Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Βάψιμο πλαστικών

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
filiatrinos

filiatrinos

Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/08/2012

Βάψιμο πλαστικών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βάψιμο πλαστικών   Βάψιμο πλαστικών Icon_minitimeΔευ Φεβ 04 2013, 14:36

Θέλω να βάψω τα μεγάλα τα πλαστικά αριστερά και δεξιά μπροστά(πως τα λένε; Question τέλος πάντων).Το ένα έχει έντονες γρατζουνιές από πτώση και το άλλο κάτι μικρά από πέσιμο από το σταντ.Με έστειλε ένας φίλος σε φανοποιείο κάπου στην Αλίμου που με 80 ευρώ μου τα βάφει και τα 2.Είναι οκ η τιμή;Επίσης ξέρει κανένας πόσο θέλει ένα τυπογραφείο για να μου τυπώσει/κολλήσει τα αυτοκόλλητα για μετά;Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Βάψιμο πλαστικών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο πλαστικών   Βάψιμο πλαστικών Icon_minitimeΔευ Φεβ 04 2013, 16:56

filiatrinos έγραψε:
Θέλω να βάψω τα μεγάλα τα πλαστικά αριστερά και δεξιά μπροστά(πως τα λένε; Question τέλος πάντων).Το ένα έχει έντονες γρατζουνιές από πτώση και το άλλο κάτι μικρά από πέσιμο από το σταντ.Με έστειλε ένας φίλος σε φανοποιείο κάπου στην Αλίμου που με 80 ευρώ μου τα βάφει και τα 2.Είναι οκ η τιμή;Επίσης ξέρει κανένας πόσο θέλει ένα τυπογραφείο για να μου τυπώσει/κολλήσει τα αυτοκόλλητα για μετά;Ευχαριστώ.

Με 60? ή 65? αν δεν κάνω λάθος μπορεις να τα κάνεις βαφή carbon.
Οπότε κατα την γνώμη μου πάντα 80? για απλή βαφή είναι πολλά.

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Βάψιμο πλαστικών 33ncnm10Βάψιμο πλαστικών 33e6ee10Βάψιμο πλαστικών 63u2ip10Βάψιμο πλαστικών Amzm8k10Βάψιμο πλαστικών 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
manostaz

manostaz

Ηλικία : 39
Τόπος : βοιωτια
Registration date : 05/04/2009

Βάψιμο πλαστικών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βάψιμο πλαστικών    Βάψιμο πλαστικών Icon_minitimeΔευ Φεβ 04 2013, 16:57

απο οτι καταλαβα λες αυτα που ειναι γυρω γυρω στο ρεζερβουαρ...δεν εινα πολλα αλλα δεν τα λες και λιγα.....εμενα οταν ειχα το β στρομ ειχα δωσει 60 μαζι με το χρωμα που εχει περλα...και ειχα βαθιες γρατζουνιες οχι αστεια....οσο για τα αυτοκολλητα σαν τα μαμισια δεν μπορει να στα βγαλει κανεις απο οσο ξερω..μιλησε με pantzi που φιαχνει αναγλυφα σε super τιμη
Αλλα ολα αυτα που σου ειπα ειναι απαντημενα εδω μεσα....κανε μια αναζητηση και οτι ψαχνεις θα το βρεις..

και του πουλιου το γαλα υπαρχει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filiatrinos

filiatrinos

Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/08/2012

Βάψιμο πλαστικών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο πλαστικών   Βάψιμο πλαστικών Icon_minitimeΤρι Φεβ 05 2013, 12:03

manostaz έγραψε:
εμενα οταν ειχα το β στρομ ειχα δωσει 60 μαζι με το χρωμα που εχει περλα...και ειχα βαθιες γρατζουνιες οχι αστεια
Αλλα ολα αυτα που σου ειπα ειναι απαντημενα εδω μεσα....κανε μια αναζητηση και οτι ψαχνεις θα το βρεις..

και του πουλιου το γαλα υπαρχει

loverdos11 έγραψε:


Με 60? ή 65? αν δεν κάνω λάθος μπορεις να τα κάνεις βαφή carbon.
Οπότε κατα την γνώμη μου πάντα 80? για απλή βαφή είναι πολλά.

Για να μη νομίζετε ότι βαριέμαι να ψάχνω και ανοίγω τόπικ κατευθείαν,έκανα search με τις λέξεις βάψιμο,βαφή,φανοποιείο και έκανα και ένα τσεκάρισμα στις οπτικές βελτιώσεις(όχι και όλα βέβαια,412515 τόπικ έχει geek ) αλλά δε βρήκα κάτι.
Τελικά για βάψιμο (μαύρο ματ όπως ήταν) και των 2 πλαϊνών πλαστικών έχει να προτείνει κάποιος συγκεκριμένη-φθηνότερη των 80 ευρώ που έχω βρει-λύση;Τα αυτοκόλλητα αποφάσισα να μην τα βάλω.Δε με ενδιαφέρει να το πουλήσω το μηχανάκι οπότε δε με απασχολεί αν θα φαίνεται τρακαρισμένο και επειδή το έχω δει,μου αρέσει περισσότερο χωρίς αυτοκόλλητα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Βάψιμο πλαστικών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο πλαστικών   Βάψιμο πλαστικών Icon_minitimeΤρι Φεβ 05 2013, 13:02

Αν έχεις βρει βάψιμο των δύο πλαινών πλαστικών (φέρινγκ) με 80 ευρώ, πήγαινε χθες.
Δε νομίζω να βρεις κάτι καλύτερο.
Φθηνότερα θα σου 'ρθει μόνο αν το βάψεις μόνος σου με spray What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
f104g

f104g

Ηλικία : 51
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 05/02/2011

Βάψιμο πλαστικών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο πλαστικών   Βάψιμο πλαστικών Icon_minitimeΠεμ Μαρ 07 2013, 19:14

Το σίγουρο είναι να το έχεις ήδη βάψει μετά από τόσες μέρες που σου απαντώ, αλλά 80 ευρώ είναι super τιμή και για τα δυο !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filiatrinos

filiatrinos

Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/08/2012

Βάψιμο πλαστικών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο πλαστικών   Βάψιμο πλαστικών Icon_minitimeΠεμ Μαρ 07 2013, 19:19

f104g έγραψε:
Το σίγουρο είναι να το έχεις ήδη βάψει μετά από τόσες μέρες που σου απαντώ, αλλά 80 ευρώ είναι super τιμή και για τα δυο !!!

80 ευρώ έδωσα για τα 2 + το φτερό και μου έκανε και τρομερή δουλειά.Έγινε μια κούκλα το μηχανάκι.Είναι φίλος συναδέλφου το παιδί οπότε όποιος χρειάζεται βάψιμο,ας μου στείλει πμ να τον φέρω σε επαφή(αφού πρώτα αν θέλει δει τη δουλειά στο δικό μου να σιγουρευτεί Smile ).Απλά το κάνει σαν έξτρα αυτό σε φούρνο κανονικά αλλά ελεύθερος επαγγελματίας γιαυτό και τόσο χαμηλή η τιμή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
f104g

f104g

Ηλικία : 51
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 05/02/2011

Βάψιμο πλαστικών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάψιμο πλαστικών   Βάψιμο πλαστικών Icon_minitimeΠεμ Μαρ 07 2013, 19:41

filiatrinos έγραψε:
f104g έγραψε:
Το σίγουρο είναι να το έχεις ήδη βάψει μετά από τόσες μέρες που σου απαντώ, αλλά 80 ευρώ είναι super τιμή και για τα δυο !!!

80 ευρώ έδωσα για τα 2 + το φτερό και μου έκανε και τρομερή δουλειά.Έγινε μια κούκλα το μηχανάκι.Είναι φίλος συναδέλφου το παιδί οπότε όποιος χρειάζεται βάψιμο,ας μου στείλει πμ να τον φέρω σε επαφή(αφού πρώτα αν θέλει δει τη δουλειά στο δικό μου να σιγουρευτεί Smile ).Απλά το κάνει σαν έξτρα αυτό σε φούρνο κανονικά αλλά ελεύθερος επαγγελματίας γιαυτό και τόσο χαμηλή η τιμή.

Άντε με γειές Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Βάψιμο πλαστικών

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: