Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 απορια μπροστινη αναρτηση

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kakalos



Τόπος : giannitsa - thessaloniki
Registration date : 27/03/2013

απορια μπροστινη αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: απορια μπροστινη αναρτηση   απορια μπροστινη αναρτηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 03 2013, 23:23

Να στε καλα για τις απαντησεις θα ενημερωσω οταν γινει κινηση .ευχαριστω . (το Intim τι να συμαινει αραγε?)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

απορια μπροστινη αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: απορια μπροστινη αναρτηση   απορια μπροστινη αναρτηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 03 2013, 23:28

Intim=intiminator(απλα βαριομουν να το γραψω ολο Sleep Sleep Sleep ) δηλαδη αυτο.Ριξε μια ματια στη περιγραφη του τι κανει λιγο ποιο κατω στη σελιδα που σου δεινω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



απορια μπροστινη αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: απορια μπροστινη αναρτηση   απορια μπροστινη αναρτηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 25 2013, 15:07

Παιδιά ξύστρες , θροστ και τσιμούχες πόσο πάει το μαλλί για όλα ? είδα και εγώ πάλι σήμερα διαρροή από την αριστερή μπουκάλα και λέω να τα αλλάξω όλα αυτήν την φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

απορια μπροστινη αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: απορια μπροστινη αναρτηση   απορια μπροστινη αναρτηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 25 2013, 17:18

90-100?~ τα μαμα μαζι με ενα λιτρο λαδι.
αν παρεις τσιμουχες και ξυστρες απο το εμποριο 75-80?~
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



απορια μπροστινη αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: απορια μπροστινη αναρτηση   απορια μπροστινη αναρτηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 25 2013, 18:20

Μπροστά έχω ohlins ελατήρια.. Τι λάδι προτείνετε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

απορια μπροστινη αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: απορια μπροστινη αναρτηση   απορια μπροστινη αναρτηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 25 2013, 18:51

sarakinos έγραψε:
Μπροστά έχω ohlins ελατήρια.. Τι λάδι προτείνετε;

Τα ίδια έχω και εγώ.
Το Ohlins που ειχα βάλει όταν τα πήρα. Ηταν απαράδεκτο. Στις 5000χιλιομετρα, άρχισε να κοπανάει.
Αντίθετα... όταν τα άλλαξα , πήγα στο μαγαζί της γειτονιάς μου και πήρα ένα 10αρι Belray.
Μια χαρά μου φαίνεται, και έχουνε περάσει και 10.000χιλιόμετρα.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
skf

skf

Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 11/03/2013

απορια μπροστινη αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: απορια μπροστινη αναρτηση   απορια μπροστινη αναρτηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 25 2013, 20:08

Έκανα την αλλαγή προ δύο μηνών περίπου.Τσιμούχες με ξύστρες σετ στα 30 ? από ebay.
Λάδι 10ράκι ipone από το oilsmotoauto με 13 ? το λίτρο (χωρίς την έκπτωση για τα μέλη του forum
η οποία αν θυμάμαι καλά είναι 10 %, οπότε πας στα 11.70 / λίτρο).Δεν άλλαξα ελατήρια (λόγω έλλειψης
χρημάτων αλλά τα μέτρησα και ήταν σε πολύ καλή κατάσταση). Είμαι πολύ ευχαριστημένος από
την απόδοση της ανάρτησης. Βέβαια έχω διαβάσει και άλλες φορές για 15άρι εδώ μέσα αλλά αφού είχα
κάνει ήδη την αλλαγή.Αν τα άλλαζα τώρα θα έβαζα 15άρι γιατί θεωρώ ότι τα παιδιά εδώ έχουν δει
καλύτερη συμπεριφορά απ'ότι με το 10άρι και πλέον εμπιστεύομαι πολύ τα γραφόμενά τους.
Όπως προείπα βέβαια είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά δεν μπορώ να συγκρίνω καθότι πριν την αλλαγή
ήμουν για κάμποσο καιρό με κομμένες τσιμούχες και ξύστρες και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να έχω
συνηθήσει το μηχανάκι "χωρίς ανάρτηση" και πλέον να μου φαίνεται σαν καινούριο.Πάντως στην
επόμενη αλλάγη θα βάλω 15άρι για να μπορώ να σχηματίσω άποψη.

Ερώτηση.Τα ελατήρια για ποιο λόγο να μπουν ανάποδα.Το είχα διαβάσει και σε άλλο topic εδώ μέσα
και το είδα να το τονίζει και ο massai.Παίζει κάποιο ρόλο ότι το κομμάτι της ανάρτησης που είναι πιο
συσπειρωμένο αν θα είναι συνέχεια μέσα στο λάδι ή θα'ναι και δεν θα'ναι;Ή μήπως είναι κάτι άλλο που
δεν μπορώ να φανταστώ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
to nou sou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
to nou sou

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/09/2011

απορια μπροστινη αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: απορια μπροστινη αναρτηση   απορια μπροστινη αναρτηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 25 2013, 20:21

ερωτησεις δυο:
1) τα ελατηρια γιωργο να μπουν αναποδα αλλα γιατι?
2) αν βαλω την επομενη φορα 15αρι λαδακι τι διαφορα θα δω με τωρα που φοραω 10αρι?δλδ για να γινω πιο σαφης τι θα ειναι διαφορετικο στον μπροστινο?

ευχαριστω εκ των προτερων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.OGAME.GR
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

απορια μπροστινη αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: απορια μπροστινη αναρτηση   απορια μπροστινη αναρτηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 26 2013, 13:29

to nou sou έγραψε:
ερωτησεις δυο:
1) τα ελατηρια γιωργο να μπουν αναποδα αλλα γιατι?

Με αυτό τον τρόπο η μπροστινή ανάρτηση γίνεται πιό ενδοτική στις ανωμαλίες του δρόμου σε χαμηλές ταχύτητες .
''Διαβάζει'' καλύτερα εν ολίγοις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



απορια μπροστινη αναρτηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: απορια μπροστινη αναρτηση   απορια μπροστινη αναρτηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 26 2013, 14:17

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?sbk=1&nav=SEARCH&itemId=380670461849
Πώς σας φαίνεται αυτό το kit? Για λαδάκι λέω το 15αρι της belray
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

απορια μπροστινη αναρτηση

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Αναρτήσεις-
Μετάβαση σε: