Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Διαολομάτια (Devil Eyes)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
endurasx
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
endurasx

Ηλικία : 43
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 28/11/2012

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Οκτ 15 2014, 00:45

movoros έγραψε:
Παιδιά καλησπέρα και από εμένα!! Μόλις έβαλα angle devil eye με μπλε ματι.. Αλλα εχω ενα θεμα,το μπλε το ματι δεν φωτίζει καθολου! Φαινεται μπλε μονο οταν το κοιτάς απο πλάι! Ρυθμιζετε κάπως αυτο;;;; VSTROM
Κατ αρχας καλως ηρθες στην παρεα!
Περνα απο τα νεα μελη να μας συστηθεις και επισημα!!
Μαλλον ισως να μην ειναι καλα κουμπεμενο το σωμα!!!
Απο εξω δεν νωμιζω να ρυθμιζεται μαλλον θα χρειαστει να ξανανοιξεις φαναρι αλλα ριξε μια ματια καλου κακου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
@p@r@d3kt0s

@p@r@d3kt0s

Ηλικία : 46
Τόπος : Πολύγυρος Χαλκιδικής
Registration date : 03/04/2010

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18 2014, 00:35

Ξέρουμε κανέναν που να περνάει διαολομάτια στη Θεσσαλονίκη και σε τι κόστος βγαίνει? Ψήνομαι άσχημα να τα βάλω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
endurasx
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
endurasx

Ηλικία : 43
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 28/11/2012

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18 2014, 14:52

@p@r@d3kt0s έγραψε:
Ξέρουμε κανέναν που να περνάει διαολομάτια στη Θεσσαλονίκη και σε τι κόστος βγαίνει? Ψήνομαι άσχημα να τα βάλω.

Aν πας σε καταστημα θα σου πιασουν τον κ@λο!
Γιατι δεν ακολουθεις τον οδηγο που εχει ανεβασει ο terino στο DIY δεν ειναι δυσκολη διαδηκασια αλλα θελει την ωρα της (και την μερα της να μην σου πω)!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
@p@r@d3kt0s

@p@r@d3kt0s

Ηλικία : 46
Τόπος : Πολύγυρος Χαλκιδικής
Registration date : 03/04/2010

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 19 2014, 16:10

Καλά δεν υπάρχει περίπτωση να το φτιάξω. Είχα δει τον οδηγό και απογοητεύτηκα. Κι επειδή δε θέλω να κάνω μαλακία μη αναστρέψιμη γι΄ αυτό ψάχνω να δω κάναν επαγγελματία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
braz

braz

Ηλικία : 41
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 23/09/2013

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 19 2014, 23:41

Καλησπέρα και από μένα!

Εδώ και μερικές μέρες είμαι ευτυχής κάτοχος των διαβολοματιών.   xaxa
Θέλω να ευχαριστήσω τον χρήστο τον περιπτέραχο (hristos13gr) για την υπεροχη δουλειά που έκανε! Απόλυτα οργανωτικός, ξέρει τι, πως και πότε να κάνει και το σημαντικότερο.. Σου εμπνέει εμπιστοσύνη και εξηγεί τα πάντα, χαρίζοντας απλόχερα τις γνώσεις του!    

Η όλη διαδικασία μας πήρε 9 ώρες, αλλά το αποτέλεσμα αξίζει πραγματικά!

Και κάπως έτσι ξεκινήσαμε, με τον παρακάτω διάλογο:
Χρήστος: έχεις ξαναδεί τη μηχανή λυμμένη;
Εγώ: εεεε... όχι...  affraid

Αφού λύθηκε όλο το μπροστινό, άρχισα.. Ρε συ Χρήστο, δεν βάφουμε και το κάτοπτρο..? Πάμε μου λέει..

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Eaqybk

Αφού βάψαμε το φανάρι με σπρέυ υψηλών θερμοκρασιών, μου έρχεται και άλλη ιδέα.. Μήπως να βάφαμε και τα angel eyes μαύρα; Θα χτυπάει άσχημα το ασημί μέσα στο μάύρο, του λέω. Ιδού το αποτέλεσμα!

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 2w4k9xg

Ευτυχώς το σπρέυ μας έφτασε ίσα ίσα.

Τα τοποθετήσαμε για να γίνει μια δοκιμή, πριν κλείσουμε το φανάρι και...

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 6tk9jk

Στη συνέχεια ο Χρήστος "έκρυψε" με μαεστρία τα ballast και το υπόλοιπο κοκορέτσι στο μούτρο και δέθηκε το μούτρο.

Πραγματικά νόμιζα ότι κοιτούσα άλλο μηχανάκι! Άγρια ομορφιά!

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 8ydk69

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Dc5z4h

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Nb94l0

Και μερικές φωτό σε σκοτεινό δρόμο.

Μόνο με τα hella
Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Vffsea

Μικρή σκάλα
Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 V6rc75

Μεγάλη σκάλα (δείτε τισ πινακίδες στο βάθος)
Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 2e1655h

Το αποτέλεσμα απλά τα σπάει!!! Οι φωτό είναι από κινητό και χάνουν.. Χρηστάρα   respect !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
endurasx
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
endurasx

Ηλικία : 43
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 28/11/2012

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Οκτ 20 2014, 00:40

Ο Χρησταρας ειναι εγγυηση!!!!
Απλα αν δεν εχετε σκοπο να βαλετε χερι μην πατε ο Χρηστος βοηθαει και εξηγει τι πρεπει να κανεις δεν ειναι δουλεια του οπωτε μην τον ζαληζουμε!!
Χρηστο οταν ερθουν τα και νουργια να περασω mouuuuuu XYLO XYLO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ck69
Member
Member


Ηλικία : 44
Registration date : 30/10/2013

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Οκτ 20 2014, 02:00

Οπως ειπες φιλε braz,αγρια ομορφια! OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giorgis

Giorgis

Registration date : 24/05/2011

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Οκτ 20 2014, 04:02

Χαιρετώ την παρέα!
Για να μήν ανοίξω νέο θρέντ μιάς και η ερώτηση μου είναι σχετική,την παραθέτω εδώ.
Βρήκα ένα μαγαζί στη Θεσσαλονίκη και επικοινώνησα μαζί τους.Μου είπανε αγορά και
τοποθέτηση (angel eyes) κόστος 250ε..
Η ερώτηση μου είναι πώς σας φαίνεται η τιμή?
Aπλά λάβετε υπόψιν σας πρίν μου πείτε απλά ebay και τοποθέτηση μόνος οτι:
α)Δεν το'χω ΚΑΘΟΛΟΥ να πειράξω την μηχανή μόνος μου (εδώ αλλαγή λαδιών και
φίλτρου και πνίγομαι)
β)Δεν έχω κανέναν φίλο-γνωστό που ίσως θα μπορούσε να βοηθήσει οπότε σίγουρα
αν τα βάλω θα είναι σε μαγαζί.

Στο θέμα μας τώρα να ψαχτώ αλλού η σας φαίνεται τίμια η φάση?Επίσης γνωρίζει
κανείς αν ο συγκεκριμένος κάνει καλή δουλειά?Πάρτε κι ένα link
http://www.megasound.com.gr/moto_projects.el.aspx
http://www.megasound.com.gr/0DFFFC0B.el.aspx
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
endurasx
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
endurasx

Ηλικία : 43
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 28/11/2012

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Οκτ 20 2014, 05:10

Giorgis έγραψε:
Χαιρετώ την παρέα!
Για να μήν ανοίξω νέο θρέντ μιάς και η ερώτηση μου είναι σχετική,την παραθέτω εδώ.
Βρήκα ένα μαγαζί στη Θεσσαλονίκη και επικοινώνησα μαζί τους.Μου είπανε αγορά και
τοποθέτηση (angel eyes) κόστος 250ε..
Η ερώτηση μου είναι πώς σας φαίνεται η τιμή?
Aπλά λάβετε υπόψιν σας πρίν μου πείτε απλά ebay και τοποθέτηση μόνος οτι:
α)Δεν το'χω ΚΑΘΟΛΟΥ να πειράξω την μηχανή μόνος μου (εδώ αλλαγή λαδιών και
φίλτρου και πνίγομαι)
β)Δεν έχω κανέναν φίλο-γνωστό που ίσως θα μπορούσε να βοηθήσει οπότε σίγουρα
αν τα βάλω θα είναι σε μαγαζί.

Στο θέμα μας τώρα να ψαχτώ αλλού η σας φαίνεται τίμια η φάση?Επίσης γνωρίζει
κανείς αν ο συγκεκριμένος κάνει καλή δουλειά?Πάρτε κι ένα link
http://www.megasound.com.gr/moto_projects.el.aspx
http://www.megasound.com.gr/0DFFFC0B.el.aspx
Αν σκεφτεις οτι θα βαλει τσεπη απο 150 με 170 ευρω τοτε σκεψου!!
Καποτε και εγω το ιδιο σκεπτομουν και ελεγα "να τα κανω μονος μου......αποκλειεται!" αλλα παρ ολα αυτα σε πεισμα μου το εκανα!!
Πηγαινε για καφε με τα βορεια αδελφια και θα δεις οτι θα σε βοηθησουν οσο μπωρουν και με τα χρημματα που θα εξοικονομησεις κερνα μπυρες καφεδες και μπουγατσες! cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Οκτ 20 2014, 08:47

Όντως το αποτέλεσμα που βγήκε στην μηχανή του Μιχάλη- braz είναι πανέμορφο.
Μου άρεσε τόσο πολύ που τα βάψαμε όλα μαυρα ματ, που έχω μπει & εγώ στην πρίζα, να ξανανοίξω το φανάρι μου μόνο & μόνο για να έχω αυτό το οπτικό αποτέλεσμα!!!


endurasx, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Οκτ 20 2014, 08:58

Giorgis έγραψε:
Χαιρετώ την παρέα!
Για να μήν ανοίξω νέο θρέντ μιάς και η ερώτηση μου είναι σχετική,την παραθέτω εδώ.
Βρήκα ένα μαγαζί στη Θεσσαλονίκη και επικοινώνησα μαζί τους.Μου είπανε αγορά και
τοποθέτηση (angel eyes) κόστος 250ε..
Η ερώτηση μου είναι πώς σας φαίνεται η τιμή?
Aπλά λάβετε υπόψιν σας πρίν μου πείτε απλά ebay και τοποθέτηση μόνος οτι:
α)Δεν το'χω ΚΑΘΟΛΟΥ να πειράξω την μηχανή μόνος μου (εδώ αλλαγή λαδιών και
φίλτρου και πνίγομαι)
β)Δεν έχω κανέναν φίλο-γνωστό που ίσως θα μπορούσε να βοηθήσει οπότε σίγουρα
αν τα βάλω θα είναι σε μαγαζί.

Στο θέμα μας τώρα να ψαχτώ αλλού η σας φαίνεται τίμια η φάση?Επίσης γνωρίζει
κανείς αν ο συγκεκριμένος κάνει καλή δουλειά?Πάρτε κι ένα link
http://www.megasound.com.gr/moto_projects.el.aspx
http://www.megasound.com.gr/0DFFFC0B.el.aspx

Γιώργο στην συγκεκριμένη δουλειά δεν παίζει ρόλο μόνο το οικονομικό, αλλά & το τι δουλειά κάνει ο συγκεκριμένος μάστορας.
Την ίδια τιμή παίρνει & ένας μάστορας στην Αθήνα, αλλά η δουλειά του δεν μου άρεσε καθόλου όταν την είδα σε 2 φιλαράκια.
-Ασφάλεια όχι αδιάβροχη & χύμα πεταμένη πίσω από τα όργανα
-Ρεύμα να παίρνει από την πλεξούδα της μηχανής (τραυματίζοντάς την) που φεύγει από την κλειδαριά του τιμονιού
-Γείωση να περνά από το σώμα της μηχανής, κάτι το οποίο δεν είναι σωστό για μηχανές με πλαίσιο αλουμινίου.

Οπότε κρίνεις μόνος σου τι θες να κάνεις, αν & εγώ προτείνω να το κάνεις μόνος σου ή με κάποιον που ξέρει & σου εξηγεί, για να ξέρεις & εσύ ακριβώς το τι έχει γίνει πάνω στην μηχανή σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyriakos II
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kyriakos II

Ηλικία : 45
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 26/06/2011

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Οκτ 20 2014, 19:36

μας έχετε τρελάνει με τα διαολομάτια πια....!!!!
κι εμείς θέλουμε...!!!
από που τα αγοράζετε ρε μάγκες...???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Highlander
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Highlander

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 30/05/2011

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Οκτ 20 2014, 20:10

Με τα devil eyes δεν παθαίνω κάτι.
Με τους Projectors όμως, ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ Smile

Κάποια στιγμή στο μέλλον, αν μου το επιτρέψουν τα οικονομικά μου, θα αλλάξω τα απλά xenon και θα βάλω projectors.



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gr
braz

braz

Ηλικία : 41
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 23/09/2013

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Οκτ 20 2014, 23:10

kyriakos II έγραψε:
μας έχετε τρελάνει με τα διαολομάτια πια....!!!!
κι εμείς θέλουμε...!!!
από που τα αγοράζετε ρε μάγκες...???

Φίλε Κυριάκο όπως έχουν πει και άλλοι συμφορουμίτες, στον ιμπεουρα δεν θα βρεις πολλά πράγματα. Τα δικά μου τα πήρα από το aliexpress και είναι αυτά

Προσοχή: να ζητήσετε να σας τα στείλουν με απλό ταχυδρομείο.  Η DHL δεν χαρίζεται και τα περνά όλα τελωνείο. Παθών.. Mad

Καλές αγορές!! Twisted Evil

ps: αν προχωρήσεις με την αγορά, πάρε και 2 επιπλέον λάμπες καλού κακού .. ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2014, 02:47

braz έγραψε:
kyriakos II έγραψε:
μας έχετε τρελάνει με τα διαολομάτια πια....!!!!
κι εμείς θέλουμε...!!!
από που τα αγοράζετε ρε μάγκες...???



Προσοχή: να ζητήσετε να σας τα στείλουν με απλό ταχυδρομείο.  Η DHL δεν χαρίζεται και τα περνά όλα τελωνείο. Παθών.. Mad

Καλές αγορές!! Twisted Evil

ps: αν προχωρήσεις με την αγορά, πάρε και 2 επιπλέον λάμπες καλού κακού .. ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.

εμενα μου στειλανε οτι μπορουν μονο με DHL FEDex και μερικές άλλες...τους εξηγησα το προλημα αλλα...δεν..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2014, 09:49

braz έγραψε:


Φίλε Κυριάκο όπως έχουν πει και άλλοι συμφορουμίτες, στον ιμπεουρα δεν θα βρεις πολλά πράγματα. Τα δικά μου τα πήρα από το aliexpress και είναι αυτά
Το ρευμα για Angel/Hell απο που το παιρνει? Γιατι βλεπω μονο "τασης" και "σκαλας" καλωδια.

braz έγραψε:
ps: αν προχωρήσεις με την αγορά, πάρε και 2 επιπλέον λάμπες καλού κακού .. ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.
Συμφωνω απολυτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2014, 11:35

jk_prince έγραψε:
braz έγραψε:


Φίλε Κυριάκο όπως έχουν πει και άλλοι συμφορουμίτες, στον ιμπεουρα δεν θα βρεις πολλά πράγματα. Τα δικά μου τα πήρα από το aliexpress και είναι αυτά
Το ρευμα για Angel/Hell απο που το παιρνει? Γιατι βλεπω μονο "τασης" και "σκαλας" καλωδια.

braz έγραψε:
ps: αν προχωρήσεις με την αγορά, πάρε και 2 επιπλέον λάμπες καλού κακού .. ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.
Συμφωνω απολυτα...

H καλωδίωση που έρχεται με το κιτ αυτό είναι σχεδιασμένη για αυτοκίνητο. Παίρνει ρεύμα από τον θετικό πόλο της μπαταρίας & γείωση σε οποιοδήποτε σημείο του αυτοκινήτου. Το θετικό καλώδιο είναι όμως κοντό, μιας & η απόσταση μπαταρίας & φώτων στα αυτοκίνητα είναι αρκετά μικρή. Επίσης το καλώδιο από το ένα φως στο άλλο είναι αρκετά μακρύ αφού το αυτοκίνητο τα φώτα είναι μακριά το ένα από το άλλο.

Άρα καταλαβαίνεται ότι η καλωδίωση θα πρέπει να τροποποιηθεί στα μέτρα της μηχανής μας & η τροφοδοσία+γείωση να πάνε κατευθείαν στους πόλους της μπαταρίας. Αυτό κάναμε & στον braz! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2014, 17:42

Χρηστο την συνδεσμολογια τη γνωριζω ως κατοχος ¨αγγελοδιαβολων¨. Απλα η ερωτηση που εκανα ειναι γιατι δεν ειδα τα καλωδιακια απο angel/halo στις φωτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2014, 17:48

jk_prince έγραψε:
Χρηστο την συνδεσμολογια τη γνωριζω ως κατοχος ¨αγγελοδιαβολων¨. Απλα η ερωτηση που εκανα ειναι γιατι δεν ειδα τα καλωδιακια απο angel/halo στις φωτο.

Για angel/halo πήραμε ρεύμα από τις ψείρες & δώσαμε στους "starter" τους. Τα "starters" των δαχτυλιδιών δεν έχουν καμία σχέση με την υπόλοιπη καλωδίωση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2014, 20:11

Ακυρο. Ειδα το back και νομιζα οτι εβγαινε ενα ζευγος(στο κατω μερος) για τη "σκαλα" αλλα το εκνα zoom και ειδα οτι ειναι 3 ζευγη. Εκει ειχα κολλησει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
kyriakos II
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kyriakos II

Ηλικία : 45
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 26/06/2011

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Οκτ 22 2014, 19:54

ευχαριστώ παιδια..
δηλαδή στο ebay δύσκολα θα βρω??
και πώς μπορώ να τα αναζητήσω εκεί??
υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω όσον αφορά τα διαολομάτια..??


edit: αυτά κάνουν για εμάς..??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dadounis
Member
Member
dadounis

Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα - Άνοιξη
Registration date : 18/03/2012

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 23 2014, 11:54

kyriakos II έγραψε:
ευχαριστώ παιδια..
δηλαδή στο ebay δύσκολα θα βρω??
και πώς μπορώ να τα αναζητήσω εκεί??
υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω όσον αφορά τα διαολομάτια..??


edit: αυτά κάνουν για εμάς..??

Διάβασε το topic από την αρχή και θα βρεις πολλές επιλογές!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 23 2014, 14:00

braz έγραψε:
Καλησπέρα και από μένα!

Εδώ και μερικές μέρες είμαι ευτυχής κάτοχος των διαβολοματιών.   xaxa
Θέλω να ευχαριστήσω τον χρήστο τον περιπτέραχο (hristos13gr) για την υπεροχη δουλειά που έκανε! Απόλυτα οργανωτικός, ξέρει τι, πως και πότε να κάνει και το σημαντικότερο.. Σου εμπνέει εμπιστοσύνη και εξηγεί τα πάντα, χαρίζοντας απλόχερα τις γνώσεις του!    

Η όλη διαδικασία μας πήρε 9 ώρες, αλλά το αποτέλεσμα αξίζει πραγματικά!

Και κάπως έτσι ξεκινήσαμε, με τον παρακάτω διάλογο:
Χρήστος: έχεις ξαναδεί τη μηχανή λυμμένη;
Εγώ: εεεε... όχι...  affraid

Αφού λύθηκε όλο το μπροστινό, άρχισα.. Ρε συ Χρήστο, δεν βάφουμε και το κάτοπτρο..? Πάμε μου λέει..

....

Μπράβο!
Καταστρέψατε δύο εξαιρετικά κάτοπτρα που πολλές, οι περισσότερες μάλλον μοτοσυκλέτες τα ζηλεύουν. Ας τα δίνατε τουλάχιστον σε κανένα συνάδελφο που τα έχει ανάγκη. Ας βρίσκατε τίποτα παλιωμένα γι αυτή τη δουλειά.

Αλλά αυτό δεν είναι το σημαντικότερο! Στο θέμα της αισθητικής δεν θα σταθώ. Εξάλλου δεν θεωρώ το αποτέλεσμα άσχημο.
Το θέμα της απόδοσης των φώτων όμως είναι σημαντικότερο!
Αυτό που βλέπω στην φωτογραφία είναι μία χαμηλή σκάλα με καλό μήκος αλλά ανεπαρκές πλάτος. Πολύ στενή! Πολύ ασπρίλα συγκεντρωμένη μπροστά και στο κέντρο. Νομίζω πως όποιος ταξιδέψει νύχτα με τόσο φως μπροστά του σε λίγα λεπτά θα χάσει την νυχτερινή του όραση και δεν θα μπορεί να δεί απολύτως τίποτα εκτός δέσμης.

Η μεγάλη σκάλα είναι η μικρή συν κάτι επιπλέον. Δεν έχει καμία σχέση με την μεγάλη σκάλα των στανταρ φωτιστικών ούτε σε μήκος ούτε σε πλάτος. Δεν φαίνεται τίποτα από το αυτοκίνητο που είναι στα 100 μέτρα μπροστά παρά μόνο τα ανακλαστικά του. Αν ήταν γάιδαρος, που σπάνια έχουν ανακλαστικά απ τη μάνα τους, σε επαρχιακό δρόμο, σε τρία δευτερόλεπτα θα τον είχες αγκαλιά τυφλωμένος από τα ίδια σου τα φώτα!

Όπως φαίνεται και από το σαιτ του κινέζου που τα πουλάει, στο κάτω μέρος της ιστοσελίδας του υπάρχει φωτογραφία με hi & low beam στον τοίχο. Αυτό που βλέπω εγώ στον τοίχο είναι low beam και very low beam. Hi beam δεν βλέπω να υπάρχει!....
Νομίζω είναι κακής ποιότητας προτζέκτορες!

Συνάδελφοι, εσείς που έχετε τον καημό για τα φώτα ξένον. Έχετε οδηγήσει ποτέ αυτοκίνητο με εργοστασιακά ξένον για να δείτε πως πρέπει να αποδίδουν αυτά τα φώτα; Έχετε δει το σχήμα το χρώμα και την ένταση που πρέπει να έχει αυτή η δέσμη για να είναι αποτελεσματική και το βασικότερο ασφαλής; Έχετε δει ποτέ μερτσέντες με εργοστασιακά ξένον να έχει τέτοιο φως μπροστά της; Μόνο καμία παλιά καγκουράδικη ρετροφιτ.

Συνάδελφοι! Τα οχήματά μας δεν είναι χριστουγεννιάτικα δένδρα που τα τοποθετούμε στο σαλόνι μας και τα στολίζουμε όπως θέλουμε εμείς. Τα οχήματά μας μπορούν να μετατραπούν εύκολα σε επικίνδυνα φονικά εργαλεία. Το λιγότερο μπορούν αν μας σκοτώσουν!

Απλά σας το ξαναθυμίζω!....
Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dadounis
Member
Member
dadounis

Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα - Άνοιξη
Registration date : 18/03/2012

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 23 2014, 14:26

Χείρων έγραψε:
........

Τα έχω πάνω στην μηχανή μου από τον Μάρτιο. Συμφωνώ σε ορισμένα πράγματα που λές, αλλά διαφωνώ σε άλλα. Πριν προβείς σε φράσεις όπως "Μπράβο σας, καταστρέψατε το φανάρι" και άλλα τέτοια θα προτιμούσα να είχες την εμπειρία οδήγησης με τους προτζέκτορες. Φαίνεται ότι είσαι γνώστης του αντικειμένου μέχρι ενός σημείου αλλά θεωρώ κάπως απόλυτη τη θέση σου, πράγμα που αδικεί τα λεγόμενά σου και χάνεις το δίκιο σου. Καταλαβαίνω πως αυτά τα γράφεις για την ασφάλειά μας αλλά είσαι κάπως υπερβολικός. Σε περιμένω λοιπόν από το Πλέριο, αν είσαι από Αθήνα, να τα δοκιμάσεις από κοντά. Μετά μπορούμε να συζητήσουμε τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματά τους (που υπάρχουν και είναι σοβαρά) και να τα εκφράσουμε εδώ στο topic.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαολομάτια (Devil Eyes)   Διαολομάτια (Devil Eyes) - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 23 2014, 16:07

dadounis έγραψε:
Χείρων έγραψε:
........

Τα έχω πάνω στην μηχανή μου από τον Μάρτιο. Συμφωνώ σε ορισμένα πράγματα που λές, αλλά διαφωνώ σε άλλα. Πριν προβείς σε φράσεις όπως "Μπράβο σας, καταστρέψατε το φανάρι"....

Το "Μπράβο σας...." φίλε μου δεν ήταν μομφή. Περισσότερο για να τους πειράξω ήταν γιατί μου φάνηκε αστείο και υπερβολικό κάποιος να βάφει μαύρο το φανάρι του. Κάτι σαν να αγοράζεις χρυσό ρολόι και να το βάφεις πορτοκαλί με σπρέι.....  Αν μη τι άλλο δεν έχει πλέον δυνατότητα επιστροφής.
Έχεις τους συγκεκριμένους προτζέκτορες της φωτογραφίας πάνω στη μηχανή σου; Η τοποθέτησή μου αφορά αυτούς και από ότι βλέπω πάλι από τις φωτογραφίες δεν είναι σωστοί. Έχω δει και πολύ καλύτερους!

Η χαμηλή σκάλα φαίνεται όπως την περιγράφω; Και τώρα που την βλέπω καλύτερα είναι ακόμα χειρότερη.
Η μεγάλη σκάλα δεν τελειώνει απότομα καμιά 50αριά μέτρα μπροστά και μετά σκοτάδι στο οδόστρωμα; Δεξιά αριστερά τι γίνεται; Σκοτάδι πίσα. Αυτά βλέπω στην φωτογραφία αυτά σχολιάζω.

Και οι προβολές στο τοίχο του κινέζου δείχνουν σαν να έχει κολλήσει το κλαπέτο της χαμηλής σκάλας και δεν ανεβαίνει όσο θα έπρεπε. Η μεγάλη σκάλα είναι κομμένη μαχαίρι σαν την μικρή. Είναι φυσιολογικό αυτό;


mouuuuuu

ΥΓ
Ευχαριστώ για την πρόσκληση. Αν βρεθώ Αθήνα για κάποιες μέρες θα ηθελα κι εγώ να ανταλλάξουμε εμπειρίες από κοντά. Και θα προσπαθήσω ακόμα καλύτερα να ανέβω με την "μπουμπού" μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Διαολομάτια (Devil Eyes)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 5 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: