Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση!   Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Icon_minitimeΤετ Ιουν 26 2013, 22:45

Δεν θα προτεινω , λαμογιοεταιρίες δυκτιακου μαρκετινγκ... ουτε σίγουρες επενδυσεις σε πρασσινη ανάπτυξη και πράσσινα άλογα!
θα προτείνω , να δώσεις τα πτυχία σου στην μανούλα σου να τα κάνει κορνίζα να καμαρώνει για τον γιό της, και να κάνεις έναρξη επαγγελμάτος , με αντικείμενο τις αποφράξεις!

Τσιμπάς ένα τέτοιο...
http://www.car.gr/classifieds/trucks/view/3724401/
ή τέλος πάντων, διάλεξε κάτι απο αυτά....
http://www.car.gr/classifieds/trucks/?category=97

και εισπράτεις, μαύρα , αφορολόγητα, 80ευρώ σε 10 λεπτά!
ψιτ...! 9ο ραντεβού ήμουν σήμερα!
κάνε τον πολλαπλασιασμό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
narcissus
moderator
moderator
narcissus

Ηλικία : 45
Τόπος : Θες άλλο Νίκη
Registration date : 12/06/2010

Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση!   Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Icon_minitimeΤετ Ιουν 26 2013, 23:05

τόσο πάει! Το έχω πληρώσει και εγώ το κουστούμι αυτό!

_________________
ʼʼΔίκασον Κύριε τους αδικούντας με, πολέμησον τους πολεμούντας μεʼʼ
Ψαλμός 35-1 Δαυίδ   Ενέπνεε τον αγώνα για την ελευθερία του Γένους, το 1821

Όλοι θέλουν το καλό μου…, αλλά εγώ δεν θα αφήσω να μου το πάρουν! Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! 49587_1005865360_1289758227_q

 Η ζωή είναι ένας κώλος, γ@μ@ τον πριν σε χεσει!

Ο έρωτας....Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! 25iycf7.....με έρωτα περνάει...Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Xf7wjb..!    
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση!   Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Icon_minitimeΠεμ Ιουν 27 2013, 20:04

Αν ειχα 12000 πολλα θα εκανα... Και δεν νομιζω να υπαρχει μακροχρονια ανεργος που να εχει τα φραγκα. Ασε που δανειο δεν δινει καμια τραπεζα πλεον... Οποτε τετοιου ειδους ιδεες δυστιχως δεν ειναι εφικτες για πολυ κοσμο... Η εποχη θελει κατι απλο καινοτομο , ανεξοδο και εξυπνο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MHTSOS
Member
Member
MHTSOS

Ηλικία : 51
Τόπος : PAGOURISTAN
Registration date : 09/12/2009

Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση!   Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Icon_minitimeΠεμ Ιουν 27 2013, 20:15

georgaras έγραψε:
Αν ειχα 12000 πολλα θα εκανα... Και δεν νομιζω να υπαρχει μακροχρονια ανεργος που να εχει τα φραγκα. Ασε που δανειο δεν δινει καμια τραπεζα πλεον... Οποτε τετοιου ειδους ιδεες δυστιχως δεν ειναι εφικτες για πολυ κοσμο... Η εποχη θελει κατι απλο καινοτομο , ανεξοδο και εξυπνο

ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
costas v
gold member
gold member
costas v

Τόπος : ΚΟΖΑΝΗ
Registration date : 09/06/2008

Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση!   Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Icon_minitimeΠεμ Ιουν 27 2013, 20:28

ρισκο θελει,κατ εμε
ενα ρισκο που ομως θα μπορεις να επομιστεις την χασουρα αν δεν παει καλα

παντος στο αγροτικο δεν βλεπω πολλους να περνουν ρισκο
για μενα εχει και δουλεια ,μιας σχεδον ολλα τα αγροτια προιοντα τα εισαγουμε,
αλλα δεν θελει και τα ιδιαιτερα κεφαλαια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.antoniadis.com.gr
mpetatzis
gold member
gold member
mpetatzis

Ηλικία : 52
Registration date : 17/01/2008

Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση!   Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Icon_minitimeΠεμ Ιουν 27 2013, 23:41

εχω μεγαλες ενστασεις για το θεμα των νεων αγροτων...

καταρχας ποσοι εχουν τα κτηματα ωστε να μπορεσουν να καλιεργησουν επαγγελματικα καποιο προιον,το κεφαλαιο που χρειαζεται μπορει να μην ειναι τεραστιο σε μερικες περιπτωσεις αλλα μην ξεχνας πως πρεπει να ειναι αρκετα μεγαλο ωστε να μπορεσεις να κανεις την επενδυση σου αλλα ταυτοχρονα να μπορεις να συντηρηθεις για οσο καιρο περιμενεις να εχεις παραγωγη που θα πουλήσεις και αν εισαι και τυχερος και οταν κοντευεις να την μαζεψεις δεν σου ριξει κανα χαλαζι να στα πεταξει ολα στα σκουπιδια.και ολα αυτα βεβαιως με την προυποθεση πως σου αρεσει η χειρονακτικη και κατω απο δυσκολες συνθηκες εργασια...

δεν ειναι ολα τοσο ομορφα οσο τα παρουσιαζουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση!   Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Icon_minitimeΠεμ Ιουν 27 2013, 23:52

georgaras έγραψε:
Αν ειχα 12000 πολλα θα εκανα... Και δεν νομιζω να υπαρχει μακροχρονια ανεργος που να εχει τα φραγκα. Ασε που δανειο δεν δινει καμια τραπεζα πλεον... Οποτε τετοιου ειδους ιδεες δυστιχως δεν ειναι εφικτες για πολυ κοσμο... Η εποχη θελει κατι απλο καινοτομο , ανεξοδο και εξυπνο

Ανέξοδο δεν υπάρχει.
Οτιδήποτε παρουσιάζεται σαν ανέξοδη επένδυση με σίγουρο κέρδος, είναι μούφα!
Εκτός και αν εισαι o zuckerberg του Facebook...
12.000euro πολύς κόσμος τα έχει, εύκολα ή σχετικά εύκολα. Είτε απο καταθέσεις, δανειοδότηση, ή πώληση περιουσίας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
narcissus
moderator
moderator
narcissus

Ηλικία : 45
Τόπος : Θες άλλο Νίκη
Registration date : 12/06/2010

Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση!   Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Icon_minitimeΠαρ Ιουν 28 2013, 00:19

12000 δεν δίνεις για να γίνεις σκατατζής και να κονομάς τα κέρατα σου!

Αλλά τα βρίσκεις για να πάρεις ένα καινούριο diesel, να το αράζεις απέναντι από την καφετέρια και ας σκέπτεσαι αν φτάνει το πετρέλαιο για να γυρίσεις σπίτι.....!!!

Ελληνάρα!!!cheers

Υ.Γ. Και μην το πάρει κανένας επί προσωπικού, ε!

_________________
ʼʼΔίκασον Κύριε τους αδικούντας με, πολέμησον τους πολεμούντας μεʼʼ
Ψαλμός 35-1 Δαυίδ   Ενέπνεε τον αγώνα για την ελευθερία του Γένους, το 1821

Όλοι θέλουν το καλό μου…, αλλά εγώ δεν θα αφήσω να μου το πάρουν! Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! 49587_1005865360_1289758227_q

 Η ζωή είναι ένας κώλος, γ@μ@ τον πριν σε χεσει!

Ο έρωτας....Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! 25iycf7.....με έρωτα περνάει...Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Xf7wjb..!    
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση!   Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Icon_minitimeΠαρ Ιουν 28 2013, 13:03

Εισαι ανεργος ???

Σκ@Τ@ !!!

OK

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση!   Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Icon_minitimeΠαρ Ιουν 28 2013, 14:35

andreasp έγραψε:
georgaras έγραψε:
Αν ειχα 12000 πολλα θα εκανα... Και δεν νομιζω να υπαρχει μακροχρονια ανεργος που να εχει τα φραγκα. Ασε που δανειο δεν δινει καμια τραπεζα πλεον... Οποτε τετοιου ειδους ιδεες δυστιχως δεν ειναι εφικτες για πολυ κοσμο... Η εποχη θελει κατι απλο καινοτομο , ανεξοδο και εξυπνο

Ανέξοδο δεν υπάρχει.
Οτιδήποτε παρουσιάζεται σαν ανέξοδη επένδυση με σίγουρο κέρδος, είναι μούφα!
Εκτός και αν εισαι o zuckerberg του Facebook...
12.000euro πολύς κόσμος τα έχει, εύκολα ή σχετικά εύκολα. Είτε απο καταθέσεις, δανειοδότηση, ή πώληση περιουσίας.

Ακόμα και απλό και ανέξοδο αν θέλεις να είναι, πάλι υπάρχει!
Μπορείς να αρχίσεις να πουλάς λουκουμάδες στις παραλίες, πανηγύρια, λουνα παρκ.
Σε 50 μέρες σεζον (1 ιουλιου με 20 αυγουστου), ο μέσος λουκουματζής , πουλάει 12-14.000κομμάτια. Σύμφωνα με στοιχεία φίλου που έχει εργαστήριο στον κόκκινο μύλο.
Αγοράζεις 42cent + ΦΠΑ και πουλάς 2ευρώ.
Κόστος επένδυσης?
Ενα ζευγάρι σαγιονάρες, ένα καπελάκι για τον ήλιο, αντηλιακό, ένα χαρτόκουτο για τους λουκουμάδες, και ένα πακέτο χαρτοπετσέτες.
Ακόμα και σήμερα (δυσκολότερα απο ότι στο παρελθόν), όποιος θέλει να κουραστεί και δεν κολλάει στο "τι θα πει η γειτονιά" , μπορεί να βγάλει λεφτά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση!   Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Icon_minitimeΠαρ Ιουν 28 2013, 14:36

narcissus έγραψε:
12000 δεν δίνεις για να γίνεις σκατατζής και να κονομάς τα κέρατα σου!

Αλλά τα βρίσκεις για να πάρεις ένα καινούριο diesel, να το αράζεις απέναντι από την καφετέρια και ας σκέπτεσαι αν φτάνει το πετρέλαιο για να γυρίσεις σπίτι.....!!!

Ελληνάρα!!!cheers

Υ.Γ. Και μην το πάρει κανένας επί προσωπικού, ε!

Ακριβώς έτσι! cheers
Με δικαιολογία, ότι "καίει λιγότερο". Άσχετα με το γεγονός ότι τα 10.000ευρώ που έδωσε παραπάνω, για να αλλάξει τον δικό του κουβά, με ένα καινούργιο κουβά, δεν θα τα κάνει απόσβεση ποτέ! δεν το συζητώ κάν για κέρδος λόγο μειωμένης κατανάλωσης...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
costas v
gold member
gold member
costas v

Τόπος : ΚΟΖΑΝΗ
Registration date : 09/06/2008

Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση!   Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Icon_minitimeΣαβ Ιουν 29 2013, 13:42

mpetatzis έγραψε:
εχω μεγαλες ενστασεις για το θεμα των νεων αγροτων...

καταρχας ποσοι εχουν τα κτηματα ωστε να μπορεσουν να καλιεργησουν επαγγελματικα καποιο προιον,το κεφαλαιο που χρειαζεται μπορει να μην ειναι τεραστιο σε μερικες περιπτωσεις αλλα μην ξεχνας πως πρεπει να ειναι αρκετα μεγαλο ωστε να μπορεσεις να κανεις την επενδυση σου αλλα ταυτοχρονα να μπορεις να συντηρηθεις για οσο καιρο περιμενεις να εχεις παραγωγη που θα πουλήσεις και αν εισαι και τυχερος και οταν κοντευεις να την μαζεψεις δεν σου ριξει κανα χαλαζι να στα πεταξει ολα στα σκουπιδια.και ολα αυτα βεβαιως με την προυποθεση πως σου αρεσει η χειρονακτικη και κατω απο δυσκολες συνθηκες εργασια...

δεν ειναι ολα τοσο ομορφα οσο τα παρουσιαζουν...

...συμφωνο απολυτα,
δεν ειπα οτι ειναι ευκολο ,ειπα οτι μπορεις να παρεις ενα καλο μεροκαματο
με μια καλη οργανωση και σωστη διαχειρισει του κεφαλαιου που θα διαθεσεις.

δεν νομιζω οτι υπαρχει ευκολη η δυσκολη δουλεια
ορεξει να εχεις και να μην φοβασαι την δουλεια, και θα την κανεις εσυ ευκολη.

και καμια δουλεια δεν ειναι ντροπηEvil or Very Mad ,ολες χρειαζονται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.antoniadis.com.gr
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση!   Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση! Icon_minitimeΤρι Ιουλ 09 2013, 09:12

Τις προάλες είχε βγάλει το Lidl προσφορά, μία camera για αποχετεύσεις.
Μήπως την αγόρασε κανείς?
Αν όχι, μήπως έχουμε εδω μέσα, κανέναν που ασχολείται σοβαρά με αποφράξεις και δεν είναι απατεώνας?

Για αυτήν την κάμερα μιλάω.
http://www.lidl-hellas.gr/cps/rde/xchg/lidl_gr/hs.xsl/index_35007.htm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Είσαι άνεργος??? Σου έχω την λύση!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: