Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αγορά νέου κράνους

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sotirispap



Registration date : 04/08/2012

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 27 2013, 10:54

δοκίμασα XR1100 και Qwest.
Το συγκεκριμένο site δεν έχει και στο νούμερό μου από ότι βλέπω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 27 2013, 11:01

sotirispap έγραψε:
δοκίμασα XR1100 και Qwest.
Το συγκεκριμένο site δεν έχει και στο νούμερό μου από ότι βλέπω.
τι νουμερο φοράς?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sotirispap



Registration date : 04/08/2012

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 27 2013, 11:04

Γενικά small αλλά το AGV Veloce που δοκίμασα δεν μου έκανε το small και μου έκανε το medium. Στα περισσότερα κράνη φοράω small πάντως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miskin
Member
Member
Miskin

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 25/05/2008

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 27 2013, 11:04

sotirispap έγραψε:
Καλησπέρα και από εμένα. Επειδή είμαι και εγώ στην αναζήτηση κράνους, θέλω να ρωτήσω και ταυτόχρονα να προτείνω. Εϊμαι κοντά στην αγορά του HJC RPHA+, αν το θυμάμαι καλά. Νομίζω είναι κράνος που αν εξαιρέσεις την φιμέ ζελατίνα σε καλύπτει.
Παρόλα αυτά θέλω να ρωτήσω αν έχει κανείς άποψη για τα NEXX και συγκεκριμένα το NEXX XR1R, αν πάλι το θυμάμαι σωστά. Είναι νομίζω Ολλανδική εταιρεία, την είχα ακουστά αλλά δοκίμασα το κράνος της σήμερα, σε γνωστό μαγαζί στην Πειραιώς και ενθουσιάστηκα.
Να τονίσω ότι δεν με νοιάζει αν είναι χοντροκομμένο ή άσχημο ή ροζ χρώμα αρκεί να είναι ασφαλές και, χτύπα ξύλο, αν πέσω να μείνει το κεφάλι μου στην θέση του και ας πάρω άλλο κράνος μετά. Γιατί κεφάλι, ακόμα τουλάχιστον δεν μπορώ να πάρω, άντε καμιά σπλήνα μόνο..!!!! Smile
www.vstromhellasforum.com/t26605-topic

Κάποια στιγμή θα κάνω ένα update. Είναι πολύ καλό κράνος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 27 2013, 11:04

To Xr-1000 το έχεις δοκιμάσει?

http://www.evolvediffusion.com/it/en/store/item/integrali/shoei_xr_1000_straight.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sotirispap



Registration date : 04/08/2012

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 27 2013, 11:21

Όχι γιατί δεν είχα βρει στο νούμερό μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Byzantinos



Registration date : 22/10/2012

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 31 2013, 12:03

προσωπική μου άποψη είναι ότι η Arai είναι ότι καλύτερο υπάρχει (έχω δοκιμάσει nolan,shoei,agv,axo,suomy) πανάκριβο αλλά αξίζει και το τελευταίο λεπτό που έχω δώσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filiatrinos

filiatrinos

Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/08/2012

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 16 2014, 22:27

Caberg έχει κανείς;Έχω βρει τα V2RR και Duke που έχουν τα κύρια χαρακτηριστικά που θέλω(εσωτερική φιμέ ζελατίνα,5 αστέρια ασφάλεια,αφαιρούμενα εσωτερικά).Γιατί όμως είναι τόσο φθηνά(140-180 ευρώ).Σε τι χάνουν τόσο;Δεν έχουν καλή ηχομόνωση και χάνουν και σε design;Αν ξέρει κανείς θα το εκτιμούσα γιατί η ηχομόνωση για παράδειγμα είναι κάτι που δεν μπορείς να τσεκάρεις στο μαγαζί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 17 2014, 00:06

filiatrinos έγραψε:
Caberg έχει κανείς;Έχω βρει τα V2RR και Duke που έχουν τα κύρια χαρακτηριστικά που θέλω(εσωτερική φιμέ ζελατίνα,5 αστέρια ασφάλεια,αφαιρούμενα εσωτερικά).Γιατί όμως είναι τόσο φθηνά(140-180 ευρώ).Σε τι χάνουν τόσο;Δεν έχουν καλή ηχομόνωση και χάνουν και σε design;Αν ξέρει κανείς θα το εκτιμούσα γιατί η ηχομόνωση για παράδειγμα είναι κάτι που δεν μπορείς να τσεκάρεις στο μαγαζί.

Ειναι σπαστά Question 

Αν ναι , δεν υπάρχει περιπτωση να εχεις ηχομόνωση .
ειχα caberg πριν, τωρα εχω scorpion .
έχει πολύ θόρυβο μεσα στο κρανος και ας ειναι όλα κλειστά ( ζελατινα, αεραγωγοί ).

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 33ncnm10Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 33e6ee10Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 63u2ip10Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Amzm8k10Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filiatrinos

filiatrinos

Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/08/2012

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 17 2014, 16:31

loverdos11 έγραψε:

Ειναι σπαστά Question 

Αν ναι , δεν υπάρχει περιπτωση να εχεις ηχομόνωση .
ειχα caberg πριν, τωρα εχω scorpion .
έχει πολύ θόρυβο μεσα στο κρανος και ας ειναι όλα κλειστά ( ζελατινα, αεραγωγοί ).

Μιλάμε για full face.Αν πάρω σπαστό,μετά μπαίνεις στο δίλλημα να το ανοίγεις στις ζέστες και χάνεις έτσι την ασφάλεια.Να σου πω την αλήθεια,προτιμώ να γλυτώσω 200-300 ευρώ και να έχω λίγο(ή πολύ) θόρυβο τον οποίο θα καλύπτω με τη μουσική που παίζω από το bluetooth του κράνους. afro 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 17 2014, 19:06

filiatrinos έγραψε:

και να έχω λίγο(ή πολύ) θόρυβο τον οποίο θα καλύπτω με τη μουσική που παίζω από το bluetooth του κράνους. afro 

Ναι αλλα έτσι δεν θα ακους καλα και συμβαίνει στο δρομο.
Μιας και γράφεις ότι θελεις περισσότερη ασφάλεια γι'αυτο δεν επιλέγεις σπαστό στο λέω,
καθώς με την μουσική μειώνεις την ασφάλειά σου.

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 33ncnm10Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 33e6ee10Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 63u2ip10Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Amzm8k10Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filiatrinos

filiatrinos

Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/08/2012

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 17 2014, 19:17

loverdos11 έγραψε:
filiatrinos έγραψε:

και να έχω λίγο(ή πολύ) θόρυβο τον οποίο θα καλύπτω με τη μουσική που παίζω από το bluetooth του κράνους. afro 

Ναι αλλα έτσι δεν θα ακους καλα και συμβαίνει στο δρομο.
Μιας και γράφεις ότι θελεις περισσότερη ασφάλεια γι'αυτο δεν επιλέγεις σπαστό στο λέω,
καθώς με την μουσική μειώνεις την ασφάλειά σου.

Έχεις δίκιο αλλά τη βάζω σε ένταση ώστε να καλύπτει τους θορύβους λόγω αέρα χωρίς όμως να με εμποδίζει να έχω ακουστική αντίληψη του δρόμου με κορναρίσματα,φρεναρίσματα κτλ.Σίγουρα το ιδανικό θα ήταν να μην έχω καθόλου μουσική αλλά πιστεύω ότι η σωστή χρήση της επηρεάζει ελάχιστα την οδηγική μου συμπεριφορά και τις αντιδράσεις μου.
Από Scorpion βλέπω τα exo1000 και exo500 air με 4 αστέρια και φιμέ εσωτερική ζελατίνα.Έχεις κάποιο από αυτά και αν ναι πως σου έχουν φανεί συγκριτικά με το caberg.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 17 2014, 19:32

Eγω έχω το exo 900 μιας και παντα ειχα σπατά να σου πω ότι ή Caberg ή Scorpion ειναι τα ιδια πάνω κάτω.

Αν πας σε Scorpion,
δες την προσφορα που εχουμε.https://www.vstromhellasforum.com/t23150-topic

Εγω να σου πω την αληθεια μου αν έπερνα fullface θα επέλεγα XR1100 ή Qwest.

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 33ncnm10Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 33e6ee10Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 63u2ip10Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Amzm8k10Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filiatrinos

filiatrinos

Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/08/2012

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 17 2014, 21:34

loverdos11 έγραψε:
Eγω έχω το exo 900 μιας και παντα ειχα σπατά να σου πω ότι ή Caberg ή Scorpion ειναι τα ιδια πάνω κάτω.

Αν πας σε Scorpion,
δες την προσφορα που εχουμε.https://www.vstromhellasforum.com/t23150-topic

Εγω να σου πω την αληθεια μου αν έπερνα fullface θα επέλεγα  XR1100 ή Qwest.

To XR1100 έχω τώρα.Πολύ καλά και τα 2 που προτείνεις αλλά έχω κολλήσει με εσωτερικό φιμέ ζελατινάκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
δίας
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
δίας

Ηλικία : 41
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/06/2010

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 18 2014, 10:27

filiatrinos έγραψε:
.......

φίλε μου το duke  είναι σπαστό!
ρίξε μια ματιά στο σαιτ της caberg
για αυτά που θες, 5στερο και εσωτερική φιμέ πας για το vox.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://riding-around.blogspot.gr/
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 18 2014, 11:55

filiatrinos έγραψε:
Caberg έχει κανείς;Έχω βρει τα V2RR και Duke που έχουν τα κύρια χαρακτηριστικά που θέλω(εσωτερική φιμέ ζελατίνα,5 αστέρια ασφάλεια,αφαιρούμενα εσωτερικά).Γιατί όμως είναι τόσο φθηνά(140-180 ευρώ).Σε τι χάνουν τόσο;Δεν έχουν καλή ηχομόνωση και χάνουν και σε design;Αν ξέρει κανείς θα το εκτιμούσα γιατί η ηχομόνωση για παράδειγμα είναι κάτι που δεν μπορείς να τσεκάρεις στο μαγαζί.

δεν είναι φτηνά φίλε μου, έχουν απλά όσο πρέπει...το v2rr δεν θα το βρεις πια, ήταν στα 200 πριν πέσει λόγω διακοπής. εχει αντικατασταθεί 2 χρόνια τώρα από το EGO που είναι η βελτίωσή του με μεγαλο εραγωγό πάνω,pinlock και τρομερή αντιιδρωτική επένδυση 2-dry. Εγώ το φοράω 2ο χρόνο κ είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κρανάκι αυτό.

Πριν 2 εβδομάδες αγόρασα ωστόσο κ το HJC IS-17 lorenzo
Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Hjcis17lb

είναι 5στερο, έχει πινλοκ χωνευτό, έχει από τις καλύτερες εφαρμογές που έχω δει σε κράνος κ φιμέ πτυσσόμενη εσωτερική δύο σταδίων για περίεργες μύτες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 18 2014, 13:55

Εχει κανενας αποψη για το Schuberth SR1?
Ψηνομαι πολυ ασχημα για το συγκεκριμενο
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/sec3b3edcd0b1/?ObjectID=17446051&ViewAction=ViewProduct
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ALEX-ON/OFF

ALEX-ON/OFF

Ηλικία : 37
Τόπος : Βεροια
Registration date : 30/03/2014

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 18 2014, 18:54

tazakos έγραψε:
filiatrinos έγραψε:
Caberg έχει κανείς;Έχω βρει τα V2RR και Duke που έχουν τα κύρια χαρακτηριστικά που θέλω(εσωτερική φιμέ ζελατίνα,5 αστέρια ασφάλεια,αφαιρούμενα εσωτερικά).Γιατί όμως είναι τόσο φθηνά(140-180 ευρώ).Σε τι χάνουν τόσο;Δεν έχουν καλή ηχομόνωση και χάνουν και σε design;Αν ξέρει κανείς θα το εκτιμούσα γιατί η ηχομόνωση για παράδειγμα είναι κάτι που δεν μπορείς να τσεκάρεις στο μαγαζί.

δεν είναι φτηνά φίλε μου, έχουν απλά όσο πρέπει...το v2rr δεν θα το βρεις πια, ήταν στα 200 πριν πέσει λόγω διακοπής. εχει αντικατασταθεί 2 χρόνια τώρα από το EGO που είναι η βελτίωσή του με μεγαλο εραγωγό πάνω,pinlock και τρομερή αντιιδρωτική επένδυση 2-dry. Εγώ το φοράω 2ο χρόνο κ είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κρανάκι αυτό.

Πριν 2 εβδομάδες αγόρασα ωστόσο κ το HJC IS-17 lorenzo
Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Hjcis17lb

είναι 5στερο, έχει πινλοκ χωνευτό, έχει από τις καλύτερες εφαρμογές που έχω δει σε κράνος κ φιμέ πτυσσόμενη εσωτερική δύο σταδίων για περίεργες μύτες.

Εχει περιπου 2 εβδομαδες που πηρα ακριβως το ιδιο κρανος,φοβερο design,5 αστερια,πολυ καλη εφαρμογη!
Θα προτεινα και εγω στον φιλο να το αγορασει,θα το ευχαριστηθει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giannis_79



Ηλικία : 44
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 17/09/2013

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 18 2014, 19:41

Και εγώ αδερφέ για Caberg EGO ξεκίνησα που ήταν πεντάστερο αλλά στο HJC IS-17 κατέληξα που λένε τα παληκάρια. Η αϊσθηση του  IS-17 δεν συγκρινόταν με του EGO. Επιπλέον με το EGO το πιγούνι μου σχεδόν ακουμπούσε στο κράνος. Αλλά η αίσθηση άνεσης είναι τελείως υποκειμενικό θέμα (και σχήματος κεφαλής). Άλλη μια ψήφο πάντος στο HJC το οποίο το έχω κάπου 2 βδομάδες και με έχει αφήσει κάτι παραπάνω από ικανοποιημένο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filiatrinos

filiatrinos

Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/08/2012

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 10 2014, 16:04

Giannis_79 έγραψε:
Και εγώ αδερφέ για Caberg EGO ξεκίνησα που ήταν πεντάστερο αλλά στο HJC IS-17 κατέληξα που λένε τα παληκάρια. Η αϊσθηση του  IS-17 δεν συγκρινόταν με του EGO. Επιπλέον με το EGO το πιγούνι μου σχεδόν ακουμπούσε στο κράνος. Αλλά η αίσθηση άνεσης είναι τελείως υποκειμενικό θέμα (και σχήματος κεφαλής). Άλλη μια ψήφο πάντος στο HJC το οποίο το έχω κάπου 2 βδομάδες και με έχει αφήσει κάτι παραπάνω από ικανοποιημένο.

Εμένα δυστυχώς δε μου έκανε το IS-17 οπότε στράφηκα στο EGO το οποίο και πήρα τελικά και αφού πλέον συνήθισα το σχήμα των μαξιλαριών του και το κλιπσάκι του(είχα το XR1100 πριν με double ring) μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικό value for money.Τεστ της Sharp δεν έχει περάσει ακόμα αλλά λογικά 5άρι θα βγει μιας και αντικατέστησε 5άρι και γενικά τα περισσότερα Caberg παίζουν σε 5 αστέρια και μερικά σε 4.Στα 170 ευρώ που μας το αφήνουν τα παιδιά(που είναι και η καλύτερη τιμή της αγοράς) αξίζει κάθε ευρώ του.Τα παιδιά στο μαγαζί όπως πάντα εξυπηρετικότατοι.  merci 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
2FAST4U(GEORGES)
Member
Member
2FAST4U(GEORGES)

Ηλικία : 43
Τόπος : ΠΡΕΒΕΖΑ
Registration date : 16/08/2011

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 16 2015, 19:46

καλησπέρα παλικάρια. Είμαι σε αναζήτηση κράνους, αποκλειστικά για εντός πόλης με το παπί.λοιπόν τιμή έως 100 γιούρια σπαστό(αναγκαστικά) με εσωτερική μαύρη ζελατίνα. Έχει δεί κανείς καμιά προσφορά της προκοπής τπτ? Ευχαριστωωωω!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 16 2015, 20:01

2FAST4U(GEORGES) έγραψε:
καλησπέρα παλικάρια. Είμαι σε αναζήτηση κράνους, αποκλειστικά για εντός πόλης με το παπί.λοιπόν τιμή έως 100 γιούρια σπαστό(αναγκαστικά) με εσωτερική μαύρη ζελατίνα. Έχει δεί κανείς καμιά προσφορά της προκοπής τπτ? Ευχαριστωωωω!!!!!!!

Καλησπέρα και σε σένα

Μέχρι 100 ευρώ μη περιμένει και πολλά συγνώμη κιόλας αλλα με το κεφαλι μας δεν παίζουμε είτε οδηγάμε παπί είτε  hayabusa

Εγω αυτής της άποψης ειμαι οτι πληρώσεις παίρνεις

Με μια γρήγορη ματιά βρήκα τα ακόλουθα

http://www.stelpet.gr/gr/el/products/kranos-nova-xfree-ii

http://www.stelpet.gr/gr/el/products/ls2-3691-delta-kranos

https://www.pols.gr/index.php?route=product/product&product_id=1910

http://www.motorshop.gr/p.KRANOS-RAPTOR-MT.399250.html

Προσωπικά αν με ρωτήσεις θα σου πω κανενα απο τα παραπάνω δώσε αλλα 100 και πάρε ενα full face κράνος ούτε καν flip-up λογω δουλειάς ομως σε καταλαβαίνω το σπαστό βολεύει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
2FAST4U(GEORGES)
Member
Member
2FAST4U(GEORGES)

Ηλικία : 43
Τόπος : ΠΡΕΒΕΖΑ
Registration date : 16/08/2011

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 17 2015, 13:57

full 'εχω ένα xr-1100 κι ένα uvex αλλά όπως είπες...λόγω δουλειάς κι ευτυχώς στην πόλη μου οι ταχύτητες είναι μικρές, μικροί δρομοι κλπ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostis-k4

kostis-k4

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα-Κόρινθος
Registration date : 28/02/2015

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 16 2015, 20:03

Καλησπέρα σε όλους. Διάβασα στα τελευταία ποστ περί των  caberg ego  και  HJC IS-17. Επειδή είναι τα 2 μοντέλα στα οποία έχω καταλήξει (έχω και το Nolan N86 στο μυαλό μου)... θα ήθελα, εάν κάποιος έχει όρεξη, μια γρήγορη αξιολόγηση ως προς την αντοχή τους στο χρόνο (επενδύσεις, αεραγωγοί, υποσιάγωνο, θόρυβο). Θεωρώ το HJC ως την πιο πιθανή μου επιλογή.
συγκεκριμενα αυτό http://www.bikers-world.gr/el/helmets/full-face/is17-genesis-mc5.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 16 2015, 20:24

πιθανον η πιο φθηνη τιμη να ειναι στην colori στην καλλιροης!!! καλο κρανακι!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Αγορά νέου κράνους

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Κράνη-
Μετάβαση σε: