Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Kρητικό recycle bin 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 21 2014, 15:12

Γιώργο ουτε βαστάω μούτρα , ουτε παρεξηγώ , πάντα μου αρεσε ο διάλογος , απλα εχω απορία πως βρήκε τον μπελά του ο καλός κυριούλης που τον παρομοιάζω ως δωσίλογο , τώρα και εγώ συμφωνώ μαζί σου σε ενα σκέλος ( αν και καθίμενος ορθά μίλησες ) , οτι δεν επρεπε να μπαλωτάρουν , μόνο εκει και παλι ο κυριούλης σουμπερίτης θα μπορούσε με διάλογο να κάνει τις παρατηρησεις του στούς συνάδελφους , προτίμησε ομως πίσω απο την ανωνυμία του να πράξει τα δέοντα !!!!!!
Τώρα εχω να πω οτι τετοιοι τύποι υπαρχουν , υπήρχαν και θα υπάρχουν , απλα να σου υπενθυμίσω τους γνωστές προδότες της ιστορίας μας , Ηρόστρατος εφιάλτης Πήλιος Γούσης Xατζηκατβίας Ιούδας, ο Ισκαριώτης Αρτέμης Μάτσας Μπάγεβιτς Ντούσαν  Very Happy  καί πολλοί αλλοι γνωστοί και μή , ετσι λοιπόν κατα το παρελθόν παρόν και μελλον αυτής της χώρας ........
Αυτό λοιπόν ειναι ο πολιτισμός μας ???? αναρωτιέμαι και εγώ φίλε γιώργο , καθημερινα πολά βλέπω λίγα λεω , προσπαθώ να σέβομαι τα ηθη και εθιμα του τοπου μας , διαφωνώ , συμφωνω αλλα πάντα αυτό που εχω να πώ θα το πώ χωρίς να κρυφτώ , η να το κάνω ανώνυμα
Γνώμη μου πάντα , οι δωσίλογοι αυτοί είναι κάποιοι που κυκλοφορούν αναμεσα μας και ειναι πολίτες υπερανω υποψίας , και ομως πίσω απο τις γρίλιες τους , μεταμορφώνονται σε κτήνη , τι μου φταινε τα ατιμα τα ζωα , καποιοι που λες , σουμπεριτες , οπως ανεφερα και λίγο πιο πάνω , ειναι οι ιδιοι που βασανιζουν τα σκυλια , οι ιδιοι που χαιρονται να κανουν κακό στούς αλλους , σαν τον τηλεοπτικό αρτέμη μάτσα που ειπα παραπάνω , και εχουν αυτη την γ.......η νοοτροπία , εχουν την προδοσία μεσα στο αιμα τους , αυτα τα ειπα και ξεθύμανα
Σε προσκαλώ και σε προκαλω να ερθεις στην πίτα ωποσδή και δήποτε  Laughing να ξεχασεις την διαιτα σου για μια μερα να φαμε να πιούμε και να περασουμε καλα φίλε μου συνοδοιπόρε γιωργη
Μέ αγάπη ο παππούς σας

_________________
Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 107kpb5Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
almeros
Member
Member
almeros

Ηλικία : 48
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 06/01/2010

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 21 2014, 15:32

φέρε στο μυαλό σου το σκηνικό Νίκο

τα παιδά εκεί μές την τρελλή χαρά, εβίβα και μπαμ μπουμ και κάποια στιγμή σκάει μύτη ο πολίτης και λέει

" παιδιάάάάά, εεε παιδιάάάά σε σας μιλάω. συγνώμη για την ενόχληση, δεν θέλω να χαλάσω την παρέα σας αλλά θα είχατε την ευγενή καλοσύνη να σταματήσετε τους πυροβολισμούς διότι ξέρετε τρομάζω λιγουλάκ και φοβάμαι;"

ο υπόλοιπος διάλογος όπως και η ανταλλαγή απόψεων κόβεται από την λογοκρισία.

σαν την διαφήμιση που παίζει τώρα και παίρνει ο άλλος τηλ στο μπαρ και λέει αν δεν χαμηλώσεται την μουσική θα κατέβω να τα κάνω λίμπα
και μετά από λίγο, κάνει παρκέ στην μπάρα

μου θυμίζει κάποιον πριν μερικά χρόνια ( πραγματικό περιστατικό) ο οποίος ερχόταν από το αντίθετο ρεύμα με ένα μηχανάκι, είχε γυρισμένο το κεφάλι δεξιά και μιλούσε σε κάποιον στην απεναντι μεριά του δρόμου. εγώ τον βλέπω και σταματάω με την μηχανή κορνάροντας. όταν παίρνει χαμπάρι τι γίνεται φρενάρει και σταματάει πάνω στο αριστερό μου πόδι.
γυρίζω λοιπόν εγώ ο πολίτης και του λέω " που πας ρε μαλάκα, δεν βλέπεις τον δρόμο;"
η απάντηση του αποστωμοτική και μέσα στα πλαίσια του διαλόγου που θα γινόταν και στο παραπάνω συμβάν
" ποιον είπες ρε μαλάκα; ξέρεις ποιος είμαι εγώ; θέλεις να φέρω τους φίλους μου από τα Ζωνιανά ( συγνώμη από τους Ζωνιανούς, αλλά κάτι τέτοιοι μάγκες του γλυκού νερού ρεζιλεύουν τα περήφανα χωριά μας ) να σε τακτοποιήσω;"

εγώ καλό παιδί όπως πάντα και ψύχραιμο ( αλλά μέχρι να πιάσω κόφτη, γιατί μετά μπαίνει το τούρμπο) κατεβάζω επιτόπου στέκα και κατεβαίνοντας από την μηχανή βλέπω τον απόλυτο μάγκα να γκαζώνει και να φεύγει κακήν κακώς.

τα λέω αυτά Νίκο μου διότι τις περισσότερες φορές που κάποιος προσπαθεί να βρει το δίκιο του με το όμορφο και σαν άνθρωπος προς άνθρωπο , τότε καταντάει ή μαλάκας ή βρίσκει τον μπελά του

απ' 'οπου κι αν το πιάσεις βρωμάει

that's all folks

Υ.Γ σκοτωνόμαστε στην δουλειά βλέπω σήμερα έτσι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 21 2014, 15:44

Εκεί που εισαι ημουν και εδώ που ειμαι θα ερθεις , φίλε γιώργο , για αυτο σου λέω ελα στην πίτα , να πιούμε ενα ποτηρακι  Very Happy να φάμε  peinao  να ρίξουμε και καμια μπαλωθιά ( εθιμο ειναι )  Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 95412 jeep 
τριπλοβάρδια εχω σήμερα , απο το πρωί εως το βραδυ

_________________
Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 107kpb5Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 21 2014, 18:23

Αθωώθηκαν οι συνάδελφοι , για τίς μπαλωθιές !!!!!!!!!!

_________________
Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 107kpb5Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
sifalios
Member
Member
sifalios

Ηλικία : 43
Τόπος : Χανιά
Registration date : 29/04/2011

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 21 2014, 18:25

xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa
 Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 95412 Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 95412 Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 95412 Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 95412 jeep jeep jeep jeep
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
black-v
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Registration date : 02/01/2010

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 21 2014, 19:16

Rory έγραψε:
Αθωώθηκαν οι συνάδελφοι , για τίς μπαλωθιές !!!!!!!!!!

Ηντα ΄πες μωρε ???? Κατσε να παιξω κι εγω καμια δεκαρε μπαλωταρε .......

 Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 95412 Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 95412 Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 95412 Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 95412 Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 95412 Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 95412 Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 95412 Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 95412 Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 95412 Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 95412 

Να παιξω και μια εξαρε με το οχημα .......

 jeep jeep jeep jeep jeep jeep 

Να παιξω κι εγω μια .....

 makakas 

 thumbs 

 flamp 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
almeros
Member
Member
almeros

Ηλικία : 48
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 06/01/2010

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ Φεβ 24 2014, 16:35

άλλη μια επιβεβαίωση των όσων έγραψα για το θέμα με τις πιστολιές στην ΔΕΗ

ότι πάει πάνω , πάει και κάτω

για διαβάστε ΕΔΩ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
black-v
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Registration date : 02/01/2010

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 28 2014, 17:19

Προτεινω για την Καθαρη Δευτερα οσοι δεν εχετε οικογενειακες υποχρεωσεις και θελετε να κανουμε κανενα παρεακι με πικ-νικ στην υπαιθρο η σε κανενα παραδοσιακο καφενεδακι σε κανενα χωριο Π.χ Οροπεδιο Λασιθιου ... ....
Ηντα λετε ??  awef 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 06 2014, 11:57

Μαρήηηηηηηηηηηηηηηηηηη λέω να χορέψουμε μαυροματόγρια  Very Happy 
http://www.jibjab.com/view/24DjUz7VwStILe3MtOWT?utm_source=JibJab+Mail&utm_medium=email&utm_term=email&utm_campaign=recipient_notification

_________________
Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 107kpb5Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΤρι Μαρ 18 2014, 22:28


Ηράκλειο: Μεγάλη συνάντηση μοτοσικλετιστών το ερχόμενο Σάββατο



Μία τεράστια σε διάρκεια αλλά και σε συμμετοχή - όπως αναμένεται - συγκέντρωση μοτοσικλετιστών θα γίνει αυτό το Σάββατο (22/3) στο Ηράκλειο. Με σημείο αναφοράς την πόλη της Κρήτης, η παρέα του GSmotoclub.gr θα διοργανώνει εκδρομές σε όλο το νησί για ένα τετραήμερο μέχρι και την ημέρα της εθνικής μας εορτής.

Μπορεί τα αρχικά της ονομασίας του clubνα παραπέμπουν στο γνωστό μοντέλο της BMWαλλά στην πραγματικότητα πρόκειται για μία ανοιχτή παρέα μοτοσικλετιστών. Άλλωστε το «GS» προκύπτει από το Gelande Strasse που σημαίνει το είδος των μοτοσικλετών που είναι φτιαγμένες τόσο για χωμάτινες όσο και για ασφάλτινες διαδρομές.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του τετραημέρου αλλά και πληροφορίες για το club μπορείτε να διαβάσετε στο δελτίο τύπου που ακολουθεί.

Δελτίο τύπου

Το GSmotoclub.gr μια όμορφη διαδικτυακή παρέα μοτοσικλετιστών που σκοπό έχει να προάγει τον μοτοσικλετισμό την ασφαλή οδήγηση τα ταξίδια τις ομορφιές της πατρίδας μας και άλλων χωρών να προσφέρει κοινωνικό έργο και να διδάξει την ασφαλή οδήγηση σε νέους μοτοσικλετιστές.

Διοργανώνει το τετραήμερο 22-23-24-25 Μαρτίου Παγκρήτια Συγκέντρωση μοτοσικλετιστών στο Ηράκλειο με συμμετοχή φίλων μοτοσικλετιστών, μεγάλων ταξιδευτών από την υπόλοιπη Ελλάδα.

Σκοπός αυτής της συγκέντρωσης μας είναι η πραγματοποίηση εκδρομών σε όλη την Κρήτη που επάνω σε δυο τροχούς θα μας δοθεί η ευκαιρία να απολαύσουμε με ασφάλεια το Ανοιξιάτικο περιβάλλον με τα αρώματα της Κρητικής Γής .Να γευτούμε την κρητική κουζίνα και να προσφέρουμε απλόχερα την Κρητική φιλοξενία σε όλους όσους μας ακολουθήσουν.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του τετραήμερου είναι το ακόλουθο:

Σάββατο 22 Μαρτίου 2014

Άφιξη στο Ηράκλειο των φίλων από την πάνω Ελλάδα, τακτοποίηση σε ξενοδοχείο Καφεδάκι και αναχώρηση για τα Χανιά στις 9:30 από το cafι Everstστον κόμβο του Γιόφυρο

Η διαδρομή μας θα είναι Ηράκλειο - Ρέθυμνο δια μέσου εθνικής οδού Από το Ρέθυμνο δια μέσου Αργυρούπολης –Κουρνά –Γεωργιούπολη – Βρύσες – Χανιά άφιξη στις 13:00

Υποδοχή από τους Φίλους μοτοσικλετιστές του GSmotoclub.grτων Χανίων στην Σούδα και καλωσόρισμα με παραδοσιακά χανιώτικα εδέσματα στους τάφους των Βενιζέλων. Αναχώρηση στάση και περιήγηση στην Παλιά πόλη των Χανίων. Ακλουθώντας την παραλιακή διαδρομή προς δυτικά και δια μέσου των οικισμών Πλατανιά, Πατελάρι, Φουρνέ, Μεσκλά, καταλήγουμε στο ιστορικό μας Θέρισο.Εκεί στην παραδοσιακή ταβέρνα του Λεβεντογιάννη θα γευτούμε μοναδικές γεύσεις της Χανιώτικης κουζίνας. Το βραδάκι επιστροφή στο Ηράκλειο χαλάρωση και αργά το παρεάκι θα διασκεδάσει στο κέντρο του Ηρακλείου.

Κυριακή 23 Μαρτίου 2014

Η μεγάλη μας συγκέντρωση και καφεδάκι στην πλατεία Ελευθερίας στις 10:00 με συμμετοχή μοτοσικλετιστών από όλη την Κρήτη όλων των τύπων μηχανών με απαραίτητη προϋπόθεση την χρήση κράνους από οδηγό και συνοδηγό. Φωτογράφιση και αναχώρηση στις 12:30 ακολουθώντας την διαδρομή , Πλατεία Ελευθερίας , Μποφόρ, Παραλιακή προς Γιόφυρο ,ΠΑΓΝΗ , Σταυράκια , Πυργού ,Κάτω Ασίτες , Ιερά Μονή Γοργολαϊνη ,Κρουσώνα , Γάζι , Αλμυρό ποταμό , Ροδιά για να πάρουμε μια Ανοιξιάτικη γεύση της ενδοχώρας του νομού Ηρακλείου, θα καταλήξουμε στην Ταβέρνα ¨ΤΟ ΡΟΔΙ¨ για να γευτούμε την Ηρακλειώτικη κουζίνα. Θα ακολουθήσει τρικούβερτο μεσημεριανό γλέντι με μουσική από τον djGeorgeμέχρι αργά.

Βραδινή βολτούλα στο κέντρο της πόλης χαλάρωση και φυσικά για όσους αντέχουν υπάρχει και η βραδινή διασκέδαση σε κουτούκι στο κέντρο του Ηρακλείου .

Δευτέρα 24 Μαρτίου 2014

Συνάντηση στης 9:30 στο cafι Γρηγόρης στην Λ.Καζαντζίδη και αναχώρηση στις 10:00 για μια ακόμα εκδρομή στο Οροπέδιο Λασιθίου. Η διαδρομή που θα ακολουθήσουμε θα είναι Ηράκλειο, Γούβες, Καλό Χωριό, Καστέλι ,Κασταμονίτσα, Αμαργιανό , Γεράκι ,Μάρθα ,Κερατόκαμπος, Βιάνος, Έμπαρος, Οροπέδιο Λασιθίου και καταλήγουμε στο Ψυχρό για μεσημεριανό στην παραδοσιακή Ταβέρνα του Ταξίαρχου Εκεί θα γνωρίσουμε την γνήσια Κρητική Φιλοξενία από τον Δημήτρη τον Ταξίαρχο και τις απίστευτες γεύσεις των προϊόντων που ο ίδιος παράγει Επιστροφή αργά το απόγευμα στο Ηράκλειο δια μέσω Αγίου Νικολάου όπου θα καθίσουμε για καφεδάκι .

Το βράδυ θα έχουμε την αναχώρηση των φίλων μας από την Πάτρα για Πειραιά.

Τρίτη 25 Μαρτίου 2014

Συνάντηση στης 9:30 στο καφέ Everestστο Γιόφυρο και αναχώρηση στις 10:00 για μια ακόμα εκδρομή Η διαδρομή που θα ακολουθήσουμε είναι Ηράκλειο ,Ανώγεια ,οροπέδιο Νίδας επιστροφή στα Ανώγεια , σπήλαιο Ζωνιανών ,Γαράζο, Καθόμαστε για μεσημεριανό στην Ταβέρνα Ταλαία Όρη Συνεχίζουμε με επίσκεψη στο Μοναστήρι του Βότσακο από την παλιά εθνική οδό προς Δροσιά (Γενί Γκαβέ) , Δαμάστα , Μάραθος, επιστροφή στο Ηράκλειο.

Το βράδυ η αναχώρηση και των τελευταίων φίλων μας για Πειραιά

Για να μπορέσετε να μας ακολουθήσετε στις παραπάνω διαδρομές και για την αποφυγή ατυχημάτων θα εφαρμοστούν αυστηρά τα ακόλουθα:

Υποχρεωτική η χρήση κράνους από οδηγό και συνοδηγό.

Σε κάθε βόλτα θα υπάρχει αρχηγός και σκούπα, οι οποίοι θα έχουν και την όλη ευθύνη . Λόγω της μεγάλης συμμετοχής που αναμένουμε, θα τηρηθούν αυστηρά όροι και κανόνες οδηγικής συμπεριφοράς και ασφάλειας, έτσι ώστε όλοι μας να ευχαριστηθούμε ένα όμορφο τετραήμερο.'Όπου κριθεί από τους διοργανωτές σκόπιμο , θα χωριστούμε σε μικρότερα γκρουπ, με διαφορετικούς αρχηγούς για καλύτερο έλεγχο της ομάδας. Αν κάποιοι φίλοι θελήσουν στον ελεύθερο χρόνο να οδηγήσουν λίγο παραπάνω ή να επισκεφτούν και κάποιο άλλο μέρος ή κάποιο άλλο χώρο, θα υπάρχει πάντα κάποιος να τους δώσει οδηγίες ή και να τους συνοδέψει. Απλά να μας το αναφέρουν
Περισσότερα για το πρόγραμμα του 4ημέρου και δηλώσεις συμμετοχής στο

GSmotoclub .gr /Επίσημες συναντήσεις Εκδηλώσεις /Παγκρήτια Συνάντηση GSmotoclub.

GS τα αρχικά Gelande Strasse (on/off) τύποι μηχανών Και motoclubόμορφη παρέα μοτοσικλετιστών

Η εγγραφή και η συμμετοχή όσων επιθυμούν στο GSmotoclub.grείναι εντελώς δωρεάν

Εκ μέρους της διαχειριστικής ομάδας του GSmotoclub.gr

Σαρτζετάκης Ευτύχης

Διαχειριστής

_________________
Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 107kpb5Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 28 2014, 15:17

Aprilia Caponord 1200 Test Ride !!!

Σήμερα είχα την ευκαιρία να κάνω test ride το νέο Aprilia Caponord 1200 που το έφερε η τοπική αντιπροσωπεία του Δ. Αλτσιάδη.

+:
1. Φοβερή η αυτορυθμιζόμενη ανάρτηση
2. Ο θόρυβος της "μαμάς" εξάτμησης ήταν εξαίσιος ... νιώθεις αλητάκι !!!!
3. Η ανεμοκάλυψη για "μαμά" ζελατίνα ήταν σωστότατη, στο vstrom & στο cbf άλλαξα αμέσως τη ζελατίνα ... σε αυτό δε θα την άλλαζα
4. "κούμπωσα" στη θέση με τη μία
5. Δεν είχα ξαναοδηγήσει μηχανή με traction control αλλά η αίσθηση να δίνεις τέρμα το γκάζι στην έξοδο της στροφής και το πίσω να μην χαζοσπινιάρει ... είναι αξία ανεκτίμητη στους "δρόμους" μας

-:
ένα και μοναδικό ... στο test ride σου κρατάνε τη ταυτότητα και το δίπλωμα, αλλιώς δε θα το γύριζα. Μάρτυρας μου ο θεός !!!!

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 1909290_10202220615050030_1068364159_o

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 921713_10202220610369913_1562329692_o

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 1493495_10202220617170083_2073302192_o

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 1978497_10202220616650070_14438054_o

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 1973721_10202220628130357_1675962994_o

ένα φιλαράκι  Rolling Eyes το παραπήγε λίιιιιιιιιιιιιιγο...
Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 1922050_679296658799875_785570209_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
black-v
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Registration date : 02/01/2010

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 29 2014, 19:41

Παιζει κανενα βολιτακι για αυριο Κυριακη ? τωρα που συνηθισαμε ??  cow 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
almeros
Member
Member
almeros

Ηλικία : 48
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 06/01/2010

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 29 2014, 22:35

ο mpouxlios έχει πρόβλημα στο vstrom με τα πηνια ( ευχαριστω πολυ μανωλάκι)

θέλω λοιπον να βγαλω όλο το συστημα ή ότι πρέπει τελοσπάντων από το sv1000 που έχει στην αποθηκη και να το παω στον μηχανικο του για να το αλλαξει στο vstrom

το πρόβλημα ειναι οτι το μηχανακι ειναι στο Ρεθυμνο. λέμε λοιπον να παμε αυριο να το βγαλουμε αλλα δεν ξερω πως.

όποιος μπορει να βοηθησει ας το ποσταρει και θα τον πάρω το πρωί τηλέφωνο να μου πει

thanks

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 30 2014, 00:13

black-v έγραψε:
Παιζει κανενα βολιτακι για αυριο Κυριακη ? τωρα που συνηθισαμε ??  cow
μπά !!! έχει F1 στις 11 και ΑΟΑΝ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ στις 3 το μεσημέρι

almeros έγραψε:
ο mpouxlios έχει πρόβλημα στο vstrom με τα πηνια ( ευχαριστω πολυ μανωλάκι)

θέλω λοιπον να βγαλω όλο το συστημα ή ότι πρέπει τελοσπάντων από το sv1000 που έχει στην αποθηκη και να το παω στον μηχανικο του για να το αλλαξει στο vstrom

το πρόβλημα ειναι οτι το μηχανακι ειναι στο Ρεθυμνο. λέμε λοιπον να παμε αυριο να το βγαλουμε αλλα δεν ξερω πως.

όποιος μπορει να βοηθησει ας το ποσταρει και θα τον πάρω το πρωί τηλέφωνο να μου πει

thanks

τελικά πηνία; το ανοίξατε;

για ρίξε μια ματιά ...
1. http://www.customfighters.com/forums/showthread.php?t=58994
2. http://www.stromtrooper.com/maintenance-how/25120-how-change-stator-dl1000.html

πάντως πρέπει να έχουν διαφορά τα πηνία sv 1000: 32101-16G00, dl 1000: 32101-06G10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΤετ Απρ 02 2014, 21:11

Εν αναμονή να μπεί στον Τίγρη  yeye yeye success cheers 

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 33mt0ef

_________________
Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 107kpb5Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
kyriakos II
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kyriakos II

Ηλικία : 45
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 26/06/2011

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΣαβ Απρ 05 2014, 20:23

είναι κανείς για κανένα γρήγορο βολταράκι και πθανό καφεδάκι αύριο το πρωί...???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΣαβ Απρ 05 2014, 21:16

εγώ θα πάω Καλαμαύκα κατά 99% με το CBF (1% με το αμάξι) για κάτι γραφειοκρατικές δουλειές (θα είναι το κλιμάκιο του Ο.Π.Ε.Κ.Ε.Π.Ε. στο χωριό).
θα φύγω γύρω στις 10. μετά αν δε βρέχει ... θα ανέβω οροπέδιο Λασιθίου.
Θές;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyriakos II
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kyriakos II

Ηλικία : 45
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 26/06/2011

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΣαβ Απρ 05 2014, 22:13

για χτύπα τηλέφωνο το πρώι...
κάτι θα κάνουμε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
black-v
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Registration date : 02/01/2010

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΚυρ Απρ 06 2014, 20:26

Τα απροοπτα λενε ειναι τα καλυτερα , πεσανε 2  Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 846930 ενα προς Ηρακλειο  κι ενα προς Αγιο ....
Εφυγα απο Ιεραπετρα και  πηγα να προυπαντησω τον καλο μου φιλο kyriakosII στην συραγγα του βραχασιου ετσι για να δειξουμε και με πραξεις οτι το Λασηθι καλως οριζει του συνοδοιπορους εκ του Ηρακλειου .... Μετα απο συντομη διαδρομη φτασαμε στα φαναρια Αγιου - Κριτσας για την δευτερη συναντηση με τον Ασπρο -  Μανωλη μετα της συζυγου Σοφιας . Ετσι πηραμε τον δρομο για καλαμαυκα .... Αφου ηπιαμε τα βρασταρακια μας και αναμενοντας τον DimitrisV .... Πηραμε τον κατηφορο προς το φραγμα των Μπραμιανων λιγο πριν την Ιεραπετρα ....( βλεπε βιδεο Ν1 )

Ν1


Μετα τις απαραιτητες στασεις για φωτο και σχολια , ξεκινησε το παρεακι με προορισμο το οροπεδιο λασιθιου μεσω Βιαννου - Εμπαρου  ( βλεπε βιδεο Ν2 )..... αλλα χωρις εμενα .... ( αισθητη η απουσια μου )....

Ν2


Και εις αλλα με υγεια ..... !!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rogdi13

rogdi13

Ηλικία : 41
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Registration date : 12/03/2014

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΚυρ Απρ 06 2014, 22:56

ΠΟΛΥ ωραία ΒΟΛΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑI ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ να ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ μαζί kalmi 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠαρ Απρ 11 2014, 15:35

Μαυρομαρ'ηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη μαυρόγρια περαστικά μαρηηηηηηηηηηηηη enesoula Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 184880 

_________________
Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 107kpb5Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
black-v
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Registration date : 02/01/2010

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΣαβ Απρ 12 2014, 19:50

Rory έγραψε:
Μαυρομαρ'ηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη μαυρόγρια περαστικά μαρηηηηηηηηηηηηη enesoula Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 184880 



 affraid 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΤρι Απρ 15 2014, 12:36

Επειδή αυτές τις μέρες δε θα είμαι στο νησί (σε νησί θα είμαι, αλλά πάρα πολύ ποιό μεγάλο) σας εύχομαι από τώρα ...

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Kalo_pasxa_2013
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΤετ Απρ 16 2014, 12:36

Καλό ταξίδι , καλό πάσχα μανόλη , σε λίγο και εγώ ετοιμάζομαι , να φύγω απο Χανιά πρός Ιεράπετρα , ( ποιός την χαρη σου μαρη μαυρόγρια  Very Happy )
Ρεμάλιααααααααααααααααααααα  cow 

_________________
Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 107kpb5Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
kyriakos II
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kyriakos II

Ηλικία : 45
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 26/06/2011

Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 3   Kρητικό recycle bin 3 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΤετ Απρ 16 2014, 13:04

Άντε νικολα να πιούμε και κανένα καφεδάκι με την μαυρόγρια....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Kρητικό recycle bin 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 15 από 20Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ ΦΟΡΟΥΜ :: Ενότητα μελών φόρουμ Κρήτης-
Μετάβαση σε: