Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Givi trekker 46

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
vstromolado
Member
Member
vstromolado

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 26/02/2010

Givi trekker 46 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Givi trekker 46   Givi trekker 46 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 26 2013, 11:08

Με την σειρά μου και εγώ να πω το παράπονό μου !
Είχα παρκάρει το σκουτεράκι μου κάτω από τον Ευαγγελισμό μπροστά ακριβώς από ένα περίπτερο μαζί με άλλα μηχανάκια που ήταν κατά παράταξη πάνω στο πεζοδρόμιο. Είχα κλειδώσει, είχα βάλει τον συναγερμό και τελευταία στιγμή άνοιξα την μπαγκαζιέρα μου και έβγαλα το shoei xr1100 με F5 interphone καρφωμένη απάνω του και το πήρα στο χέρι καλού κακού. Έβγαλα και κάτι γάντια από την μπαγκαζιέρα και τα έβαλα κάτω από την σέλα.
Κινήσεις που συνήθως δεν κάνω και τα πετάω όλα στην μπαγκαζιέρα και φεύγω. Ακούω τον συναγερμό μου να χτυπά για αρκετή ώρα αλλά υπέθεσα ότι δεν είναι ο δικός μου και παράλληλα αντιμετώπιζα δύσκολες καταστάσεις στο νοσοκομείου συγγενικού προσώπου και λέω δε βαριέσαι δεν πάω στην μηχανή.
Το αποτέλεσμα, η κλειδαριά της βαλίτσας ήταν παραβιασμένη, και ο κλέφτης όχι μόνο την άνοιξε αλλά και την πέταξε στο πεζοδρόμιο από την λύσα του και την άγνοιά του όσον αφορά το κομπί για να την ανοίξει αφού έσπασε την κλειδαριά με κατσαβίδι λογικά.
Ευτυχώς δεν μου πήρε τίποτα και έτσι και αλλιώς είχα αγοράσει από τον tazako κλειδαριές givi ασφαλείας για να κάνω το τριβάλιτσο να ανοίγει με ένα κλειδί ασφαλείας, αλλά το θέμα δεν είναι εκεί, το θέμα είναι ότι ο περιπτεράς μου είπε ότι συνέχεια ανοίγουν εδώ μπαγκαζιέρες... και στο ερώτημα που του έκανα αν είδε κανέναν κουνούσε το κεφάλι του με περίεργο τρόπο... Το μηχανάκι ήταν 2 μέτρα από το τζάμι του περιπτέρου του...
Το συμπέρασμα είναι πόσο αδιάφορος είναι κόσμος... είναι λυπηρό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Givi trekker 46 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Givi trekker 46   Givi trekker 46 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 26 2013, 11:18

ειμαι στον ευαγγελισμο λογω δουλειας σχεδον σε καθημερινη βαση.
η κατασταση με την μεταφορα του ΟΚΑΝΑ στα δημοσια νοσοκομεια εχει ξεφυγει , δεν λεω πως την εκανε πρεζακι την δουλεια αλλα δυστηχως εχουν υπερδιπλασιαστει τα κρουσματα απο τον καιρο που συγκατοικουν πλεον μαζι.
σοφοτατη η κινηση σου να τα αρπαξεις στο χερι , το ιδιο κανω και εγω σε καθε σταση σε οποιοδηποτε νοσοκομειο.
το νου σας ολοι λοιπον!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Givi trekker 46 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Givi trekker 46   Givi trekker 46 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 26 2013, 11:30

Δυστυχώς έχει καταντήσει μάστιγα...δεν ξέρεις που και πότε θα σε βρεί η αλητεία...

Givi κλειδαριες ασφαλείας που έγραψες τι διαφορά έουν από αυτές που φοράνε οι βαλίτσες κανονικά και πόσο κόστισαν?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
VSTROMAKIAS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
VSTROMAKIAS

Ηλικία : 45
Τόπος : AΡΙΔΑΙΑ
Registration date : 31/12/2009

Givi trekker 46 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Givi trekker 46   Givi trekker 46 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 26 2013, 12:06

ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩ.............ΡΕ ΦΙΛΕ. Ευτυχως πηρες το κρανος και τα πραγματα μαζι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαμος ρε γαμωτο ΤΑ ΤΣΟΓΛΑΝΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.

Οσο για τον περιπτερα ακομα και να ξερει ποιος ειναι ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ
για να μην ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ και του καψουν κανα περιπτερο.


ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ Κ@ΛΟ ΜΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ .....ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://TEOBURNOUT@IN.GR
LORDOS
gold member
gold member
LORDOS

Ηλικία : 49
Τόπος : Suncity
Registration date : 03/08/2010

Givi trekker 46 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Givi trekker 46   Givi trekker 46 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 26 2013, 12:37

σαλιγκάρι έγραψε:
ειμαι στον ευαγγελισμο λογω δουλειας σχεδον σε καθημερινη βαση.
η κατασταση με την μεταφορα του ΟΚΑΝΑ στα δημοσια νοσοκομεια εχει ξεφυγει ...........


Γιάννη όλα περικλείονται στην λέξη Ο.Κ.Α.Ν.Α ................

Ζω εδώ και 39 χρόνια με έναν ΟΚΑΝΑ στην γειτονιά μου, βρήκαν τρόπο τα παρτιάλια (οι πολιτικοί) να μαζέψουν όλους τους αρρώστους σε μια περιοχή και να γ@μήσουν το βιοτικό και κοινωνικό επίπεδο της περιοχής αυτής.
Έτσι πλέον "καθάρισαν" τις πρεστιζάτες περιοχές και φόρτωσαν το πρόβλημά τους στις πλάτες των κοινωνικά αδύναμων.
Σε αρκετές συζητήσεις που είχα με όλους τους "φιλέσπλαχνους" και ΙΔΕΟΛΟΓΟΥΣ περί ανθρωπίνων δικαιωμάτων και κοινωνικής αλληλεγγύης ΟΛΟΙ συμφωνούσαν σε ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ !!!!

ΚΡΑΤΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΣΟΥ γιατί εμεις οι ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΕΣ δεν τους θέλουμε ,απλά γουσταρουμε να κάνουμε τους ΑΠΛΕΣ με τις πλάτες τις δικές σου...................

Σαν τον περιπτερά που αναφέρει ο φίλος ξέρεις πόσους έχω συναντήσει ????

Όταν θα δουν τα παιδιά σας άντρα με άντρα να φιλιέται στο στόμα για να του δώσει την μεθαδόνη ,όταν θα ακούτε ασθενοφόρα να μαζεύουν παιδιά απ την άκρη του δρόμου και όταν τα παιδιά σας αναγκαστικά θα πρέπει να μεγαλώσουν σ'αυτό το περιβάλλον τότε θα πείτε ..............................................


....................................ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΕΖΑΚΙΑ !!!!!


ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΟΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΒΑΤΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ !!!

ΚΛΕΙΣΤΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥΣ Ο.Κ.Α.Ν.Α ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ !!!!ΑΝΟΙΞΤΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΠΟ ΕΝΑ

Υ.Γ Όσοι ζείτε με κάτι τέτοιο κοντά σας με καταλαβαίνετε ,οι άλλοι ίσως όχι ,πάντως να εύχεστε να μην βρεθείτε ΠΟΤΕ στην "ευχάριστη" θέση που να πρέπει να εξηγείται στα παιδιά σας τι ακριβώς είναι αυτό που βλέπουν.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://lordos.listen2myradio.com/
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Givi trekker 46 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Givi trekker 46   Givi trekker 46 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 26 2013, 15:07

LORDOS έγραψε:
σαλιγκάρι έγραψε:
ειμαι στον ευαγγελισμο λογω δουλειας σχεδον σε καθημερινη βαση.
η κατασταση με την μεταφορα του ΟΚΑΝΑ στα δημοσια νοσοκομεια εχει ξεφυγει ...........


Γιάννη όλα περικλείονται στην λέξη Ο.Κ.Α.Ν.Α ................

Ζω εδώ και 39 χρόνια με έναν ΟΚΑΝΑ στην γειτονιά μου, βρήκαν τρόπο τα παρτιάλια (οι πολιτικοί) να μαζέψουν όλους τους αρρώστους σε μια περιοχή και να γ@μήσουν το βιοτικό και κοινωνικό επίπεδο της περιοχής αυτής.
Έτσι πλέον "καθάρισαν" τις πρεστιζάτες περιοχές και φόρτωσαν το πρόβλημά τους στις πλάτες των κοινωνικά αδύναμων.
Σε αρκετές συζητήσεις που είχα με όλους τους "φιλέσπλαχνους" και ΙΔΕΟΛΟΓΟΥΣ περί ανθρωπίνων δικαιωμάτων και κοινωνικής αλληλεγγύης ΟΛΟΙ συμφωνούσαν σε ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ !!!!

ΚΡΑΤΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΣΟΥ γιατί εμεις οι ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΕΣ δεν τους θέλουμε ,απλά γουσταρουμε να κάνουμε τους ΑΠΛΕΣ με τις πλάτες τις δικές σου...................

Σαν τον περιπτερά που αναφέρει ο φίλος ξέρεις πόσους έχω συναντήσει ????

Όταν θα δουν τα παιδιά σας άντρα με άντρα να φιλιέται στο στόμα για να του δώσει την μεθαδόνη ,όταν θα ακούτε ασθενοφόρα να μαζεύουν παιδιά απ την άκρη του δρόμου και όταν τα παιδιά σας αναγκαστικά θα πρέπει να μεγαλώσουν σ'αυτό το περιβάλλον τότε θα πείτε ..............................................


....................................ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΕΖΑΚΙΑ !!!!!


ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΟΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΒΑΤΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ !!!

ΚΛΕΙΣΤΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥΣ Ο.Κ.Α.Ν.Α ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ !!!!ΑΝΟΙΞΤΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΠΟ ΕΝΑ

Υ.Γ Όσοι ζείτε με κάτι τέτοιο κοντά σας με καταλαβαίνετε ,οι άλλοι ίσως όχι ,πάντως να εύχεστε να μην βρεθείτε ΠΟΤΕ στην "ευχάριστη" θέση που να πρέπει να εξηγείται στα παιδιά σας τι ακριβώς είναι αυτό που βλέπουν.



+65000000000

Εγώ δεν έχω ΟΚΑΝΑ δίπλα μου αλλά απο πρεζάκια εδώ γύρω...άλλο τίποτα.
& επειδή & εγώ έχω απηυδήσει & δεν είμαι ιδεολόγος (& άλλες παπαριές) να σου πω Βαγγέλη ότι στις μόνες περιοχές που θα πρέπει να ανοίξουν ΟΚΑΝΑ είναι στις χωματερές!!! Εκεί ανοίκουν αυτά τα "παράσιτα". Δεν τους θεωρώ άρωστους γιατί από επιλογή τους έχουν φτάσει σε αυτό το σημείο...


όσο αφορά τον περιπτερά της υπόθεσης.... ΕΙΝΑΙ Μ@Κ@Κ@Σ!!! Αν δεν τους κοπανάει, αν δεν τους δώσει στην αστυνομία όσους βλέπει να κλέβουν, τότε σίγουρα μια από τις επόμενες ημέρες θα γίνει & αυτός στόχος!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexmon
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
alexmon

Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 05/09/2010

Givi trekker 46 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Givi trekker 46   Givi trekker 46 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 26 2013, 15:11

angry angry angry angry angry angry angry angry angry έλεος επιτέλους με τα παράσιτα.όλοι είναι άρρωστοι
και πρέπει να μας αρρωστήσουν και εμάς με τις πράξεις τους???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ammoulianiotis
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
ammoulianiotis

Ηλικία : 37
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗ
Registration date : 09/09/2009

Givi trekker 46 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Givi trekker 46   Givi trekker 46 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 26 2013, 15:16

vstromolado έγραψε:
Ευτυχώς δεν μου πήρε τίποτα και έτσι και αλλιώς είχα αγοράσει από τον tazako κλειδαριές givi ασφαλείας για να κάνω το τριβάλιτσο να ανοίγει με ένα κλειδί ασφαλείας

Μπορουμε να εχουμε και αλλες πληροφοριες για αυτο;
Σορρυ για το οφ τοπικ αλλα ακουστηκε ενδιαφερον...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stilo-club.gr
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Givi trekker 46 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Givi trekker 46   Givi trekker 46 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 26 2013, 17:56

η givi εβγαλε κλειδαριές με αυξημένη ασφάλεια με κωδικό SL101 (sl103 η τριπλή)

Το κλειδί είναι πιο πολύπλοκο κ σε απόπειρα παραβίασης με κατσαβίδι σπάει το πρώτο τμήμα κ γυρίζει, αλλά μέσα το τελευταίο τμήμα διατηρεί κλειδωμένη την βαλίτσα, κ μπορεί να ανοίξει με το κλειδί μέχρι να αντικαταστήσουμε την κλειδαριά.

Στην φωτό που ακολουθεί δείτε τα μοντέλα που μπαίνει κ δεν μπαίνει η κλειδαριά αυτή, Σε όσα δεν μπαίνει είναι λόγω του ότι είναι πιο μακριά από την κλασσική κοντά ένα πόντο

Givi trekker 46 6BOHMz5jIOzWtzGGJEyG
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

Givi trekker 46 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Givi trekker 46   Givi trekker 46 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 26 2013, 18:49

Τι λες τώρα... πάλι καλά Νικόλα που γλίτωσες κράνος, ενδοεπικοινωνία κλπ....

και 'γω με όσα ακούω προσπαθώ να μην αφήνω πράγματα αξίας στην μπαγκαζιέρα αλλά η ζημιά μπορεί να γίνει εύκολα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
grassogr

grassogr

Ηλικία : 37
Τόπος : Πειραιάς
Registration date : 02/10/2012

Givi trekker 46 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Givi trekker 46   Givi trekker 46 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 26 2013, 18:53

tazakos έγραψε:
η givi εβγαλε κλειδαριές με αυξημένη ασφάλεια με κωδικό SL101 (sl103 η τριπλή)

Το κλειδί είναι πιο πολύπλοκο κ σε απόπειρα παραβίασης με κατσαβίδι σπάει το πρώτο τμήμα κ γυρίζει, αλλά μέσα το τελευταίο τμήμα διατηρεί κλειδωμένη την βαλίτσα, κ μπορεί να ανοίξει με το κλειδί μέχρι να αντικαταστήσουμε την κλειδαριά.

Στην φωτό που ακολουθεί δείτε τα μοντέλα που μπαίνει κ δεν μπαίνει η κλειδαριά αυτή, Σε όσα δεν μπαίνει είναι λόγω του ότι είναι πιο μακριά από την κλασσική κοντά ένα πόντο

Givi trekker 46 6BOHMz5jIOzWtzGGJEyG

Μπαίνουν και σε Kappa?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.pvtech.gr
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Givi trekker 46 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Givi trekker 46   Givi trekker 46 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 26 2013, 21:33

tazakos έγραψε:
η givi εβγαλε κλειδαριές με αυξημένη ασφάλεια με κωδικό SL101 (sl103 η τριπλή)

Το κλειδί είναι πιο πολύπλοκο κ σε απόπειρα παραβίασης με κατσαβίδι σπάει το πρώτο τμήμα κ γυρίζει, αλλά μέσα το τελευταίο τμήμα διατηρεί κλειδωμένη την βαλίτσα, κ μπορεί να ανοίξει με το κλειδί μέχρι να αντικαταστήσουμε την κλειδαριά.

Στην φωτό που ακολουθεί δείτε τα μοντέλα που μπαίνει κ δεν μπαίνει η κλειδαριά αυτή, Σε όσα δεν μπαίνει είναι λόγω του ότι είναι πιο μακριά από την κλασσική κοντά ένα πόντο

Givi trekker 46 6BOHMz5jIOzWtzGGJEyG

Για την givi maxia 3 την 55αρα υπάρχει κάποια άλλη?
πόσο κοστίζουν?

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Givi trekker 46 33ncnm10Givi trekker 46 33e6ee10Givi trekker 46 63u2ip10Givi trekker 46 Amzm8k10Givi trekker 46 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Givi trekker 46 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Givi trekker 46   Givi trekker 46 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 26 2013, 22:31

να ρίξω κανά σιχτίρ τώρα που η e55 δεν είναι συμβατή../??
What a Face What a Face

με όσα διαβάζω που έχουν συμβεί σε παιδιά από το φόρουμ με τις μπαγκαζιέρες, συνειδητοποιώ ότι τελικά είναι "κακή" συνήθεια να την έχεις Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad και να αφήνεις πράγματα μέσα..!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromolado
Member
Member
vstromolado

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 26/02/2010

Givi trekker 46 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Givi trekker 46   Givi trekker 46 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 27 2013, 22:38

Πιστεύω ότι αν θέλει κάποιος να την ανοίξει θα τα καταφέρει είτε έχεις ασφαλείας κλειδαριά είτε έχεις απλή, απλά θα τον δυσκολεύσει και μπορεί να σου κάνει και παραπάνω ζημιά.
Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι βάζεις βαλιτσάκι για να μην κουβαλάς πράματα στο χέρι... και τελικά τα κουβαλάς από ανασφάλεια. Ζούμε σε άλλες εποχές υπομονή με την ελπίδα να περάσουν και να επιστρέψει και κανά χαμόγελο στις φάτσες των ανθρώπων γύρω μας που είναι κατσούφιδες κατά 80%...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
invman
Member
Member
invman

Ηλικία : 35
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 02/12/2011

Givi trekker 46 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Givi trekker 46   Givi trekker 46 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 27 2013, 23:35

Κομπλε είσαι ! Εμένα την άνοιξαν κ πήραν ένα arai και ένα shoei κράνος !

Οσον αφορά τους χρήστες ειναι άρρωστοι κατα την γνώμη μου αλλα ο οκανά δεν ειναι λύση !

Η λύση ειναι φυλακή και σε 1 μήνα ειναι κομπλε ! Μετά την πρώτη εβδομάδα αρχίζει και φτιάχνει !! Σίγουρα πράγματα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexmon
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
alexmon

Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 05/09/2010

Givi trekker 46 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Givi trekker 46   Givi trekker 46 Icon_minitimeΔευ Ιαν 28 2013, 00:13

invman έγραψε:
Κομπλε είσαι ! Εμένα την άνοιξαν κ πήραν ένα arai και ένα shoei κράνος !

Οσον αφορά τους χρήστες ειναι άρρωστοι κατα την γνώμη μου αλλα ο οκανά δεν ειναι λύση !

Η λύση ειναι φυλακή και σε 1 μήνα ειναι κομπλε ! Μετά την πρώτη εβδομάδα αρχίζει και φτιάχνει !! Σίγουρα πράγματα .

πατριδούλα συμφωνώ απόλυτα!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

Givi trekker 46 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Givi trekker 46   Givi trekker 46 Icon_minitimeΔευ Ιαν 28 2013, 00:36

of topic

Οι χρηστες ειναι εθισμενοι και οχι αρρωστοι ή ασθενεις. Ο εθισμος τους αυτος τους οδηγει σε παρανομες πραξεις... για να ικανοποιησουν μια αναγκη τους... αν πεινουσαν απλα, παλι στην παρανομια θα κατεληγαν.
Εχει σημασια αν σε κλεψει ενα πρεζακι (για να βρει τη δοση του) ή ενας πεινασμενος αστεγος (για να φαει) ?
Απλα η διαφορα ειναι οτι ο εθισμος ειναι κακος συμβουλος....

Αυτοι οι χρηστες που ΘΕΛΟΥΝ να βοηθηθουν, χρειαζονται σωστη βοηθεια απο το κρατος.

Οι υπολοιποι που ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ βοηθεια για να ξεκοψουν, χρειαζονται αλλες μεθοδους, ωστε να προφυλασσεται η υπολοιπη κοινωνια απο την παραβατικη τους συμπεριφορα.

Και για τους 2 υπευθυνο ειναι το κρατος, το ανεπαρκες.

Φυσικα η ανεπαρκεια αυτη, ειναι εσκεμμενη, γιατι εξυπηρετουνται συμφεροντα....


Αλλωστε αν τα ναρκωτικα ηταν νομιμα (και... φορολογισιμα φυσικα) θα ηταν φτηνα και δε θα υπηρχε το καρτελ των εμπορων....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Givi trekker 46 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Givi trekker 46   Givi trekker 46 Icon_minitimeΔευ Ιαν 28 2013, 02:39

vstromolado έγραψε:
Πιστεύω ότι αν θέλει κάποιος να την ανοίξει θα τα καταφέρει είτε έχεις ασφαλείας κλειδαριά είτε έχεις απλή, απλά θα τον δυσκολεύσει και μπορεί να σου κάνει και παραπάνω ζημιά.
Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι βάζεις βαλιτσάκι για να μην κουβαλάς πράματα στο χέρι... και τελικά τα κουβαλάς από ανασφάλεια. Ζούμε σε άλλες εποχές υπομονή με την ελπίδα να περάσουν και να επιστρέψει και κανά χαμόγελο στις φάτσες των ανθρώπων γύρω μας που είναι κατσούφιδες κατά 80%...

ακριβώς όπως τα λες..
βάζουμε τη ριμαδοβαλίτσα για να έχουμε 5 πράγματα που ο καθένας θεωρεί ότι θέλει να έχει και να μην κουβαλάει, και φτάνουμε να τα φορτωνόμαστε και αυτά γιατί ανοίγουν τις βαλίτσες για πλάκα..για κλάματα είμαστε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Givi trekker 46

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: