Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
dadounis
Member
Member
dadounis

Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα - Άνοιξη
Registration date : 18/03/2012

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 13:09

Χθες και ημέρα Κυριακή 24/02/2013 αποφασίσαμε 5 μηχανές να πάμε βόλτα στο Σούνιο - Λαύριο για καφεδάκι. (βλέπε ΣΟΥΝΙΟ - ΛΑΥΡΙΟ). Μάλιστα οι 3 από τις 5 μηχανές ήμαστε δικάβαλοι, άρα σκεφτείτε ότι δεν κινούμαστε ιδιαίτερα γρήγορα. Σε μια δεξιά στροφή μετά τα γνωστά λιμανάκια, και ενώ έχω ήδη δώσει την κατάλληλη κλίση στην μηχανή, να σημειώσω εδώ πως ο δρόμος σε αυτό το κομμάτι έχει δύο λωρίδες και εγώ κινόμουν στην αριστερή, το αυτοκίνητο που βρίσκεται δεξιά μου ξεκινάει αρκετά γρήγορα να με κλείνει. Τότε του κορνάρω για να με καταλάβει και να επανέλθει στην λωρίδα του. Η αντίδρασή του ήταν να με κλείσει ακόμα πιο πολύ, με αποτέλεσμα να έχω βγει στο αντίθετο ρεύμα και να μου κάνει κινήσεις του στυλ '' τι συμβαίνει'' και να με βρίζει... Εκνευρισμένος εγώ κι ενώ τον έχω ήδη προσπεράσει, (πρώτο λάθος μου) κόβω και πάω δίπλα του να του ζητήσω τα ρέστα που με έβριζε ενώ εκείνος είχε κάνει το λάθος. Εκείνος συνέχισε να με βρίζει και του κάνω την κλασική κίνηση ''πόσο μαλάκας είσαι;;;''. Επίσης να σημειώσω εδώ πως το αυτοκίνητο ήταν μάρκας ROVER κυπαρισσί και ο οδηγός ήταν περίπου 65 χρονών με συνομήλικη συνοδηγό. Η αντίδρασή του λοιπόν ήταν να μου επιδείξει ένα 45άρι που κρατούσε και να με σημαδεύει με αυτό και να με πετάει ακόμα περισσότερο στο αντίθετο ρεύμα. Αμέσως εγώ κόβω για να βγω από το οπτικό του πεδίο και εκνευρισμένος ακόμα πιο πολύ (δεύτερο λάθος μου) κολλάω από πίσω του και τον προσπερνάω μετά από λίγο όσο πιο γρήγορα μπορώ μουτζώνοντάς τον καθώς εκείνος έστριβε. Αντέδρασα υπερβολικά χαζά στο περιστατικό όντας δικάβαλος... Σας τα γράφω αυτά για να προσέχετε παίδες γιατί κυκλοφορούν ΠΟΛΛΟΙ - ΠΟΛΥ ΤΡΕΛΟΙ εκεί έξω.

Φιλικά Κωνσταντίνος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
george83
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
george83

Ηλικία : 40
Τόπος : Κυψέλη
Registration date : 06/12/2009

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 13:17

Στην τελευταία βόλτα μου προς Σούνιο από τα λιμανάκια, είχα κι εγώ μια άσχημη εμπειρία.

Όντας δικάβαλος και σε μια στροφή ξύνει ξαφνικά το πόδι της κοπέλας μου ένα αυτοκίνητο με 2 μ@#$κισμένα μέσα.
Ευτυχώς δε έχασα τον έλεγχο.

Πετυχαίνοντάς τους όμως στο φανάρι τους έριξα κάτι μπινελίκια που ξεθύμανα.
Αυτοί κατάλαβαν τη μ@λ@κία τους και ζητούσαν συνέχεια συγνώμη.

Με το που άναψε πράσινο ξεκίνησαν και πάλι με 1000. What a Face


Μήπως συγκράτησες τη πινακίδα του μάγκα????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dadounis
Member
Member
dadounis

Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα - Άνοιξη
Registration date : 18/03/2012

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 13:18

Μέσα στα νεύρα μου δεν την συγκράτησα, είπα εκείνη τη στιγμή στην κοπέλα μου να το κάνει αλλά μέσα στον φόβο της δεν το έκανε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
george83
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
george83

Ηλικία : 40
Τόπος : Κυψέλη
Registration date : 06/12/2009

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 13:22

Κρίμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geoman87
Member
Member
geoman87

Ηλικία : 37
Τόπος : Αιγαλεω,Αττικη
Registration date : 10/02/2011

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 13:24

Δεν ξερω μηπως θα ηταν φρονιμο να ειχες σταματησει λιγο παρακατω και να επαιρνες την αστυνομια κανοντας μια ανωνυμη καταγγελια για ενα κυπαρισσι Rover με ταδε πινακιδα που κινειται στον ταδε δρομο οτι ειδες να οπλοφορει....

Δεν ξερεις μπορει σε ενα μπλοκο παρακατω να επαιρνε αυτο που του αξιζει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vamael
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Vamael

Ηλικία : 51
Τόπος : Νέα Σμύρνη-Καρυά
Registration date : 27/09/2010

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 13:31

Δεν είναι εποχές για τσαμπουκάδες, σκέψου να είχε πιει κάτι ο μπάρμπας και αντί να σου έδειχνε απλώς το σιδερικό να σου μπουμπούναγε καμία πιστολιά πριν καταλάβεις τι γίνεται....

Το ξέρω ότι είχες κάθε δίκιο να βγεις εκτός εαυτού αλλά.... Εγώ έχω εξελιχθεί σε μέγιστη κότα, άντε κανένα κορνάρισμα πιο πολύ για να καταλάβει ο άλλος ότι έχει κάνει μαλακία και πέρα από αυτό ούτε βλέμμα δεν ρίχνω προς το μέρος του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 13:32

Ότι υπάρχουν πολλοί τρελάρες ελεύθεροι εκεί έξω... γεγονός αναμφισβήτητο.
Το σημαντικότερο είναι πως εμείς αντιδρούμε σε τέτοιες περιπτώσεις.

1. Τους αγνοούμε
2. Τους παίρνουμε στο κυνήγι και πάμε για τσαμπουκά
3. Κρατάμε ότι στοιχεία μπορούμε και κάνουμε την καταγγελία μας

Για το 2ο νομίζω και εσύ ο ίδιος Κώστα παραδέχεσαι το λάθος σου. Ιδιαίτερα αν συνυπολογίσουμε το ότι ήσουν δικάβαλος.
Για το 1ο ναι μεν δεν μπλέκουμε από την άλλη αφήνουμε κάποιον δημόσιο κίνδυνο να κυκλοφορεί ελεύθερος.

Εγώ θα δοκίμαζα την τρίτη επιλογή άσχετα αν δεν περίμενα πολλά πράγματα να γίνουν. Τουλάχιστον θα τα είχα καλύτερα με τον εαυτό μου. Μην ξεχνάς ότι είτε το 45άρι ήταν ψεύτικο είτε πραγματικό, είτε άσφαιρο είτε όχι, με την συμπεριφορά του έθεσε άμεσα σε κίνδυνο την ζωή σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dadounis
Member
Member
dadounis

Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα - Άνοιξη
Registration date : 18/03/2012

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 13:39

Έχετε δίκιο όλοι οι προλαλήσαντες. Γι' αυτό και επισημαίνω τα λάθη μου και τα λέω για να μαθαίνω κι εγώ και να προλάβει και κανείς άλλος χριστιανός.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 13:42

Αφού γλιτώσαμε τα χειρότερα, τι να πω!!! Προσοχή στο δρόμο γιατί δεν ξέρεις που μπορεί να μπλέξεις, κυριολεκτικά από του πουθενά! Πάντως έπρεπε να του πάρεις την πινακίδα, εγώ είχα φύγει σε εκείνο το σημείο λίγο πιο μπροστά, δεν το πήρα είδηση γιατί δεν είχα ορατότητα, οι άλλοι που ήταν πίσω σου δεν είδαν κάτι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexmon
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
alexmon

Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 05/09/2010

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 15:09

1) ευτυχώς που είσαι καλά!!!!!

2) μην ξαναδώσεις σημασία σε βρισιές και χειρονομίες.

3) κρίμα που δεν κατέγραψες την πινακίδα του.




και μη χειρότερα................
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 16:05

τα ειπε ολα ο απο πανω....

κοιτα τι μπορει να σου συμβει στα καλα καθουμενα οταν εχεις βγει τη βολτα σου.... No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sifounas
Administrator
Administrator
Sifounas

Ηλικία : 58
Τόπος : ΜΕΛΙΣΣΙΑ
Registration date : 25/02/2011

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 16:27

τι ειπες τωρα? affraid affraid affraid δεν μπηρα χαμπαρι τιποτα,ευτυχως που δεν εγινε τιποτε χειροτερο!!!! :

_________________
Οι μεγάλοι είναι μεγάλοι μόνο επειδή εμείς είμαστε γονατιστοί.
Pierre-Joseph Proudhon, 1809-1865, Γάλλος αναρχικός
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Morniac
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Morniac

Ηλικία : 81
Τόπος : Οχι εδω παντως
Registration date : 28/04/2010

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 16:40

Vamael έγραψε:
Δεν είναι εποχές για τσαμπουκάδες, σκέψου να είχε πιει κάτι ο μπάρμπας και αντί να σου έδειχνε απλώς το σιδερικό να σου μπουμπούναγε καμία πιστολιά πριν καταλάβεις τι γίνεται....


Eτσι.Ποσο μαλλον με την κριση που ολοι εχουμε σαλεψει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=XoMngonBiO8
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 16:45

apogt έγραψε:
Αφού γλιτώσαμε τα χειρότερα, τι να πω!!! Προσοχή στο δρόμο γιατί δεν ξέρεις που μπορεί να μπλέξεις, κυριολεκτικά από του πουθενά! Πάντως έπρεπε να του πάρεις την πινακίδα, εγώ είχα φύγει σε εκείνο το σημείο λίγο πιο μπροστά, δεν το πήρα είδηση γιατί δεν είχα ορατότητα, οι άλλοι που ήταν πίσω σου δεν είδαν κάτι?

πίσω του ήμουν εγώ..
για να καταλάβετε τη θολούρα του Κωνσταντίνου να διορθώσω ότι το Rover ήταν ασημί και όχι κυπαρισσί θα βλέπαμε αν υπήρχε συνέχεια στη μανούρα.. dead

εγώ δεν είδα το αρχικό κλείσιμο, αλλά είδα στη συνέχεια ότι υπήρχε ένας κατά κάποιο τρόπο διαπληκτισμός..ούτε το όπλο είδα, αλλά "εκνευρίστηκα" με τον Κωνσταντίνο ειδικά όταν κόλλησε από πίσω, γιατί όταν ο άλλος δείχνει ότι είναι ζώο, δεν το χει σε τίποτα να κοκκαλώσει και ένα φρένο όπως είναι..
όπως και να'χει, επειδή συνεχιζόταν ο διαπληκτισμός για μερικά μέτρα σκέφτηκα να πάω για "υποστήριξη" αλλά ευτυχώς σε εκείνη τη φάση το μεν ζώο έστριβε, και ο δε Κωνσταντίνος συνέχισε, οπότε δεν μπλέχτηκα και εγώ με κίνδυνο να νευριάσει περισσότερο και ο πιστολέρο..!!

εκ του ασφαλούς και εκ των υστέρων είναι εύκολο και για μένα να πω ότι έκανε μαλακία ο Κωνσταντίνος που επέμεινε, και πράγματι του το είπα, αλλά και αυτό το συμβάν είναι ένα ακόμα παράδειγμα, ότι δεν ξέρουμε τι μυαλό κουβαλάει ο κάθε ένας που πετυχαίνουμε εκεί έξω..και θέλοντας και μη, με τις μηχανές είμαστε πιο ευάλωτοι..και εγώ προσπαθώ να συγκρατιέμαι όσο γίνεται γιατί έχω κινδυνέψει να βρω μπελά, αλλά ώρες ώρες η μαλακια ορισμένων σε φέρνει πραγματικά στα όρια..

έπρεπε να είχαμε κρατήσει πινακίδα.. Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sailing
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Sailing

Ηλικία : 46
Τόπος : Μαρούσι
Registration date : 15/06/2012

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 17:01

Τι είπες τώρα ρε φίλε.....! Shocked
Φαντάζομαι ότι έχασες την ψυχραιμία σου και δεν κράτησες πινακίδα!
Ε,ρε και να την είχα να τον έκανα άντρα τον παππού! Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 18:36

ρε παιδιά, δεν πηγαίνατε όλοι μαζί....???


έλεος ρε Κωνσταντίνε αγόρι μου, είσαι και δικάβαλος. Πρώτα απ' όλα αυτό να σκέφτεσαι. Αν είσαι μόνος σου πες νιώθεις πιο free να αντιδράσεις, αλλά με δεύτερο άτομο πρέπει να προσέχεις πολύ πως το χειρίζεσαι...
οποιοσδήποτε αλήτης θα μπορούσε να κόψει τιμόνι, ή να φρενάρει, και να σας στείλει στη θάλασσα....


όσο για τον συγκεκριμένο τύπο με το όπλο, εκεί ρε φίλε κι αν θέλει ψυχραιμία...

είχες 2-3 μάρτυρες, μαζί σου, πιο γρήγορο όχημα, στοιχεία που μπορούσαν να σου δώσουν την δυνατότητα και να τον ακολουθήσετε από απόσταση ασφαλείας, και ένας από εσάς να ενημερώσει την άμεσο δράση, και να υπάρχουν αρκετοί μάρτυρες ώστε να στηριχθεί κατηγορία όχι απλά για παράνομη (ενδεχομένως) οπλοκατοχή, αλλά και για οπλοφορία, οπλοχρησία (νομίζω ότι θεωρείται οπλοχρησία η απειλή με πυροβόλο όπλο, κι ας μην έχει πυροβολήσει) και ενδεχομένως και απόπειρα ανθρωποκτονίας από πρόθεση αν ο δικηγόρος στηρίξει την κατηγορία ότι ο τύπος προσπάθησε να σας κτυπήσει και βάσει του ότι δεν είχε καλό οπτικό πεδίο δεν πυροβόλησε.... μάλλον θα έκανε καιρό να ξεμπλέξει μ' όλα αυτά...

θα μου πεις αυτά και άλλα πολλά, κατόπιν εορτής, και έξω απ' το χορό... οκ... αλλά η ψυχραιμία και η οξύνοια σε τέτοιες περιπτώσεις μπορεί να σε σώσουν..

άρα χάρη στον τύπο με το ασημοκυπαρισσί ρόβερ, πήρες ένα δωρεάν και αναίμακτο ζόρικο μάθημα, το γιατί πρέπει να διατηρείς την ψυχραιμία σου...
ίσως την επόμενη φορά του ανταποδώσεις τη χάρη, σερβιρισμένη σε ένα παγωμένο πιάτο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 19:11

Ωραίες όλες οι αποψεις, ΑΛΛΑ δεν ξέρεις που μπορεις να μπλέξεις από το πουθενά.
Δεν γνωριζουμε ποιος ήταν ο τύπος με το rover ούτε τι καπνο φουμάρει αυτός ή όλο του το σόι.

Κατά την γνωμη μου καλα έκανε ο Κωνσταντινος και δεν έδωσε συνέχεια.

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί 33ncnm10Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί 33e6ee10Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί 63u2ip10Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Amzm8k10Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NIKOlaS505
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
NIKOlaS505

Ηλικία : 49
Τόπος : ΜΟΣΧΑΤΟ - . . . -ΚΟΡΙΝΘΟΣ-. . . -AΧΕΡΟΝΤΑΣ-
Registration date : 30/06/2012

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 19:54

ΠΙΣΤΕΎΩ ΔΕΔΟΜΈΝΟΥ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΔΥΚΑΒΑΛΟΣ ΈΠΡΑΞΕ ΣΩΣΤΆ

Τώρα τα στηχεια που έχουμε είναι
-ο οδηγός ήταν περίπου 65 χρονών
-το αυτοκίνητο ήταν μάρκας ROVER κυπαρισσί
- ?
- ?
οτι άλλο φυλλε μπορείς να θυμίθεις για βαλτό να μαζεύουμε στηχεια
και . . . ίδωμεν

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 20:16

XAROntaS έγραψε:

και . . . ίδωμεν


ετσι να το μαλακώσω λιγάκι ....τι θα δουμε δηλαδή φιλε χαροντα....παλι παγανιά θα βγείς lol!


και για να το σοβαρέψω γιατι έτσι πρέπει ...θα συμφωνήσω απολυτα με ολα τα παιδια παραπάνω ....

συμπληρώνοντας με το παρακάτω σοφο λαικο γνωμικό

"του χεστη η μανα δεν έκλαψε ποτέ "

και το παραπάνω ας ισχύει σε καθε σκεψη που περναει απ το μυαλό μας πριν την πράξουμε ....ειτε θα μπουμε σε μια στροφή κι οτι κατσει ειτε γιατι θα την βγώ με τον αλλο στο φαναρι ...ειτε γιατι θα μουτζώσω η θα υψώσω τον "μεσο" δακτυλο μου ...ειτε ειτε ....

παλληκαράδες μου ...εχει γεμισει ο τοπος "Γ@μημενα μυαλά " απ τα προβληματα ....αγνωστου προελεύσεως οδηγους ...νταήδες με σιδερικά κτλπ....


υ.γ....
κι ας εχω τρια νταν κι ειμαι τουμπανος και με τρεμουν ολοι στη φιάτσα ....σε καποια άλλη φιάτσα σε περιμενουν στην γωνία παρέα με τον "χαροντα" ..οχι βεβαια τον καθ ολα συμπαθη συμφορουμίτη ....

συμπέρασμα : ναι ...ειμαι χέστης !!!!

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
NIKOlaS505
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
NIKOlaS505

Ηλικία : 49
Τόπος : ΜΟΣΧΑΤΟ - . . . -ΚΟΡΙΝΘΟΣ-. . . -AΧΕΡΟΝΤΑΣ-
Registration date : 30/06/2012

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 20:42

niksalonik έγραψε:

ετσι να το μαλακώσω λιγάκι ....τι θα δουμε δηλαδή φιλε χαροντα....παλι παγανιά θα βγείς lol!

οπος προηπα υδομεν φιλε μου
ας τον στοχοπιοισουμε πρωτα και μετα . . .
αυτος ο τυπος ειναι επηκυνδηνος για να παραμηνει στους δρομους . και αφου η υπολιπη παρεα δεν ηταν κοντα στον φιλο να τον καληψει υδομεν

(και οταν λεω οτι "η υπολιπη παρεα δεν ηταν κοντα στον φιλο να τον καληψει " αναφερομε σε αυτο που ειδη αναφερθηκε να του παρουν την πυνακηδα .καθος και στο οτι οταν βγενουμε παρεα πχ 4 η 5 μηχανεσ σημενει παμε μαζι ολοι οχι ενας εδο και ενας 5-10 χιλ πιο μακρια -αυτο ειναι παμε και βρησκομαστε εκι )
τελος παντον ας μην γηνομαι κακος ας τον στοχοπιοισουμε αν μπορεσουμε και για παγανια βλεπουμε

rock rock
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sifounas
Administrator
Administrator
Sifounas

Ηλικία : 58
Τόπος : ΜΕΛΙΣΣΙΑ
Registration date : 25/02/2011

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 21:26



(και οταν λεω οτι "η υπολιπη παρεα δεν ηταν κοντα στον φιλο να τον καληψει " αναφερομε σε αυτο που ειδη αναφερθηκε να του παρουν την πυνακηδα .καθος και στο οτι οταν βγενουμε παρεα πχ 4 η 5 μηχανεσ σημενει παμε μαζι ολοι οχι ενας εδο και ενας 5-10 χιλ πιο μακρια -αυτο ειναι παμε και βρησκομαστε εκι )
τελος παντον ας μην γηνομαι κακος ας τον στοχοπιοισουμε αν μπορεσουμε και για παγανια βλεπουμε

rock rock [/quote]
φίλε μου,και χωρίς παρεξήγηση έχεις βγάλει λάθος συμπέρασμα για την "κάλυψη" και το "πάμε και βρισκόμαστε εκεί", απλός το συμβάν έγινε σε κάποιο σημείο του δρόμου που δεν μπορέσαμε να το αντιληφθούμε , διότι πραγματικά σε όλη την διαδρομή πήγαινε-έλα ο ένας περίμενε τον άλλο κάτι το οποίο το κάνουμε πάντα, και παρόλο το νεαρό της ηλικίας των περισσοτέρων , οφείλω να πω ότι είναι πολύ ΩΡΙΜΟΙ.
και πάλι χωρίς παρεξήγηση merci merci merci

_________________
Οι μεγάλοι είναι μεγάλοι μόνο επειδή εμείς είμαστε γονατιστοί.
Pierre-Joseph Proudhon, 1809-1865, Γάλλος αναρχικός
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 21:43

Και να ξαναγράψω και εγώ, ότι ΕΓΩ ήμουν πίσω από τον Κωνσταντίνο, αλλά εκτός από την σκέψη του να τον "ενισχύσω" στο διαπληκτισμό, δεν πήγε το μυαλό μου στο να κρατήσω πινακίδα, γιατί δεν είχα δει το σκηνικό με το όπλο, και εφόσον ο Κωνσταντίνος συνέχισε την πορεία του, θεώρησαν ότι εκτονώθηκε, και έληξε το θέμα και ακολούθησα και εγώ.
Μακάρι να είχαμε κρατήσει πινακίδα αλλά ΔΕΝ. Και ευτυχώς μάλλον που δεν είμασταν τόσο κοντά ο ένας στον άλλο, γιατί στη τελική αν το ζώο ήταν πειραγμένο, θα ήταν χειρότερη η παρουσία δυο..Μπορεί να αντιδρούσε χειροτερα..
Αλλά με μπορεί ίσως δεν αλλάζουν και πολλά..

Τα όποια στοιχεία είναι η μάρκα, το χρώμα, ένας εύρος χρονολογίας (1996-1999) και ότι έστριψε στο φανάρι της εκκλησίας (Αγία Μαρίνα)..δηλαδή τρίχες..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 21:50

Μου αρέσει που το συζητάτε κιόλας!! Τι εννοείτε με τη λέξη κάλυψη ακριβώς ρε παίδες? Έβγαλε αυτός 45άρι, θα βγάλω και εγώ το καλάσνικοφ από τη μπαγκαζιέρα και θα τον κάνω μάγκα?? Τράβηξε όπλο ο τύπος, του φευγάτου η μάνα..... ήμαρτον!! imarton imarton
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
dadounis
Member
Member
dadounis

Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα - Άνοιξη
Registration date : 18/03/2012

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 21:52

nikolasr200 έγραψε:
Μακάρι να είχαμε κρατήσει πινακίδα αλλά ΔΕΝ. Και ευτυχώς μάλλον που δεν είμασταν τόσο κοντά ο ένας στον άλλο, γιατί στη τελική αν το ζώο ήταν πειραγμένο, θα ήταν χειρότερη η παρουσία δυο..Μπορεί να αντιδρούσε χειροτερα..
Αλλά με μπορεί ίσως δεν αλλάζουν και πολλά..

Τα όποια στοιχεία είναι η μάρκα, το χρώμα, ένας εύρος χρονολογίας (1996-1999) και ότι έστριψε στο φανάρι της εκκλησίας (Αγία Μαρίνα)..δηλαδή τρίχες..

+650
Επίσης όχι ότι κάνει διαφορά αλλά το αμάξι του ήταν αυτού του τύπου
Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Rover20001
και η πινακίδα του έληγε σε 4132.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί   Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 21:55

terino έγραψε:
Τράβηξε όπλο ο τύπος, του φευγάτου η μάνα..... ήμαρτον!! imarton imarton

ααααα γεια σου ....


ας κρατήσουμε το συμβαν σαν μια κακη αναμνηση ... προς συμόρφωση ΟΛΩΝ ΜΑΣ ....

τα υπόλοιπα ...ας τα αφήσουμε ....

τα ειδαμε σε ταινίες της προηγουμενης δεκαετίας ....

.................................................



_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
 

Επικίνδυνοι - τρελοί οδηγοί

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: