Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Συγκριτικά ελαστικών AUTO

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠεμ Νοε 07 2013, 14:33

Κύριοι καλημέρα.

Ήρθε η ώρα αλλαγής των ελαστικών του αυτοκινήτου. Γνωρίζω πως με τους νέους ευρωπαϊκούς κανονισμούς στα καινούρια ελαστικά ενσημαίνονται με αυτοκόλητο, η ενεργειακή κλάση του, ο δείκτης ταχύτητας κλπ στοιχεία...
επειδή τα λαστιχάδικα δεν είναι όπως στο supermarket να πηγαίνεις να ψάχνεις τα ράφια, και συνήθως ο λαστιχάς σε σπρώχνει προς εκεί που έχει περοσσότερο κέρδος, θα ήθελα να αποφασίσω τι θα βάλω, πριν πάω να τα τοποθετήσω.
Μήπως υπάρχει κάποιος ιστότοπος που να έχει συγκριτικούς πίνακες ελαστικών...?
ειδ' άλλως δέχομαι και προτάσεις!
το αμάξι "φοράει" το κλασσικό 205/55/16, και σαν κλίση έχω προς τα continental ή τα pirelli, αλλά αν κάποιο outsider είχε να προσφέρει καλύτερα στοιχεία (ήχος, κράτημα, τιμή-αυτά είναι τα βασικά για μένα) θα το προτιμούσα!

ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠεμ Νοε 07 2013, 15:16

Αvon. Πολύ καλά και οικονομικά..!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠεμ Νοε 07 2013, 15:41

ακριβως ιδια διασταση εχω και εγω Σταμ.
προσφατα λοιπον εβαλα dunlop blueresponse και μεχρι στιγμης μετα απο καμμια 5000 χλμ ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.
τιμη 220 ευρω η τετραδα και με εγγυηση ενος ετους για οοοοοοοοοτι παθει το ελαστικο , ακομη και να το κοπανισεις σε πεζοδρομιο και να το ανοιξεις σαν καρπουζι Laughing .................το επαθα πανω στην βδομαδα και με καλυψαν επιτοπου εντελως δωρεαν με καινουριο Razz 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠεμ Νοε 07 2013, 16:01

Στην ίδια διάσταση με το δικό σου: Pirelli Cinturato P1 Green Performance. Εξαιρετικό φρενάρισμα και κράτημα. Θόρυβος κύλισης και τιμή: φυσιολογικότατα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠεμ Νοε 07 2013, 16:26

χμμμ... μάλιστα. 3 διαφορετικές γνώμες, 3 διαφορετικά ελαστικά...! Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠεμ Νοε 07 2013, 16:35

Aυτά φόραγα. Πολύ ευχαριστημένος, αθόρυβο και πολύ καλό κράτημα σε βρεγμένο οδόστρωμα. Άστους αυτούς δεν ξέρουν..Razz 

Συγκριτικά ελαστικών AUTO 108113--full--4
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apache
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Apache

Ηλικία : 43
Τόπος : Αχαρναί Καρπενήσι
Registration date : 20/06/2009

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠεμ Νοε 07 2013, 17:09

σταμελο εδω θα τα δεις ολα και θα βγαλεις τα δικα σου συμπερασματα αναλογα με το βαλαντιο..

και εγω την ιδια διασταση εχω στο ceed ακη μου και ειμαι και εγω για αλλαγη..αλλα λογο προσφατης αγορας αξεσουαρ για την μοτο θα το αφησω για αργοτερα..

http://www.elastika-online.gr/elastika.html

afro afro afro afro afro

τουμπανε ποσο κανουν αυτα τα AVON??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠεμ Νοε 07 2013, 17:26

Apache έγραψε:
σταμελο εδω θα τα δεις ολα και θα βγαλεις τα δικα σου συμπερασματα αναλογα με το βαλαντιο..

και εγω την ιδια διασταση εχω στο ceed ακη μου και ειμαι και εγω για αλλαγη..αλλα λογο προσφατης αγορας αξεσουαρ για την μοτο θα το αφησω για αργοτερα..

http://www.elastika-online.gr/elastika.html

afro afro afro afro afro

τουμπανε ποσο κανουν αυτα τα AVON??
Άμα σου πω ότι δεν θυμάμαι.. Τα είχα βάλει σε Smartaki Roadster 340€ νομίζω ή κάτι λιγότερο.. ΑΛΛΑ το roadster έχει 225 διάσταση πίσω κ χαμηλό προφίλ κ γενικά τα ελαστικά του ήταν πανάκριβα. Στο μαγαζί που τα χα βάλει μου είπε ο πωλητής ότι υπάρχουν κ τα Αvon που είναι πολύ καλό λάστιχο και ποιό οικονομικό από τ'άλλα. Όντως έτσι ήταν πολύ ευχαριστημένος έμεινα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠεμ Νοε 07 2013, 18:19

σαλιγκάρι έγραψε:
ακριβως ιδια διασταση εχω και εγω Σταμ.
προσφατα λοιπον εβαλα dunlop blueresponse και μεχρι στιγμης μετα απο καμμια 5000 χλμ ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.
τιμη 220 ευρω η τετραδα και με εγγυηση ενος ετους για οοοοοοοοοτι παθει το ελαστικο , ακομη και να το κοπανισεις σε πεζοδρομιο και να το ανοιξεις σαν καρπουζι Laughing .................το επαθα πανω στην βδομαδα και με καλυψαν επιτοπου εντελως δωρεαν με καινουριο Razz 
205/55-16 με 220ευρω???? mouuuuuu 

Εγώ είμαι fan της Michelin.
Φοράω το Pilot Sport (θα μπορούσα να έβαζα και το Primacy 3).
Στην δεξιά καμπή, πριν τα δευτερα διόδια , ανεβαίνοντας για Λιβαδειά, στρίβω 200καρφωμένα στο κοντέρ.
Το λάστιχο είναι μαγικό!! Τιμή? 365ευρώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠεμ Νοε 07 2013, 19:11

μην ακούς τον "επίτιμο" της Dunlop Laughing (παραλίγο να με ψήσει και μένα είναι η αλήθεια) και βάλε Michelin Primacy 3: ότι έβαλα και εγώ πριν 3 βδομάδες-338 ευρά και φυσικά (όπως όλοι) είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, όπως και με το προηγούμενο Michelin Energy Save που είχα βάλει και του ήπια το αίμα στην κυριολεξία !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠεμ Νοε 07 2013, 19:13

kalampokas έγραψε:
μην ακούς τον "επίτιμο" της Dunlop Laughing (παραλίγο να με ψήσει και μένα είναι η αλήθεια) και βάλε Michelin Primacy 3: ότι έβαλα και εγώ πριν 3 βδομάδες-338 ευρά και φυσικά (όπως όλοι) είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, όπως και με το προηγούμενο Michelin Energy Save που είχα βάλει και του ήπια το αίμα στην κυριολεξία !
Και αυτή την στιγμή γράφω εργασία Marketing Primacy 3 vs Turanza T001 Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos78
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
tasos78

Ηλικία : 46
Τόπος : ΚΥΜΗ - ΒΟΛΟΣ
Registration date : 23/03/2011

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠεμ Νοε 07 2013, 19:19

ΥΟΚΟΗΑΜΑ S.Drive μετα απο 50000χλμ με αρκετο ξυλο κραταει σαν καινουριο!!!!!
Το μειωνεκτημα του ειναι η τιμη.... (Πριν 3,5 χρονια 490,00 γιουργια)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos2
Member
Member
tasos2

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 01/06/2011

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠεμ Νοε 07 2013, 19:22

[quote="toumpanos"] Άστους αυτούς δεν ξέρουν..


XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠεμ Νοε 07 2013, 19:29

andreasp έγραψε:
σαλιγκάρι έγραψε:
ακριβως ιδια διασταση εχω και εγω Σταμ.
προσφατα λοιπον εβαλα dunlop blueresponse και μεχρι στιγμης μετα απο καμμια 5000 χλμ ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.
τιμη 220 ευρω η τετραδα και με εγγυηση ενος ετους για οοοοοοοοοτι παθει το ελαστικο , ακομη και να το κοπανισεις σε πεζοδρομιο και να το ανοιξεις σαν καρπουζι Laughing .................το επαθα πανω στην βδομαδα και με καλυψαν επιτοπου εντελως δωρεαν με καινουριο Razz 
205/55-16 με 220ευρω???? mouuuuuu 

Εγώ είμαι fan της Michelin.
Φοράω το Pilot Sport (θα μπορούσα να έβαζα και το Primacy 3).
Στην δεξιά καμπή, πριν τα δευτερα διόδια , ανεβαίνοντας για Λιβαδειά, στρίβω 200καρφωμένα στο κοντέρ.
Το λάστιχο είναι μαγικό!! Τιμή? 365ευρώ.
εχμμμμμμμμμμ............................320 ευρωVery Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠεμ Νοε 07 2013, 19:32

σαλιγκάρι έγραψε:
andreasp έγραψε:
σαλιγκάρι έγραψε:
ακριβως ιδια διασταση εχω και εγω Σταμ.
προσφατα λοιπον εβαλα dunlop blueresponse και μεχρι στιγμης μετα απο καμμια 5000 χλμ ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.
τιμη 220 ευρω η τετραδα και με εγγυηση ενος ετους για οοοοοοοοοτι παθει το ελαστικο , ακομη και να το κοπανισεις σε πεζοδρομιο και να το ανοιξεις σαν καρπουζι Laughing .................το επαθα πανω στην βδομαδα και με καλυψαν επιτοπου εντελως δωρεαν με καινουριο Razz 
205/55-16 με 220ευρω???? mouuuuuu 

Εγώ είμαι fan της Michelin.
Φοράω το Pilot Sport (θα μπορούσα να έβαζα και το Primacy 3).
Στην δεξιά καμπή, πριν τα δευτερα διόδια , ανεβαίνοντας για Λιβαδειά, στρίβω 200καρφωμένα στο κοντέρ.
Το λάστιχο είναι μαγικό!! Τιμή? 365ευρώ.
εχμμμμμμμμμμ............................320 ευρωVery Happy 
είπααα και εγώ!
Πάντως dunlop δεν θα έβαζα. Δεν ξέρω τι εμπειρία έχεις εσυ με τα Dunlop, πάντως δύο φορές στο αμάξι του πατέρα μου, τα λάστιχα πετάξαν βυζιά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iliastrom
Member
Member
iliastrom

Ηλικία : 62
Τόπος : Νίκαια...Πειραιάς
Registration date : 17/08/2010

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠεμ Νοε 07 2013, 22:52

stam έγραψε:
Κύριοι καλημέρα.

Ήρθε η ώρα αλλαγής των ελαστικών του αυτοκινήτου. Γνωρίζω πως με τους νέους ευρωπαϊκούς κανονισμούς στα καινούρια ελαστικά ενσημαίνονται με αυτοκόλητο, η ενεργειακή κλάση του, ο δείκτης ταχύτητας κλπ στοιχεία...
επειδή τα λαστιχάδικα δεν είναι όπως στο supermarket να πηγαίνεις να ψάχνεις τα ράφια, και συνήθως ο λαστιχάς σε σπρώχνει προς εκεί που έχει περοσσότερο κέρδος, θα ήθελα να αποφασίσω τι θα βάλω, πριν πάω να τα τοποθετήσω.
Μήπως υπάρχει κάποιος ιστότοπος που να έχει συγκριτικούς πίνακες ελαστικών...?
ειδ' άλλως δέχομαι και προτάσεις!
το αμάξι "φοράει" το κλασσικό 205/55/16, και σαν κλίση έχω προς τα continental ή τα pirelli, αλλά αν κάποιο outsider είχε να προσφέρει καλύτερα στοιχεία (ήχος, κράτημα, τιμή-αυτά είναι τα βασικά για μένα) θα το προτιμούσα!

ευχαριστώ!
Σταμέλο θα βοήθαγε αν εδινες και τη μάρκα του αυτοκινήτου η εστω την ιπποδύναμη και το τρόπο που θέλεις να οδηγείς..τι ζητάς απο το λάστιχο και σε τι δεικτη ταχύτητας πρέπει να κινηθείς...
Εχω ασχοληθεί αρκετά και νομίζω οτι θα σε βοηθήσει η γνώμη μου...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.pantazisparts.gr
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠεμ Νοε 07 2013, 23:06

golf 122 ps
καθημερινή χρήση πόλη, και ταξίδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iliastrom
Member
Member
iliastrom

Ηλικία : 62
Τόπος : Νίκαια...Πειραιάς
Registration date : 17/08/2010

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠεμ Νοε 07 2013, 23:08

Αφου καταλήξουμε σε 3 με μικρές διαφορές στα χαρακτηριστικά ....η επιλογή θα γίνει με ποιό θα σου αρέσει οπτικά περισσότερο ....(εκει εχω καταλήξει μετά απο πολλές τεχνικές αναλύσεις και αναφορές)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.pantazisparts.gr
iliastrom
Member
Member
iliastrom

Ηλικία : 62
Τόπος : Νίκαια...Πειραιάς
Registration date : 17/08/2010

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠαρ Νοε 08 2013, 00:19

BF Goodrich g-Grip 205/55 R16 91H
Συγκριτικά ελαστικών AUTO <a href=Συγκριτικά ελαστικών AUTO Jrn0  " />


Avon ZT5 205/55 R16 91H
Συγκριτικά ελαστικών AUTO <a href=Συγκριτικά ελαστικών AUTO 8i4g  " />

Continental PremiumContact 2 E 205/55 R16 91H
Συγκριτικά ελαστικών AUTO <a href=Συγκριτικά ελαστικών AUTO 0ltv  " />


Dunlop SP SPORT 01 205/55 R16 91H MO
Συγκριτικά ελαστικών AUTO <a href=Συγκριτικά ελαστικών AUTO Mgnz  " />


Bridgestone Turanza T001 205/55 R16 91H
Συγκριτικά ελαστικών AUTO <a href=Συγκριτικά ελαστικών AUTO T9y0  " />

Michelin ENERGY SAVER 205/55 R16 91H GRNX
Συγκριτικά ελαστικών AUTO <a href=Συγκριτικά ελαστικών AUTO Kjvy  " />


Σταμέλο η γνώμη μου ειναι να μην πάς σε μεγαλύτερο δείκτη απο "Η" (μέχρι 210 χλμ),και ο λόγος ειναι για να προλαβαίνουν να ζεσταθούν μέσα στη πόλη..
Οσο για τη μακροζωία των ελαστικών....μετά απο τα 40.000 χλμ οτι λαστιχο και να ειναι θέλει αλλαγή....κάποτε ,πριν μερικά χρόνια θα ελεγα 30.000 αλλά τωρα λόγω κρίσης αναγκαστικά παρατείνουμε τη ζωή τους αλλά με μεγάλη προσοχή και παίρνοντας το ρίσκο καθαρά για οικονομικούς λόγους
Να ρωτήσεις σε οσους περισσότερους λαστιχάδες μπορείς....οι διαφορές στις τιμές μπορεί να ειναι σημαντικές
ΕΙναι 6 τελικά αυτά που σου προτείνω...τα χρακτηριστικά τους ειναι κοντά οπότε διαλέγεις απο εμφάνιση..!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.pantazisparts.gr
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 60
Registration date : 05/10/2010

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠαρ Νοε 08 2013, 00:29

Τα Turanza της brigestone δεν τα αλλάζω με τίποτα! Αυτά φοράω και αυτά θα συνεχίσω να φοράω στο VW μου! Πολύ καλά βέβαια και τα continental sport contakt 2 & 3...Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠαρ Νοε 08 2013, 01:09

liakosvol έγραψε:
Τα Turanza της brigestone δεν τα αλλάζω με τίποτα! Αυτά φοράω και αυτά θα συνεχίσω να φοράω στο VW μου! Πολύ καλά βέβαια και τα continental sport contakt 2 & 3...Very Happy 
Τα Turanza ειναι πολύ καλά. (τα ER300 τα είχα σπουδάσει! 2 φορές στο focus, 1 φορά στο Fusion της τότε κοπελιάς μου, 1 φορά στο Megane)
Το ΤΕΡΑΣΤΙΟ προβλημα τους ειναι οτι , ιδιαίτερα αν δεν κάνεις πολλά χιλιόμετρα τον χρόνο- δεν λιώνουν αλλά σκληραίνουν και άλλο! Τελικά, καταλήγει να είναι λές και γυρνάς πέτρες στους τροχούς.
Επιμένω!
Michelin Pilot Sport!
Ειχα δυσπιστία για το αν τα βάλω... μηπως δεν ζεσταίνονται... μήπως είναι πολύ μαλάκα και σκίζονται.
Το καλοκαίρι, έσκασα σε πηγάδι, πριν βγεις απο ΛΑΛΑ στον 111.
Στραβωσα την ζάντα, και έμεινα επιτόπου.
Το λάστιχο δεν σκίστηκε.
Απο κράτημα, είναι άριστο! Το παραμικρό πρόβλημα, είτε σε βρεγμένο , είτε σε στεγνό.
Επίσης είναι και μαλακό και δεν κοπανάει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκριτικά ελαστικών AUTO   Συγκριτικά ελαστικών AUTO Icon_minitimeΠαρ Νοε 08 2013, 09:50

Έλα Σταμ πές την αλήθεια στα παιδιά για να μπορέσουν να σε βοηθήσουν, πές τί έχεις...

Συγκριτικά ελαστικών AUTO Ford-Focus-RS500-18
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Συγκριτικά ελαστικών AUTO

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: