Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gkstd

gkstd

Ηλικία : 51
Τόπος : Παιανία
Registration date : 24/01/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS   ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Icon_minitimeΔευ Ιαν 26 2009, 00:36

Φίλοι μου καλησπέρα

Θα ήθελα την συμβουλή σας για τα εξής.

1. Το τιμόνι της μηχανής είναι αρκετά ψηλά και περνάει πάνω από τους περισσότερους καθρέφτες αυτοκινήτων αλλά αυτό που με αγχόνη πολύ είναι τα μπροστινά φλάς. Κάποιος φίλος μου είπε πως είχε δει v-strom με μικρά κολλημένα φλασάκια στο ίδιο σημείο που βρίσκονται τα μαμά.

2. Έχω ένα satnav 400 και έχω και αντάπτωρα ρεύματος πάνω στην μηχανή. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει βάση.

Αν κάποιος το έχει κάνει είδη μπορεί να βάλει καμία φωτώ να δούμε πως είναι, και να μας πει και κόστος και από που τα προμηθεύτηκε και για τα δύο θέματα.

Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό αλλού μέσα στο φόρουμ. Αν έχει απαντηθεί οδηγήστε με εκεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.balloonshouse.gr
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS   ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Icon_minitimeΔευ Ιαν 26 2009, 00:44

gkstd έγραψε:
1. Το τιμόνι της μηχανής είναι αρκετά ψηλά και περνάει πάνω από τους περισσότερους καθρέφτες αυτοκινήτων αλλά αυτό που με αγχόνη πολύ είναι τα μπροστινά φλάς. Κάποιος φίλος μου είπε πως είχε δει v-strom με μικρά κολλημένα φλασάκια στο ίδιο σημείο που βρίσκονται τα μαμά.
http://www.amotostuff.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=25-8022&Category_Code=dl650_electrical
αν και μπορεις να τα βρεις και ελλαδα.
εγω παλια ειχα βαλει κατι παρομοια αλλα ποιο μικρα και τα ειχα βρει σε καταστημα με αξεσουαρ αυτοκινητων.παντως δεν ελεγαν και πολυ,αλλα γουστα ειναι αυτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalafan

kalafan

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 30/12/2008

ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS   ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Icon_minitimeΔευ Ιαν 26 2009, 16:10

Οσον αφορα τα φλας,ειναι τα ιδια που φοραει το BANDIT;
Αν ναι δες...κατω-κατω στη σελιδα...

http://scottyfjr.wordpress.com/%CE%A6%CF%89%CF%84%CE%BF/%CE%9F-%CE%9B%CE%B7%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82/%CE%91%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CF%8D%CE%B4%CE%B9%CE%B1/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkstd

gkstd

Ηλικία : 51
Τόπος : Παιανία
Registration date : 24/01/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS   ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Icon_minitimeΔευ Ιαν 26 2009, 16:29

Πολύ ωραία είναι φίλε μου αλλά δεν γράφει ούτε τιμή ούτε από που μπορό να τα προμηθευτό.

Μήπως γνωρίζει καποιος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.balloonshouse.gr
kalafan

kalafan

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 30/12/2008

ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS   ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Icon_minitimeΔευ Ιαν 26 2009, 16:37

Κατσε να ρωτησω τον ιδιοκτητη...ειναι μελος στο TDM club και πιστευω πως θα μας πει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalafan

kalafan

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 30/12/2008

ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS   ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Icon_minitimeΔευ Ιαν 26 2009, 17:22

Ελα...τσιμπα τα...

http://global.ebay.com/FLUSH_MOUNT_TURN_SIGNAL_Suzuki_GSX-R_GSXR_Bandit_GSF/370110237111/item
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas147

kostas147

Ηλικία : 44
Τόπος : Ηράκλειο
Registration date : 12/01/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS   ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Icon_minitimeΔευ Ιαν 26 2009, 19:57

Βάση για το GPS μου εγώ προσωπικά έχω βάλει την παρακάτω της Touratech:

Βάση για GPS Suzuki V-STROM 650

Τοποθετείτε πάρα πολύ εύκολα και είναι στο πιο σωστό σημείο διότι όταν θα χρειαστεί να κοιτάξεις την οθόνη του GPS μετακινείς μόνο τα μάτια σου λίγο προς τα κάτω και όχι όλο το κεφάλι με αποτέλεσμα να μην χάνεις επαφή με τον δρόμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkstd

gkstd

Ηλικία : 51
Τόπος : Παιανία
Registration date : 24/01/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS   ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Icon_minitimeΔευ Ιαν 26 2009, 20:53

Ευχαριστώ όλους για της άμεσες απατήσης !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.balloonshouse.gr
Dimmy

Dimmy

Ηλικία : 45
Τόπος : Μελβούρνη, Αυστραλία
Registration date : 23/01/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS   ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Icon_minitimeΔευ Ιαν 26 2009, 21:44

Εγω για τα μπροστινα τα δικα μου παρηγγειλα αυτα
https://2img.net/h/i730.photobucket.com/albums/ww309/Dimmy307/LEDindicator.jpg
αλλα ακομα δεν τα εχω παραλαβει οποτε δε μπορω να σου πω αν ειναι καλα ή οχι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkstd

gkstd

Ηλικία : 51
Τόπος : Παιανία
Registration date : 24/01/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS   ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Icon_minitimeΔευ Φεβ 02 2009, 12:37

Φοβερά τα φλασάκια με led που μου δίχνετε αλλά πέζει τίποτα από ελλάδα αθήνα ή και επαρχεία με αντικαταβολή γιατί δεν θέλω να μπλέξω με e-bay και τα συναφή, δεν θέλω να δίνω πιστωτικές μεσα από internet την έχω πατήση στο παρελθών, και μέχρι να αποδήξω ότι δεν ήμουν ελέφαντας και να πιστωθεί το ποσο από την πιστωτική μου είδα και έπαθα.

Κοντέινερ με Ηλεκτρονικό εξοπλησμό μου είχε έρθει σπίτι και επιδεί δεν γνώριζα τον αποστολέα και δεν τα παρέλαβα καθόλου τα έστηλα πίσω δηλαδή την γλύτωσα. 7000 ευρώ με χρεώσανε. Από τότε ότι ψωνίζω μέσω internet μόνο με αντικαταβολή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.balloonshouse.gr
rallistas
Member
Member
rallistas

Ηλικία : 37
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 22/10/2008

ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS   ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Icon_minitimeΤρι Φεβ 03 2009, 09:34

kostas147 έγραψε:
Βάση για το GPS μου εγώ προσωπικά έχω βάλει την παρακάτω της Touratech:

Βάση για GPS Suzuki V-STROM 650

Τοποθετείτε πάρα πολύ εύκολα και είναι στο πιο σωστό σημείο διότι όταν θα χρειαστεί να κοιτάξεις την οθόνη του GPS μετακινείς μόνο τα μάτια σου λίγο προς τα κάτω και όχι όλο το κεφάλι με αποτέλεσμα να μην χάνεις επαφή με τον δρόμο.

Η βαση αυτη κανει για ολα τα συστηματα GPS?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NKS-RIDER

NKS-RIDER

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 11/12/2008

ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS   ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS Icon_minitimeΣαβ Φεβ 14 2009, 11:23

Παιδιά εγώ λόγω της δουλειάς μου, επειδή όλη μέρα γυρνάω, είτε με χάρτι στο tank bag είτε με gps, έβαλα αυτή τη βάση...η οποία μου έλυσε τα χέρια
ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS 129x15-ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS 130x15-ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS 127x15
Ανεξάρτητα από το άν θέλει κάποιος τη θήκη αυτού του είδους για το gps του...η βάση είναι "must' (εάν δεν θέλεις το μπαράκι στο τιμόνι, όπως εγώ)
Να ξεκαθαρίσω 2 πράγματα για όσους δεν ξέρουν
Είναι η κυρίως βάση που βγάζει το μπράτσο πάνω από τα όργανα (και που πιάνει στις βίδες της ζελατίνας)
και η βάση για το gps (ασημί) μαζί με την θήκη (που είναι και αδιάβροχη)
Να τονίσω ότι το gps εάν δεν είναι στη θήκη δεν μπαίνει επάνω στη βάση.
Διαπίστωσα οτι δεν χάνεις ορατότητα και οτι τα μάτια σου ξεφεύγουν ελάχιστα από το δρόμο!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΦΛΑΣ & ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ GPS

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: