Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Φεβ 27 2013, 22:08

και νηστεια εκανα οσο μπορουσα και μαγειριτσα εφαγα αλλα δεν πηρα ολους τους φιλους μου και πηγα αμεσωσ μετα την ανασταση
στα μπουζουκια και στα στριτιτζαδικα τραλαλα τραλαλο ..πηγα σπιτι μου οικογενεικα και ησυχα
και εγω δεν παω στην ανασταση παρα πεντε και φευγω και ενα
και με δακρυα θα φυγουν και προβληματισμενοι θα ειναι..μαλλον δεν ξερεις πως ειναι η εικονα γι αυτο το λες


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Adder στις Τετ Φεβ 27 2013, 22:15, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
narcissus
moderator
moderator
narcissus

Ηλικία : 45
Τόπος : Θες άλλο Νίκη
Registration date : 12/06/2010

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Φεβ 27 2013, 22:14

Adder έγραψε:
και νηστεια εκανα οσο μπορουσα και μαγειριτσα εφαγα αλλα δεν πηρα ολους τους φιλους μου και πηγα αμεσωσ μετα την ανασταση
στα μπουζουκια και στα στριτιτζαδικα τραλαλα τραλαλο ..πηγα σπιτι μου οικογενεικα και ησυχα
και εγω δεν παω στην ανασταση παρα πεντε και φευγω και ενα

Ο κάθε ένας εκφράζετε με όποιο τρόπο θέλει!
Πάντως εγώ δεν θα (κατηγορούσα) κάποιον να θέλει να πάει στην ταβέρνα, αλλά ούτε και κάποιον που θέλει να πάει σπίτι του!

Και αφού η ταπεινότητα είναι καθαρά προσωπική, δεν θα το συζητούσα με όλους, απλά θα το έκανα για μένα! Wink

_________________
ʼʼΔίκασον Κύριε τους αδικούντας με, πολέμησον τους πολεμούντας μεʼʼ
Ψαλμός 35-1 Δαυίδ   Ενέπνεε τον αγώνα για την ελευθερία του Γένους, το 1821

Όλοι θέλουν το καλό μου…, αλλά εγώ δεν θα αφήσω να μου το πάρουν! 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 49587_1005865360_1289758227_q

 Η ζωή είναι ένας κώλος, γ@μ@ τον πριν σε χεσει!

Ο έρωτας....2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 25iycf7.....με έρωτα περνάει...2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Xf7wjb..!    
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Φεβ 27 2013, 22:17

Adder έγραψε:
και νηστεια εκανα οσο μπορουσα και μαγειριτσα εφαγα αλλα δεν πηρα ολους τους φιλους μου και πηγα αμεσωσ μετα την ανασταση
στα μπουζουκια και στα στριτιτζαδικα τραλαλα τραλαλο ..πηγα σπιτι μου οικογενεικα και ησυχα
χωρις γελια και χορους

μαν αν δεν σ αρέσει η εκδήλωση, μην έρθεις. Δεν καταλαβαίνω τους θεατρινισμούς σου, αν και αντιλαμβάνομαι τι θες να πεις.
Τα πράγματα είναι απλά: Δεν σ αρέσει η εικόνα; Μην έρθεις. Μην μπεις να δεις τις φωτογραφίες, μην συμμετέχεις.
Με το να μπαίνεις και με περισσή επιμονή να προσπαθείς να κατηγορήσεις ουσιαστικά όλους αυτούς τους ανθρώπους που θα συμμετέχουμε, μας προσβάλεις στα μούτρα και δεν είσαι σε θέση να το κάνεις αυτό, γιατί ούτε μας ξέρεις, ούτε κατέχεις την απόλυτη σοφία για να το κάνεις.

Εδώ είναι το τόπικ συμμετοχών για την εκδήλωση. Αν θες δήλωσε συμμετοχή, αν δεν θες, διάβασε άλλα τόπικ, αλλά σεβάσου τον κόπο και την διάθεση των άλλων ανθρώπων.

Για τα υπόλοιπα, υπάρχουν πμ που μπορείς να απευθυνθείς σε όποιον θες για να εκφράσεις το παράπονό σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Φεβ 27 2013, 22:17

1. morfeas
2. terino Χ2
3. stam Χ2
4. hristos13gr x2
5. stefanos13gr x2( hristos13gr's brother)
6. Fyzx2 (Με ιχ για πραγματα...)
7. apogt
8. sifounas(confilis),η sifounitsa παίζεται
9. pisherman X2
10.σαλιγκάρι x2
11.man_OS x2
12.kalampokas x2
13.tazakos
14.vstromrider x2 (νο κομεντ)
15.toumpanos ( εκτός ταβέρνας )
16. Sailing (εκτός ταβέρνας)
17.white angel
18.alex-vstrom (με αυτοκίνητο εκτός ταβέρνας λόγο γενέθλια μπέμπας)
19.socrates
20.δρ x2
21. Drakos x2
22.roVer (εκτός ταβέρνας)
23. jOnnYs..( με ιχ & εκτός ταβέρνας )
24. geoman87 (για την ταβερνα δεν ξερω ακομα)
25.
26.
27.
28.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Φεβ 27 2013, 22:24

man_OS έγραψε:
Adder έγραψε:
και νηστεια εκανα οσο μπορουσα και μαγειριτσα εφαγα αλλα δεν πηρα ολους τους φιλους μου και πηγα αμεσωσ μετα την ανασταση
στα μπουζουκια και στα στριτιτζαδικα τραλαλα τραλαλο ..πηγα σπιτι μου οικογενεικα και ησυχα
χωρις γελια και χορους

μαν αν δεν σ αρέσει η εκδήλωση, μην έρθεις. Δεν καταλαβαίνω τους θεατρινισμούς σου, αν και αντιλαμβάνομαι τι θες να πεις.
Τα πράγματα είναι απλά: Δεν σ αρέσει η εικόνα; Μην έρθεις. Μην μπεις να δεις τις φωτογραφίες, μην συμμετέχεις.
Με το να μπαίνεις και με περισσή επιμονή να προσπαθείς να κατηγορήσεις ουσιαστικά όλους αυτούς τους ανθρώπους που θα συμμετέχουμε, μας προσβάλεις στα μούτρα και δεν είσαι σε θέση να το κάνεις αυτό, γιατί ούτε μας ξέρεις, ούτε κατέχεις την απόλυτη σοφία για να το κάνεις.

Εδώ είναι το τόπικ συμμετοχών για την εκδήλωση. Αν θες δήλωσε συμμετοχή, αν δεν θες, διάβασε άλλα τόπικ, αλλά σεβάσου τον κόπο και την διάθεση των άλλων ανθρώπων.

Για τα υπόλοιπα, υπάρχουν πμ που μπορείς να απευθυνθείς σε όποιον θες για να εκφράσεις το παράπονό σου.
μαλλον δεν εχεις καταλαβει τιποτα.....και μαλλον δεν ξερεις γενικα τι εχει προσφερει ο καθενας
διαβσε καλυτερα τα γραφωμενα και μετα μπορεις να πεις περισσοτερα..φιλκα παντα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Φεβ 27 2013, 22:31

Δεν θέλω να ανοίξω τσιτ-τσατ.
Απλά σου υπενθυμίζω ότι εδώ είναι οι συμμετοχές και ότι προσβάλεις ανθρώπους.
Μπορείς τώρα να αφήσεις μια αφιλοκερδή κίνηση να εξελιχθεί όσο καλύτερα μπορεί;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Φεβ 27 2013, 22:31

Adder έγραψε:

..και μαλλον δεν ξερεις γενικα τι εχει προσφερει ο καθενας

το επομενο βημα για να καταλαβω ...................θα ειναι να τις βγαλουμε οξω και να τις μετρησουμε?
adder ο Μανος εχει δικιο , με την επιμονη σου στο ζητημα της ταβερνας το μονο που καταφερνεις ειναι να γαμας τις προσπαθειες ανθρωπων που το οργανωνουν underground μηνες τωρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iliastrom
Member
Member
iliastrom

Ηλικία : 62
Τόπος : Νίκαια...Πειραιάς
Registration date : 17/08/2010

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Φεβ 27 2013, 22:31

1. morfeas
2. terino Χ2
3. stam Χ2
4. hristos13gr x2
5. stefanos13gr x2( hristos13gr's brother)
6. Fyzx2 (Με ιχ για πραγματα...)
7. apogt
8. sifounas(confilis),η sifounitsa παίζεται
9. pisherman X2
10.σαλιγκάρι x2
11.man_OS x2
12.kalampokas x2
13.tazakos
14.vstromrider x2 (νο κομεντ)
15.toumpanos ( εκτός ταβέρνας )
16. Sailing (εκτός ταβέρνας)
17.white angel
18.alex-vstrom (με αυτοκίνητο εκτός ταβέρνας λόγο γενέθλια μπέμπας)
19.socrates
20.δρ x2
21. Drakos x2
22.roVer (εκτός ταβέρνας)
23. jOnnYs..( με ιχ & εκτός ταβέρνας )
24. geoman87 (για την ταβερνα δεν ξερω ακομα)
25.iliastrom (εκτός ταβέρνας και με αυτοκίνητο)
26.
27.
28.
29.
30.


Εγω θα ξεκινήσω απο Νίκαια....αν θέλει κάποιος να βάλουμε κάτι στο αυτοκίνητο και ειναι στη διαδρομή Νίκαιας -Αγ Παρασκευής ..πολύ ευχαρίστως.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.pantazisparts.gr
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Φεβ 27 2013, 22:42

σας προσβαλα που ειμαι κατα της ταβερνας μετα απο την φιλανθρωπια?? μαλιστα καταλαβα imarton
σβηστε λοιπον ολα οσα εχω γραψει,,απλα πραγματα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Φεβ 27 2013, 22:54

Adder έγραψε:
σας προσβαλα που ειμαι κατα της ταβερνας μετα απο την φιλανθρωπια?? μαλιστα καταλαβα imarton
σβηστε λοιπον ολα οσα εχω γραψει,,απλα πραγματα


Πέτρο θέλω να πιστεύω ότι το βλέπεις ρομαντικά όλο αυτό και τα εννοείς όσα λες γιατί αλλιώς δεν έχει νόημα η αντιπαράθεση.

Θα ξεκινήσω λοιπόν με μια διαπίστωση που πιστεύω πως θα συμφωνήσουν όλοι, η ταπεινότητα και ο τρόπος έκφρασης των συναισθημάτων διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο, δεν νομίζω ότι τα συναισθήματα μπορούν να μπουν σε καλούπι. Έτσι κάποιος θρηνεί ένα θάνατο φορώντας μαύρα καθήμενος πάνω από ένα μνήμα κλαίγοντας, ενώ κάποιος άλλος πηγαίνει στα μπουζούκια και γίνεται λιάρδα για να μη νιώθει τον πόνο! Και τα 2 είναι αποδεκτές εκφράσεις ενός συναισθήματος όπου αν θες τις υιοθετείς, αν όχι τότε προσπερνάς και κάνεις αυτό που σε εκφράζει εσένα!

Έτσι είναι και η κίνηση που διοργανώσαμε, είναι κάτι για να δείξουμε ότι ναι, παρά την κρίση, παρά τις αντιξοότητες, παρά τις δυσκολίες, υπάρχουμε (έστω και σαν φόρουμ) και μπορούμε και κάνουμε μια κίνηση ανθρωπιάς, αγάπης και συμπόνοιας. Με το να λες "μη πάτε καπάκια για κοψίδια, πηγαίντε την επόμενη Κυριακή" εμένα μου κάνει πολύ υποκριτικό. Τι θα αλλάξει σε μια εβδομάδα? Θα έχεις ξεχάσει τις φάτσες των παιδιών και οι τύψεις θα είναι λιγότερες? Ειλικρινά θέλω μια απάντηση σε αυτό το ερώτημα.

Αντί να μας απασχολεί το νόημα της κίνησης που εκφράζεται από τα λόγια του μορφέα (προσέλευση δηλαδή) μας απασχολεί αν θα πάω εγώ μετά σπίτι μου να φάω γιαούρτι ή αν θα πάω για κοψίδια? Είμαστε σοβαροί? Και στην τελική αυτό είναι το μόνο πρόβλημα αυτού του πλανήτη? Αν θεωρείς ότι αυτά τα παιδιά δεν έχουν στον ήλιο μοίρα τότε τι να πουν τα παιδιά σε χώρες του 3ου κόσμου που δεν έχουν εξασφαλισμένο ούτε το πόσιμο νερό? Τουλάχιστον αυτά τα παιδιά έχουν φαγητό, στέγη, μόρφωση και ανθρώπους που όντως τα νοιάζονται και θέλουν να τα δουν σωστούς πολίτες σε μερικά χρόνια... και ναι, αυτό μου ελαφρώνει τη συνείδηση μου, σε συνδυασμό με τα 5-10-100-1000 ευρώ που θα κρίνω ΕΓΩ αν περισσεύουν από το πορτοφόλι μου για να τα δώσω και να διευκολύνω το έργο που επιτελούν.

Και κάτι τελευταίο, καλώς ή κακώς η ζωή συνεχίζεται και κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε και για εμάς και για τους γύρω μας. Αν θεωρείς ότι δεν κάνει αρκετά τότε κάνε περισσότερα... αλλά κάνε τη δική σου αυτοκριτική και άσε τους υπόλοιπους να κάνουν τη δική τους.

Και συμφωνώ με τον Γιάννη ότι με την επιμονή σου γαμάς μια προσπάθεια η οποία έχει ξεκινήσει underground μήνες τώρα και δείχνεις ασέβεια απέναντι της. Γιατί πριν ανακοινωθεί δεν είδα καμιά πρωτοβουλία από εσένα (και τον οποιονδήποτε) για να γίνει αντίστοιχη κίνηση......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Φεβ 27 2013, 22:55

1. morfeas
2. terino Χ2
3. stam Χ2
4. hristos13gr x2
5. stefanos13gr x2( hristos13gr's brother)
6. Fyzx2 (Με ιχ για πραγματα...)
7. apogt
8. sifounas(confilis),η sifounitsa παίζεται
9. pisherman X2
10.σαλιγκάρι x2
11.man_OS x2
12.kalampokas x2
13.tazakos
14.vstromrider x2 (νο κομεντ)
15.toumpanos ( εκτός ταβέρνας )
16. Sailing (εκτός ταβέρνας)
17.white angel
18.alex-vstrom (με αυτοκίνητο εκτός ταβέρνας λόγο γενέθλια μπέμπας)
19.socrates
20.δρ x2
21. Drakos x2
22.roVer (εκτός ταβέρνας)
23. jOnnYs..( με ιχ & εκτός ταβέρνας )
24. geoman87 (για την ταβερνα δεν ξερω ακομα)
25.iliastrom (εκτός ταβέρνας και με αυτοκίνητο)
26.
27.
28.
29.
30.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Φεβ 27 2013, 23:01

1. morfeas
2. terino Χ2
3. stam Χ2
4. hristos13gr x2
5. stefanos13gr x2( hristos13gr's brother)
6. Fyzx2 (Με ιχ για πραγματα...)
7. apogt
8. sifounas(confilis),η sifounitsa παίζεται
9. pisherman X2
10.σαλιγκάρι x2
11.man_OS x2
12.kalampokas x2
13.tazakos
14.vstromrider x2 (νο κομεντ)
15.toumpanos ( εκτός ταβέρνας )
16. Sailing (εκτός ταβέρνας)
17.white angel
18.alex-vstrom (με αυτοκίνητο εκτός ταβέρνας λόγο γενέθλια μπέμπας)
19.socrates
20.δρ x2
21. Drakos x2
22.roVer (εκτός ταβέρνας)
23. jOnnYs..( με ιχ & εκτός ταβέρνας )
24. geoman87 (για την ταβερνα δεν ξερω ακομα)
25.iliastrom (εκτός ταβέρνας και με αυτοκίνητο)
26.loverdos11 χ2 (για την ταβερνα 20% ναι , 80% όχι)
27.
28.
29.
30.

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 33ncnm102ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 33e6ee102ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 63u2ip102ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Amzm8k102ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Φεβ 27 2013, 23:05

terino έγραψε:
Adder έγραψε:
σας προσβαλα που ειμαι κατα της ταβερνας μετα απο την φιλανθρωπια?? μαλιστα καταλαβα imarton
σβηστε λοιπον ολα οσα εχω γραψει,,απλα πραγματα


Πέτρο θέλω να πιστεύω ότι το βλέπεις ρομαντικά όλο αυτό και τα εννοείς όσα λες γιατί αλλιώς δεν έχει νόημα η αντιπαράθεση.

Θα ξεκινήσω λοιπόν με μια διαπίστωση που πιστεύω πως θα συμφωνήσουν όλοι, η ταπεινότητα και ο τρόπος έκφρασης των συναισθημάτων διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο, δεν νομίζω ότι τα συναισθήματα μπορούν να μπουν σε καλούπι. Έτσι κάποιος θρηνεί ένα θάνατο φορώντας μαύρα καθήμενος πάνω από ένα μνήμα κλαίγοντας, ενώ κάποιος άλλος πηγαίνει στα μπουζούκια και γίνεται λιάρδα για να μη νιώθει τον πόνο! Και τα 2 είναι αποδεκτές εκφράσεις ενός συναισθήματος όπου αν θες τις υιοθετείς, αν όχι τότε προσπερνάς και κάνεις αυτό που σε εκφράζει εσένα!

Έτσι είναι και η κίνηση που διοργανώσαμε, είναι κάτι για να δείξουμε ότι ναι, παρά την κρίση, παρά τις αντιξοότητες, παρά τις δυσκολίες, υπάρχουμε (έστω και σαν φόρουμ) και μπορούμε και κάνουμε μια κίνηση ανθρωπιάς, αγάπης και συμπόνοιας. Με το να λες "μη πάτε καπάκια για κοψίδια, πηγαίντε την επόμενη Κυριακή" εμένα μου κάνει πολύ υποκριτικό. Τι θα αλλάξει σε μια εβδομάδα? Θα έχεις ξεχάσει τις φάτσες των παιδιών και οι τύψεις θα είναι λιγότερες? Ειλικρινά θέλω μια απάντηση σε αυτό το ερώτημα.

Αντί να μας απασχολεί το νόημα της κίνησης που εκφράζεται από τα λόγια του μορφέα (προσέλευση δηλαδή) μας απασχολεί αν θα πάω εγώ μετά σπίτι μου να φάω γιαούρτι ή αν θα πάω για κοψίδια? Είμαστε σοβαροί? Και στην τελική αυτό είναι το μόνο πρόβλημα αυτού του πλανήτη? Αν θεωρείς ότι αυτά τα παιδιά δεν έχουν στον ήλιο μοίρα τότε τι να πουν τα παιδιά σε χώρες του 3ου κόσμου που δεν έχουν εξασφαλισμένο ούτε το πόσιμο νερό? Τουλάχιστον αυτά τα παιδιά έχουν φαγητό, στέγη, μόρφωση και ανθρώπους που όντως τα νοιάζονται και θέλουν να τα δουν σωστούς πολίτες σε μερικά χρόνια... και ναι, αυτό μου ελαφρώνει τη συνείδηση μου, σε συνδυασμό με τα 5-10-100-1000 ευρώ που θα κρίνω ΕΓΩ αν περισσεύουν από το πορτοφόλι μου για να τα δώσω και να διευκολύνω το έργο που επιτελούν.

Και κάτι τελευταίο, καλώς ή κακώς η ζωή συνεχίζεται και κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε και για εμάς και για τους γύρω μας. Αν θεωρείς ότι δεν κάνει αρκετά τότε κάνε περισσότερα... αλλά κάνε τη δική σου αυτοκριτική και άσε τους υπόλοιπους να κάνουν τη δική τους.

Και συμφωνώ με τον Γιάννη ότι με την επιμονή σου γαμάς μια προσπάθεια η οποία έχει ξεκινήσει underground μήνες τώρα και δείχνεις ασέβεια απέναντι της. Γιατί πριν ανακοινωθεί δεν είδα καμιά πρωτοβουλία από εσένα (και τον οποιονδήποτε) για να γίνει αντίστοιχη κίνηση......
οταν ειπα μετα απο μια εβδομαδα ηταν χαριν του λογου,,,τωρα οσο αφορα αν εγω πηρα καποια πρωτοβουλια
ειδες ποσα ατομα συνεβαλαν σε αυτο και η ανταποκριση ηταν μικρη...σκεψου αν αναλαμβανε ενας την προσπαθεια
αστο καλυτερα δεν συνεχιζω γιατι θα γινω ακομα πιο σκληρος...ενα θα πω μονο και τελος ...καλα κανετε και θα πατε στην ταβερνα μετα ..αντε και στην επομενη εκδρομη .....ΤΕΛΟΣ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Adder στις Τετ Φεβ 27 2013, 23:11, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Φεβ 27 2013, 23:08

Adder έγραψε:

οταν ειπα μετα απο μια εβδομαδα ηταν χαριν του λογου,,,τωρα οσο αφορα αν εγω πηρα καποια πρωτοβουλια
ειδες ποσα ατομα συνεβαλαν σε αυτο και η ανταποκριση ηταν μικρη...σκεψου αν αναλαμβανε ενας την προσπαθεια
αστο καλυτερα δεν συνεχιζω γιατι θα γινω ακομα πιο σκληρος...ενα θα πω μονο και τελος ...αν ηταν για καποιο pb θα
γινοταν χαμος απο συμμετοχες..οποτε? ειμαστε μονο για pb και καμμια εκδρομη με ταβερνα μαζι....ΤΕΛΟΣ


Ένα ταξίδι 1000 χιλιομέτρων ξεκινάει με ένα μικρό βήμα.

Επειδή δηλαδή είναι μια κίνηση που την ξεκίνησε συντονιστής ή διαχειριστής νομίζεις ότι έχει μεγαλύτερη απήχηση? Ή μήπως αν προσπαθούσες να κάνεις κάτι σωστό και τίμιο δεν θα είχες τη στήριξη της διαχειριστικής ομάδας?? Έχουμε δώσει τέτοια δείγματα γραφής? Και αφού έχεις ήδη κατασταλάξει ότι είμαστε μόνο για ΡΒ και εκδρομοταβέρνες τότε γιατί κάνουμε αυτή την κουβέντα και δεν κινείσαι ανεξάρτητα να κάνεις αυτό που προστάζει η συνείδηση σου? Γιατί καθόμαστε και σπάμε τα στομάχια μας μπροστά από οθόνες και χαλιόμαστε βραδιάτικό? Ποιος ο λόγος της διένεξης? Για να μας συνετίσεις και να έρθουμε στον σωστό δρόμο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Φεβ 27 2013, 23:16

1. morfeas
2. terino Χ2
3. stam Χ2
4. hristos13gr x2
5. stefanos13gr x2( hristos13gr's brother)
6. Fyzx2 (Με ιχ για πραγματα...)
7. apogt
8. sifounas(confilis),η sifounitsa παίζεται
9. pisherman X2
10.σαλιγκάρι x2
11.man_OS x2
12.kalampokas x2
13.tazakos
14.vstromrider x2 (νο κομεντ)
15.toumpanos ( εκτός ταβέρνας )
16. Sailing (εκτός ταβέρνας)
17.white angel
18.alex-vstrom (με αυτοκίνητο εκτός ταβέρνας λόγο γενέθλια μπέμπας)
19.socrates
20.δρ x2
21. Drakos x2
22.roVer (εκτός ταβέρνας)
23. jOnnYs..( με ιχ & εκτός ταβέρνας )
24. geoman87 (για την ταβερνα δεν ξερω ακομα)
25.iliastrom (εκτός ταβέρνας και με αυτοκίνητο)
26.loverdos11 χ2 (για την ταβερνα 20% ναι , 80% όχι)
27.
28.
29.
30.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 28 2013, 01:09

Πέτρο sorry αλλά είσαι λάθος κατά την γνώμη μου.
Ο καθένας ξέρω τον δικό του προϋπολογισμό καλύτερα από οποιονδήποτε άλλο. Άρα να μου επιτρέψεις να ξέρω καλύτερα από τον καθένα σας, το πόσα θα ξοδέψω για τις ανάγκες μου, για την καυλα μου, για την μηχανή μου, για την διασκέδαση μου (όλοι παραδεχόμαστε ότι & αυτή είναι απαραίτητη) & πόσα για την "φιλανθρωπία".
Συμφωνώ με την καλοκάγαθη σκέψη του να προσφέρει ο καθένας μας όσα πιο πολλά μπορεί. διαφωνώ όμως με την επιμονή σου να το επιβάλεις. ο καθένας έχει το δικαίωμα του να πράξει αυτά που θέλει & θεωρεί σωστό.
Σύμφωνα με την δική σου σκέψη, θα μπορούσα πολύ εύκολα να σου πω, να ακυρώσεις την παραγγελία που έχεις κάνει για το χ αξεσουάρ της μηχανής, & τα λεφτά αυτά να τα διαθέσεις για φιλανθρωπίες. θα μπορούσα να σου πω ότι τα λεφτά που εσκασες για το δεύτερο κράνος& δεύτερο μπουφάν θα έπρεπε να τα δώσεις για τα παιδιά αυτά...
Όμως φίλε Πέτρο, ΟΧΙ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ!!! Είναι προσωπική σου επιλογή & είναι ΣΕΒΑΣΤΗ!!!
Καλό είναι λοιπόν να σεβαστείς την απόφαση των συνανθρώπων σου & να προσπαθήσουμε όλοι να μαζέψουμε όσα πιο πολλά μπορούμε & να πάμε εκεί όσο πιο πολλοί μπορουμε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 28 2013, 01:14

δεν ειχα σκοπο να απαντησω και να το συνεχισω αλλα θα το κανω μονο για σενα,,,,,,ειναι τυχαιο που απαντησανε και διαφωνησανε μαζι μου μονο συντονιστες και διαχειριστες συσσωμοι( και εσυ επισης)?για σκεψου το.......γιατι??μην απαντησεις αστο..
και εσυ δεν καταλλαβες την διαφωνια μου . δεν ειναι τι προσφερει και ποσα ο καθενας αλλα η ταβερνα μετα ..αστο σου λεω ..μην την ψαχνεις αλλιως το ξεκινησα αλλιως το φερατε .οταν βρεθουμε θα σου εξηγησω καλυτερα only you


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Adder στις Πεμ Φεβ 28 2013, 01:45, 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 47
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 28 2013, 01:29

msp έγραψε:
1. morfeas
2. terino Χ2
3. stam Χ2
4. hristos13gr x2
5. stefanos13gr x2( hristos13gr's brother)
6. Fyzx2 (Με ιχ για πραγματα...)
7. apogt
8. sifounas(confilis),η sifounitsa παίζεται
9. pisherman X2
10.σαλιγκάρι x2
11.man_OS x2
12.kalampokas x2
13.tazakos
14.vstromrider x2 (νο κομεντ)
15.toumpanos ( εκτός ταβέρνας )
16. Sailing (εκτός ταβέρνας)
17.white angel
18.alex-vstrom (με αυτοκίνητο εκτός ταβέρνας λόγο γενέθλια μπέμπας)
19.socrates
20.δρ x2
21. Drakos x2
22.roVer (εκτός ταβέρνας)
23. jOnnYs..( με ιχ & εκτός ταβέρνας )
24. msp (ίσως x2 με ΙΧ) ΣΤΑΜ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΡΗ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΕΓΩ

Εμένα γιατί με πηδήξατε; Λίγο προσοχή ρε γαμώτο!


1. morfeas
2. terino Χ2
3. stam Χ2
4. hristos13gr x2
5. stefanos13gr x2( hristos13gr's brother)
6. Fyzx2 (Με ιχ για πραγματα...)
7. apogt
8. sifounas(confilis),η sifounitsa παίζεται
9. pisherman X2
10.σαλιγκάρι x2
11.man_OS x2
12.kalampokas x2
13.tazakos
14.vstromrider x2 (νο κομεντ)
15.toumpanos ( εκτός ταβέρνας )
16. Sailing (εκτός ταβέρνας)
17.white angel
18.alex-vstrom (με αυτοκίνητο εκτός ταβέρνας λόγο γενέθλια μπέμπας)
19.socrates
20.δρ x2
21. Drakos x2
22.roVer (εκτός ταβέρνας)
23. jOnnYs..( με ιχ & εκτός ταβέρνας )
24. msp (με ΙΧ) ΣΤΑΜ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΡΗ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΕΓΩ
25. geoman87 (για την ταβερνα δεν ξερω ακομα)
26.iliastrom (εκτός ταβέρνας και με αυτοκίνητο)
27.loverdos11 χ2 (για την ταβερνα 20% ναι , 80% όχι)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 28 2013, 03:08

μαζεύει κάποιος κάποιο ποσό για "επιταγή" από σούπερμαρκετ?
αν ναι, και αν δε θέλει να το γράψει εδώ, μπορεί να επικοινωνήσει με ένα πμ?

- δεν θα παρεβρεθώ στην εκδρομή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 28 2013, 08:26

Πέτρο, εγώ απάντησα σαν Χρήστος & όχι σαν συντονιστής. Παρόλα αυτά όμως πίστεψέ με ότι η συντονιστική ομάδα δεν έχει κάτι εναντίον σου αλλά & ουτε εναντίον κανενός άλλου. Οι συντονιστές είναι & αυτοί απλά μέλη της κοινότητας που μπορούν να εκφέρουν την γνώμη τους, όπως & όλοι οι υπόλοιποι, με την μόνη διαφορά ότι έχουν & το επιπλέον καθήκον να ελέγχουν αν τηρούνται οι κανόνες του φόρουμ.

Θα χαρώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να συνεχίσουμε την κουβέντα αυτή από κοντά (δεν θεωρώ τον γραπτό λόγο σαν τον πιο σωστό για τέτοια συζήτηση)!!! Cool Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 28 2013, 08:29

τώρα διάβασα τα "σεντόνια" από πάνω Shocked για τον συμφορουμίτη που, δικαίως ή αδίκως, έχει μια παραπάνω ευαισθησία, για το ποσό ή τα πράγματα που θα διατεθούν, να πω τα εξής :


  1. κοίτα και στα προηγούμενες χρονιές, ποιοι και πόσοι συμμετείχαν, αυτό θα έπρεπε να σε προβληματίζει περισσότερο.
  2. εγώ ας πούμε ότι θα βάλω ένα χ ποσό ή μια αντίστοιχη ποσότητα πραγμάτων και εσύ λιγότερα από αυτά, αυτό σημαίνει αυτομάτως ότι εγώ σε κράζω δημοσίως ; τότε δηλαδή να βάλουμε και δίπλα στη λίστα ακριβώς και ότι θα προσφέρει ο καθένας μας;
  3. ε τότε να συμφωνήσουμε όλοι με τη "λογική" του Χρήστου από πάνω: άμεση ακύρωση των p.b. και όλων των προσφορών ή το όποιο όφελος τους άμεσα στο Λύρειο ίδρυμα.
θέλω να πιστεύω ότι το "γεύμα" μετά δεν έχει τη λογική του ξεκοκαλίσματος-χλαπακιάσματος, όπως είπες αυτό γίνεται και χωρίς επίσκεψη στο οποιοδήποτε ίδρυμα. αλλά το γεγονός ότι και οι εκδρομές είναι πλέον περιορισμένες (και λόγω απόστασης), σημαίνει ότι μπορούμε να λειτουργούμε ως κοινότητα σε όλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 28 2013, 09:29

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 28 2013, 09:32

kalampokas έγραψε:
τώρα διάβασα τα "σεντόνια" από πάνω Shocked για τον συμφορουμίτη που, δικαίως ή αδίκως, έχει μια παραπάνω ευαισθησία, για το ποσό ή τα πράγματα που θα διατεθούν, να πω τα εξής :


  1. κοίτα και στα προηγούμενες χρονιές, ποιοι και πόσοι συμμετείχαν, αυτό θα έπρεπε να σε προβληματίζει περισσότερο.
  2. εγώ ας πούμε ότι θα βάλω ένα χ ποσό ή μια αντίστοιχη ποσότητα πραγμάτων και εσύ λιγότερα από αυτά, αυτό σημαίνει αυτομάτως ότι εγώ σε κράζω δημοσίως ; τότε δηλαδή να βάλουμε και δίπλα στη λίστα ακριβώς και ότι θα προσφέρει ο καθένας μας;
  3. ε τότε να συμφωνήσουμε όλοι με τη "λογική" του Χρήστου από πάνω: άμεση ακύρωση των p.b. και όλων των προσφορών ή το όποιο όφελος τους άμεσα στο Λύρειο ίδρυμα.
θέλω να πιστεύω ότι το "γεύμα" μετά δεν έχει τη λογική του ξεκοκαλίσματος-χλαπακιάσματος, όπως είπες αυτό γίνεται και χωρίς επίσκεψη στο οποιοδήποτε ίδρυμα. αλλά το γεγονός ότι και οι εκδρομές είναι πλέον περιορισμένες (και λόγω απόστασης), σημαίνει ότι μπορούμε να λειτουργούμε ως κοινότητα σε όλα.
δηλαδη θα σε πειραζε τα λεφτα να πανε στο ιδρυμα αντι στον ταβερνιαρη.?.και αντι για φαγητο να γινει καφες........?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 28 2013, 09:37

Εγώ δεν παρευρίσκομαι στο γεύμα μετά φίλε Πέτρο όπως δεν παρευρέθηκα και πέρσυ όχι λόγω των 10-12€ που θα μου στοιχίσει η ταβέρνα αλλά γιατί δεν έχω την όρεξη να πάω να φάω μετά από μια τέτοια επίσκεψη. Νιώθω κάπως.. Αλλά όπως πολύ καλά το εξέφρασε πιό πάνω κάποιος συμφουρίτης, το κάνω για μένα και δεν το διαλαλώ και δεν προσπαθώ να κάνω ή να πεταπείσω την υπόλοιπη ομάδα που θα πάει, γιατί πολύ απλά όλη αυτή η διαδικασία της συνεισφοράς ξεκίνησε απ'αυτούς και μόνο ευχαριστώ θα πρεπε να τους πώ και όχι να τους την "πώ"..
Επίσης όπως προανέφερε και ο Λευτέρης, ο καθένας εκφράζετε διαφορετικά στον πόνο και στην λύπη, δεν είμαι εγώ ο σωστός και εκείνος ο λάθος. Πράττουμε όπως νιώθουμε..

Υ.Γ. Στην τελική άμα το ξανασκεφτείς, μετά από μια καλή πράξη δεν είναι κακό ν'ανταμείψεις τον εαυτό σου με ένα καλό γεύμα με μια τόσο καλή και ζεστή παρέα... Ειρήνη ημίν!! flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα   2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 28 2013, 09:40

όχι δεν θα με πείραζε, αλλά δεν θα ενοχοποιήσω και το ύστερα. το σύνολο της φάσης πέραν της πρακτικής και της συναισθηματικής πλευράς του, περιέχει και τη σύσφιξη σχέσεων μεταξύ των μελών μας (ας πούμε, δες το κλίμα στις περσινές φωτογραφίες).
τώρα αν σε χαλάει το μετά δεν ακολουθείς, απλό είναι, αλλά μην το κατηγορείς κιόλας. 2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα - Σελίδα 5 550557
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

2ος ΕΡΑΝΟΣ VSTROMHELLASFORUM - Λύρειο Ίδρυμα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 5 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ ΦΟΡΟΥΜ :: Συναντήσεις μελών Φόρουμ Αττικής-
Μετάβαση σε: