Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 29 2009, 15:26

100% κάλυψη, το λέει και το δικό μου συμβόλαιο.
Δεν είναι λίγο κουλό να στο ασφαλίσει για κλοπή ΜΟΝΟ αν ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ την αράζεις σε κλειστό φυλασσόμενο χώρο;
Αν είναι έτσι, τότε ποιός ο λόγος να την ασφαλίσεις κιόλας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 29 2009, 15:44

gmavrid έγραψε:
GEORGARAS έγραψε:
(το εχετε στανταρ οτι τα κλεφτρονια κλεβουν μονο βραδια και οταν την εχετε παρκαρισμενη για υπνο)

Όχι, δεν το έχω στανταρ αυτό, κι ούτε κι οι εταιρείες το έχουν για αυτό και ξέρω ότι είναι αυστηρές στο θέμα των συνθηκών φύλαξης και στο θέμα της καταβολής της αποζημίωσης. Για αυτό κι οι περισσότερες δεν ασφαλίζουν μοτό. Εν πάσει περιπτώσει, το έχω συζητήσει με ασφαλιστή αλλά αφού έχεις προσωπική εμπειρία στο θέμα ασφάλισης κλοπής σε πιστεύω.
Απλά θα ήταν ενδιαφέρον να παραθέσεις αν θες τους όρους του συμβολαίου σου για το θέμα της φύλαξης και της κλοπής. Κι όποιος άλλος έχει κάνει τέτοια ασφάλεια βέβαια εφόσον το επιθυμεί.

Αυτο που ανεφερες σχετικα με τις συνθηκες φυλαξης ισχυει. Μερικες εταιριες οντως ασφαλιζουν για κλοπη μονο εαν η μηχανη φυλασεται σε κλειστο χωρο... αλλα με λιγο ψαξιμο μπορει κανεις να βρει ασφαλιστικη εταιρια που σε καλυπτει παντου. Χωρις να θελω να κανω διαφημηση σε καμια ασφαλιστικη εταιρια, η AIG σε ασφαλιζει παντου. Δεν ξερω μονο αν την κανει ο σφακ μονο σε καινουργιες μηχανες. Εμενα μου την προτεινε ο σφακ και εψαξα πολυ καλα τους ορους πριν την κανω, και οντως καλυπτει τα παντα.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Στους ορους της ασφαλειας, και αν γινεται να συμβουλευομαστε γνωστο μας ασφαλιστη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 29 2009, 17:02

Οπως και να χει, ελπιζω να μην νοιωσετε ποτε αυτο το γεγονος και ολα τα συναισθηματα που σε κυριευουν μετα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LINOS

LINOS

Ηλικία : 46
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 07/11/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 29 2009, 20:34

Καλησπέρα σε ολους

5 χρονια ασφάλιζα το παλιο μου ΤΑ με ασφαλει κλοπης
Το ιδιο εκανα και με το vstrom στην interamerican με 240 euro + οδικη.

εαν κλαπει τον πρωτο χρονο αποζημιωνομαι 7200euro.
Toν δευτερο οσο εχει μεταχειρισμενη 2 ετων, των τριτο τριων ετων και ουτο καθ'εξης.
Καθε χρονο αναπροσαρμοζω ασφαλιστρα μειώνοντας 500-700 euro την αξια της μηχανης.

Ενα τιμονι εαν βρεθει δεν αποδεικνύει τιποτα.
Μονο μερος μηχανης με αριθμο πλαισιου.
Τιποτα αλλο. Δεν ισχθυει οτι εαν βρουν καθρεπτη δεν αποζημιώνομαι.
Ο ιδιος ο τοτε ασφαλιστης μου , μου ειχε πει οτι εαν την βρεις μετα απο κλοπη σε μαυρο χαλι πετα την στην θαλασσα. Ενα κλειδι εαν παρουσιασω αποζημιωνομαι.

Μια καλη απλη ασφαλεια εχει 250 το εξαμηνο?
οκ. εγω δίνω 460 euro. Δηλαδη 210 παραπανω.
Δηλαδη 210/12 μηνες = 17.5 euro
Δηλαδη 17,5 euro/30μερες =0.58euro
Δεν τρεχουν τα λεφτα απο τις τσεπες μου
αλλα ενα euro την ημερα μπορω το γαμ....μενο να το μαζεψω για να κοιμαμαι ησυχος.
Σε γκαραζ την βαζω καθε βραδι. Οταν βγαινω εξω ομως??
Να την βαλω που? Στην αθηνα δεν δεχονται πολλα γκαραζ μηχανες. Ρατσισμος.

Ετσι το σκεφτηκα εγω και κοιμαμαι ησυχος.
Τωρα εαν γινει το κακο χτυπα ξυλο XYLO θα δουμε τι θα παρω.
Ελπιζω να μην μαθω ποτε !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bakxos



Registration date : 12/07/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 30 2009, 00:22

επειδη ακουγονται διαφορα.
λοιπον ολες οι εταιρειες που ασφαλίζουν μηχανές ή οτι αλλο έχουν εκπιπτόμενο ποσο που καθορίζεται και απο την ηλικία της μηχανής. ετσι στην AIG που ειμαι μέσα απο την ING μεσιτική και η οποία σε ασφαλίζει σε οποια εταιρεια θες (interamerican, AIG, victoria Κλπ) αν μου κλεψουν τη μηχανη μετα απο ενα εξαμηνο δεν θα πάρω το ποσο των 7200 αλλα θα πάρω περι τα 6000. ωστοσο η AIG σου δίνει περι τα 1000 ευρω για να καλυψεις κάποια έξοδα για τις πρώτες μέρες και αυτά τα παιρνεις έτσι και αλλιώς. επομενως έρχεσαι στα ιδια. αυτο που λετε για φυλασόμενα γκαραζ δεν ισχυει. απο οπου και να στην κλεψουν αποζημιωνεσαι. εγω σκεφτομουν να παω στην Interamerican αλλα εμπιστευτικα τον ασφαλιστη ο οποιος αν και ασφαλιζόμουν στην Interamerican θα ειχε μεγαλυτερη προμήθεια μου προτεινε την AIG και μαλιστα επειδη και αυτος εχει v-strom μου έδειξε τη δικη του ασφαλεια η οποια ειναι AIG. επιπλέον η AIG σε καλυπτει για απώλεια κλειδιών και εγγραφων κλπ.
νομιζω οτι αυτη τη στιγμη ειναι πολυ καλη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 30 2009, 08:53

Όποιος θέλει ασφάλεια ολικής κλοπής (γιατί για μερική δεν παίζει πουθενά στο ηλιακό μας σύστημα), πάει ή στον Σφάκ ή στον Βύνιο..τέλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 30 2009, 11:42

Lino το τιμόνι το ανέφερα σαν ακραίο παράδειγμα, εννοείται ότι πρέπει να είναι κάτι με σειριακούς αριθμούς πάνω που να αποδεικνύεται ότι είναι της συγκεκριμένης μηχανής...

παιδιά πάντε ασφαλίστε τις μηχανές σας για κλοπή,γιατί διανύουμε δύσκολες μέρες και έχουμε το πιο εμπορικό μηχανάκι και ψάξε βρες το θα γίνει παξιμάδια σε 2 ώρες και θα μας το πουλάνε οι μάντράδες για ανταλακτικό σε μια βδομάδα! Τα 2 πράγματα που είμαι XL είναι οι ασφάλειες μοτο και αυτοκινήτου μου, σε όλα τα άλλα κάνω οικονομικές επιλογές και ο λόγος είναι ότι δεν εμπεριέχουν τέτοιο οικονομικό ρίσκο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: