Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Δίλημμα για xenon

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 07 2013, 15:09

Εκεί τα έβαλε και ο apogt... τον έχουμε φρέσκο και πρώτο χέρι. Ας μιλήσει!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
EliasPl

EliasPl

Τόπος : Χαλκίδα
Registration date : 05/11/2012

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 08 2013, 13:26

Έχω ήδη μιλήσει με τον apogt και έχω ενημερωθεί πλήρως για τους προτζέκτορες... Στην πρώτη ευκαιρία θα περάσω μια βόλτα απο το εν λόγω κατάστημα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NASOS_p
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
NASOS_p

Ηλικία : 43
Τόπος : Πυργος Ηλειας
Registration date : 07/05/2011

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 08 2013, 15:16

Το παραβολικο κατοπτρο ενος απλου φαναριου ΔΕΝ μπορει να ανακλασει τις ακτινες του φωτος με τη γωνια που πρεπει.Αποτελεσμα η καθε ακτινα να ανακλαται με διαφορετικη γωνια.Καποιες φευγουν πολυ ψηλα κι ενοχλουν τους απεναντι καποιες πολυ χαμηλα και σου ειναι αχρηστες και καποιες φευγουν ενδιαμεσα και φωτιζουν το δρομο.Η αποψη μερικων οτι βλεπουν καλυτερα ειναι ψευδαισθηση λογω πιο λευκου φωτος.Στην ουσια λιγοτερο φωτισμο εχουν.Οποτε ή πας σε προτζεκτορες ή βαζεις κανονικες λαμπες με πιο λευκο φως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 08 2013, 15:27

Νάσο πολύ καλά τα λες, αλλά τζάμπα παιδεύεσαι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jordi

jordi

Ηλικία : 35
Τόπος : πειραιας
Registration date : 15/01/2013

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 08 2013, 18:38

Καλησπερα σε ολους . Μηπως θα μπορουσατε να γραψετε ονομα και διευθυνση του καταστηματος γιατι μ ενδιαφερει και μενα το θεμα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jordi

jordi

Ηλικία : 35
Τόπος : πειραιας
Registration date : 15/01/2013

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Φεβ 13 2013, 15:47

τελικά το κατάστημα βρίσκεται στη Νικαία και είναι αυτό http://www.argiros.info/p/blog-page.html για οποιον ενδιαφερεται . Η τιμή είναι 200ε . Έμενα μ ενδιαφέρει γιατί ούτε χρόνο έχω να κάνω τη τοποθέτηση και επίσης το φοβάμαι λίγο . αν υπάρχει και κάποιος άλλος που ενδιαφέρετε ας το πει να ζητήσουμε καλύτερη τιμή .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
invman
Member
Member
invman

Ηλικία : 35
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 02/12/2011

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Φεβ 13 2013, 20:30

gio988 έγραψε:
τελικά το κατάστημα βρίσκεται στη Νικαία και είναι αυτό http://www.argiros.info/p/blog-page.html για οποιον ενδιαφερεται . Η τιμή είναι 200ε . Έμενα μ ενδιαφέρει γιατί ούτε χρόνο έχω να κάνω τη τοποθέτηση και επίσης το φοβάμαι λίγο . αν υπάρχει και κάποιος άλλος που ενδιαφέρετε ας το πει να ζητήσουμε καλύτερη τιμή .

Η τιμη ειναι για τους προτζεκτορες με την τοποθετηση??

γιατι απλα ξενον τα βρισκω 30$ στην πορτα μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jordi

jordi

Ηλικία : 35
Τόπος : πειραιας
Registration date : 15/01/2013

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Φεβ 13 2013, 20:39

η τιμή είναι για προτζεκτορες με xenon και τοποθέτηση . και αν δε κάνω λάθος με επιφύλαξη το λέω αυτό θα μάθω αύριο σίγουρα και βάψιμο μέσα το φανάρι .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Φεβ 13 2013, 22:20

Ο Τασος aka Αργυρος που λετε εχει κανει πολυ καλη δουλεια σε πολλα μηχανακια και αυτοκινητα. Προσωπικα τα ζαχαρωνω απο πριν το φθινοπωρο αλλα no money no honey. Αν πανε καλα ολα το Μαρτη θα γινουν ριζικες αλλαγες στα φωτα της καλης μου στον Τασο. Αν το ψησετε για ομαδικα μπας και χτυπησουμε κατι καλυτερο,μεσα παντως..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Φεβ 13 2013, 22:49

kgalano έγραψε:
Ο Τασος aka Αργυρος που λετε εχει κανει πολυ καλη δουλεια σε πολλα μηχανακια και αυτοκινητα. Προσωπικα τα ζαχαρωνω απο πριν το φθινοπωρο αλλα no money no honey. Αν πανε καλα ολα το Μαρτη θα γινουν ριζικες αλλαγες στα φωτα της καλης μου στον Τασο. Αν το ψησετε για ομαδικα μπας και χτυπησουμε κατι καλυτερο,μεσα παντως..

+1 What a Face

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 33ncnm10Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 33e6ee10Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 63u2ip10Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Amzm8k10Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
invman
Member
Member
invman

Ηλικία : 35
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 02/12/2011

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 14 2013, 15:16

loverdos11 έγραψε:
kgalano έγραψε:
Ο Τασος aka Αργυρος που λετε εχει κανει πολυ καλη δουλεια σε πολλα μηχανακια και αυτοκινητα. Προσωπικα τα ζαχαρωνω απο πριν το φθινοπωρο αλλα no money no honey. Αν πανε καλα ολα το Μαρτη θα γινουν ριζικες αλλαγες στα φωτα της καλης μου στον Τασο. Αν το ψησετε για ομαδικα μπας και χτυπησουμε κατι καλυτερο,μεσα παντως..

+1 What a Face

+1 αν μας κανει καλυτερη τιμη!!

αλλα λεφτα παλι θα το πουλησω να βρω την υγεια μου μου φαινεται ...

μεταξυ μας για οποιον εχει προβολακια δεν ειναι υπερβολη??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 14 2013, 15:36

invman έγραψε:
loverdos11 έγραψε:
kgalano έγραψε:
Ο Τασος aka Αργυρος που λετε εχει κανει πολυ καλη δουλεια σε πολλα μηχανακια και αυτοκινητα. Προσωπικα τα ζαχαρωνω απο πριν το φθινοπωρο αλλα no money no honey. Αν πανε καλα ολα το Μαρτη θα γινουν ριζικες αλλαγες στα φωτα της καλης μου στον Τασο. Αν το ψησετε για ομαδικα μπας και χτυπησουμε κατι καλυτερο,μεσα παντως..

+1 What a Face

+1 αν μας κανει καλυτερη τιμη!!

αλλα λεφτα παλι θα το πουλησω να βρω την υγεια μου μου φαινεται ...

μεταξυ μας για οποιον εχει προβολακια δεν ειναι υπερβολη??

Το θεμα ειναι καθαρα προσωπικο. Για παραδειγμα το δικο μου προτζεκτ για τα φωτα θα ειναι ως εξης: angel eyes με xenon 6000Κ, στα προβολακια Hella που εχω στις βασεις του bozosd θα μπουν xenon 6000K και θα μπουν αλλο ενα ζευγαρι Hella με τις πανω βασεις του terino με αρχικα κιτρινες δυνατες λαμπες Η3 για βροχη/ομιχλη (και αν δεν μεινω ικανοποιημενος μελλοντικα xenon 3000K). Εννοειται θα μπουν παντου διακοπτες για να αναβουν μονο οσα πρεπει σε καθε συνθηκη οδηγησης. Σιγουρα θα φανει σε πολλους too much, αλλα οπως ολοι ξερουμε, η τρελλα του tuning ειναι υποκειμενικη. Ελπιζω να μην απογοητευτω απο το αποτελεσμα και τα ξηλωνω ολα μετα... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
invman
Member
Member
invman

Ηλικία : 35
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 02/12/2011

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 14 2013, 16:00

Εγώ θα σου πρότεινα angel eyes και το ένα ζευγάρι προβολακια με xenon να βάλεις 4300Κ.το πολυ λευκό κουράζει το μάτι .

Στο ninjaki 250 που είχα πριν είχα βάλει xenon 6000Κ στο κλασικό Πάτρα Αθήνα που κανω συνέχεια με κουραζε το πολυ λευκό .

Πιστεύω δεν ειναι τυχαίο που στις εθνικές τα φώτα ειναι κίτρινα(3000Κ).


Το θέμα ειναι τι θες εμφάνιση η να βλέπεις ..


Εγω πάντως θα σκεφτώ πολυ τι θα 4300Κ η 3000Κ αν βάλω χενον .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 14 2013, 20:49

invman έγραψε:
Εγώ θα σου πρότεινα angel eyes και το ένα ζευγάρι προβολακια με xenon να βάλεις 4300Κ.το πολυ λευκό κουράζει το μάτι .

Στο ninjaki 250 που είχα πριν είχα βάλει xenon 6000Κ στο κλασικό Πάτρα Αθήνα που κανω συνέχεια με κουραζε το πολυ λευκό .

Πιστεύω δεν ειναι τυχαίο που στις εθνικές τα φώτα ειναι κίτρινα(3000Κ).


Το θέμα ειναι τι θες εμφάνιση η να βλέπεις ..


Εγω πάντως θα σκεφτώ πολυ τι θα 4300Κ η 3000Κ αν βάλω χενον .

Προσωπικά προτιμώ τα 6000Κ (τουλαχιστόν τέτοι έχω βάλλει στα αυτοκίνητα που είχα μέχρι τώρα) και δεν είχα κανένα θέμα στην οδηγήση. Τώρα ας μπουν έτσι να δω πως θα είναι και αν δεν μου αρέσουν στην οδήγηση της μηχανής αλλάζω λάμπες απλά και είμαι οκ. Τα 4300Κ δεν μου αρέσουν, τα θεωρώ λιγάκι "ημίμετρα". Αν είναι θα μπουν 3000Κ. Ξέρω πως δεν είναι όλα έτσι απλά και υπάρχουν πινακες κλπ που δείχνουν ακτίνες, διαπεραστικότητα κλπ κλπ απλά καταθέτω προσωπική γνώμη.

Συνεπώς μέχρι τώρα είμαστε 3 για angel eyes στον Τάσο? Αν είναι αύριο απόγευμα ή Σάββατο να του κάνω μία επίσκεψη να δούμε πόσο ανοικτός είναι σε παζάρι και πτώση τιμής αν μαζευτούμε μερικοί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
jordi

jordi

Ηλικία : 35
Τόπος : πειραιας
Registration date : 15/01/2013

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 15 2013, 16:57

φίλε kgalano αν προλάβεις πέρνα εσύ γιατί εγώ που έλεγα να περάσω δε με βλέπω να προλαβαίνω πριν τη τρίτη . επίσης θα έλεγα να ανοίξουμε το θέμα αλλού και να φτιάξουμε μια λίστα για να δούμε τελικά πόσοι πραγματικά ενδιαφερόμαστε .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
puppy

puppy

Ηλικία : 57
Registration date : 18/01/2008

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 16 2013, 11:04

Γεια χαρα.Αν μας κανει καλυτερη τιμη,μαλλον ειμαι και εγω μεσα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 16 2013, 12:09

Kαλημέρα σε όλους, σε επικοινωνία που είχα πριν λίγο με τον Τάσο μου είπε πως η τιμή αυτή είναι ότι καλύτερο μπορεί να κάνει και δυστυχώς δεν αλλάζει, ακόμα και αν μαζευτούμε και άλλα άτομα. Οπότε ο καθένας πλέον δρα όποτε είναι έτοιμος και θέλει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
puppy

puppy

Ηλικία : 57
Registration date : 18/01/2008

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 16 2013, 15:24

Καταρχην ευχαριστουμε για τον κοπο.Δηλαδη,μπορει να μας κανει και χειροτερη τιμη;Αστον,ετσι οπως το πανε,γι αυτο κλεινουν ενας ενας.Ολο κλαιγονται αλλα την μυτη τους δεν την ριχνουν.Ειπαμε,ωραια τα xenon αλλα και της μαμας,μια χαρα ειναι.Θα ζησουμε και χωρις xenon.Ρε μαγκες,''μην σπατε''και πατε ετσι αβασανιστα και τα ''σκάτε''.Εχουμε φτασει να παιρνει καποιος 300 ευρω το μηνα και αυτος,την καλυτερη τιμη που μπορει να κανει,ειναι 200,για 2-3 ωρες δουλεια;Ειναι και τοσες αραγε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
puppy

puppy

Ηλικία : 57
Registration date : 18/01/2008

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 16 2013, 15:33

Και μια (για μενα)σημαντικη λεπτομερεια.Οταν πηγα εγω εκει και τον ρωτησα(πριν περιπου 5 μηνες),μου ειπε 200 ευρω.Του λεω:να σου δωσω 100 cash και τα αλλα 100 με μια καρτα;Και μου λεει''ξερεις αν μπορεις ολα μετρητα,γιατι η τραπεζα κτλ κτλ κτλ.Αρα ο τυπος ή δεν εχει αναγκη,ή ειναι καβαλημενο καλαμι.Οταν πας και του λες για ψιλοομαδικη και σου λεει την ιδια τιμη οπως λεει σε καποιον που παει μονος του,και λεει οτι ειναι οτι καλυτερο μπορει να κανει,τοτε στην καλυτερη περιπτωση,μας γραφει κανονικα.''Σου λεει'',αστους μαλακες,κ@υλωμενοι ειναι,θα τα σκασουν.Ας τα κρατησει τα αγγελικα ματια ,να τα βαλει στον επομενο μετεωριτη που θα σκασει μυτη.Θυμιζω οτι μου ειπε ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΓΓΥΗΣΗ.Αστο ρε φιλαρα....................
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 16 2013, 15:36

puppy έγραψε:
Καταρχην ευχαριστουμε για τον κοπο.Δηλαδη,μπορει να μας κανει και χειροτερη τιμη;Αστον,ετσι οπως το πανε,γι αυτο κλεινουν ενας ενας.Ολο κλαιγονται αλλα την μυτη τους δεν την ριχνουν.Ειπαμε,ωραια τα xenon αλλα και της μαμας,μια χαρα ειναι.Θα ζησουμε και χωρις xenon.Ρε μαγκες,''μην σπατε''και πατε ετσι αβασανιστα και τα ''σκάτε''.Εχουμε φτασει να παιρνει καποιος 300 ευρω το μηνα και αυτος,την καλυτερη τιμη που μπορει να κανει,ειναι 200,για 2-3 ωρες δουλεια;Ειναι και τοσες αραγε;

Δεν μ'αρέσει να υπερασπίζομαι κανέναν παρά μόνο τον εαυτό μου όταν είναι ανάγκη, αλλά στην προκειμένη περίπτωση, τόσο τα κοστολογεί είτε πάει ένας, είτε πάνε 1000. Η τιμή είναι αυτή που έχει ήδη αναφερθεί. Τώρα ο καθένας κρίνει αν η προσφερόμενη υπηρεσία αξίζει την καταβολή χρημάτων ή όχι. Όπως έχουμε δει από άλλα παιδιά εδώ μέσα, η συγκεκριμμένη "εργασία" δεν είναι κάτι τοοοο τραγικό, αρκεί να πιάνουν τα χέρια σου... Προσωπικά επειδή δεν το έχω καθόλου με τα ηλεκτρολογικά και από το να φορτώνομαι σε άλλους που το έχουν ήδη κάνει (δεν είναι δουλειά μισής ώρας βάλε βγάλλε τακάκια έφυγες) προτιμώ να τα δώσω και αν είναι κάτι "στραβό" μετά να ξέρω ποιον θα κράζω και όχι εμένα που έκανα masturbate στο άνοιγμα των φαναριών πχ και μετά δεν κλείνουν ωραία (βλ. όταν έβγαλα το ανακλαστικό της ουράς το βίασα με το θερμοπίστολο αλλά τι να κάνουμε, συμβιβάστηκα, αν το είχε κάνει άλλος όμως και ήταν μάστορας, θα του είχα πρίξει τα π@π@ρι@ μέχρι να φτιάξει ότι στραβό έκανε και πίστεψε με, λόγω δουλειάς στο πρήξιμο είμαι ποοοοοολυ καλός!) Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 16 2013, 15:47

puppy έγραψε:
Και μια (για μενα)σημαντικη λεπτομερεια.Οταν πηγα εγω εκει και τον ρωτησα(πριν περιπου 5 μηνες),μου ειπε 200 ευρω.Του λεω:να σου δωσω 100 cash και τα αλλα 100 με μια καρτα;Και μου λεει''ξερεις αν μπορεις ολα μετρητα,γιατι η τραπεζα κτλ κτλ κτλ.Αρα ο τυπος ή δεν εχει αναγκη,ή ειναι καβαλημενο καλαμι.Οταν πας και του λες για ψιλοομαδικη και σου λεει την ιδια τιμη οπως λεει σε καποιον που παει μονος του,και λεει οτι ειναι οτι καλυτερο μπορει να κανει,τοτε στην καλυτερη περιπτωση,μας γραφει κανονικα.''Σου λεει'',αστους μαλακες,κ@υλωμενοι ειναι,θα τα σκασουν.Ας τα κρατησει τα αγγελικα ματια ,να τα βαλει στον επομενο μετεωριτη που θα σκασει μυτη.Θυμιζω οτι μου ειπε ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΓΓΥΗΣΗ.Αστο ρε φιλαρα....................
OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 16 2013, 16:04

kgalano έγραψε:
puppy έγραψε:
Καταρχην ευχαριστουμε για τον κοπο.Δηλαδη,μπορει να μας κανει και χειροτερη τιμη;Αστον,ετσι οπως το πανε,γι αυτο κλεινουν ενας ενας.Ολο κλαιγονται αλλα την μυτη τους δεν την ριχνουν.Ειπαμε,ωραια τα xenon αλλα και της μαμας,μια χαρα ειναι.Θα ζησουμε και χωρις xenon.Ρε μαγκες,''μην σπατε''και πατε ετσι αβασανιστα και τα ''σκάτε''.Εχουμε φτασει να παιρνει καποιος 300 ευρω το μηνα και αυτος,την καλυτερη τιμη που μπορει να κανει,ειναι 200,για 2-3 ωρες δουλεια;Ειναι και τοσες αραγε;

Δεν μ'αρέσει να υπερασπίζομαι κανέναν παρά μόνο τον εαυτό μου όταν είναι ανάγκη, αλλά στην προκειμένη περίπτωση, τόσο τα κοστολογεί είτε πάει ένας, είτε πάνε 1000. Η τιμή είναι αυτή που έχει ήδη αναφερθεί. Τώρα ο καθένας κρίνει αν η προσφερόμενη υπηρεσία αξίζει την καταβολή χρημάτων ή όχι. Όπως έχουμε δει από άλλα παιδιά εδώ μέσα, η συγκεκριμμένη "εργασία" δεν είναι κάτι τοοοο τραγικό, αρκεί να πιάνουν τα χέρια σου... Προσωπικά επειδή δεν το έχω καθόλου με τα ηλεκτρολογικά και από το να φορτώνομαι σε άλλους που το έχουν ήδη κάνει (δεν είναι δουλειά μισής ώρας βάλε βγάλλε τακάκια έφυγες) προτιμώ να τα δώσω και αν είναι κάτι "στραβό" μετά να ξέρω ποιον θα κράζω και όχι εμένα που έκανα masturbate στο άνοιγμα των φαναριών πχ και μετά δεν κλείνουν ωραία (βλ. όταν έβγαλα το ανακλαστικό της ουράς το βίασα με το θερμοπίστολο αλλά τι να κάνουμε, συμβιβάστηκα, αν το είχε κάνει άλλος όμως και ήταν μάστορας, θα του είχα πρίξει τα π@π@ρι@ μέχρι να φτιάξει ότι στραβό έκανε και πίστεψε με, λόγω δουλειάς στο πρήξιμο είμαι ποοοοοολυ καλός!) Laughing

συμφωνώ μαζί σου..
τόσο την κοστολογεί και δεν βάζει σε κανένα τον πιστόλι για να τον επιλέξει..
όποιος θέλει, υπάρχουν οδηγοί για να το κάνει μόνος του, απλά στο X ποσό που κοστολογεί αυτός, είναι και το ρίσκο που παίρνει αν πάει κάτι στραβά..

έστω π.χ. ότι ξεκινάει κάποιος να το κάνει μόνος του και ότι έστω παίρνει όλα τα ανταλλακτικά <100 ευρώ..
περίπτωση α) επιτυχία..! τα κατάφερε όλα με κάτω από 100 ευρώ..
περίπτωση β) αποτυχία..! το φανάρι έγινε σώβρακο και χρειάζεται καινούριο.. τελικός κόστος 300++ ??
περίπτωση γ) ουδέτερη..! το αποτέλεσμα δεν ήταν το επιθυμητό, αλλά ούτε και αποτυχημένο..συμβιβάζεται με τη λύση προσωρινά και την έχει στο πίσω μέρος του μυαλού του να την ξανακοιτάξει κάποια στιγμή..

οπότε ο καθένας με την όποια αυτογνωσία του, κρίνει που κινείται..
ουδέτερη -> επιτυχία σαφώς και το δοκιμάζει..μικρό ποσοστό αποτυχίας, μεγάλη οικονομική εξοικονόμηση..
ουδέτερη -> αποτυχία μεγάλο ρίσκο, μικρό ποσοστό επιτυχίας μεγάλη οικονομική επιβάρυνση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EliasPl

EliasPl

Τόπος : Χαλκίδα
Registration date : 05/11/2012

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 16 2013, 20:48

Καλά τα λέτε παιδιά... κανένας δεν υποχρεώνει κανένα να πάει και να δώσει τόσα χρήματα για να βάλει τα angel eyes.
Όποιος θέλει μπορεί να πάει και να τα βάλει χωρίς να ρωτήσει κανένα... πολύ σωστά κάνατε την κίνηση μήπως και πετύχουμε
φθηνότερη τιμή αλλα απο την στιγμή που αυτό δεν είναι εφικτό πιστεύω τελειώνει εκει το θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 16 2013, 22:37

Δεν θέλω να τον υπερασπιστώ τον τύπο, άλλωστε ούτε καν που τον ξέρω... αλλά το λάθος οφείλω να το επισημάνω...

Εσείς εδώ που συζητάτε για τα λεφτά που ζητάει, έχετε δοκιμάσει να βάλετε μόνοι σας angel eyes; Κάποιος έγραψε παραπάνω ότι είναι ζήτημα να είναι 3 ώρες δουλειά... What a Face

Το έχεις κάνει φίλε μου και το λες έτσι αβίαστα; γιατί εγώ που έχω κάνει ήδη 3 εγκαταστάσεις σε εμένα και σε φίλους (και πάω για την 4η) σου λέω πως είναι 8 ώρες μίνιμουμ και με προϋπόθεση να πάνε όλα καλά... αν στραβώσει κάτι χέστα. Για θύμισε μου πόσο κοστίζει η εργατοώρα του ανειδίκευτου στην Ελλάδα.

Και 100 να του κοστίζουν τα υλικά, και πάλι λίγα παίρνει... και θα το καταλάβετε αν προσπαθήσετε να το κάνετε μόνοι σας και δείτε τι αγγούρι είναι.

Αυτά που γράφω είναι φιλικά και δεν στοχεύω κανέναν σας. Μου αρέσει ο αντίλογος όμως και οι τεκμηριωμένες απόψεις.

Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 16 2013, 22:39

terino έγραψε:
Δεν θέλω να τον υπερασπιστώ τον τύπο, άλλωστε ούτε καν που τον ξέρω... αλλά το λάθος οφείλω να το επισημάνω...

Εσείς εδώ που συζητάτε για τα λεφτά που ζητάει, έχετε δοκιμάσει να βάλετε μόνοι σας angel eyes; Κάποιος έγραψε παραπάνω ότι είναι ζήτημα να είναι 3 ώρες δουλειά... What a Face

Το έχεις κάνει φίλε μου και το λες έτσι αβίαστα; γιατί εγώ που έχω κάνει ήδη 3 εγκαταστάσεις σε εμένα και σε φίλους (και πάω για την 4η) σου λέω πως είναι 8 ώρες μίνιμουμ και με προϋπόθεση να πάνε όλα καλά... αν στραβώσει κάτι χέστα. Για θύμισε μου πόσο κοστίζει η εργατοώρα του ανειδίκευτου στην Ελλάδα.

Και 100 να του κοστίζουν τα υλικά, και πάλι λίγα παίρνει... και θα το καταλάβετε αν προσπαθήσετε να το κάνετε μόνοι σας και δείτε τι αγγούρι είναι.

Αυτά που γράφω είναι φιλικά και δεν στοχεύω κανέναν σας. Μου αρέσει ο αντίλογος όμως και οι τεκμηριωμένες απόψεις.

Ευχαριστώ.

+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Δίλημμα για xenon

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: