Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
todor
Member
Member
todor

Ηλικία : 45
Τόπος : Βόλος
Registration date : 12/11/2012

Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279   Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 26 2014, 23:05

το λοιπόν. το κράνος το πήρα (Acerbis Active) και είναι πανέμορφο, αλλά....
μετρημένο σε μαγαζί το κεφάλι μου είναι 59,5. Στο Schuberth φοράω 60-61. Πήρα στην αρχή το XL (61-62) και είδα ότι με πίεζε πάρα πολύ (όλη μέρα πονοκέφαλο). Ξανά παρήγγειλα το XXL (63-64). το οποίο το δοκιμάζω τώρα και το νιώθω ελαφρώς σφιχτό μπρος και πίσω. Ελαφρώς όμως, καμιά σχέση με το XL.... Υπάρχει περίπτωση να έχει τόσο στενή γραμμή ή τέτοια γραμμή που να μη κάνει για το κεφάλι μου???? Δεν έχω και κεφάλι από alien... ή να κάνω υπομονή και να περιμένω να μαλακώσυν τα αρκετά σκληρά εσωτερικά του μαξιλάρια???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
endurasx
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
endurasx

Ηλικία : 42
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 28/11/2012

Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279   Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 26 2014, 23:38

todor έγραψε:
το λοιπόν. το κράνος το πήρα (Acerbis Active) και είναι πανέμορφο, αλλά....
μετρημένο σε μαγαζί το κεφάλι μου είναι 59,5. Στο Schuberth φοράω 60-61. Πήρα στην αρχή το XL (61-62) και είδα ότι με πίεζε πάρα πολύ (όλη μέρα πονοκέφαλο). Ξανά παρήγγειλα το XXL (63-64). το οποίο το δοκιμάζω τώρα και το νιώθω ελαφρώς σφιχτό μπρος και πίσω. Ελαφρώς όμως, καμιά σχέση με το XL.... Υπάρχει περίπτωση να έχει τόσο στενή γραμμή ή τέτοια γραμμή που να μη κάνει για το κεφάλι μου???? Δεν έχω και κεφάλι από alien... ή να κάνω υπομονή και να περιμένω να μαλακώσυν τα αρκετά σκληρά εσωτερικά του μαξιλάρια???
Αφού είσαι σε σημείο που σε πιάνει πονοκέφαλος πάρε το άλλο ποσο να μαλακωσουν τα μαξιλάρια του;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
δίας
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
δίας

Ηλικία : 41
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/06/2010

Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279   Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 27 2014, 00:18

todor έγραψε:
το λοιπόν. το κράνος το πήρα (Acerbis Active) και είναι πανέμορφο, αλλά....
μετρημένο σε μαγαζί το κεφάλι μου είναι 59,5. Στο Schuberth φοράω 60-61. Πήρα στην αρχή το XL (61-62) και είδα ότι με πίεζε πάρα πολύ (όλη μέρα πονοκέφαλο). Ξανά παρήγγειλα το XXL (63-64). το οποίο το δοκιμάζω τώρα και το νιώθω ελαφρώς σφιχτό μπρος και πίσω. Ελαφρώς όμως, καμιά σχέση με το XL.... Υπάρχει περίπτωση να έχει τόσο στενή γραμμή ή τέτοια γραμμή που να μη κάνει για το κεφάλι μου???? Δεν έχω και κεφάλι από alien... ή να κάνω υπομονή και να περιμένω να μαλακώσυν τα αρκετά σκληρά εσωτερικά του μαξιλάρια???

Αφού το xl ήταν ανυπόφορο, καλά έκανες και πήρες το μεγαλύτερο. Τώρα αυτό θα ανοίξει λίγο από την χρήση οπότε θα σου είναι κουτί!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://riding-around.blogspot.gr/
todor
Member
Member
todor

Ηλικία : 45
Τόπος : Βόλος
Registration date : 12/11/2012

Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279   Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 27 2014, 06:44

endurasx έγραψε:
Αφού είσαι σε σημείο που σε πιάνει πονοκέφαλος πάρε το άλλο ποσο να μαλακωσουν τα μαξιλάρια του;

αυτό λέω...έχω πάρει το μεγαλύτερο!! δεν έχει παραπάνω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
invman
Member
Member
invman

Ηλικία : 35
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 02/12/2011

Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279   Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 14 2014, 18:55

Από θέμα ορατότητας τι λένε και τα δύο ? Αυτήν την στιγμή έχω ένα shoei xr 1100 αλλά θέλω ένα δεύτερο και θέλω δε κάτι τέτοιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
todor
Member
Member
todor

Ηλικία : 45
Τόπος : Βόλος
Registration date : 12/11/2012

Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279   Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 14 2014, 19:57

το acerbis Που έχω έχει πάρα πολλή καλή ορατότητα!!! σαν 2ο που το έχω είμαι πολύ ικανοποιημένος, αν και το έχω για 1 μήνα μόνο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
invman
Member
Member
invman

Ηλικία : 35
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 02/12/2011

Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279   Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 14 2014, 20:19

Η πιο φτηνή επιλογή αγοράς και των δύο ? Ποιο πολύ για Αθήνα με ενδιαφέρει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
theodoros069

theodoros069

Ηλικία : 54
Τόπος : Ιωάννινα
Registration date : 22/05/2013

Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279   Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 14 2014, 22:43

http://www.motocard.com/en/helmets/helmet-agv-horizon_racer_black_carbon_gunmetal.aspx....

Κοιταξτε αυτο παιδια γιατι νομιζω οτι η τιμουλα ειναι πολυ σουπερ για το συγκεκριμενο κρανος.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
theodoros069

theodoros069

Ηλικία : 54
Τόπος : Ιωάννινα
Registration date : 22/05/2013

Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279   Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 14 2014, 22:44

http://www.motocard.com/en/helmets/helmet-agv-horizon_racer_black_carbon_gunmetal.aspx
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279   Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 17 2014, 18:52

Για οποίον ψάχνεται για το acerbis, σήμερα αγορασα ενα ολόιδιο σε λευκό απο αλλη μάρκα με 103 ευρώ.

Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Mx-311-tourism--rear

Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Mx-311-tourism-blanco

Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279 - Σελίδα 2 Mx-311-tourism-top
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Acerbis active dual sport helmet - IXS HX279

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Κράνη-
Μετάβαση σε: