Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gkvstrom



Registration date : 28/01/2009

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΤετ Ιαν 28 2009, 12:27

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΙ ΕΓΩ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΤΗΝ ΚΛΟΠΗ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ(ΟΔΟΣ ΕΛΑΙΩΝ 168) ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 19/1/09
Η ΚΛΟΠΗ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕΤΑΞΥ 21:00-23:00 ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΟΡΤΩΣΑΝΕ.
ΕΙΧΕ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΚΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΤΙΜΟΝΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΛΟΥΚΕΤΟ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΩΡΑΣ.


ΑΡ.ΠΙΝΑΚΙΔΑΣ ΧΕΕ-991

ΧΡΩΜΑ ΜΑΥΡΟ ΜΑΤ
ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΑΒS

ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ.
ΟΤΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΑΛΛΑΖΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΝΑΒΕ ΜΕΓΑΛΗ ΣΚΑΛΑ.
ΣΑΝ ΝΑ ΕΚΑΝΕ ΣΥΧΝΑ ΣΙΝΙΑΛΟ .
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΣΤΟ 6999858585
ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΚΑΙ ΑΜΟΙΒΗ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΤετ Ιαν 28 2009, 13:33

affraid Να πάρει !

Και είμαστε και στην ίδια γειτονιά, μη μου λες τέτοια!
Εύχομαι να τη βρεις αδελφέ αν και ... ξέρεις τι γινεται σε αυτές τις περιπτώσεις..
Ασφαλισμένη για κλοπή την είχες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΤετ Ιαν 28 2009, 13:54

Καντε οτι μπορειτε παιδια με αλυσιδες και λουκετα και kryptonite και οτι κατεβασει ο νους σας.
Τα Στρωματα ειναι πολυ δημοφιλη γιατι υπαρχει ζητηση για ανταλλακτικα... Ο νοων νοειτο.
Εγω προσωπικα την προλαβα στο τσακ (ειχε χτυπησει 2 φορες ο συναγερμος και πηγαν να την μετακινησουν..)
και την πηγα σε γκαραζ... Τουλαχιστον μπορει να περπαταω κανα 10λεπτο αλλα κοιμαμε ησυχος παιδια... Μεγαλο Πραμα...
Φιλε ελπιζω να τη βρεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
diasyrmos

diasyrmos

Ηλικία : 49
Τόπος : thessalonikh
Registration date : 08/01/2009

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΤετ Ιαν 28 2009, 15:06

οι ασφαλιστικες δεν ασφαλιζουν μηχανες για κλοπη απ οσο ξερω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkvstrom



Registration date : 28/01/2009

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΤετ Ιαν 28 2009, 15:09

ΧΤΥΠΑΝΕ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΤΑ Γ....ΤΑ ΚΛΕΦΤΡΟΝΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΙΡΟ.
ΠΡΟΣΕΧΕ ΦΙΛΕ massai.
ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ ΦΟΡΤΩΣΑΝ ΚΙ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΤΟΝ 1ο ΟΡΟΦΟ.
ΔΕ ΧΤΥΠΗΣΕ ΟΥΤΕ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ.
ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ.
ΚΛΟΠΗ ΔΕΝ ΑΣΦΑΛΙΖΟΥΝ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΤΗΝ INTERAMERICAN ΠΟΥ ΖΗΤΑΕΙ 400 EURO ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ.
ΦΙΛΕ Lordjohn ΤΗΝ ΚΛΕΙΔΩΝΑ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 23:00 ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΩΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ.
ΕΙΧΕ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ, ΤΙΜΟΝΙΑ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΑ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟΝ 1ο ΤΙ ΑΛΛΟ ΡΕ ΦΙΛΕ;;;
ΠΑΙΔΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ REPLY ΣΑΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkstd

gkstd

Ηλικία : 51
Τόπος : Παιανία
Registration date : 24/01/2009

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΤετ Ιαν 28 2009, 16:02

Είσε ο τρίτος που ακούω ... κλέψανε του γαμπρου μου στην πετρούπολη το ninga και μετα του πηραν και λεφτά (300 ευρώ νομίζω) λεγοντας βάλε μας τοσα και θα στο επιστρέψουμε .... πίτσες του επιστρέψανε βέβαια. Κριμα ρε φιλαράκι μόνο που το σκέφτομε με πιάνη η καρδιά μου.

Μακάρι να το βρείς και μάλιστα απήραχτο. Θα περιμένουμε νέα σου !!!

ti! eee
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.balloonshouse.gr
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΤετ Ιαν 28 2009, 16:11

gkstd έγραψε:
Είσε ο τρίτος που ακούω ... κλέψανε του γαμπρου μου στην πετρούπολη το ninga και μετα του πηραν και λεφτά (300 ευρώ νομίζω) λεγοντας βάλε μας τοσα και θα στο επιστρέψουμε .... πίτσες του επιστρέψανε βέβαια. Κριμα ρε φιλαράκι μόνο που το σκέφτομε με πιάνη η καρδιά μου.

Μακάρι να το βρείς και μάλιστα απήραχτο. Θα περιμένουμε νέα σου !!!

ti! eee

τους φουστιδες να τους επιανες στα πρασα κ να τους γ...μουσες στο ξυλο.αυτο μονο τους αξιζει.
ευχομαι να το βρεις φιλε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΤετ Ιαν 28 2009, 17:40

Από εκεί που την πήρα (Σφακ Μπουρνάζι) την ασφάλισα στην AIG ΚΑΙ για ολική κλοπή (μερική δεν παίζει) , με +60 ευρώ το εξάμηνο. Πραγματικά μικρό το ποσό για ασφάλιση κλοπής μηχανής Shocked, μου έκανε κι εμένα φοβερή εντύπωση.
Δεν ξέρω μήπως είναι καμιά ειδική συμφωνία με τον Σφακ λόγω νέας μηχανής κ' ασφάλισης εκ των 'έσω'...υποθετικά πάντα.
Αν ενδιαφέρεστε να ρωτήσω περεταίρω σχετικά με ολική κλοπή στην AIG.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΤετ Ιαν 28 2009, 18:56

Ρε τα κωλόπαιδα ρε. που να βγάλουν αιμοροϊδες σε μέγεθος καρπουζιού! Εύχομαι να βρεθεί άκρη...


massai, για ρώτα ρε φίλε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
calmen



Registration date : 15/12/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΤετ Ιαν 28 2009, 20:01

αυτο και αν ειναι κριμα ...
και μενουμε στον ιδιο δρομο...
ιντεραμερικαν εχει ασφαλεια με 510 το χρονο..αλλα αμα ταπαιρνεις πισω..ελπιζω να μην το μαθω ποτε..

κουραγιο φιλε και ελπιζω να την βρεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkvstrom



Registration date : 28/01/2009

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΤετ Ιαν 28 2009, 20:18

ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ ΚΙ ΕΤΣΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.
ΜΗΠΩΣ Ο ΣΦΑΚ ΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ.
ΠΑΝΤΩΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ EMAIL ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΩΣ ΔΗΛΩΣΗ ΚΛΟΠΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΟΙ.
ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΧΕ 8000 ΧΛΜ. ΜΟΝΟ ΞΕΡΩ ΓΩ ΡΕ ΓΑΜΩΤΙ ΜΟΥ.
ΜΗΠΩΣ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΑΝΙΑ....ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΦΡΑΓΚΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΠΙΣΩ.
ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΡΗ ΓΡΑΨΤΕ ΠΑΙΔΙΑ...

ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΤΑ ΤΡΩΝΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΜΕΤΡΑ ΑΔΕΡΦΙΑ
https://www.youtube.com/watch?v=D96QM-lzLM8&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bakxos



Registration date : 12/07/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΤετ Ιαν 28 2009, 21:25

φιλε τι α πω πραγματικα κριμα.
παντως εγω την εχω ασφλισει με 320 το χρονο στη AIG μεσω της ING. και θα εξακολουθησω να το κανω ακομη και αν χρειαστει να δινω 400 με 500 το χρονο. νομιζω οτι ειναι κατι που αξιζει και πρεπει ολοι μας να το κανουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΤετ Ιαν 28 2009, 21:46

bakxos έγραψε:
φιλε τι α πω πραγματικα κριμα.
παντως εγω την εχω ασφλισει με 320 το χρονο στη AIG μεσω της ING. και θα εξακολουθησω να το κανω ακομη και αν χρειαστει να δινω 400 με 500 το χρονο. νομιζω οτι ειναι κατι που αξιζει και πρεπει ολοι μας να το κανουμε

Φιλαράκι και εγώ μια από τα ίδια... έχω AIG ολικής κλοπής και είμαι ευχαριστημένος. Τουλάχιστον έχω το κεφάλι μου ήσυχο....

Το Εξάμηνο μου στοιχίζει 156 euro. Αλλά αξίζει.


Επίσης Την έχω κλειδώσει σε σταθερό σημείο με 1 αλυσίδα-κλειδαριά ABUS, 1 κουλούρα μπροστά και στα κάγκελα , κλειδωμένη μαζί με άλλη μια κουλούρα με ένα παπάκι που έχω. Έχω συναγερμό, κουκούλα που και αυτή κλειδώνει με το δισκόφρενο...

Αυτές τις μέρες σχεδιάζω να φτιάξω και έναν πολύ έξυπνο συναγερμό που δεν τον παραβιάζουν με την καμία λέμε… δικια μου πατέντα! μπορει να ανεβασω και σχεδια... θα δουμε...

Τώρα αν και μετά από αυτά μου την φάνε, τι να πω .....


παντως πολυ κριμα για το παλικαρι.... ευχομαι να την βρει.... και τα καθηκια που την βουτηξανε να φανε πολυ βρομοξυλο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JEFFakhs
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JEFFakhs

Τόπος : Volos-->Piraeus-->Heraklion-->?
Registration date : 28/09/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΤετ Ιαν 28 2009, 22:12

ΠΩ ρε φούστη μου.......κάτι τέτοια μαθαίνω και τρελλαίνομαι!!!

ΡΕ 1 ΤΕΤΟΙΟΣ ΚΙΑΡΑΤΑΣ ΔΕ ΘΑ ΠΙΑΣΤΕΙ?!?!?!

ΦΩΝΑΞΤΕ ΜΕ ΓΙΑ FREE ΚΑΙ ΑΦΘΟΝΟ ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 501340 ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ XYLO !!

Φιλαράκι gkvstrom εύχομαι να βρεθεί το συντομότερο και ατόφιο το μωρό σου!!!

Πάντως όποτε ανεβαίνω Αθήνα το έχω καθιερώσει τις 2 τελευταίες φορές και κλείνω συμφωνία με το πλησιέστερο πάρκινγκ για όσες μέρες έχω σκοπό να κάτσω γιατί δεν παλεύεται αλλιώς η κατάσταση!!!

Την ψάχνω κι εγώ πάντως για ασφαλιστική κάλυψη με "ολική κλοπή" μέσα.....όποιος γνωρίζει τιμές και εταιρείες ας κάνει 1 κόπο να ενημερώσει παιδιά!!! sos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkstd

gkstd

Ηλικία : 51
Τόπος : Παιανία
Registration date : 24/01/2009

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΤετ Ιαν 28 2009, 22:36

Ολική κλοπή από ότι ξέρο κάνει μόνο η interamerican γιατι είχε το παλικάρι που αγόρασα το δικό μου v-strom και πλήρωνε 520 ή 540 ευρώ το χρόνο. Εμένα ο δικός μου ασφαλιστής το με την Εστία το μόνο που κατάφερε είναι να μου κάνει για φωτιά για 6.000 ευρώ όσο δηλαδή την αγόρασα και με οδική βοήθεια στα 280 ευρώ το χρόνο.

Οδική βοήθεια ασυζητητή παιδιά γιατί την τελευταία φορά που καρφώθηκα σε έναν μαλ...άκα που πέρασε με στόπ, ευτυχώς πήγαινα με καμιά 40ρια χιλ. και δεν χτύπησα αλλά το varaderaki μου (ένα 125cc .. ναι υπάρχει και τέτοιο) δεν έμεινε πλαστικό για πλαστικό που να μην σπάσει και είχε στραβώση και ο λεβιές τον ταχυτήτων. Καταλαβένετε τη τράβηξα για να το πάω σπίτι.

Μήπως να ανοίξουμε ένα post για ασφαλιστικές εταιρίες να ανταλάξουμε καμία αποψη. Leader του forum για κανονισέτω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.balloonshouse.gr
caballista



Ηλικία : 46
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 04/12/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 29 2009, 01:24

gkstd έγραψε:
Ολική κλοπή από ότι ξέρο κάνει μόνο η interamerican γιατι είχε το παλικάρι που αγόρασα το δικό μου v-strom και πλήρωνε 520 ή 540 ευρώ το χρόνο. Εμένα ο δικός μου ασφαλιστής το με την Εστία το μόνο που κατάφερε είναι να μου κάνει για φωτιά για 6.000 ευρώ όσο δηλαδή την αγόρασα και με οδική βοήθεια στα 280 ευρώ το χρόνο.

Οδική βοήθεια ασυζητητή παιδιά γιατί την τελευταία φορά που καρφώθηκα σε έναν μαλ...άκα που πέρασε με στόπ, ευτυχώς πήγαινα με καμιά 40ρια χιλ. και δεν χτύπησα αλλά το varaderaki μου (ένα 125cc .. ναι υπάρχει και τέτοιο) δεν έμεινε πλαστικό για πλαστικό που να μην σπάσει και είχε στραβώση και ο λεβιές τον ταχυτήτων. Καταλαβένετε τη τράβηξα για να το πάω σπίτι.

Μήπως να ανοίξουμε ένα post για ασφαλιστικές εταιρίες να ανταλάξουμε καμία αποψη. Leader του forum για κανονισέτω.

Ολική κλοπή για μηχανή, φίλοι μου, καλύπτουν όντως μόνο 2 εταιρείες. Η Interamerican και η AIG. Αν προσέξετε η AIG είναι σημαντικά φθηνότερη από την Interamerican. Αυτό συμβαίνει επειδή η AIG δεν αποζημιώνει, σε περίπτωση κλοπής, το 100% της αξίας της μηχανής αλλά το 80%. Ο Πρεβεδουράκης στη Θεσσαλονίκη ασφαλίζει AIG απλά επειδή έχει σύμβαση με την εταιρεία και για κανέναν άλλο λόγο. Το ίδιο φαντάζομαι κάνει και ο Σφακ. Ο Πρεβεδουράκης ούτως ή άλλως από Σφακ φέρνει μηχανές οπότε μπορεί να έχουν κοινή ή την ίδια συμφωνία.
Ένα είναι το μόνο σίγουρο... Προσοχή μεγάλη και τη μηχανή ξεκλείδωτη ούτε για κατούρημα!!
eee
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gatos 1000
gold member
gold member
gatos 1000

Ηλικία : 40
Τόπος : ΔΡΑΜΑ
Registration date : 23/12/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 29 2009, 01:33

oxi re gamoto.na kserathi to xeri tou tou pousti.egw o vlakas pou eriksa tin koukoula kai apo eixa ta kleidia ston diakopti gia mia bdomada Shocked molis ta eida pano idrosa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 29 2009, 02:31

caballista έγραψε:
gkstd έγραψε:
Ολική κλοπή από ότι ξέρο κάνει μόνο η interamerican γιατι είχε το παλικάρι που αγόρασα το δικό μου v-strom και πλήρωνε 520 ή 540 ευρώ το χρόνο. Εμένα ο δικός μου ασφαλιστής το με την Εστία το μόνο που κατάφερε είναι να μου κάνει για φωτιά για 6.000 ευρώ όσο δηλαδή την αγόρασα και με οδική βοήθεια στα 280 ευρώ το χρόνο.

Οδική βοήθεια ασυζητητή παιδιά γιατί την τελευταία φορά που καρφώθηκα σε έναν μαλ...άκα που πέρασε με στόπ, ευτυχώς πήγαινα με καμιά 40ρια χιλ. και δεν χτύπησα αλλά το varaderaki μου (ένα 125cc .. ναι υπάρχει και τέτοιο) δεν έμεινε πλαστικό για πλαστικό που να μην σπάσει και είχε στραβώση και ο λεβιές τον ταχυτήτων. Καταλαβένετε τη τράβηξα για να το πάω σπίτι.

Μήπως να ανοίξουμε ένα post για ασφαλιστικές εταιρίες να ανταλάξουμε καμία αποψη. Leader του forum για κανονισέτω.

Ολική κλοπή για μηχανή, φίλοι μου, καλύπτουν όντως μόνο 2 εταιρείες. Η Interamerican και η AIG. Αν προσέξετε η AIG είναι σημαντικά φθηνότερη από την Interamerican. Αυτό συμβαίνει επειδή η AIG δεν αποζημιώνει, σε περίπτωση κλοπής, το 100% της αξίας της μηχανής αλλά το 80%. Ο Πρεβεδουράκης στη Θεσσαλονίκη ασφαλίζει AIG απλά επειδή έχει σύμβαση με την εταιρεία και για κανέναν άλλο λόγο. Το ίδιο φαντάζομαι κάνει και ο Σφακ. Ο Πρεβεδουράκης ούτως ή άλλως από Σφακ φέρνει μηχανές οπότε μπορεί να έχουν κοινή ή την ίδια συμφωνία.
Ένα είναι το μόνο σίγουρο... Προσοχή μεγάλη και τη μηχανή ξεκλείδωτη ούτε για κατούρημα!!
eee


θα το κοιταξω και θα σου πω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bakxos



Registration date : 12/07/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 29 2009, 08:06

παιδια εμενα η AIG μου εχει αποζημειωση για 7200 οσο το πηρα. θα συναντηθω με τον ασφαλιστη και θα σας πω τι ακριβως συμβαινει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 29 2009, 10:28

Προταση.... Αν ειναι να δινεται 400+ το χρονο για ασφαλεια κλοπης (που ΟΤΙ και να λενε αν δεν ειναι καινουριγα η μηχανη,
ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ολο το ποσο για αποζημιωση.....), πηγαιντε και βρειτε καμμια θεση σε γκαραζ που να νοικιαζεται και κανουν 35 περιπου
το μηνα και καθαρισατε με τα ιδια λεφτα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 29 2009, 10:50

εγώ δίνω 305 ευρώ στην anytime της ιντεραμέρικαν γιατί αλλιώς ο ύπνος δεν θα με έπιανε με τίποτα..έχω βάλει και ασύρματη κάμερα να την βλέπω να κοιμάται αλλά μόλις μπήκε η ασφάλεια έπαψα να βλέπω τι βλέπει η κάμερα...μιλάμε ξυπνούσα που γαβγίζαν τα σκυλιά της γειτονιάς 2-3 φορές άνοιγα την τηλεόραση να δω τι γίνεται κάτω...μου έχουν φάει ένα ήδη βλέπετε και για αυτό καταλαβαίνω τον φίλο και συλληπητήρια,εύχομαι να είσαι από τους λίγους τυχερούς που την ξαναβρίσκουν.
Το ασφάλιστρο είναι τόσο χαμηλό για την ησυχία που αγοράζεις.Βέβαια ξέρετε ότι και ένα τιμόνι να βρεθεί εντός 3 μηνών δεν παίρνεις φράγκο,αλλά σιγά μη βρεθεί!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 29 2009, 12:34

Νομίζω πως οι εταιρείες που ασφαλίζουν από κλοπή, απαιτούν η μηχανή ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ να παραμένει σε κλειστό φυλασσόμενο χώρο. Παρκάρισμα στο πεζοδρόμιο δεν παίζει, σε χαιρετάνε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 29 2009, 14:18

gmavrid έγραψε:
Νομίζω πως οι εταιρείες που ασφαλίζουν από κλοπή, απαιτούν η μηχανή ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ να παραμένει σε κλειστό φυλασσόμενο χώρο. Παρκάρισμα στο πεζοδρόμιο δεν παίζει, σε χαιρετάνε...

κανεις λαθος. Παντου ειναι ασφαλισμενη ακομα και αν σου την βουτηξουν εξω απο καφτερια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 29 2009, 14:21

Lordjohn έγραψε:
Προταση.... Αν ειναι να δινεται 400+ το χρονο για ασφαλεια κλοπης (που ΟΤΙ και να λενε αν δεν ειναι καινουριγα η μηχανη,
ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ολο το ποσο για αποζημιωση.....), πηγαιντε και βρειτε καμμια θεση σε γκαραζ που να νοικιαζεται και κανουν 35 περιπου
το μηνα και καθαρισατε με τα ιδια λεφτα!

Πρωτα απο ολα το δινουν ολο το ποσο (στην δικια μου περιπτωση 7195, το λεει και το συμβολαιο). και δευτερον τι θα κανεις αμα σου την βουτηξουν απο εκει που εχεις παει για το καφεδακι σου και εισαι τουαλετα.....εχει γινει σε γνωστο μου . (το εχετε στανταρ οτι τα κλεφτρονια κλεβουν μονο βραδια και οταν την εχετε παρκαρισμενη για υπνο) Πιστευω οτι μονο με ασφαλεια κλοπης εισαι 100% σιγουρος.

Και κατι τελευταιο φιλαρακι .... με 35 Ευρο Γκαραζ δεν βρισκεις..... 55 και πανω .....μεχρι και 80 μου εχουν πει....οποτε 660-960 το χρονο!!!! Ενω με ασφαλεια...δινεις μια 300αρα και καθαρισες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991   ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 29 2009, 14:54

GEORGARAS έγραψε:
(το εχετε στανταρ οτι τα κλεφτρονια κλεβουν μονο βραδια και οταν την εχετε παρκαρισμενη για υπνο)

Όχι, δεν το έχω στανταρ αυτό, κι ούτε κι οι εταιρείες το έχουν για αυτό και ξέρω ότι είναι αυστηρές στο θέμα των συνθηκών φύλαξης και στο θέμα της καταβολής της αποζημίωσης. Για αυτό κι οι περισσότερες δεν ασφαλίζουν μοτό. Εν πάσει περιπτώσει, το έχω συζητήσει με ασφαλιστή αλλά αφού έχεις προσωπική εμπειρία στο θέμα ασφάλισης κλοπής σε πιστεύω.
Απλά θα ήταν ενδιαφέρον να παραθέσεις αν θες τους όρους του συμβολαίου σου για το θέμα της φύλαξης και της κλοπής. Κι όποιος άλλος έχει κάνει τέτοια ασφάλεια βέβαια εφόσον το επιθυμεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΚΛΟΠΗ VSTROM ΧΕΕ-991

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: