ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΗμερολόγιοΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Αλλαγη στις ψειρες.... πως;;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
K0k0$ tis Aravias
vstromhellasforum Fanatic

Τόπος : Abu Dhabi, UAE
Registration date : 06/06/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη στις ψειρες.... πως;;;   Τετ Απρ 04 2012, 16:51

Το παν ειναι να εχεις κανει κιμα τους καρπους σου, και να εχεις αλλαξει καμια 10αρια φορες τις ψειρες. Αν τα εχεις κανει αυτα τοτε τις αλλαζεις ανετα χωρις γονατισμα ή γενικα ακροβατικα...

Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
moderator
moderator

Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη στις ψειρες.... πως;;;   Τετ Απρ 04 2012, 16:56

k0k0$ έγραψε:
Το παν ειναι να εχεις κανει κιμα τους καρπους σου, και να εχεις αλλαξει καμια 10αρια φορες τις ψειρες. Αν τα εχεις κανει αυτα τοτε τις αλλαζεις ανετα χωρις γονατισμα ή γενικα ακροβατικα...

Razz

xaxaaxaxaxaxaxaxa

+650

Δεν χρειάζεται να λες τι ξέρεις, αλλά να ξέρεις τι λες.

Cover me in chocolate and throw me to the lesbians!!!
V-baby  

V-Tom
vstromhellasforum Enthusiast

Registration date : 11/02/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη στις ψειρες.... πως;;;   Τετ Απρ 04 2012, 19:33

Κι αν σου πέσει η ψείρα μέσα, θα χρειαστεί να κάνεις αυτό......... λίγο κούνημα και θα πέσει!!! τι τσίχλες και καλαμάκια........ Razz Razz

alexmon

Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 05/09/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη στις ψειρες.... πως;;;   Πεμ Απρ 05 2012, 00:31

xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa
hristos13gr
moderator
moderator

Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη στις ψειρες.... πως;;;   Πεμ Απρ 05 2012, 02:33

V-Tom έγραψε:
Κι αν σου πέσει η ψείρα μέσα, θα χρειαστεί να κάνεις αυτό......... λίγο κούνημα και θα πέσει!!! τι τσίχλες και καλαμάκια........ Razz Razz

XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA

Δεν χρειάζεται να λες τι ξέρεις, αλλά να ξέρεις τι λες.

Cover me in chocolate and throw me to the lesbians!!!
V-baby  

southstromer

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 21/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη στις ψειρες.... πως;;;   Πεμ Απρ 05 2012, 09:25

4kings έγραψε:
Hypersonic έγραψε:
4kings έγραψε:
για την αριστερη: γονατισμα παραλληλα απο το αριστερο φερνιγκ κοιταζοντας ευθεια οπως η μηχανη περασμα το δεξι χερι απο κατω στις μπουκαλες και με τυφλο συστημα αλλαγη! Wink (οταν λεω αλλαγη, εννοειτε οτι απλα το ξεκουμπωνω ετσι και μετα για να αλλαξω ψειρα το κανω απο πανω βλεποντας.....ειπαμε δεν ειμαι ο χουντινι Laughing )

Όπως καθεσαι στη μηχανη ή οπως την κοιτας?

...που την ειχαμε ξαναρχισει αυτη τη μ@λακια??? Laughing ...και ειχε ξεχειλωσει mouuuuuu

ναι αλλα οπως καθεσαι απο τα αριστερα ή απο τα δεξια?..οταν καθεσαι πανω και την κοιτας απο μπροστα προς τα πισω ή απο πισω προς τα εμπρος??.....ή οταν εισαι κατω και την κοιτας απο το πλαϊ???..απο το πλαϊ που ειναι το σταντ ή απο την αλλη??? lol! lol!

ασε λοιπον τα ψαρεματα Laughing Laughing Laughing Laughing ....ειπα "κοιταζοντας ευθεια οπως η μηχανη" Razz Razz

εδώ!! lol! Η δουλειά έγινε πάντως rock

http://www.vstromhellasforum.com/t14928-topic?highlight=%EA%DC%F1%F4%E5%F1
.........

Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη στις ψειρες.... πως;;;   Πεμ Απρ 05 2012, 10:38

xaxaxaxaxaxa YOU! YOU! YOU! YOU! YOU! YOU!

Ναι αυτο ελεγα!!!!!
http://www.vstromhellasforum.com/t14928-topic?highlight=%EA%DC%F1%F4%E5%F1 ....η δευτερη σελιδα τα σπαει rock rock

xaxa xaxa xaxa

OK
georgaras

Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη στις ψειρες.... πως;;;   Κυρ Απρ 08 2012, 13:08

SOS μαλλον χαλασα την φυσα απο τις ψειρες.... δεν κουμπονει το led... ποσο εχει ολη η φυσα αν χαλασει?? αχρηστος ειμαι λεμε... ουτε ενα led δεν ειμαι αξιος να αλλαξω... οποιος εχει καμια ιδεα ας την ριξει... pale

STRO MAN
Member
Member

Τόπος : βολος
Registration date : 23/08/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη στις ψειρες.... πως;;;   Κυρ Απρ 08 2012, 13:44

georgaras έγραψε:
SOS μαλλον χαλασα την φυσα απο τις ψειρες.... δεν κουμπονει το led... ποσο εχει ολη η φυσα αν χαλασει?? αχρηστος ειμαι λεμε... ουτε ενα led δεν ειμαι αξιος να αλλαξω... οποιος εχει καμια ιδεα ας την ριξει... pale

τι εννοεις την χαλασες?
εγω τις εχω αλλαξει ουκ ολιγες φορες, και οπως ειναι αλλα πιο σωστα αφαιροντας το πλαισιο με το κοντερ, οι φυσες εσωτερικα εχουν δυο ακροδεκτες οι οποιοι αν τραβηξεις τα καλωδιακια πισω απο την πιπα μπαινουν προς τα μεσα , μπορεις να τους επαναφερεις στην σωστη θεση με ενα μυτοτσιμπιδο, επισης αν σε βοηθαει εμενα μου καιγοτανε συνεχια η μια ψειρα επειδη οι ακροδεκτες δεν κρατουσαν σωστα την ψειρα , αυτο που εκανα ηταν να χρησημοποιησω τα συρματακια μιας καμενης ψειρας ,τα τυλιξα γυρω απο τα συρματακια της καινουργιας και οταν τοποθετησα την ψειρα το αποτελεσμα ηταν να σφηξει καλα στην πιπα και να μην ξανακαει.
georgaras

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη στις ψειρες.... πως;;;   Κυρ Απρ 08 2012, 14:16

STRO MAN έγραψε:

τι εννοεις την χαλασες?
εγω τις εχω αλλαξει ουκ ολιγες φορες, και οπως ειναι αλλα πιο σωστα αφαιροντας το πλαισιο με το κοντερ, οι φυσες εσωτερικα εχουν δυο ακροδεκτες οι οποιοι αν τραβηξεις τα καλωδιακια πισω απο την πιπα μπαινουν προς τα μεσα , μπορεις να τους επαναφερεις στην σωστη θεση με ενα μυτοτσιμπιδο, επισης αν σε βοηθαει εμενα μου καιγοτανε συνεχια η μια ψειρα επειδη οι ακροδεκτες δεν κρατουσαν σωστα την ψειρα , αυτο που εκανα ηταν να χρησημοποιησω τα συρματακια μιας καμενης ψειρας ,τα τυλιξα γυρω απο τα συρματακια της καινουργιας και οταν τοποθετησα την ψειρα το αποτελεσμα ηταν να σφηξει καλα στην πιπα και να μην ξανακαει.

Μαλλον εκανα βλακεία και δεν έβαλα καλά εξαρχής την καινούργια, με αποτέλεσμα να έχουν μπει μέσα τα σιδεράκια και δεν πιάνουν την ψείρα. Πίκρα.... αν μπορεί κάποιος από Αθήνα να με βοηθήσει κάποια στιγμή , θα του ήμουν ευγνώμων...

Εχω φάει πολλή ώρα προσπαθώντας αλλά τίποτα... Προσπάθησα να βγάλω και το πλαστικό του κοντερ, αλλα ενω εχω βγάλει κλιπς και βιδες, καπου μαγκώνει και δεν βγαινει... Δεν το ζορισα πολυ και το ξανα βιδωσα για να μην το σπασω.
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη στις ψειρες.... πως;;;   Κυρ Απρ 08 2012, 14:41

Μαζί με τον καθαρισμό φίλτρου βενζίνης θα το παλέψουμε κι αυτό Γιώργο. Don't worry man...
Dimis

Τόπος : Stuttgart- Κατερινη
Registration date : 27/02/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη στις ψειρες.... πως;;;   Κυρ Απρ 08 2012, 15:00

georgaras έγραψε:
STRO MAN έγραψε:

τι εννοεις την χαλασες?

Μαλλον εκανα βλακεία και δεν έβαλα καλά εξαρχής την καινούργια, με αποτέλεσμα να έχουν μπει μέσα τα σιδεράκια και δεν πιάνουν την ψείρα. Πίκρα.... αν μπορεί κάποιος από Αθήνα να με βοηθήσει κάποια στιγμή , θα του ήμουν ευγνώμων...

Εχω φάει πολλή ώρα προσπαθώντας αλλά τίποτα... Προσπάθησα να βγάλω και το πλαστικό του κοντερ, αλλα ενω εχω βγάλει κλιπς και βιδες, καπου μαγκώνει και δεν βγαινει... Δεν το ζορισα πολυ και το ξανα βιδωσα για να μην το σπασω.

Γιωργαρε , δεν ειναι τιποτα αδερφε, απλα πρεπει να σου το δειξει καποιος μια φορα.

το φις της ψειρας διορθωνεται, αν τραβηξεις απο μεσα τα λαμακια.

δεν ειναι κατι ανησυχητικο.
georgaras

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη στις ψειρες.... πως;;;   Κυρ Απρ 08 2012, 15:09

Τελος καλο ολα καλα... έβγαλα το πλαστικό απο τα όργανα και κάναμε δουλειά!!!

Τα τράβηξα με το μυτοτσιμπιδο και ήρθαν στα ίσα τους!!!!

STRO MAN Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Να είστε καλά ολοι παίδες ευχαριστώ!!! ... τελικά πανεύκολο ήταν.. τσάμπα παιδευόμουν τόση ώρα.

dimnik83 όποτε κάνεις αντλία, πάρε με τηλ να έρθω να την φτιάξουμε μαζί.

Και παλι ευχαριστώ !!!!!

geia geia geia geia geia geia

Hypersonic

Τόπος : Πετρουπολη, Παιανια, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη στις ψειρες.... πως;;;   Δευ Απρ 09 2012, 12:20

georgaras έγραψε:

dimnik83 όποτε κάνεις αντλία, πάρε με τηλ να έρθω να την φτιάξουμε μαζί.

Παρε και εμενα τηλ.... (δεν το εχεις, αλλα παρε! !)
Θελω να παρω ματι...
massai

Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη στις ψειρες.... πως;;;   Δευ Απρ 09 2012, 12:37

Δε χρειάζεται μυτοτσίμπιδο για να τραβήξεις τους μεταλλικούς ακροδέκτες έξω.
Αρκεί να κρατήσεις σταθερά το φις και να σπρώξεις τα καλώδια από το πίσω μέρος και
τσουπ! Θα πεταχτούν οι ακροδέκτες Smile
georgaras

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη στις ψειρες.... πως;;;   Δευ Απρ 09 2012, 12:51

massai έγραψε:
Δε χρειάζεται μυτοτσίμπιδο για να τραβήξεις τους μεταλλικούς ακροδέκτες έξω.
Αρκεί να κρατήσεις σταθερά το φις και να σπρώξεις τα καλώδια από το πίσω μέρος και
τσουπ! Θα πεταχτούν οι ακροδέκτες Smile

Το πάλευα πάρα πολύ ώρα έτσι αλλά δεν ερχόντουσαν μπροστά... ακόμα και με το μυτσοτσιμπιδο είχαν μια αντίσταση αλλά βγήκαν.

Τέλος καλό όλα καλά... προς ενημέρωση στους υπόλοιπους που θέλουν να αλλάξουν ψειρουλες εύκολα και γρήγορα , να βγάζουν το πλαστικό από μπροστά και την φύσα από τα όργανα ... είναι απλό 5 λεπτά υπόθεση όλο και όλο. Αν το κάνεις μια φορά μετά σου φαίνεται παιχνιδάκι. Very Happy Very Happy Very Happy Και τώρα που πήρα το κολάι που λένε, ετοιμάζομαι να ανοίξω και όργανα για τον Ενδεικτη ταχυτήτων οταν με το καλό τον παρω Very Happy Very Happy Very Happy

Αλλαγη στις ψειρες.... πως;;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: