαν ειχα παρει , γι αυτο και θεωρω πως το "ακριβο" γκατζετακι δεν θα πρεπε να χανει 0,5 το οποιο και νομιζω πως ειναι αρκετουτσικη αποκλιση απο την πραγματικοτητα.
π.χ το κινεζακι που φορουσα εγω δεν εκλεβε καθολου.
οσο για την αισθητικη και ποιοτικη διαφορα μαζι σου , επι του πρακτεου ομως τζιφος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dadounis
Member
Member
dadounis

Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα - Άνοιξη
Registration date : 18/03/2012

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις   KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Icon_minitimeΠαρ Ιαν 31 2014, 12:37

σαλιγκάρι έγραψε:
Κωστη απο μπαταρια κατευθειαν ειχα παρει , γι αυτο και θεωρω πως το "ακριβο" γκατζετακι δεν θα πρεπε να χανει 0,5 το οποιο και νομιζω πως ειναι αρκετουτσικη αποκλιση απο την πραγματικοτητα.
π.χ το κινεζακι που φορουσα εγω δεν εκλεβε καθολου.
οσο για την αισθητικη και ποιοτικη διαφορα μαζι σου , επι του πρακτεου ομως τζιφος.
Τέτοια λέγε μου να το πουλήσω  Evil or Very Mad .... μπρος στα κάλλη τι είναι ο πόνος... όπως λένε.. Μόλις το βάλω θα πω κι εγώ εντυπώσεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sailing
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Sailing

Ηλικία : 46
Τόπος : Μαρούσι
Registration date : 15/06/2012

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις   KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Icon_minitimeΠαρ Ιαν 31 2014, 13:14

Είναι φυσιολογική ρε παιδιά η τόση απόκλιση? Άλλο 0,2-0,3 και άλλο 0,5 -1.0 !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kostas_Ath
Member
Member
Kostas_Ath

Ηλικία : 44
Τόπος : ΓΛΥΦΑΔΑ - ΜΑΝΤΟΥΔΙ
Registration date : 26/09/2012

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις   KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Icon_minitimeΠαρ Ιαν 31 2014, 13:24

Sailing έγραψε:
Είναι φυσιολογική ρε παιδιά η τόση απόκλιση? Άλλο 0,2-0,3 και άλλο 0,5 -1.0 !!!

Νικο εσυ το εβαλες? τα ιδια σου δειχνει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sailing
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Sailing

Ηλικία : 46
Τόπος : Μαρούσι
Registration date : 15/06/2012

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις   KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Icon_minitimeΠαρ Ιαν 31 2014, 13:28

Κωστή μου δεν το έχω βάλει γιατί δεν έχω βρει καθόλου χρόνο. Είχα σκοπό να σε ρωτήσω όμως για το πως και που αλλά πρόλαβες κι έγραψες!
Που θα πάει....θα το αποφασίσω κι εγώ!
Πάντως προληπτικά και μόνο δεν είναι κακό να κάνεις έναν σχετικό έλεγχο όπως λέει και το owner's manual στα πηνία σου....έτσι για να υπάρχει ρε παιδί μου! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aetos
Member
Member
aetos

Ηλικία : 63
Τόπος : Χολαργος-Λαγονησι-Πεντελη
Registration date : 12/12/2012

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις   KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Icon_minitimeΠαρ Ιαν 31 2014, 19:44

Μια και πηραμε το ιδιο ''koso'' στην ομοδικη με τον Κωστα,ας καταθεσω κι εγω την δικη μου εμπειρια τοποθετησης.
Το εβαλα με χρατς πανω στο πλακακι με την πριζα (διπλα στον κεντρικο διακοπτη κλειδιου) με φις,με το σκεπτικο να το βγαζω οταν κυκλοφορω με αλλο οχημα η οταν την αφηνω καπου και δεν εχω οπτικη επαφη (π.χ.γυμναστηριο).
Δουλεια - σπιτι-εξοχικο,παντα σε κλειστο γκαραζ.
Στην αρχη μεχρι να προσαρμοστω στις λειτουργιες του παρακολουθουσα το καθε τι λεπτομερως και συγκεκριμενα τα βολτ,
δλδ ανοιγα τον διακοπτη (πριν πατησω μιζα)ταση 12v,
πατωντας μιζα εβαζα μπρος στιγμιαια 10,2v,
στο ρελαντι με τις ψειρες led+πισω κολοφαναρο led εδειχνε 14,2v,(εχω απομονωσει το κεντρικο φως/μεσαια με διακοπτη επιλογης)
με γκαζι στις 3000rpm 14,1v,
στις 5000rpm επεφτε 14v,
με αναμενα τα xenon 6000κερια επεφτε 13,8v
Με το σκεπτικο οτι μια φουλ μπαταρια πρεπει να δειχνει σε ηρεμια τουλαχιστον 12,6v και εγω εβλεπα 12v,φαντασθηκα οτι συντομα θα με αφησει η μπαταρια.
Ετσι λοιπον εβαλα τον φορτιστη μου ''να μην τεμπελιαζει'' Ctec 3600 και φορτισα καποιες φορες την μπαταρια για 8ωρες που μπορουσα την φορα.
Παρατηρησα οτι πηγαινε συντομα στην ενδειξη φουλ και μετα απο λιγο ξαναφορτιζε στιγμιαια...
στην αρχη της φορτισης πηγαινε στο πρασινο και μετρουσα εως το 15...
στις 8ωρες (που επρεπε να φυγω απο την δουλεια) μετρουσα εως το 130 εως οτου ξαναχρειαστει να φορτισει,
αυτο σημαινει οτι με την οκταωρη φορτιση κρατουσε ψηλα την ταση ρευματος για μεγαλυτερα χρονικα διαστηματα.
Τον βαζω στο Swift (στην πριζα αναπτηρα) που αλλαξα μπαταρια πριν ενα μηνα και λογικα ανοιγοντας τον διακοπτη επρεπε να δειξει 12,6v και ανω και εδειξε 12,2v (αυτο με στεναχωρησε) αλλα δεν εδωσα και τοση  σημασια.
Μια μερα στην δουλεια αρχισανε ολοι να μου λενε ελα μετρα και την δικη μου μπαταρια και ετσι αλλο αμαξι εδειχνε 12,2v αλλο 11,9v,αλλο 11,5v και σ'ενα τελευταιο 9,2v,(ολα στην πριζα αναπτηρα)
εκει καταλαβα οτι κατι περιεργο συμβαινει κι'εφερα ενα καλο πολυμετρο και μετρησα κατ'ευθειαν την μπαταρια και εδειξε 12,5v
Συμπερασμα το βαζουμε κατ'ευθειαν στην μπαταρια και οχι στα φωτα η μπριζα αναπτηρα,κλπ αν θελουμε να εχουμε ενδειξη μπαταριας με ακριβεια πολυμετρου.
Επισης να τονισω οτι το συγκεκριμενο koso το λειτουργω ως χρονομετρο εκει που δειχνει την ωρα (οπτικη ενδειξη ωρας εχουμε ολοι) μια και του δινουμε ταση (καφε-κοκκινο στο + και μαυρο γειωση) καθε φορα που ανοιγουμε τον διακοπτη και ετσι γνωριζουμε καθε φορα ποσο χρονο διανυσαμε να φθασουμε στην δουλεια μας.
Αυτα απο εμενα και συγνωμη για την μακροσκελες ακριβης λεπτομερεια αλλα νομιζω ηταν απαραιτητη για να εξηγησω τις δικες μου πραγματικες εμπειριες.

Υ.Γ. Να προσθεσω οτι απευθειας στην μπαταρια του Vstrom,το koso μου δειχνει 12,5v με 12,6v μετα απο 24 ωρες και πριν ανοιξω διακοπτη.
(αρα ολα καλα,η μπαταρια μου εχει ακομα ζωη και δεν θελει φορτισεις...)
Επισης πολυ χρησιμη μου ειναι η ενδειξη θερμοκρασιας...ξεκινω 7π.μ. Χολαργο με 15βαθμους μεσα στο γκαραζ,εξω στον δρομο 10βαθμους και στην Πεντελη που παω καθε μερα πεφτει στους 6 (αισθητη διαφορα,παντα ισοθερμικα αυτη την εποχη).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kostas_Ath
Member
Member
Kostas_Ath

Ηλικία : 44
Τόπος : ΓΛΥΦΑΔΑ - ΜΑΝΤΟΥΔΙ
Registration date : 26/09/2012

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις   KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Icon_minitimeΠαρ Ιαν 31 2014, 20:32

Αψογος ο αετος!!! Μολις επεστρεψα απο καποιες δοκιμες οι οποιες επιβεβαιωνουν σε ολα τον Μενιο!!! χρησιμοποιησα ενα κινεζοθερμοβολτομετρο που ειχα στο αμαξι και ειχα σχεδον τις ιδιες τιμες. Ξεμονταρω και κανω επιθεση απευθειας στην μπαταρια. Παραμασχαλα ειχα και το πολυμετρο για επιβεβαιωση. 12.6 τα βολτ στην μπαταρια και στο ρελαντι 14,3 εδινε το κοσο.... παμε αλλη μια με το πολυμετρο και παιρνω ακριβως τις ιδιες τιμες. Λεω δεν μετραω και μια στις αναμονες που ειχα το κοσο, με το πολυμετρο??? παρτα καραμητρο... 11.5 με αναμενα τα προβολια σβηστος και 13.7 στο ρελαντι.

Αλλωστε εχει ειπωθει και παλιοτερα οτι οι απωλειες ειναι τεραστιες στο κυκλωμα της μηχανης και υπαρχει σε αναλογο thread και το how to ωστε να δρομολογησουμε καθαρη γραμμη απο την μπαταρια , στα φωτα μας.

Ολα καλα λοιπον με το γκατζετονι και το μονο που μενει πλεον ειναι να δουμε ποσο θα αντεξει στον καιρο

ΥΓ Μενιο πολυ καλο και χρησιμο το κολπο με το χρονομετρο. Το υιοθετισα κιολας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Morniac
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Morniac

Ηλικία : 81
Τόπος : Οχι εδω παντως
Registration date : 28/04/2010

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις   KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Icon_minitimeΠαρ Ιαν 31 2014, 21:51

Και εγω εχω φορεμενο το Koso.

Eιμαι απολυτα ευχαρηστημενος και δεν εχω καμια αποκλιση (ισως 0.2).Το εχω συνδεσει (εννοειται) απευθειας με την μπαταρια.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=XoMngonBiO8
aetos
Member
Member
aetos

Ηλικία : 63
Τόπος : Χολαργος-Λαγονησι-Πεντελη
Registration date : 12/12/2012

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις   KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Icon_minitimeΣαβ Φεβ 01 2014, 00:10

Πιστευω Κωστα οτι θ'αντεξει αρκετα χρονια το koso,το χρησιμοποιω σχεδον δυο μηνες,το δοκιμασα ''αθελα μου'' και με τις βροχες χωρις κανενα απολυτως προβλημα.
Το οργανακι μια χαρα βολικο,ομορφο ειναι και κανει τελεια την δουλεια του,το χρησιμοποιω ως βολτομετρο στην αρχη (πριν ξεκινησω) για να ελεγχω την κατασταση της μπαταριας και μου δειχνει οπως προειπα πιο πανω οταν παταω μιζα ποσο πεφτει δλδ -2βολτ κατω περιπου (αν θελουμε τα μετατρεπουμε και σε αμπερ με τυπο)
και κατοπιν το γυρναω ως οργανο θερμοκρασιας για να γνωριζω ανα πασα στιγμη τις θερμοκρασιες απο εκει που περναω.
Τελος πριν σβησω το γυρναω στο ρολοϊ που λειτουργει αντιστροφα ως χρονομετρο και γνωριζεις πλεον ποση ωρα διαδρομης εκανες και αμεσως μετα το ξαναγυρνας στα βολτ για ναναι ετοιμο οταν ανοιξεις τον κεντρικο διακοπτη θα δεις αμεσα τα βολτ κι αν εχεις πτωση τασης.
Επισης εν κινησει πριν αναψω τα φωτα παλι το γυρναω στο βολτομετρο και πεφτει απο 14,2v στα 13,8v (λογικο ειναι) αφου τα XENON 6000κερια τραβανε το ρευμα τους κιαυτα.
Πλεον μου εχει γινει απαραιτητο και χρησιμο γκατζετακι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Morniac
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Morniac

Ηλικία : 81
Τόπος : Οχι εδω παντως
Registration date : 28/04/2010

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις   KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Icon_minitimeΣαβ Φεβ 01 2014, 08:28

aetos έγραψε:
Πιστευω Κωστα οτι θ'αντεξει αρκετα χρονια το koso,το χρησιμοποιω σχεδον δυο μηνες,το δοκιμασα ''αθελα μου'' και με τις βροχες χωρις κανενα απολυτως προβλημα.

Μην το φοβασαι...αδιαβροχο ειναι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=XoMngonBiO8
Sailing
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Sailing

Ηλικία : 46
Τόπος : Μαρούσι
Registration date : 15/06/2012

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις   KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Icon_minitimeΔευ Μαρ 24 2014, 21:06

Με σημερινή τοποθέτηση επιβεβαιώθηκαν όλα τα παραπάνω λοιπόν οπότε και πάμε για τοποθέτηση απευθείας στην μπαταρία!  Cool 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις   KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Icon_minitimeΔευ Μαρ 24 2014, 23:47

νομίζω είναι σπλας-προυφ και όχι γουότερ-προυφ...εγώ θα το σιλικονάρω από πίσω μόλις βρω που έχω το μαύρο μπαστούνι για το θερμοπίστολο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις   KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις Icon_minitimeΤρι Μαρ 25 2014, 00:00

tazakos έγραψε:
νομίζω είναι σπλας-προυφ και όχι γουότερ-προυφ...εγώ θα το σιλικονάρω από πίσω μόλις βρω που έχω το μαύρο μπαστούνι για το θερμοπίστολο.

Ενοικιάζονται μαύρα μπαστούνια για θερμοπίστολα... What a Face 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
 

KOSO 3in1 το εβαλα και εχω παρατηρησεις

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: