Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Xenon ή όχι?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
papister



Ηλικία : 45
Τόπος : Πρεβεζα
Registration date : 20/03/2014

Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xenon ή όχι?   Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 23 2014, 13:53

το κοστος για να βαλω προντζεκτορες? αγορα τοποθετηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
endurasx
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
endurasx

Ηλικία : 42
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 28/11/2012

Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xenon ή όχι?   Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 23 2014, 16:46

papister έγραψε:
το κοστος για να βαλω προντζεκτορες? αγορα τοποθετηση.
Απο 70 μεχρι 90 αγορα και αλλα 80 τοποθέτηση! !!
Εκτος αν κάνεις την τοποθέτηση μονος σου που υπαρχει και σχετικο φωτορεπορταζ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xenon ή όχι?   Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 23 2014, 16:47

endurasx έγραψε:
papister έγραψε:
το κοστος για να βαλω προντζεκτορες? αγορα τοποθετηση.
Απο 70 μεχρι 90 αγορα και αλλα 80  τοποθέτηση! !!
Εκτος αν κάνεις την τοποθέτηση μονος σου που υπαρχει και σχετικο φωτορεπορταζ!


Βασικά, εξαρτάται τι θα επιλέξεις, από 50 έως 150 θα έλεγα αγορά... υπάρχουν διάφορες ποιότητες και μεγέθη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
endurasx
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
endurasx

Ηλικία : 42
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 28/11/2012

Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xenon ή όχι?   Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 23 2014, 16:51

terino έγραψε:
endurasx έγραψε:
papister έγραψε:
το κοστος για να βαλω προντζεκτορες? αγορα τοποθετηση.
Απο 70 μεχρι 90 αγορα και αλλα 80  τοποθέτηση! !!
Εκτος αν κάνεις την τοποθέτηση μονος σου που υπαρχει και σχετικο φωτορεπορταζ!


Βασικά, εξαρτάται τι θα επιλέξεις, από 50 έως 150 θα έλεγα αγορά... υπάρχουν διάφορες ποιότητες και μεγέθη.
Εχεις δικιο εγώ σκέφτηκα angel η με devil μόνο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xenon ή όχι?   Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 23 2014, 21:54

papister έγραψε:
επειδη εγω την αγορασα ετοιμη με xenon kit και απ'οτι διαβασα ποιο πανω με κανατε να αλλαξω γνωμη για τα xenon,αν θελησω να αλλαξω τις λαμπες με κανονικες και οχι xenon για να λειτοργησουν θα πρεπει να ξηλωσω και το kit  η απλα αλλαζω λαμπες και ειμαι κομπλε?Σας ευχαριστω...

Υπάρχει περίπτωση να έχεις ήδη προτζέκτορες και να μην το ξέρεις; Μπα, χλωμό ε;
Η πιο φτηνή λύση είναι να ξηλώσεις τα HID και να επανέλθεις στα συμβατικά φώτα. Βρες κάποιον να του πουλήσεις τα hid και θα βγάλεις και κέρδος. Πιστεύω πολλοί θα ενδιαφερθούν δεδομένου ότι είναι δύο και μπαίνουν και σε τετράτροχα. Αν και η άποψή μου είναι να τα πετάξεις στην ανακύκλωση ηλεκτρικών συσκευών.... Laughing 
Η vstrom είναι εφοδιασμένη με επαρκέστατα φώτα από την μάνα της. Μπορείς να δώσεις κάτι παραπάνω, γύρω στο 25άρι και να τοποθετήσεις δύο Philips Extrme Vision που προσφέρουν εξαιρετική φωτεινότητα και κατά την ταπεινή μου άποψη και εξαιρετική απόχρωση φωτισμού. Όχι το άψυχο "άσπρο" του κάτω κόσμου στους 6000Κ που είναι σχεδόν ο κανόνας στις hid αλλά μια πιο "ζεστή" και "ανθρώπινη" απόχρωση που μόνο οι λάμπες πυράκτωσης μπορούν μέχρι στιγμής να προσφέρουν.
Θα σε συμβούλευα να τοποθετήσεις και ρελέ με τροφοδοσία απ ευθείας από την μπαταρία. Υπάρχει μία εξαιρετική παρουσίαση εδώ:  
https://www.vstromhellasforum.com/t11913-topic
Εκτός από την ακόμα μεγαλύτερη φωτεινότητα που θα κερδίσεις, θα προστατέψεις και τους ευπαθείς διακόπτες του strom. Κυρίως εκείνο το μπουτονάκι του start που σβηνει τα φώτα κατά την εκκίνηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xenon ή όχι?   Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 23 2014, 21:57

terino έγραψε:
endurasx έγραψε:
papister έγραψε:
το κοστος για να βαλω προντζεκτορες? αγορα τοποθετηση.
Απο 70 μεχρι 90 αγορα και αλλα 80  τοποθέτηση! !!
Εκτος αν κάνεις την τοποθέτηση μονος σου που υπαρχει και σχετικο φωτορεπορταζ!


Βασικά, εξαρτάται τι θα επιλέξεις, από 50 έως 150 θα έλεγα αγορά... υπάρχουν διάφορες ποιότητες και μεγέθη.

Βάλε κανένα λινκ να χαζέψουμε...
Γνωρίζεις καμιά πηγή από Ευρώπη ώστε να γλυτώσει κανείς τα τελωνεία;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xenon ή όχι?   Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 23 2014, 22:17

εγω εχω παρει αυτα και η τοποθετηση εγινε με βοηθεια φιλου (φουρνισμα και τα συναφη) Ειναι το 2ο ζευγαρι που παραγγελνω και λογω >100 ευρω περνανε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
endurasx
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
endurasx

Ηλικία : 42
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 28/11/2012

Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xenon ή όχι?   Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 23 2014, 22:36

jk_prince έγραψε:
εγω εχω παρει αυτα και η τοποθετηση εγινε με βοηθεια φιλου (φουρνισμα και τα συναφη) Ειναι το 2ο ζευγαρι που παραγγελνω και λογω >100 ευρω περνανε
+ 650
και εγω απο αυτον τα πηρα για την ακριβια αυτο το μεγεθος αλλα απο δημοπρασια που ειχε κανει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xenon ή όχι?   Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 23 2014, 22:51

jk_prince έγραψε:
εγω εχω παρει αυτα και η τοποθετηση εγινε με βοηθεια φιλου (φουρνισμα και τα συναφη) Ειναι το 2ο ζευγαρι που παραγγελνω και λογω >100 ευρω περνανε

Του συγκεκριμένου τα θεωρώ μέτρια αλλά αποδεκτής ποιότητας. Υπάρχουν και καλύτερα. Για μεμονωμένες παραγγελίες όπου αποστέλλονται μέσω απλού ταχυδρομείου και όχι υπηρεσίας courier, οι πιθανότητες να πληρώσετε τελωνείο είναι μηδαμινές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
endurasx
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
endurasx

Ηλικία : 42
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 28/11/2012

Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xenon ή όχι?   Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 23 2014, 23:06

terino έγραψε:
Του συγκεκριμένου τα θεωρώ μέτρια αλλά αποδεκτής ποιότητας. Υπάρχουν και καλύτερα. Για μεμονωμένες παραγγελίες όπου αποστέλλονται μέσω απλού ταχυδρομείου και όχι υπηρεσίας courier, οι πιθανότητες να πληρώσετε τελωνείο είναι μηδαμινές.
Εισαι μεγαλος αλητης miffy miffy 
Στειλε ρε παιδι να ξεστραβωθει ο κοσμος!!!! dancing 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xenon ή όχι?   Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 23 2014, 23:11

terino έγραψε:
jk_prince έγραψε:
εγω εχω παρει αυτα και η τοποθετηση εγινε με βοηθεια φιλου (φουρνισμα και τα συναφη) Ειναι το 2ο ζευγαρι που παραγγελνω και λογω >100 ευρω περνανε

Του συγκεκριμένου τα θεωρώ μέτρια αλλά αποδεκτής ποιότητας. Υπάρχουν και καλύτερα. Για μεμονωμένες παραγγελίες όπου αποστέλλονται μέσω απλού ταχυδρομείου και όχι υπηρεσίας courier, οι πιθανότητες να πληρώσετε τελωνείο είναι μηδαμινές.

Λευτερη ακριβως αυτο σκεφτηκα. Μακαρι να ειχα τα λεφτα να παρω καλυτερα αλλα σαν τιμη/αποδοση ειναι αρκετα καλη αγορα. Το τελειο το πληρωνεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xenon ή όχι?   Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 23 2014, 23:51

endurasx έγραψε:
terino έγραψε:
Του συγκεκριμένου τα θεωρώ μέτρια αλλά αποδεκτής ποιότητας. Υπάρχουν και καλύτερα. Για μεμονωμένες παραγγελίες όπου αποστέλλονται μέσω απλού ταχυδρομείου και όχι υπηρεσίας courier, οι πιθανότητες να πληρώσετε τελωνείο είναι μηδαμινές.
Εισαι μεγαλος αλητης miffy miffy 
Στειλε ρε παιδι να ξεστραβωθει ο κοσμος!!!! dancing 

Εγώ είμαι αλήτης? Τα λινκ ήδη υπάρχουν... τα έχει ανεβάσει ο κύριος dadounis! Κατά τη γνώμη μου, αυτή τη στιγμή είναι ότι ποιοτικότερο θα βρείτε σε αυτόν τον τομέα και με νορμάλ λεφτά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xenon ή όχι?   Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 24 2014, 02:27

Είχα υπ όψη μου τα morimoto, Αμερικάνικα εκ Κίνας, με αρκετό πρόλογο και αρκετά ακριβότερα απο τα εν λόγω.
Πάντως είναι πολύ ευχάριστο που επιτέλους υπάρχουν προτζέκτορες πλέον σε τιμές προσιτές. Ελπίζω η ιδέα να διαδοθεί γρήγορα στους φίλους των hid. Τώρα πια δεν έχουν δικαιολογίες. Μπορεί να μην γλυτώσουμε από την cool ice αισθητική αλλά τουλάχιστον δεν θα στραβωνόμαστε.

Κι εδώ που τα λέμε τα 4300Κ δεν είναι άσχημη απόχρωση. Χμ.... Ίσως κάποια στιγμή να πετάξω στο φούρνο κανα φανάρι για δοκιμή...

Βρε λέτε;....

 sunny 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
endurasx
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
endurasx

Ηλικία : 42
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 28/11/2012

Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Xenon ή όχι?   Xenon ή όχι? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 24 2014, 17:47

terino έγραψε:
endurasx έγραψε:
terino έγραψε:
Του συγκεκριμένου τα θεωρώ μέτρια αλλά αποδεκτής ποιότητας. Υπάρχουν και καλύτερα. Για μεμονωμένες παραγγελίες όπου αποστέλλονται μέσω απλού ταχυδρομείου και όχι υπηρεσίας courier, οι πιθανότητες να πληρώσετε τελωνείο είναι μηδαμινές.
Εισαι μεγαλος αλητης miffy miffy 
Στειλε ρε παιδι να ξεστραβωθει ο κοσμος!!!! dancing 

Εγώ είμαι αλήτης? Τα λινκ ήδη υπάρχουν... τα έχει ανεβάσει ο κύριος dadounis! Κατά τη γνώμη μου, αυτή τη στιγμή είναι ότι ποιοτικότερο θα βρείτε σε αυτόν τον τομέα και με νορμάλ λεφτά.[/quote,
Εχεις δικιο δεν το είχα προσέξει  υποκλίνομαι μπροστα στην αφεντια σου και  παιρνω πισω τον χαρακτηρισμό που σου προσαψα! 00
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Xenon ή όχι?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: